Gönderen Konu: Geçmişten günümüze ibret verici kareler...  (Okunma sayısı 4710 defa)

Mrija

Geçmişten günümüze ibret verici kareler...
« : Mart 23, 2006, 11:04:12 ÖS »
1956 Helmuth Pirath, Almanya. İkinci Dünya Savaşı'nda Sovyetler Birliği'ne esir düşmüş bir Alman yıllar sonra kızıyla buluşuyor

1957 Douglas Martin, ABD. ABD'de sadece beyaz öğrencilerin devam ettiği Harry Harding Lisesi'ne kabul edilen ilk siyah öğrencilerden Dorothy Counts'ın okuldaki ilk günü. Tacizlere sadece 4 gün dayanabilmişti

1960 Yasushi Nagao, Japonya 12 Ocak 1960. Sağcı öğrenci, Japon Sosyalist Parti lideri Asanuma'yı öldürmeden saliseler önce

1962 Héctor Rondón Lovera, Venezuella Sniper tarafından vurulan bir asker son anlarında papaza tutunuyor.

1963 Malcolm W. Browne, ABD Budist rahip Thich Quang Duc, Güney Vietnam Hükümeti'nin din adamlarına eziyet etmesini kendini yakarak protesto ediyor. Rahip yanarak ölürken hiç ses çıkarmadı ve kıpırdamadı.

1965 Kyoichi Sawada, Japonya Güney Vietnam'da anne ve çocukları ABD bombalarından kaçmak için nehri geçmeye çalışıyor.

1966 Kyoichi Sawada, Japonya ABD birlikleri Güney Vietnam'da Vietkong'lu ölü bir askeri sürüklerken. Ödülü 2 yıl üstüste kazanan Japon fotoğrafçı Swada'yı, tanık olduğu görüntüler onu o kadar yıprattı ki aldığı ödüllere hiç sevinemedi. Kamboçya'da bir görevdeyken 1970'de öldürüldü.

1973 Fotoğrafı kimin çektiği bilinmiyor Şili'de demokratik seçimle gelen Başkan Salvador Allende'nin askeri darbe sırasında ölümünden birkaç saniye öncesi. Fotoğrafı çeken kişinin "kişisel güvenliği" için adının açıklanmasını istemediği sanılıyor.

1975 Stanley Forman, ABD Boston'da bir kadın ve bir kız apartmanın yangın merdiveninin çökmesiyle düşmeye başlıyorlar.

1980 Michael Wells, İngiltere Uganda'da açlıktan ölmek üzere olan bir çocuk ve bir misyoner.

1982 Robin Moyer, ABD Beyrut'taki kamplarda katledilen Filistinli mülteciler. ABD'li Moyer, dayanılmaz koku arasında fotoğrafları çekmeye çalışırken İsrailli askerlerin şakalaştığını duyuyordu. Katiller hiç bir zaman yargı karşısına çıkmadı.

1983 Mustafa Bozdemir, Türkiye 30 Ekim 1983'te Koyunören'de meydana gelen depremde, Türk annenin 5 çocuğunun ölüsünü gördüğün andaki tepkisi yürekleri parçaladı.

1984 Pablo Bartholomew, Hindistan Hindistan'da bir kimyasal fabrikadan sızan zehirli gaz, bir çocuğun ölümüne yol açtı.

1985 Frank Fournier, Fransa Kolombiya'da 12 yaşındaki Omayra Sanchez, Nevado del Ruiz Yanardağı'nın faaliyete geçmesiyle oluşan enkazın altında kaldı. Onu ayık tutmaya çalışan fotoğrafçının çabalarına rağmen 60 saat sonra bilincini kaybeden genç kız öldü.

1991 David Turnley, ABD ABD'li Çavuş Kozakiewicz, Körfez Savaşı'nda dost ateşi sonucu ölenen iyi arkadaşı Andy Alaniz'in ardından gözyaşlarını tutamıyor.

1992 James Nachtwey, ABD Somali'de bir anne, kıtlık sonucu ölen çocuğunun cansız bedenini kaldırıyor.

1994 James Nachtwey, ABD Ruanda'da bu adam Tutsi isyancılarıyla konuştuğu gerekçesiyle askerler tarafından bu hale getirildi.

2001 Erik Refner, Danimarka Pakistan'daki kampa hayata veda eden bir Afgan mülteci çocuk cenazesi için hazırlanıyor

2003 Jean-Marc Bouju, Fransa Iraklı adam, savaş esirlerinin tutulduğu bölgede çocuğunu rahatlatmaya çalışıyor

2004 Arko Datta, Hindistan Hint kadın, tsunami faciasında ölen yakını için ağlıyor.

Onu-R

« Yanıtla #1 : Mart 24, 2006, 12:37:06 ÖÖ »
yanlış hatırlamıyosam daha önce de açılmıştı bu başlık . . .

ImportRacer

• Ziyaretçi

Onu-R

« Yanıtla #3 : Mart 24, 2006, 01:43:21 ÖS »
demekki doğru hatırlıomusum :)

Mrija

« Yanıtla #4 : Mart 24, 2006, 06:11:35 ÖS »
Ben rastlamadım.Sorry.

Maverick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mart 24, 2006, 08:21:47 ÖS »
güzel resimlermiş ellerine sağlık dostum...

Lude

« Yanıtla #6 : Mart 25, 2006, 12:26:40 ÖÖ »
lütfen bunları biraz seyerk koyun

Mrija

« Yanıtla #7 : Mart 25, 2006, 06:01:45 ÖS »
Alıntı yapılan: "Lude"
lütfen bunları biraz seyerk koyun

üstte açıklama yapmıştım.bi baksan,''Ben rastlamadım.Sorry.''