Gönderen Konu: FK2 (R18) Kullanıcıları Nerde?  (Okunma sayısı 73722 defa)

alperd

• alperd
Ynt: FK2 (R18) Kullanıcıları Nerde?
« Yanıtla #200 : Şubat 05, 2014, 04:23:19 ÖS »
Ben denemedim fakat deneyen bir arkadaş var.
Verilen paraya yazık olduğuna ilişkin yorum yapmıştı face muhabbetimizde!
Nedenini ise şu şekilde açıklamıştı;
Bizim araçların gaz tepkisi normalde çok iyi zaten, tamamen gereksiz bir alım oldu benim için diyordu.

Güzel. Bir masraftan daha kurtulduk :)
Teşekkürler.

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #201 : Şubat 05, 2014, 06:51:40 ÖS »
Ne demek hocam bilgi paylaştıkça güzeldir :D

alperd

• alperd
« Yanıtla #202 : Şubat 05, 2014, 07:28:00 ÖS »
Bide şu var aşağıdaki Honda logolu jant hangi modele ait bilen var mı?
16 jant takacağım da FK2 alınca bunu çok beğendim veya orijinal FB7 jantı da olabilir...

« Son Düzenleme: Şubat 05, 2014, 07:28:33 ÖS Gönderen: alperd »

guneslen

• guneslen
« Yanıtla #203 : Şubat 05, 2014, 08:40:19 ÖS »
16 jant takacağım da FK2 alınca bunu çok beğendim veya orijinal FB7 jantı da olabilir...

tam otomatik 1.8 17inc jantına benziyor

alperd

• alperd
« Yanıtla #204 : Şubat 06, 2014, 07:47:20 ÖÖ »

tam otomatik 1.8 17inc jantına benziyor

Ben de benzettim ama tam otomatiğinki biraz daha farklı.
Tam otomatiğin kollarında sona doğru şekil değişikliği var, bunun kadar düz değil...

guneslen

• guneslen
« Yanıtla #205 : Şubat 06, 2014, 08:05:36 ÖÖ »
16inc e donmeyi neden düşünüyorsun?

alperd

• alperd
« Yanıtla #206 : Şubat 06, 2014, 08:59:24 ÖÖ »
16inc e donmeyi neden düşünüyorsun?

Bizim yollarımız berbat ötesi.
205/55/16 daha iyi olur diye planlar yapıyorum FK2 için.
« Son Düzenleme: Şubat 06, 2014, 08:59:58 ÖÖ Gönderen: alperd »

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #207 : Şubat 06, 2014, 10:00:24 ÖÖ »
Mantıklı bir düşünce fakat aracın görünümünde olumsuz etki yapacaktır.
Ayrıca yol tutuşu 225/45/17 kadar iyi olmayacaktır.
Ancak konfor da olumlu yönde artış gösterecektir.
Ayrıca yeni ebat fiyatı daha uygun olacaktır  >=ok
Bizim araçların süspansiyon sistemi oldukça sert bu nedenle önceki aracına göre konforsuz gelecektir sana.
Ama şöyle bir öneride bulunabilirim.
Ben aracımda lassa impetus kullanıyordum. Önleri lassa phenoma yaptım aynı ebatta konfor konusunda ciddi değişim söz konusu oldu araçta!
Ama yinede sert bir araç...
Karakteristiği gibi :)
Birde bişey sorucam Alper; senin bir konun var değiştirmeyi düşündüğün aracın için ayarlı amortisör ve coil arıyorsun!
Madem aracı değiştireceksin neden masraf yapıyorsun anlam veremedim doğrusu  :-k

can3520

« Yanıtla #208 : Şubat 06, 2014, 10:30:25 ÖÖ »
Abi 16 takma 1.4'ler gibi olur boşver orijinalden şaşma bence :)

alperd

• alperd
« Yanıtla #209 : Şubat 06, 2014, 12:46:18 ÖS »
Mantıklı bir düşünce fakat aracın görünümünde olumsuz etki yapacaktır.
Ayrıca yol tutuşu 225/45/17 kadar iyi olmayacaktır.
Ancak konfor da olumlu yönde artış gösterecektir.
Ayrıca yeni ebat fiyatı daha uygun olacaktır  >=ok
Bizim araçların süspansiyon sistemi oldukça sert bu nedenle önceki aracına göre konforsuz gelecektir sana.
Ama şöyle bir öneride bulunabilirim.
Ben aracımda lassa impetus kullanıyordum. Önleri lassa phenoma yaptım aynı ebatta konfor konusunda ciddi değişim söz konusu oldu araçta!
Ama yinede sert bir araç...
Karakteristiği gibi :)
Birde bişey sorucam Alper; senin bir konun var değiştirmeyi düşündüğün aracın için ayarlı amortisör ve coil arıyorsun!
Madem aracı değiştireceksin neden masraf yapıyorsun anlam veremedim doğrusu  :-k

O konu baya eski, bir süre aradım aradım bulamadım sonra 2.el buldum alacak gibiydim ama ufak ufak araba değiştirme kaşıntıları başlayınca vazgeçtim.
Arkadaş konuya cevap yazıp ben de arıyorum deyince destek olmak amaçlı bulursam haber veririm dedim, eğer gelirse nereye geleceğini biliyorum çünkü :)

alperd

• alperd
« Yanıtla #210 : Şubat 06, 2014, 12:51:59 ÖS »
205/55/16 "Goodyear Efficient Performance" denemek istiyorum. Bu jantlar çok sportif geldi gözüme görüntüyü çok bozmaz diye düşünüyorum.
Bu ebatta 180-200 TL civarı fiyatı var ama 225/45/17 almaya kalksam aynı lastik 350-400 TL civarı fiyatı var.

Lassa genelde sert bir lastiktir hele ki Lassa İmpetus Revo vs. acayip serttir. Değiştirirsen farkı görürsün :)

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #211 : Şubat 06, 2014, 03:51:59 ÖS »
205/55/16 "Goodyear Efficient Performance" denemek istiyorum. Bu jantlar çok sportif geldi gözüme görüntüyü çok bozmaz diye düşünüyorum.
Bu ebatta 180-200 TL civarı fiyatı var ama 225/45/17 almaya kalksam aynı lastik 350-400 TL civarı fiyatı var.

Lassa genelde sert bir lastiktir hele ki Lassa İmpetus Revo vs. acayip serttir. Değiştirirsen farkı görürsün :)
Değiştirdim zaten Lassa İmpetus Revo vardı.
Şimdi önler Lassa Phenoma arkalar Lassa İmpetus Revo
Hız konusunda Lassa İmpetus Revo on numara lastik ama konfor hiç yok!
Konfor konusunda da Lassa Phenoma harika ayrıca hız konusunda da iyi fakat Lassa İmpetus Revo kadar güven vermiyor sanki...

alperd

• alperd
« Yanıtla #212 : Şubat 06, 2014, 04:03:45 ÖS »
Phenoma'nın etiket değerleri nasıl 225/45/17'de baktın mı?

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #213 : Şubat 06, 2014, 04:57:54 ÖS »
Phenoma'nın etiket değerleri nasıl 225/45/17'de baktın mı?
Bu soruyu tam olarak anlamadım hocam!
Fiyat olarak diyorsan ben tanesini 230TL fiyata aldım

guneslen

• guneslen
« Yanıtla #214 : Şubat 06, 2014, 07:18:48 ÖS »
sanırım lastik üzerinde alırken bulunan ses,fren mesafesi, yağmurlu havadaki fren mesafesi performansını simgeleyen A ile F arasında değerlen bulunan etiketi kastediyor.

alperd

• alperd
« Yanıtla #215 : Şubat 06, 2014, 08:32:29 ÖS »
sanırım lastik üzerinde alırken bulunan ses,fren mesafesi, yağmurlu havadaki fren mesafesi performansını simgeleyen A ile F arasında değerlen bulunan etiketi kastediyor.

Aynen.
O değerlere bakmadan lastik almıyorum.
Şuan en iyisi Efficientgrip Performance.

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #216 : Şubat 07, 2014, 07:26:33 ÖÖ »
Valla ben alırken onlara dikkat etmek yerine FK2 araçlar için forumlardaki yorumları daha çok dikkate aldım!
Ayrıca yanılmıyorsam lastikler 70 yada 68 dB olması gerekiyor.
Birde alırken üretim tarihlerinin yeni olmasına dikkat ettim.

farukakamamba

« Yanıtla #217 : Şubat 13, 2014, 09:49:15 ÖÖ »
selamun aleykum arkadaşlar. aranıza yeni katılmak üzere olan biri olarak sormak istediğim sorular var. kulanmakta olduğum 2008 1.6 trend mondeo ile fk2 takasa girmek üzereyim. ufak tefek çekincelerim var ama. baktığım araç 142.000 de. ve i-shift. km yüksek olması ile i-shift in ne gibi bir bağı vardır? belirli bir km den sonra i-shiftten kronik bir ağır sorun yaşar mıyım?

guneslen

• guneslen
« Yanıtla #218 : Şubat 13, 2014, 04:11:04 ÖS »
ben size kendi aracimla edindigim bilgileri aktarabilirim. aracim 1.8 i shift 130000km de. Henüz tık demedi. araci aldiginizda sıkıntı olabilecek sey baski balata olabilir. tam otomatik olmadığı için hiç degismediyse baskı balatayi degistirmek gerekebilir. 1200 ile 1500 arasinda maliyeti olur. bir de yeni yazilimi yoksa yenisinin yüklenmesi lazim. ya para almazlar yada en fazla 50tl alirlar. daha önce bu araçtan kullanmadiysaniz öncelikle mondeo ile aradaki konfor farkini degerlendirmelisiniz. Türkiye ye sadece sport modeli geldigi icin suspansiyonlar oldukca serttir. 1.8 araclardaki lastik 45 yanak olduğu icin konfora lastigin bir katkısı olmaz. benim icin konfor onemli degil dersenizde 1.6 mondeodan diğer bütün ozellikleriyle ustundur. i shifte alismak zaman alir ama alisinca da arac kullanmak zevkli bir is haline gelir.

0mer

« Yanıtla #219 : Şubat 13, 2014, 04:44:13 ÖS »
ben size kendi aracimla edindigim bilgileri aktarabilirim. aracim 1.8 i shift 130000km de. Henüz tık demedi. araci aldiginizda sıkıntı olabilecek sey baski balata olabilir. tam otomatik olmadığı için hiç degismediyse baskı balatayi degistirmek gerekebilir. 1200 ile 1500 arasinda maliyeti olur. bir de yeni yazilimi yoksa yenisinin yüklenmesi lazim. ya para almazlar yada en fazla 50tl alirlar. daha önce bu araçtan kullanmadiysaniz öncelikle mondeo ile aradaki konfor farkini degerlendirmelisiniz. Türkiye ye sadece sport modeli geldigi icin suspansiyonlar oldukca serttir. 1.8 araclardaki lastik 45 yanak olduğu icin konfora lastigin bir katkısı olmaz. benim icin konfor onemli degil dersenizde 1.6 mondeodan diğer bütün ozellikleriyle ustundur. i shifte alismak zaman alir ama alisinca da arac kullanmak zevkli bir is haline gelir.
tamamıyla katılıyorum baskı balata değiştirdim ben geçenlerde anacak beim araç manuel baskı balata bilya buji şanzıman yağı fren hidroliği 1000 lira bildiğiniz üzere bu araçların bujileri 100000 de değişiyor ve 4 buji 170 lira i-shift te farklımıdır bilmiyorum

AhmeTR

« Yanıtla #220 : Şubat 21, 2014, 12:48:06 ÖS »
Arkadaşlar bende 4 aydır kullanıyorum ama aracın bazı yönleri gerçekten sizi araçdan soğutacak derecede
örnek vermek gerekirse
-herkesin yakındığı bir dert olan kasislerde vs çok sert olması
-sıkışık trafikde ayağınızı frenden çekince geç ve yavaş hareket etmesi
-kalkışlarda gaza ani tepkiler vermesi
-yavaşlamalarda vites düşürdüğü için saçma sarsıntılar
-çok geç vites geçişleri var araba resmen yarım debriyaj yapıyor gibi oluyor ( benim aracın yazılımı güncel olmayabilir tam emin değilim)
-Yine kendi aracım adına konuşmam gerekirse sert olan direksiyon

artıları
+Araç gerçekten çok sağlam gidiyor 4000 devirden sonra kopması ve o ses beni  benden alıyor :)
+içi dışarıdan göründüğünün aksine çok geniş
+bagaj lpg kullanmadığım için çok geniş lpg ile de çok sıkıntı olacağını zannetmiyorum
+yakıt konusunda gayet iyi ama malum benzin fiyatları çok yüksek olduğu için araç çok yakıyor gibi görünüyor ben hiç sorun etmedim yakıtı bu konudan ötürü
+fiyat performans açısından çok mükemmel birçok araçda opsiyon veya full modelinde olan özellikler bu araçda standart
+kesinlikle farklı bir görüntüsü var sayısının az olmasıda bence avantajki bakan dönüp birdaha bakıyor ;)
+direksiyondaki kulakcıklar kendinizi sanki f1 pilotuymuşsunuz gibi hissettiriyor :)

benim gördüklerim bunlar umarım doğru kararı verirsiniz
 bu arada yazılım güncellemesine Gaziantep honda servisi 200 tl fiyat çıkardıki etmediğim küfür kalmadı içimden :)

supremum

« Yanıtla #221 : Şubat 24, 2014, 08:51:42 ÖÖ »
2-3-4 ve 5. Maddeler tamamen sanzimanla ilgili. Araciniz kac km de?
Yazilim guncellemesi ozellikle 3 ve 4. Maddeleri cok etkiliyor.
Yazilim guncellemesi ucretsizdir bu arada.

AhmeTR

« Yanıtla #222 : Şubat 25, 2014, 12:58:32 ÖS »
2-3-4 ve 5. Maddeler tamamen sanzimanla ilgili. Araciniz kac km de?
Yazilim guncellemesi ozellikle 3 ve 4. Maddeleri cok etkiliyor.
Yazilim guncellemesi ucretsizdir bu arada.

Gaziantepdeki Akcanlar Honda Servisini aradığımda 200 tl dediler bende ücretsiz olduğunu düşünerek aramıştım ama malaalesef.  aracım 93 bin km de galiba bazı bakımları tam yapılık değil

supremum

« Yanıtla #223 : Şubat 25, 2014, 03:30:14 ÖS »
Yazılım güncellemesi adı üstünde mevcut olan durumun daha iyisi-yenisi ile değiştirilmesidir. Firmanın kendi ürettiği ürünün daha kusursuz ve sorunsuz çalışıp daha uzun ömürlü olması için yaptığı çalışmadır. Herhangi bir mekanik işlem yoktur. Sadece bilgisayar bağlanarak kısacık sürede biten bir yazılım yüklemesi olayıdır.
Tüm firmalar yazılım güncellemelerini ürünü alan kullanıcıları için ücretsiz sunarken bu çok bilenler neyin karşılığında ücret talep ediyorlar?
Hadi usta işini bıraktı, araç servise çekildi, yer işgal etti, koltukları ve direksiyonu poşetlendi falan vs.vs 50 lira al. 200 nedir?
Araç 93 bindeyse ve baskı balata hiç değişmemişse kullanıma bağlı olarak değişmesi gerekebilir. Friksiyon değeri ölçülerek değişimin ne kadar gerekli veya gereksiz olduğu görülebilir. Zaten belli bir friksiyon değerinin üzerindeyse ve o halde yazılım atmaya kalkarlarsa araç kendini kilitleyip mecburi baskı balata değişimi isteyebiliyor.
Bunları da ek bilgi olarak vermiş olayım.

0mer

« Yanıtla #224 : Mart 05, 2014, 06:56:18 ÖS »
abiler kardeşler merhaba new civic de açtım konuyu ama pek talep görmedi:d araçlarınızın rölanti devirlerini yazarmısınız kafa bir kaç şey takıldıda kyas yapmak istiyorum şimdiden teşekkürler