Gönderen Konu: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 1242212 defa)

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
Ynt: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım
« Yanıtla #675 : Ocak 23, 2013, 03:22:09 ÖS »
Yeni çıkan dizel araçların çoğu yakıt konusunda iyiler, peugeot konusunda fazla bilgim yok fakat Ford cmax tavsiye ederim çok güzel araba.
Baskı balata var fakat bi 10 sene daha gider, araba yokuşlarda geri kaçıyorsa değişim zamanı gelmiş deniyor fakat cr v ler d konumunda zaten kaçırıyor aşırı olmasada fakat 1-2 de kaçırmıyor benimkinde şahsen öyle, bikaç arkdaştan da aynı bilgiyi aldım, yağı suyu zamanında değişiyorsa kolay kolay bişey olmaz bence.

Şu arka tanponu reflektörsüzle değiştirecem ya :) çıkma reflektör bulamadım yan sanayinede 100-150 lira arası istiyorlar.
« Son Düzenleme: Ocak 23, 2013, 03:24:13 ÖS Gönderen: NUJMAN »

tunci

« Yanıtla #676 : Ocak 23, 2013, 03:32:06 ÖS »
Verdiğin linkteki sitede 97-01 aralığındaki cr-v lerin parçaları var sadece. Benim araba 2002 model, serviste bakımla birlikte amörtisör değişimini 1000-1500 arası söylemişlerdi, sanırım 250-300 civarı teki.
Peugeot 508 de arka kafalıklarda eğlence paketleri de var sanırım lcd olarak, ben ford kullanırken de önceden de hiç sevemedim peugeot ları. Benim önerim de kesinlikle c-max olur, kapıları sürgülü, otomatik park etme vs. o da donanımlı çok istemiştim vaktiyle :) Skoda yeti var bir de benim beğendiğim 1.6 motor seçeneğinde yakıtı 4.5 litreydi.

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #677 : Ocak 23, 2013, 03:34:53 ÖS »
Evet adamlar 97-2001 arası cr v parçası satıyormuş. Bu arada DİSTRİBÜTÖR 266 liraymış YAGMER hoca.

yagmer

• Mustafa DEĞER
« Yanıtla #678 : Ocak 23, 2013, 08:44:27 ÖS »
Evet adamlar 97-2001 arası cr v parçası satıyormuş. Bu arada DİSTRİBÜTÖR 266 liraymış YAGMER hoca.

evet burayı bulamamıştım ben şurada buldum bende bunu referans aldım öyle sipariş ettim.

http://www.otomobilyedekparcalari.com/HONDA-CRV-DISTRIBUTORU-20-Motor-1997-den-2001-Model-araclar-icin-DISTRIBUTOR-OTO-YEDEK-PARCA-FIYATLARI,PR-1132.html

birde arkadaşlar şu parçayı nereden bulabilirim bilgisi olan varmı double din teyp takılırken çatladı bulabilirsem değiştirecem.

http://www.ebay.com/itm/1997-2000-HONDA-CRV-BLACK-CARBON-FIBER-FINISH-TRIM-ACCENT-KIT-/360414938207?_trksid=p2047675.m1850&_trkparms=aid%3D222001%26algo%3DSIC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D11%26meid%3D5084263387600182005%26pid%3D100011%26prg%3D1005%26rk%3D1%26sd%3D360414937782%26
« Son Düzenleme: Ocak 23, 2013, 08:44:51 ÖS Gönderen: yagmer »

karmak

« Yanıtla #679 : Ocak 24, 2013, 06:38:50 ÖÖ »
baskı balata var diyorsun yani? iyide olsaydı servisde mutlaka söylemezlermiydi. triger seti, yağı suyu neyi varsa sıfırlayın dediğimde baskı balata demediler??

otomatık  koldan vıtes degılmı araban
eger manuel yerden vıtes degılse
baskı olmaz

dün peugeot 508 deneme fırsatım oldu. dizel . yakıt konusunda cok iddialılar. 100 km ye 3,5 litre. heran aracı saydırıp yada satıp alabilirim.yakıtın bu kadar düşük olduğunu duyunca canım da cekmedi değil hani. kıçım yerde gidiyormuş gibi bir his uyandırıyor ama alışırsın diyorlar.  sizce nasıl olur ? 

hepımız bır takım  araclara  hastayız   ancak  su  ana kullandıgın  aracın  yerını  yenısı  doldurabılırmı   ....?????
şahsen  bn  artık  bu tur  olaylardan  uzagım  gercı  daha 3  sene  oldu   yas  53  18 ınden  berı  dıreksıyondayım   bu  meret  hasta  ettı  kendıne...  ne  vosvos  ne  flas  ne eskı  kasa  merso  kaldı.....

karmak

« Yanıtla #680 : Ocak 24, 2013, 06:43:28 ÖÖ »
Verdiğin linkteki sitede 97-01 aralığındaki cr-v lerin parçaları var sadece. Benim araba 2002 model, serviste bakımla birlikte amörtisör değişimini 1000-1500 arası söylemişlerdi, sanırım 250-300 civarı teki.
Peugeot 508 de arka kafalıklarda eğlence paketleri de var sanırım lcd olarak, ben ford kullanırken de önceden de hiç sevemedim peugeot ları. Benim önerim de kesinlikle c-max olur, kapıları sürgülü, otomatik park etme vs. o da donanımlı çok istemiştim vaktiyle :) Skoda yeti var bir de benim beğendiğim 1.6 motor seçeneğinde yakıtı 4.5 litreydi.

degerlı dostum
kulandıgın arac amortısorunde  bır  sorun  olmamalı
tıpkı  eksoz  sıstemın  gıbı
kolayca  bozulmayan  bır  yapı
sureklı  3-5  km  kullanıyorsan
sureklı  arazıde  aracı dusuruyorsan
o zaman  tas  olsa  erır  yanı  onun  harıcınde  arabanın  saglam  parcalardan   olustugunu  unutmayalım...
her  sey  gonlunce  olsun

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #681 : Ocak 24, 2013, 07:28:20 ÖÖ »
Muhabbetiniz bol olsun.

Yeni arabalar çok güzel fakat eski arabalar kadar sağlam gelmiyor bana, her marka için aynı şey geçerli değil  ama biçok marka araç 5 yıl sonra götü başı dağılmaya başlıyor. Gerçi teknolojinin her alanında aynı şey söz konusu ilk telefonumu en az 4 sene kullandım şimdi her sene telefon değişiyoz iyicene tüketim gebe bir toplum olma yolunda 4 nala gidiyoruz.

Yagmer karbon olayını kendin de yapabilirsin.

Dün mesai için arabayla çevre yoluna çıktık birz zorladım arıza ışığı çıkarmı diye çok şükür yanmadı, yağ değişiminden sonra belki piskolojik vites geçiş aralıkları biraz daha kısaldı gibime geldi. Yakıt konusunda şehir içi ölçümünü merakla bekliyorum bakalım ne çıkacak.
« Son Düzenleme: Ocak 24, 2013, 07:32:01 ÖÖ Gönderen: NUJMAN »

bankaci05

• Ömer Faruk
« Yanıtla #682 : Ocak 24, 2013, 07:52:00 ÖÖ »
rahatlıkdan bana bişeyler oluyo.:) arkadaşlar ben hergün işe (45-50) km gidip geliyorum ama sırf bu yüzden bu aracı kullanmayı da istemiyorum acıkcası. bir depo yani 33-34 litre lpg ile 300-320 km arasında yol gidiyorum. müşteri ziyaretleri de var bunun yanında . aylık toplamda 1500 km bulduğu oluyor. birçok arabaya göre cok ideal yakıtım ama aracımı da hergün bu şekilde yıpratmak istemiyorum acıkcası. bu yüzden arayışa girdim. kendi aracımız satıp 0 km arac alabilirim ama eminim bu defa da ona acıycam. :) daha ucuz ve basit bir 2. arac almaya karar verdim. ve cok az yakan. sadece ayağımızın altında eşek niyetine yani. brodway baktım sahibine sorduğumda 250-300 kr arasında yakıyor diyor. o halde 200 kuruş yakan ve 5 bin ile 10 bin tl arasındaki araclar hakkında fikri olan var sa söylesin lütfen. mesala eski kasa golf veya citroen saxo. gerci saxonun temizi yine 11-12 yi buluyor ama ????

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #683 : Ocak 24, 2013, 08:10:40 ÖÖ »
Saxsoyu bende çok araştırdım, 10 numara yapla bile gidiyor :)

tunci

« Yanıtla #684 : Ocak 24, 2013, 08:18:42 ÖÖ »
@karmak usta, bu denli tecrübeden sonra cr-v hakkındaki görüşleriniz hakikaten doğru bir seçim yaptığımı teyit edercesine. Arabamız sağlam kolay kolay bozulmuyor evet, ben arabaya bindiğimde içinde hiç ses tıkırtı olmasın istiyorum. Arabayı alırken expertizde çıkmıştı sol ön amörtisör ama ikisini birden değişmek daha sağlıklı diye biliyorum. Benimki biraz da takıntıdan, madem bu kadar para verdik bu arabalara sonuna kadar keyfini çıkarıp benimsemek istiyorum.
@nujman, Numan kardeş eski arabalarla yeni arabalar arasındaki fark için yaptığın tesbit çok doğru. Yeni arabalara dokunmaya korkuyosun, eskileri daha sadeydi ama daha sağlamdı. Örnek ne kadar doğru bilmiyorum ama 96-98 arasında granada kullandım, o zamanlar her depoda ölçüm yapmayacak kadar maküldü benzin fiyatları. O arabadan aldığım keyfi henüz yakalayabilmiş değilim ama cr-v deki süspansiyon ve lastik değişimlerini hallettikten sonra içime sinecek galiba tamamen.
@bankacı05, evet Ömer kardeş, valla cr-v ni satacak olduğunu duyunca ne yalan söyleyeyim üzülmüştüm, doğru karar vermişsin küçük araba almakla :) Bana soracak olursan 2000-2001 model lada samaralar var 2 yıl kullandım, hem çok sağlam hem performanslı hem gayet tasarruflu. Benzinle 4-4,5 litreleri tüketiyodum şimdi bir de tüplü yakaladınız mı değmeyin keyfine, bakımları da çok ucuz.

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #685 : Ocak 24, 2013, 08:30:09 ÖÖ »
Ben mobilet almayı düşünüyorum 100 lük, vergisiz muayenesiz olanlarından malum evle iş arası 1 km bile yok :)

bankaci05

• Ömer Faruk
« Yanıtla #686 : Ocak 24, 2013, 08:53:15 ÖÖ »
Arkadaşlar az önce bir müşterim buradaydı. temiz bir dizel cliosu var.2006 model alize diyor.bu grupdan pek anlamam ama temiz diye biliyorum. 4 yıldır kaskosunu sigortasını ben yapıyorum. adamın arabasına 17 vermişler. ben de 16 ya verirsen alırım dedim gitti. valla verirse alıcam ama sanırım bu tür bir arac alırsam crv yi satarım diye düşünüyorum. çünkü fiyatı benim hesabımdan yükseğe geliyor ve 2 aracı kaldıramam diye düşünüyorum. bankacı olarak kredi ödemekten bıktım artık :(

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #687 : Ocak 24, 2013, 09:31:37 ÖÖ »
Kredi ödemekten bıkmayan varmı acaba sokakta merak ediyorum, çok şükür ekonomimiz o kadar iyiki sokaktaki insanımızın %90 cebinde para yok kredi kartı vs alevera dalavera ile ay sonunu getiriyor. 6 yıldır memurum düzenli maaş alıyorum çok şükür borcum var fakat gelirim sabit olduğundan bi şekilde idare ediyorum fakat özel sektörde çalışıp da aile geçindiren insanlara çok üzülüyorum.

ERKOÇK

« Yanıtla #688 : Ocak 24, 2013, 10:13:25 ÖÖ »
Arkadaşlar az önce bir müşterim buradaydı. temiz bir dizel cliosu var.2006 model alize diyor.bu grupdan pek anlamam ama temiz diye biliyorum. 4 yıldır kaskosunu sigortasını ben yapıyorum. adamın arabasına 17 vermişler. ben de 16 ya verirsen alırım dedim gitti. valla verirse alıcam ama sanırım bu tür bir arac alırsam crv yi satarım diye düşünüyorum. çünkü fiyatı benim hesabımdan yükseğe geliyor ve 2 aracı kaldıramam diye düşünüyorum. bankacı olarak kredi ödemekten bıktım artık :(

Herkese merhaba,Bol muhabbetler,

Ömer Faruk bey,Ben niksarlıyım bu günlerde yazacaktım buralara hemşerim Bankacı05'in aracına talibim diye...Arkadaslar bu arac çok çok mu yakıyor herkes bıkmıs gibi konusuyor :))  Bankacı daha az yakıtlı bi araba arastırıyorum deyince tırstım doğrusu.Öyle bi niyeti kesin olarak kafaya koyduysanız sayın bankacı abim,bende ciddi olarak niyetleniyim diyorum,ne dersiniz acaba.Tabiki herşeyin hayırlısı.
herkese saygılar.

bankaci05

• Ömer Faruk
« Yanıtla #689 : Ocak 24, 2013, 10:42:40 ÖÖ »
erkoç kardeşim ben bu aracı 4-4,5 yıl önce babama diye almışdım. babamın 2000 model torosu vardı 20 binde.:) bizde pek arabaya binilmez garaja konur boş kalmasın garaj diye :) o toros çalınınca ve dizlerini bükemediğinden bunu iyi bir galerici müşterime getirttim. 2 yıl kadar garajda yattı. babamı kaybettikden sonra evde 3 araba fazla diye kendi arabamı (Citroen saxo 1,4 HDI)satıp üstünü de ekleyerek anneme 26.000 tl para verdim ve baba yadigarını aldım.1,5 yıl kadardır da ben biniyorum. satsalar evde 30 bin km de megane II de var ama dediğim gibi satılmıyor garajda yatıyor. yakıt sarfiyatını yazdım. prins lpg var ve 34 litre ile 300 km. hesabını yap fazla mı az mı artık. Arkadaşlar bence bu arabalar hergün işe gidip gelme arabası değil. zevk arabası. inanın bana şu suluovanın yollarında bu aracı kullanmakdan imtina ediyorum.yollardaki boşluklara ağac diksen büyür. yavaş gidince de benim gibi gülüyorlar :) benim bu araca harcadığım bakım ve değişim parası bana bir araba daha alırdı sanırım . (yaklaşık 7.000 tl ) şanzıman yağı, defransiyel yağı, trigeri setini bırakın ben kol yatakları ve kranka kadar değiştirdim :) biraz abarttığımı da biliyorum küçük bir yağ pompası arızası verdi gecen kış bizde içine girmişken şuda buda derken buldu biraz. motorun içi tertemiz garantili :) ama çok uzun yıllar binerim diye düşünmüyordum. şimdi ise dizel aracların 180-200 kuruş yaktığını duyunca insan hevesleniyor. hanım da arabamız eski model oldu artık deyip duruyor biryandan. bendeki biraz maymun iştahlılık da olabilir ama bütçemi aşan bir araba bulursam alırım ve bu aracı da satarım. bir evde 3 araba olmaz. hadi 2 neyse. erkoç kardeşim arac almaya niyetin varsa niksar cok da uzak olmamalı . taşova ladik arayoldan suluovadasın :) gelir bakarsın, istersen Akdağa bi cıkar inersin :) kafama yatan arac bulursam veyahut aracımın değerini bulduğunu düşünürsem satarım. bırak aracı, sana honda crv illaki buluruz ve iyi bir seçim yapmış da olursun, gelirsen eğer bu tür tanışma ve kaynaşmalardan memnun olurum. araba birkaç sene, dost yıllarca lazım oluyor insana.

karmak

« Yanıtla #690 : Ocak 24, 2013, 10:52:27 ÖÖ »

Herkese merhaba,Bol muhabbetler,

Ömer Faruk bey,Ben niksarlıyım bu günlerde yazacaktım buralara hemşerim Bankacı05'in aracına talibim diye...Arkadaslar bu arac çok çok mu yakıyor herkes bıkmıs gibi konusuyor :))  Bankacı daha az yakıtlı bi araba arastırıyorum deyince tırstım doğrusu.Öyle bi niyeti kesin olarak kafaya koyduysanız sayın bankacı abim,bende ciddi olarak niyetleniyim diyorum,ne dersiniz acaba.Tabiki herşeyin hayırlısı.
herkese saygılar.

degerlı dostlar
masraf cıkarma konusunda cımrı km de 27-33 krs yakan  10.000 de bır toplam
fılıtre polen hava   20
sıbob ayarı           60
yag                     60

140 tl harcayıp  guven ıccınde korkmadan bındıgımız bır arac
ha bırde 40.000 de  bır   sanzıman yagı    60 tl
yıllık vergısı sıgortası  500 de oyle  
vallahı canı sagolsun  helal olsun bu konfora guvenlığe   ıyıkı bulmuşum
asık veyselın dedıgı gıbı  herkes bu noktayı arıyor  
bu gun  srs ısıgı  yanıyordu uzun suredır  onu tamır ettırdım  
ıkıler honda  bostancı da calısan bır arkadas  abısı  ıcın  araba  aradıgını  eğer  satıyorsam  almak  ıstedıgını  soyledı
kendısıne  neden  bu  model  bır arac  almak ıstedıgını  sordugumda
bu kasanın sorunsuz fıyatına gore ucuz  kuvvetlı olmasını  110  kw  olmasının  ve  lpg nın de sorun  yaratmamasını  vurguladı..
uzun  oldu  dostlar  
ama  guzel  arabalara  sahıbız.
yenısı  bu kadar temız olmayabılır....
her şey  gönlünüzce  olsun. :con

bankaci05

• Ömer Faruk
« Yanıtla #691 : Ocak 24, 2013, 11:03:08 ÖÖ »
bu arada kendi aracım xsara idi saxo yazmışım. yok böyle bir yakıt tüketimi ama. süperdi gercekten... bir depo 41-42 litre alıyordu ve rahat 1.000 km yapıyordum. tek sorun satarken cok nazlı gidiyor.
uzun süre aynı araca binmek sizi sıkmıyorsa karmak cok haklı.
ben araba konusunda cok maymun iştahlıyım. 35 yaşındayım ve bu sanırım 8. arabam. bundan önce alman arabalarına merakım vardı. opele, audiye bindim. mercedes e 200 aradım bir dönem de. abi arızalarını ve fiyatlarını duyunca geri durdum. opelde durmadan yağ eksiltme ve conta yakma sorunu yaşadım. hem 2.0 cde hem de cdx modelinde. crv de bu tür şeyleri yaşamadım hiç. senin için huzursuzsa masraf cok cıkartırsın arabada. bir yağ pompası yüzünden kol yataklarından birini kırdım gecen kış. motordan tıkırdama sesi geldi.hemen durdum ve yatak sarmadan kurtardım durumu.tutup da benim gibi motoru acmışken hadi şunu da değiştirelim, bu bununla uyumlu olmaz hadi krankı da alalım, yok bunun takımı kaç liradır ki zaten, olmuşken kapalı kutu orjinali olsun vs. derken cıkıyor masraf. hele bir de sinek biriysen ve ustan seninle defalarca uğraşmak istemiyorsa ince eleyip sık dokuyorsun :)  ama tutupda küçücük bir beyin yada bilmemne parçası 4.000 tl değil ve illede japonyadan gelmesini beklemek lazım diye bir derdin yok. karmaka katılıyorum. masrafları fazla sayılmaz ve keyfi parasına göre ölçülmez bence de.  yeterki maymun iştahlı olma, tatminkar ol. 

ERKOÇK

« Yanıtla #692 : Ocak 24, 2013, 11:12:01 ÖÖ »
Sayın Ömer Faruk abi,memleket olarak Niksarlıyım ama istanbulda ikamet etmekteyim,Tabiki nasip olurda yolum düşerse mutlaka bi çayınızı içmek isterim ve aynı şekilde istanbula yolunuz düşerse bende memmuniyetle beklerim.ha Niksarda yaşasaydım şimdiye 50 kere gelmiştim yanınıza.Bende son 2 yıldır hakikaten taktım bi cr-v ye (99-2001) olacak ama,Şu an kıyıpta satamadığım Euro civic'im var,ama artık sanki zamanı geldi gibi hissediyorum.Cr-v ler biraz daha eskimeden bende kullanıyım diyorum :) birde artık aile büyüdü sığamıyoruz artık arabamıza.
Ömer abi,bir gün olurda kafanızda kesin satıcam derseniz haberim olur herhalde.aceleci davranmayacağız sanırım çünkü birde benim aracımı satış zamanım söz konusu.
saygılarımla...

bankaci05

• Ömer Faruk
« Yanıtla #693 : Ocak 24, 2013, 11:17:42 ÖÖ »
aynen kardeşim. acele etme bence de. ben macera arıyorum bir bakmışsın yarın landrovere kafayı bozarım .:) derdim yok dert arayan bir tipim azcık.:)  istanbuldaysan fıstık gibi arabalar bulma şansın var aslında hem de uygun fiyata. ama unutma mutlaka dönem dönem servis girişleri olsun. en azından 2 yada 3 yılda bir özellikle de ağır bakımlara.
crv al ama. geniş ailen varsa pişman olmassın.  Crv-I kasalar benim de diğerlerine göre daha hoşuma gidiyor. daha spor ve toplu duruyor bence de. tek sorun model eskiyor işde zamanla. hangi arac olursa olsun durduğu yerde bile eskime oluyor parçalarında.hayırlısı olur umarım herkes için. yalnız başka araca gecersem bile birgün mutlaka yine crv alırım . ama en yeni kasalarından :):) çift sanruflu falan :)

bankaci05

• Ömer Faruk
« Yanıtla #694 : Ocak 24, 2013, 11:20:42 ÖÖ »
bu arada madem istanbuldasın bana citroen saxo bakarak olsana etrafında. 2001-2003 model arası, beyaz yada gümüş gri, dizel ve klimalı. yani 1.5 sxd diye geciyor sanırım. tüm arkadaşlara duyrulur. çevrede tanıdık bildiklerde varsa haber verirseniz sevinirim. 10 numara yağ koyup yakıyor mu diye deniycem. :) ama bilindik araba olsun lütfen. belli birilerinden yani. referansı olması cok önemli. araca ne yapıldığını,  ( soylumu soysuzmu ) nerden kimden olduğunu bilmek önemli benim için. gecmişini bilmem lazım yani.
« Son Düzenleme: Ocak 24, 2013, 11:21:27 ÖÖ Gönderen: bankaci05 »

ERKOÇK

« Yanıtla #695 : Ocak 24, 2013, 11:25:36 ÖÖ »
İnşallah abi bir gün çift sanruflu cr-v sahibi olursun,Tavsiyelerin için çok çok teşekkür ederim.Bakalım abi nasip herşey,tabi hep araştırıyorum,da işte aracımı satmadanda araç bakmak boş iş,daha ilan falan vermedim ama işte biraz daha zamanı var.Nasip bakalım.
saygılarımla abi.

ERKOÇK

« Yanıtla #696 : Ocak 24, 2013, 11:28:03 ÖÖ »
bu arada madem istanbuldasın bana citroen saxo bakarak olsana etrafında. 2001-2003 model arası, beyaz yada gümüş gri, dizel ve klimalı. yani 1.5 sxd diye geciyor sanırım. tüm arkadaşlara duyrulur. çevrede tanıdık bildiklerde varsa haber verirseniz sevinirim. 10 numara yağ koyup yakıyor mu diye deniycem. :) ama bilindik araba olsun lütfen. belli birilerinden yani. referansı olması cok önemli. araca ne yapıldığını,  ( soylumu soysuzmu ) nerden kimden olduğunu bilmek önemli benim için. gecmişini bilmem lazım yani.
tabikii abi ne demek,turhalda benim bacanak galericilik yapıyo onlada irtibata geçerim hemen,başım üstüne...

bankaci05

• Ömer Faruk
« Yanıtla #697 : Ocak 24, 2013, 11:31:05 ÖÖ »
bizim buralarda o tür aracları bulmak cok zor. istanbulda cok fazla ama ne kadar baktırdıysak hepsinin km si oynanmış. araba 2006 da 300 binde servise girmiş adam şuanda 115 binde diyor :)  garip bir durum var saxolarda işde. onun icin nerden geldiğini bilmek çok önemli. bana 300 bişnde olsun hiç önemli değil ama oynanmamış olsun.
« Son Düzenleme: Ocak 24, 2013, 11:31:33 ÖÖ Gönderen: bankaci05 »

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #698 : Ocak 24, 2013, 01:37:18 ÖS »
Evet saxsoların %99 km si sarılmış oluyor, az yaktığı için çok km yapıyor genelde ve %90 motoru yeni yapılmış oluyor kenarda köşede böyle az kullanılmış bulunsa tadından yenmez.

Faruk abi diyorum 36 yaşında olduğunu yeni farkettim bi konuda fikrini almak isterim, konut kredileri konusunda ne düşünüyorsun sence daha düşermi ev almayı düşünüyorum bende fakat kararsızım.

bankaci05

• Ömer Faruk
« Yanıtla #699 : Ocak 24, 2013, 02:02:58 ÖS »
şu ara 0,74 - 0,73 bankalar oran verebiliyor. ben ticarilere bakıyorum ama yinede yorum yapacak olursam şu ara konut alınır. faizler düştükce konutlara rabet artıyor. bu da konutların fiyatını artırıyor. değişen pek biişey olmuyor yani. alacaksan hemen al derim ben. bundan daha aşağıya inse nereye kadar inebilir ki ? alacağın konutun bence yeni yapılmakta olan bir konut olmasını tercih et ve mümkünse firma bir banka ile proje finansman anlaşması yapmış olsun. bu şekilde ekspertiz ve masraflarda da indirim olur.