Gönderen Konu: Simurg 206 GTi '00 Benim 2. Cavanar Yeni Girdi Hayatıma :)  (Okunma sayısı 5400 defa)

Aranel Ciryatan

• Mehmet Erdem
Simurg 206 GTi '00 Benim 2. Cavanar Yeni Girdi Hayatıma :)
« : Şubat 18, 2012, 12:34:21 ÖS »
son 1 yıldır civic si,106,206,306 GTi olmak üzere araba arayıp duruyordum. en sonunda hepsinide kullanıp,inceleyip,gördükten sonra son kararım 206 GTi oldu. bunlarda resimleri

[img width=400height=400]http://img141.imageshack.us/img141/1176/phoenixthelegendarybird.jpg[/img]

27 Aralık 2011 Arabayı İlk Teslim Aldığım Sırada Kadiköy Salı Pazarı Otoparkı

27 Aralık Akşam Üzeri Ön Camımız Değişmiş Apartmanın Otoparkında Dinleniyoruz

2 Ocak Hediye Stoplarımızı Kuşandık...

Çıtırından 3,5cm Apex

Henüz fotoğraf makinası ile fotoğraf çekemedim en yakın zamanda kesin pro.bir fotoğraf çalışması yapacağım.

Mod Listesi Şimdilik...
Simota Açık Hava Filtresi
60mm Düz Boru
Kat iptali
Otto Son susturucu
Sonar Siyah Zemin Şeffaf Stop
« Son Düzenleme: Şubat 18, 2012, 12:36:45 ÖS Gönderen: Aranel Ciryatan »

deniz

• Moderator
Ynt: Simurg 206 GTi '00 Benim 2. Cavanar Yeni Girdi Hayatıma :)
« Yanıtla #1 : Şubat 18, 2012, 12:50:44 ÖS »
Hayırlısı olsun mehmet.kazasız belasız kullan.Mahallede görmiyim ;) :D :D :D

Aranel Ciryatan

• Mehmet Erdem
« Yanıtla #2 : Şubat 19, 2012, 10:58:00 ÖÖ »
Hayırlısı olsun mehmet.kazasız belasız kullan.Mahallede görmiyim ;) :D :D :D

köşeye bırakıyorsun zaten hep arabayı geçerken görüyorum :)

CAGLAR28

« Yanıtla #3 : Şubat 19, 2012, 11:05:01 ÖÖ »
maşallah kazasız belasız

piscocuk

« Yanıtla #4 : Şubat 19, 2012, 01:15:42 ÖS »
hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela yüzü göstermesin ama hayatının hatasını yapmışsın.aracı hangi amaçla aldınız bilmiyorum ama pug gti serisinin en gitmeyen arabası 206 gti dır...106 ve 306 üstünden atlar bu arabanın..

ama normal binicem gazla rolle bir işim yok diyorsanız yaşından ve temizliğinden ötürü 206 tercih edilebilir

Aranel Ciryatan

• Mehmet Erdem
« Yanıtla #5 : Şubat 19, 2012, 01:21:10 ÖS »
hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela yüzü göstermesin ama hayatının hatasını yapmışsın.aracı hangi amaçla aldınız bilmiyorum ama pug gti serisinin en gitmeyen arabası 206 gti dır...106 ve 306 üstünden atlar bu arabanın..

ama normal binicem gazla rolle bir işim yok diyorsanız yaşından ve temizliğinden ötürü 206 tercih edilebilir

yaşı temizliği ve iç dizaynı ilk tercih sebebim oldu. yürümesine gelince kolay düzeltilen bir durum :) RC ile aynı motor blogu var üstünde kısa sürede yürür hale gelecek zaten. + 206 GTi yürümez diyenler youtube'da UG 206 diye aratsın sadece. :) yakında ondan fazla yürür hale gelicez inşallah

piscocuk

« Yanıtla #6 : Şubat 19, 2012, 01:24:25 ÖS »
206 yürür yürümez tartışılır bi konu.ben baktığın araçlarla kıyasladım ve evet bu saydığın araçlar arasında yürümeyen tek araç 206 gti...ve 2000 cc den bahsediyoruz..yıllarca pugların içinde kaldım inan bana o arabaya yapacağın masrafa değmez..yürütücem diye motora girersen eğer o motorla 1 ay yürürsün sonra motoru eline alırsın.motora girmek derken chip filtre eksozu kastedmiyorum

piscocuk

« Yanıtla #7 : Şubat 19, 2012, 01:30:28 ÖS »
nette araştırdım arabayı ve eğer yürüyor diyorsanız bişey diyemem :)
ama umarım sen gönlüne göre yükleyip yürütebilirsin araban çok diri duruyor

Aranel Ciryatan

• Mehmet Erdem
« Yanıtla #8 : Şubat 19, 2012, 01:33:12 ÖS »
açıkcası bu motorun en büyük sorunu hava emişi. o yüzden öncelikle RC EMME ve gaz kelebeği ile motoru rahatlatmak gerekiyor sonrasında chip ile 170 hp lere kadar verim alabiliyorsun. egzantrik ile falan 210 ları görenler var. atmosferik olarak güzel değer bence. bi honda motoru tabiki değil ama bu paraya en yeni tasarımlı araba bence. yoksa çok si baktım gidip :)

piscocuk

« Yanıtla #9 : Şubat 19, 2012, 01:38:23 ÖS »
açıkcası bu motorun en büyük sorunu hava emişi. o yüzden öncelikle RC EMME ve gaz kelebeği ile motoru rahatlatmak gerekiyor sonrasında chip ile 170 hp lere kadar verim alabiliyorsun. egzantrik ile falan 210 ları görenler var. atmosferik olarak güzel değer bence. bi honda motoru tabiki değil ama bu paraya en yeni tasarımlı araba bence. yoksa çok si baktım gidip :)

haklısın belki bizim zamanımızda bu işler bukadar yaygın değildir ustalar çok iyi değildir bukadar parça bulluğu yoktur ondan yürütememişizdir..nos bile bastık :) motor kırılıncada bıraktık çöplüğe napalım :)

tekrar hayırlı olsun gelişmelerini takip edicem ;)

Aranel Ciryatan

• Mehmet Erdem
« Yanıtla #10 : Şubat 19, 2012, 01:42:27 ÖS »

nos falan iyi yüklenmişsiniz siz tabiki. deminde dedim bir honda tabiki değil ama şuanda tatmin ediyor bakalım. gönül tabiki bir EK' kasa civic istiyor ama temizleri için çok ciddi paralar dönüyor biliyorsunuz. ben bu aracı piyasasına göre ciddi ucuza aldım çok acil paraya ihtiyacı olan birinden yoksa 1 yıldır açıkcası si ve 306 kovalıyordum özellikle bu 2 si hatta deniz bilir siteden bir si vardı onada bakıyordum sonra kısmet bu arabaymış :D

haklısın belki bizim zamanımızda bu işler bukadar yaygın değildir ustalar çok iyi değildir bukadar parça bulluğu yoktur ondan yürütememişizdir..nos bile bastık :) motor kırılıncada bıraktık çöplüğe napalım :)

piscocuk

« Yanıtla #11 : Şubat 19, 2012, 02:43:15 ÖS »

nos falan iyi yüklenmişsiniz siz tabiki. deminde dedim bir honda tabiki değil ama şuanda tatmin ediyor bakalım. gönül tabiki bir EK' kasa civic istiyor ama temizleri için çok ciddi paralar dönüyor biliyorsunuz. ben bu aracı piyasasına göre ciddi ucuza aldım çok acil paraya ihtiyacı olan birinden yoksa 1 yıldır açıkcası si ve 306 kovalıyordum özellikle bu 2 si hatta deniz bilir siteden bir si vardı onada bakıyordum sonra kısmet bu arabaymış :D

haklısın genel olarak honda fiyatları uçmuş durumda..inşallah gönlüne göre olur..kasayı çok sevdiysen içine K20 attır devam :))