Gönderen Konu: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 1242249 defa)

chelo_fatih

• Fatih Güler
Ynt: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım
« Yanıtla #1225 : Nisan 11, 2013, 10:23:33 ÖÖ »
sağolun

bankaci05

• Ömer Faruk
« Yanıtla #1226 : Nisan 11, 2013, 10:26:26 ÖÖ »
Kardeş hayırlı olsun güle güle kullan. Aracının lastikleri sanırım orijinalinden büyük . Sürtme, yakıtı fazla yakma Yada konforda bir sıkıntın yoksa değiştirme. Orijinal lastikler araca göre küçük görünüyor çünkü . Seninkiler daha tok ve dolgun duruyordur. Fotoğrafı varsa aracının paylaş. Hatta şu benim facebookda kurduğum HONDA CR-V adlı gruba fotoğraflarınızı atın arkadaşlar. Hepiniz. Elma resmi var grubun adının yanında :)

bankaci05

• Ömer Faruk

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #1228 : Nisan 11, 2013, 10:37:11 ÖÖ »
Bu sayfadaki profil resmini nasıl ekliyoruz. Tamamdır halletim :)
« Son Düzenleme: Nisan 11, 2013, 10:38:23 ÖÖ Gönderen: NUJMAN »

asosundan

« Yanıtla #1229 : Nisan 11, 2013, 10:59:31 ÖÖ »
Arkadaşlar herkese merhabalar.. bende daha iki gün önce honda crv 99 model sahibi oldum... sanırsam burdan öğreneceğim çok şeyler var.. öncelikle çok küçük bir soru soracağım.. aldığım arabada 215/55 17 lik lastikler bulunmakta.. bu doğru mu yoksa başka bir ebatta lastik mi almalıyım.. ve önerebileceğiniz bir lastik var mı acaba.. yardımcı olursanız sevinirim..

karmak arkadaşımız gerekenleri yazmış. orjinal ölçüler 205/70/15 tir. benim aracımın üzerinde orjinal ebattaki lastikleri var fakat yanak ölçüsü 60 oldumu yolu daha iyi tutuyormuş diyor çoğu arkadaşım. fakat tecrübe etmedim kendim.

asosundan

« Yanıtla #1230 : Nisan 11, 2013, 12:22:27 ÖS »
Linki de veriyorum arkadaşlar.      https://www.facebook.com/groups/4848562346/?bookmark_t=group#!/groups/100656883442830/?bookmark_t=group

ömer abi ben ne güzel kurmuştum Honda c-rv türkiye adlı bir face hesabı keşke hepimiz orada toplansaydık neyse fark etmez orası burası yeterki  birbirimize destek olalım.

bankaci05

• Ömer Faruk
« Yanıtla #1231 : Nisan 11, 2013, 01:05:45 ÖS »
Ben senin sayfana da giriyorum kardeşim bakınıyorum inceden :)

asosundan

« Yanıtla #1232 : Nisan 11, 2013, 01:45:38 ÖS »
Ben senin sayfana da giriyorum kardeşim bakınıyorum inceden :)

eyvallah abi teşekkürler. İnşallah yanlış anlaşılmamışımdır :-)

tunci

« Yanıtla #1233 : Nisan 11, 2013, 02:15:11 ÖS »
Günaydın, mutlu sabahlar.

okuyabıldınmı senın ıcın yazdıklarımı

Okudum dostum okudum. Parçaları temin ettim ertesinde memleketim Nazilli'ye gitmiştim ve tanıdık ustaya anlata anlata bakımımı yaptırırım diye bosch car servise götürdüm ama umduğum gibi olmadı. Yağ-filtre değişimi, v-kayış değişimi yapıldı sadece. Arabam 2.5 gün orda kaldı zamanım ve tatilim heba oldu, arabadaki uğultuyu (hani şafttan olabilir demiştik) bulamadılar, teker poryalarından, aks rulmanından şüphelenip söktüler hepsini ama çözemediler. El frenini de yapamadılar hiç içime sinmedi anlıycanız en son itiraf etti bu arabalara fazla bilmiyoz diye. Sonra gazcıya gittim o da tanıdık, bazen benzinden gaza geçmiyodu garanti verdi yapıcam diye o da olmadı halen sorun devam ediyo. Gazcıda gaz dolum ağzını değiştirdi bir de ayar yaptı lpg ısı ayarı yüksekmiş onu düşürdü, filtreleri temizleyelim dedim daha vakti var dedi yolladı beni :)
Parçaları temin etmekte çok zorlandım ama uygun aldığımı düşünüyom ultrasonic iridyum bujiyi 130 a, mobil 10x40 5 litre yağı 70 e aldım. Alt takımı da yaptıramadım çünki piyasada amortisör yok Çin malı var sadece bir de servisin birinde buldum 565+kdv dedi tanesine 3misli fiyat verdi ben de erteledim. Amortisör cr-v ye has değil hiç bir modelinki yok piyasada ithalat durmuş elinde olan da fırsatçılık yapıyor.
Bujilerden sonra performans artışı hissetmedim aslında sadece yağını filan değiştirmiş oldum yoksa hiç içime sinmedi bu bakım, ne şafta ne balatalara baktıramadım geçiştirdiler durdular, artık İzmir'deki ustama götürücem fiyat gözetmeksizin.

tunci

« Yanıtla #1234 : Nisan 11, 2013, 02:21:06 ÖS »
Eğer farkettiyseniz cank rumuzlu bir arkadaş geldi foruma Japonya'dan orjinal parçayı çok ucuza temin edebileceğini yazdı çizdi ben de amortisörleri ve rot ları yani komple alt takımı sipariş verdim toplamda 465 liraya.
Dün bir mesaj okudum ve bu arkadaşın parça teminine yasak getirilmiş , forumda sıfır parça ticareti yapmak yasak gerekçesiyle ama pek aklıma yatmadı, halbuki burda bulamadığımız parçayı hem çok ucuza hem orjinalini temin etme şansı olacaktı. Ben siparişimi geçtim ama elimde resmi bir belge de yok umarım bit yeniği çıkmaz içinden, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

tunci

« Yanıtla #1235 : Nisan 11, 2013, 02:34:02 ÖS »
http://myimiev.com/forum/viewtopic.php?p=4040 Şu tarz bişeyler yapacağım geniş zamanda.

Yalıtımı yaparken ne kullanalım ne kullanalım? Bence önce titreşimi ve paslanmayı önleyecek ince tek tarafı yapışkanlı kauçuk tarzı bir malzemeyle söktüğümüz yüzeyi kaplamalı sonra da aliminyumlu süngerimsi yapışkanlı malzemeyle kaplamalı. Bunu kapı içlerine, davlumbozlara, tabana, direklere, bagaja yapmalı. Kapı fitillerine hortum geçirmeli, arabanın altına pütür atmalı, motorla aradaki yer sıkıntılı baya işçilik ve sabır lazım ama yapınca rotvayvır filan duyulmaz :) Meslek lisesindeki motor öğretmeninin biri fiestasına yapmış resimli anlatımını okumuştum. Zamanı, mekanı ve bilgisi olduğu için çok profosyonel olmuş çok beğenmiştim, arabanın içine gelen sesler yol sesi, rüzgar sesi bir de azımsanmayacak derecede arabanın gövdesindeki hareketli parçaların titreşim sesi olduğunu yazmış ve testini yapmış. Dolu konserve kutusuyla boş kutunun yere düştüğünde çıkardığı ses farklı diye, bunu gidermek için arabanın helezon yaylarının arasına bile uygulama yapmış titreşimi alsın diye kauçuktan minik takozlar uydurmuş. Ve en son arabayı garajda çalıştırıp sesi kaydetmiş sonra arabaya binip kapıları kapatıp sesi tekrar kaydetmiş youtube ye eklemiş, müthiş bir yalıtım olmuş, biz de yapabilsek arabalarımızdan daha fazla zevk alırız, tüm bunları da 300 lira gibi maliyetle yapmış işçilik de kendinden.

tunci

« Yanıtla #1236 : Nisan 11, 2013, 02:38:00 ÖS »
Arkadaşlar herkese merhabalar.. bende daha iki gün önce honda crv 99 model sahibi oldum... sanırsam burdan öğreneceğim çok şeyler var.. öncelikle çok küçük bir soru soracağım.. aldığım arabada 215/55 17 lik lastikler bulunmakta.. bu doğru mu yoksa başka bir ebatta lastik mi almalıyım.. ve önerebileceğiniz bir lastik var mı acaba.. yardımcı olursanız sevinirim..

Hoşgeldiniz, hayırlı olsun arabanız. Söylediğiniz gibi burası gün geçtikçe daha sıcakkanlı olmaya başladı ve çok da faydalı bir yer oldu, Sadece Ömer'e zararı var o da burda duyduğunu gördüğünü hemen gidip yaptırmak istemesinden, hal böyle olunca da masrafa giriyo sürekli :)
Lastik konusunda arkadaşlar da yazmış, şimdi orjinaline döneyim dersen jant takımı da alman lazım çünki şu an üstündeki lastik ebatıyla orjinali farklı. Resim varsa memnun oluruz :)

tunci

« Yanıtla #1237 : Nisan 11, 2013, 02:41:00 ÖS »
Bir de şu feysdeki cr-v sayfasını netleştirsek ! İkisinden birini seçip o grup üzerinden devam etsek de cr-v bilgileri dağılmasa, hıı? Ne dersiniz?

yanardag06

• Volkan BAYRAM
« Yanıtla #1238 : Nisan 11, 2013, 02:44:37 ÖS »
sevgili tunci,
anladığım kadarıyla el freninizde de bir problem yaşıyorsunuz sorununuz nedir?

sevgili chelo_fatih,
foruma hoş geldiniz. aracınızı zevkle ve kazasız belasız kullanmanız dileği ile.

asosundan

« Yanıtla #1239 : Nisan 11, 2013, 02:52:39 ÖS »
Bir de şu feysdeki cr-v sayfasını netleştirsek ! İkisinden birini seçip o grup üzerinden devam etsek de cr-v bilgileri dağılmasa, hıı? Ne dersiniz?

sıkıntı yok ben her şekilde uyarım  yeterki birini netleştirin :-)

tunci

« Yanıtla #1240 : Nisan 11, 2013, 02:53:27 ÖS »
El freni yeterince tutmuyor son dişe kadar asılmassam kaçırıyor. Bakan usta arka diskte absli falan bişiler söledi açmaya cesaret edemedi sanırım.

yanardag06

• Volkan BAYRAM
« Yanıtla #1241 : Nisan 11, 2013, 03:05:05 ÖS »
El freni yeterince tutmuyor son dişe kadar asılmassam kaçırıyor. Bakan usta arka diskte absli falan bişiler söledi açmaya cesaret edemedi sanırım.
birde ben araştırayım sizin sorunu isterseniz? buradan cevap yazarım.

tunci

« Yanıtla #1242 : Nisan 11, 2013, 03:14:55 ÖS »
Çok memnun olurum valla hiç olmassa ustaya giderken ön bilgim olur. Alt takım Japonya'dan gelince götürücem tekrar bakıma.

bankaci05

• Ömer Faruk
« Yanıtla #1243 : Nisan 11, 2013, 04:38:08 ÖS »
İnceden haftasonu temizliği diye foto atmışsın Facebook grup sayfana. Onun için inceden yazdım . Facebook da bir sürü Crv grubu var. Bence her ikimizin kine de girin ekleyin abi. Yada resmin de elma olana girin :))))) en iyi grup o :))

karmak

« Yanıtla #1244 : Nisan 11, 2013, 04:49:31 ÖS »
eveeet
bırazda  moralınızı   bozalım

arabanın kelebek bogazı temızlığı  herkes bılıyor
hava borusunu çekıp  gaz gırısıne bakıyoruz  temız  tamam

oysa  o gaz verılen parcayı hafıfce dondurun  bakalım ıcı nasıl

malesef  benım arabanın gaz kelebegının ıcı  sımsıyahtı
vd 40  la temızledım
sonra hava borusunun ıcınede vd 40  sıktım

sımsıyah aktı
sırf yag gıbı  vıcık vıcık

bıtmedı  kelebegın devamındakı parcayı soktum  yag buharının toplandıgı yer

ıcı  sırf  kurum yag

bır bez  sımsıyah oldu
ama  yarın  ustaya goturup  komple  sokturup ıcını  temızletecegım
sızınkıler nasıl acaba   
omer faruk kardeşim ilk işin  sökmek  olur artık

hepınıze kolay gelsın

herhalde  lpg  nın  sorunu  bunlar  sırf  benzın  kullananlarda  bu sorun  varmı acaba :con :ağlaa

bankaci05

• Ömer Faruk
« Yanıtla #1245 : Nisan 11, 2013, 04:59:26 ÖS »
:)))) bu hafta kapı içleri ile ilgileni em ama ustam dokunma diyor. Takırtı tukurtu yok, ısınma soğumada problem yok. Derdin ne diyor :) beldi dediğin işe bakarım ama fotoğrafı yokum bu zıkkımın:)) koltuk kılıflarını söktüm. Araba yeni alınmış gibi oldu valla. Arkadaşın Toyota da gitti. Crv ile durmak yok yola devam :)

chelo_fatih

• Fatih Güler
« Yanıtla #1246 : Nisan 11, 2013, 05:53:47 ÖS »
arkadaşlar gerçekten çok iyi paylaşımlarınız var.. galiba haklısınız orjinal lastik alsam üstüne bir de jant sorunu çıkacak ve daha büyük masrafa girecem bakalım bu lastiklermi ucuza gellecek yoksa jant + orjinal ebatta lastikmi???

karmak

« Yanıtla #1247 : Nisan 11, 2013, 07:04:42 ÖS »
arkadaşlar gerçekten çok iyi paylaşımlarınız var.. galiba haklısınız orjinal lastik alsam üstüne bir de jant sorunu çıkacak ve daha büyük masrafa girecem bakalım bu lastiklermi ucuza gellecek yoksa jant + orjinal ebatta lastikmi???

http://www.toyoabdulkadirozcan.com/page.php?ID=164

çokbir fark çıkmıyor    .4  160 km orjınaldekı hız         159.93  senın lastıgın  hızı

bence aracın yola tutunmasını kontrol et  memnunsan oynama  dengelıyse   bırde en onemlısı  cukurlara dusme  ...

tunci

« Yanıtla #1248 : Nisan 11, 2013, 09:11:50 ÖS »
Üzerinde bulunan lastikten almak istersen bir de iyi bir şey alayım dersen maliyet en az 1100-1500 arası olur, arabayı da heybetli gösterir hani. Ya da iyi markaların muadillerinden alıp orjinale dönebilirsin, bunun maliyeti de jantla birlikte yine aynı aynı rakamlara gelir. Ben olsam barum, petlas, kumho, dunlop gibi markalardan seçip orjinale veya 215x65x16 gibi ebat düşünürüm hem orjinal ebat ya da ona yakın olmuş olur.

tunci

« Yanıtla #1249 : Nisan 11, 2013, 09:17:38 ÖS »
:)))) bu hafta kapı içleri ile ilgileni em ama ustam dokunma diyor. Takırtı tukurtu yok, ısınma soğumada problem yok. Derdin ne diyor :) beldi dediğin işe bakarım ama fotoğrafı yokum bu zıkkımın:)) koltuk kılıflarını söktüm. Araba yeni alınmış gibi oldu valla. Arkadaşın Toyota da gitti. Crv ile durmak yok yola devam :)

Benim Nazilli'deki ustam da bu hondalar zaten süper, sorunsuz arabalar deyip doğru dürüst incelemiyo bile bakım yaparken :) Mersedes, audi gibi arabaların sessizliğine bürüneceğini bilse ustan kendi arabasına bile yapar. Kendin yaparsan ucuz yaptırayım dersen accık tuzlu :)