Gönderen Konu: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 1242217 defa)

karmak

Ynt: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım
« Yanıtla #575 : Ocak 15, 2013, 09:11:59 ÖÖ »
Sevgili @karmak, ustalara gidince eğer ahbaplığımız da yoksa oksijen sensörü gibi parçalara dokunmak istemiyorlar ricayla yapıyorlar. Ben mesela elimdeki bilgisayarın işlemci macunlarına kadar sık sık değiştirip temizliyorum. Arabayla da ilgili aynı heveslerim var hem arabayı tanımak hem de arabaya hakim olmak için. Ben yolun başındayım henüz, tecrübeli arkadaşların yaptıkları işleri burada mümkün olabiliyosa da resimli olarak anlatmaları şahane olur.

degerlı  arkadasım
ıkı yılı askın  okudum  dınledım
sımdı  yazmaya  yardımcı olmaya  calısıyorum
resımlı anlatım  you tubla  aynı 
ancak  yazdıklarımı  kendı  aracımda  denemeden  kesınlıkle  onermem
örneğin lastik   - şaft  ayarı  - oksıjen  sensoru  - yaglar  hep  once  deneyıp  benım  aracımda  sorun  yaratmadıysa  paylastım 

tabıı usta  cok  onemlı
 mesela dun   sübab ayarına  gıttım  her  10  000  de bır  yapılıyor   ancak  benım  aractakı  safttan  dolayı  hep  erkenden  gıderdım  sımdı  alıskanlıktan  gıtmeme  ragmen   ustamız  sadece  ıkı  sının  sıkıstıgını  soyledı  ve  daha  once  100  tl  alınan  baska  usta 
ısı  ve  dıger  kontrollerı  bujı  degısımı  sensor  temızlıgı  gıbı   50  tl ye  yaptı

istsnbulda  olsanız  hıc  bır  yere  gıtmeyın  derım   hatta  cozulemeyen  sorunlarınızı  da telefonda  sordurun  ustanıza  http://www.hondaferit.com/
herkese  ıyı  yolculuklar  keyıflı  surusler

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #576 : Ocak 15, 2013, 10:47:35 ÖÖ »
Cümleten günaydın.

Karmak hocam bilgi için teşekkür ederim. Şimdi yağ çubuğuyla baktığımda yağ çok temiz pembemsi görünüyor, vites geçişlerinde vs veya dönüşlerde bi gacırdama ve yok, istanbula gittiğim zaman servisten orjinal yağını alacağım.

Asosundan hocam 4 lünün ampülünü halletmene sevindim saat konusunda ki ilgin için teşekkür ederim.

tunci

« Yanıtla #577 : Ocak 15, 2013, 11:00:04 ÖÖ »
Youtube ye konan videolar çok açıklayıcı göstere göstere yapılmış, onlar kaynak olabilir kesinlikle. Sizin yaptığınız gibi denenmiş konular da arabalarımızı iyileştirme konusunda illa ki faydalı, forum çoğu konusunda kullanıcılar sorununu öğrenip ustaya öyle gidiyor hatta ustalara şu şekilde şu parçadan dolayı diye gösterecek kadar bilgi paylaşımı var. Bunun yanında sık iletişimden ötürü dostluklar da gelişiyor beni en çok mutlu eden tarafı da bu. Her ne kadar sanal ortamda olsak da başın sıkışınca sor çık git olmamasından yanayım.
Değişik coğrafya ve iklimlerde olduğumuzdan ötürü birden çok gözle arabalarımızdan edinemeyeceğimiz tecrübeyi ediniyoruz paylaşarak. Sizin Ferit usta gibi ustalar başka illerde de vardır ve bu ustaları da paylaşarak hem zamandan hem israftan kaçınmış da oluruz. Connect kullanırken İzmir'de ustamız vardı geleneksel pikniklerimiz olurdu çoğuna da sponsor olurdu, burda amaç sponsorluktan ziyada güven duyduğumuz bir grubun oluşumun üyesi olmak.
Ben istikrardan yanayım usta usta gezmektense bir yerde işlerimi görmek isterim bu da zamanla olacak şeyler, hondada yeniyim ve İzmir'de usta bulana kadar sıkıntı çekeceğim gibi görünüyo. Pazara çıkınca meyvecin, peynircin, sebzecin olur ya sadece parasını ödersin ama aldığın üründen ötürü şüphen olmaz, bu ortamı kurabileceğim bir usta arayışı içindeyim.
Biraz araba konusunu dağıtmış olabilirim belki ama gönlümden geçenleri ve beklentilerimi söylemek istedim, maruz görün, sevgilerimle :)

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #578 : Ocak 15, 2013, 11:57:04 ÖÖ »
Tunci gayet güzel açıklamışın olayı.

tunci

« Yanıtla #579 : Ocak 15, 2013, 12:09:16 ÖS »
Aynı fikirde olduğumuza sevindim :)

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #580 : Ocak 15, 2013, 12:12:10 ÖS »
Karmak hocanın paylaştığı 3 videoda adam işi çözmüş ya akşam benim ustaya izletiiym videoyu bakalım ne diyecek :)

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #581 : Ocak 15, 2013, 12:20:06 ÖS »
Şehir içinde yakıt çok yakan arkadaşlar aşağıdaki videoda ince bir paylaşım izlemelerini tavsiye ederim.

http://www.uzmantv.com/otomatik-vitesli-araclarda-kalkista-nelere-dikkat-edilmeli

tunci

« Yanıtla #582 : Ocak 15, 2013, 01:26:55 ÖS »
Şehir içinde yakıt çok yakan arkadaşlar aşağıdaki videoda ince bir paylaşım izlemelerini tavsiye ederim.

http://www.uzmantv.com/otomatik-vitesli-araclarda-kalkista-nelere-dikkat-edilmeli

Ben kamyon misali hızlanıyordum :) Demek ki 1. vitesi çabuk geçmemiz lazım.

karmak

« Yanıtla #583 : Ocak 15, 2013, 02:42:58 ÖS »
arkadaslar dılekler ve temennıler aynı
 jyj  gunler derken  gaz pedalının altında  yumurta  var  gıbı  tabırını  unutmayalım  boylece  yakıt  otomatık  vıtes   masraflarınız  mınımuma  ıner  :dil

asosundan

« Yanıtla #584 : Ocak 15, 2013, 03:04:09 ÖS »
arkadaslar dılekler ve temennıler aynı
 jyj  gunler derken  gaz pedalının altında  yumurta  var  gıbı tabırını  unutmayalım  boylece  yakıt  otomatık  vıtes   masraflarınız  mınımuma  ıner  :dil

aynen katılıyorum ve bende emekli işi kullanım diyorum malum bizim araçlar ufak bi atraksiyona girince yakıt değerleri alıp başını gidiyor.

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #585 : Ocak 15, 2013, 03:50:34 ÖS »
Atraksyona gelmemek eldemi :) hele şöye seni tersten sollama gafletine düşenler olunca :)

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #586 : Ocak 15, 2013, 03:53:03 ÖS »

Ben kamyon misali hızlanıyordum :) Demek ki 1. vitesi çabuk geçmemiz lazım.

Aynen öyle  1 vitesi çabuk geçmek lazım. Bende şimdi buna dikkat ediyorum 1500-2000 devir arası 40 la gitmeye çalışıyorum şehir içi.

asosundan

« Yanıtla #587 : Ocak 15, 2013, 04:23:36 ÖS »
Atraksyona gelmemek eldemi :) hele şöye seni tersten sollama gafletine düşenler olunca :)

:-)

tunci

« Yanıtla #588 : Ocak 15, 2013, 05:37:10 ÖS »
Atraksyonları çok sevmekle beraber benim tüketim değerlerinden sonra gaz pedalımın altına koydum yumurtaları :) Lakin 16-17 litre tüketimden sonra çiviyi çivi söker demekten de alamıyom bazen kendimi :) Her depoda ölçüm yapıp istatistik tutmak çok sıkıcı..
Arabayı alalı 1 ay oldu 17 litreden 13 litreye düştü tüketim, sanırım arabaya alıştım :)

tunci

« Yanıtla #589 : Ocak 15, 2013, 05:40:34 ÖS »
merhaba arkadaşlar geçen günde yazmıştım ama cevap veren olmadı şimdi tekrar yazıyorum

4-5 gün önce ortalama 80-90 km hızla giderken araba stop etmişti. kenara cekip yeniden çalıştırdım ilk biraz zor çalıştı ama çalıştı sonra bidaha yüksek hızdayken hiç olmadı.

bugün gene aynısı oldu sadece şu dikkatimi cekti motor arıza lambası sonradan yanıyo o yandıgı anda stop ediyo normalde lpg den dolayı yanıyodu ama son zamanlarda ilk başta yanmıyo sonradan yanıyo ve yandıgında da boyle bişey oldu sizlerinde başına geldiyse boyle bişey bilgi verirseniz sevinirim ayrıca lpg nin markası destro diye bir marka
Naptınız, bir gelişme var mı? Sorun giderildiyse nasıl çözüldü, meraktayız...

tunci

« Yanıtla #590 : Ocak 15, 2013, 05:46:56 ÖS »
sevgili bankaci05
ne demek istediğinizi anladım:)
araç aslında tam da arazi taşıtı değil ama öyle aman aman da asfalt aracı değil:)
her iki durumu da dengeleyen yani azıcık arazi konforu ile bunun yanında asfalt konforu da olan bir araç en azında ben bu amaç ile kullanıyorum Ankara da yaşayan bir Karadenizli olarak;
ses sisteminde istediğim şey ise yüksek volumde ses almak değil asıl amacım az ses ile temiz ve güçlü dinleti istiyorum. kaldı ki aracın orjinalliğini bozmadan bunu yapmak en büyük arzum. fakat arkadaşım asosundan da dediği gibi 16 cm lik daha güçlü bir kompenant ve ince kendinden anfili bas ve orta ölçekli bir anfi ile bu işi halledebilirim her ikisi de ön iki koltuk altına montajlanabilinir diye düşünüyorum, bilgisi olan arkadaşlarda da yardım alabilirim
iyi günler.
Sizin çalışmalar nasıl gidiyor? :) Karar verebildiniz mi?

yagmer

• Mustafa DEĞER
« Yanıtla #591 : Ocak 15, 2013, 09:43:40 ÖS »
merhaba arkadaşlar geçen günde yazmıştım ama cevap veren olmadı şimdi tekrar yazıyorum

4-5 gün önce ortalama 80-90 km hızla giderken araba stop etmişti. kenara cekip yeniden çalıştırdım ilk biraz zor çalıştı ama çalıştı sonra bidaha yüksek hızdayken hiç olmadı.

bugün gene aynısı oldu sadece şu dikkatimi cekti motor arıza lambası sonradan yanıyo o yandıgı anda stop ediyo normalde lpg den dolayı yanıyodu ama son zamanlarda ilk başta yanmıyo sonradan yanıyo ve yandıgında da boyle bişey oldu sizlerinde başına geldiyse boyle bişey bilgi verirseniz sevinirim ayrıca lpg nin markası destro diye bir marka

Merhaba arkadaşlar

ilgi ve alakanız için teşekkürler öncelikle

işlerimden dolayı 2-3 gündür nete giremedim ondan şimdi okuyabildim yazdıklarınızı dedikleriniz için hafta sonu izmirde ya servise götürecem yada çiğli yada bornovada güzel bi honda ustası bulmam lazım tavsiyesi olan varsa iyi olur bu arada bi daha sıkıntı olmadı benimde aklıma bir iki şey geldi onlardan biri gaz aldıgım yerle alakalı olabilirmi diye gaz aldıgım petrolü degiştirdim şu an icin olmadı ama arada sanki olacakmıs gibi hissettiriyo iş yerindeki arkadaslarımlada konu hakkında biraz kafa yorduk büyük ihtimal elektrikle alakalı bir sıkıntı olması yüksek araçı alalı 1 bucuk ay oldu daha önce honda kullanmadıgımdan fazla bir fikrim olmadı ama araçı çalıştırdıgımda vites ışıklarındaki parlaklık farları açtıgımda hafifden azalıyor buda elektrikle olan ilişkiyi hatırlatıyor bakalım haftasonu gidebilirsem eger servis yada tamirciye sıkıntıyı sizlerle paylaşırım.

asosundan

« Yanıtla #592 : Ocak 16, 2013, 07:33:39 ÖÖ »

Merhaba arkadaşlar

ilgi ve alakanız için teşekkürler öncelikle

işlerimden dolayı 2-3 gündür nete giremedim ondan şimdi okuyabildim yazdıklarınızı dedikleriniz için hafta sonu izmirde ya servise götürecem yada çiğli yada bornovada güzel bi honda ustası bulmam lazım tavsiyesi olan varsa iyi olur bu arada bi daha sıkıntı olmadı benimde aklıma bir iki şey geldi onlardan biri gaz aldıgım yerle alakalı olabilirmi diye gaz aldıgım petrolü degiştirdim şu an icin olmadı ama arada sanki olacakmıs gibi hissettiriyo iş yerindeki arkadaslarımlada konu hakkında biraz kafa yorduk büyük ihtimal elektrikle alakalı bir sıkıntı olması yüksek araçı alalı 1 bucuk ay oldu daha önce honda kullanmadıgımdan fazla bir fikrim olmadı ama araçı çalıştırdıgımda vites ışıklarındaki parlaklık farları açtıgımda hafifden azalıyor buda elektrikle olan ilişkiyi hatırlatıyor bakalım haftasonu gidebilirsem eger servis yada tamirciye sıkıntıyı sizlerle paylaşırım.

üstad tüm hondalarda parkları açınca tüm gösterge ışıklarında azalma olur. bu bir sorun değil bilgin olsun sana tavsiyem aracını bir cihaza bağlat bakalım ne sorun verecek sonucunu bizlerle  paylaşırsan seviniriz.

tunci

« Yanıtla #593 : Ocak 16, 2013, 07:48:02 ÖÖ »
Günaydın, mutlu sabahlar.
Bu yaşadığınız sıkıntının ateşleme sisteminden olması muhtemel ama yakıt da seçeneklerden biri. Po alıyorum hiç ama hiç memnun değilim, rastgeldiğimde shell alırsam hem daha performanslı hem uzun km yaptırıyor. Ama en güzeli cihaza bağlayıp geçmiş arıza kodlarına bakarak karar vermek. Yeşilova girişindeki sanayide Mustafa diye bir arkadaş var, işçiliği tecrübesi iyi esnaflığı da fena sayılmaz civiğim için bir kaç defa gittim onu tavsiye edebilirim.
Açık adres:
352 SOKAK NO: 25     2.SANAYİ SİTESİ BORNOVA - İZMİR
0232 435 34 57 - 0534 563 40 65
reno kupon otonun arka sokağında kalıyor, dereye yakın mesafede
Çiğli'de cigli ata sanayi sitesi Honda Performans  sahibi Ahmet Sahin,  motor ustasi Bayram bey varmış ama ben gitmedim orayı da tavsiye ediyorlar.

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #594 : Ocak 16, 2013, 07:48:29 ÖÖ »
Cümleten günaydın.

tunci

« Yanıtla #595 : Ocak 16, 2013, 08:05:17 ÖÖ »
Günaydın Numan kardeş.
Erman Bey siz nasılsınız, izlenimler nasıl cr-v ile ilgili?

karmak

« Yanıtla #596 : Ocak 16, 2013, 08:21:48 ÖÖ »
günaydın
ıyı dıleklerınıze tesekkurler

Atraksyonları çok sevmekle beraber benim tüketim değerlerinden sonra gaz pedalımın altına koydum yumurtaları :) Lakin 16-17 litre tüketimden sonra çiviyi çivi söker demekten de alamıyom bazen kendimi :) Her depoda ölçüm yapıp istatistik tutmak çok sıkıcı..
Arabayı alalı 1 ay oldu 17 litreden 13 litreye düştü tüketim, sanırım arabaya alıştım :)

elbette  bırılerı  hızlıgecınce  benım  altımdakı  canavarı  uyandırmak daa  hos  da  bos  yollarda  denemek  daha  hos   cunku
bızım  araclara  dur  deyınce  duruyorda   
arkadan  gelenlerde  abs  yok  kı
bos  yere  orjınallık  bozulmasın  nır  kac gun  araccısz  kalmayalım

bırde  arkadaslar bu  soru  hepınıze
sımdı  malumunuz  ben  205-70-15  te  aracı  kullanırken  tedırgındım  sankı  savrulacak  gıbı  hıssedıyordum
oysa  ne  zaman  225-60  -15  lastık  degısımı yaptım  sımdı  hıc  bır  korkum  yok
sızler  nasıl  hıssedıyorsunuz 
ozellıkle  170  180  de  barız  belırgın bır  tedırgınlık  vardı  sımdı  acaba  psıkolojıkmı  dıyorum  ama  aracın  daha  saglam  oldugunu  yere  bastıgınıda  hısedıyorum 
yorumlar..... >=ok :gitar

bankaci05

• Ömer Faruk
« Yanıtla #597 : Ocak 16, 2013, 08:27:16 ÖÖ »
205/70/15 de bir sorunum yok. 190 km/saat hızı da gördüm. çok nadir de olsa. virajlarda savurma hissi de duymuyorum ama genelde de sakin sürüyorum zaten. ondan da olabilir. benim gördüğüm araca 4 kişi bindiğinde arkanın fazla çökmesi. sanki arka taraf oturuyor gibi geldi bana. arka amortisörleri kaldırmak gerekirmi acaba. yada yaylar gerdirilebiliyormu bir faydası olurmu bunların?

tunci

« Yanıtla #598 : Ocak 16, 2013, 08:33:03 ÖÖ »
Bendeki lastikler 215-65-16, en fazla 140 yaptım. Lastiklere güvenemediğim için halen değiştiremedim daha ama bu haliyle bile gayet güvenliydi.

karmak

« Yanıtla #599 : Ocak 16, 2013, 08:36:14 ÖÖ »
 :con
205/70/15 de bir sorunum yok. 190 km/saat hızı da gördüm. çok nadir de olsa. virajlarda savurma hissi de duymuyorum ama genelde de sakin sürüyorum zaten. ondan da olabilir. benim gördüğüm araca 4 kişi bindiğinde arkanın fazla çökmesi. sanki arka taraf oturuyor gibi geldi bana. arka amortisörleri kaldırmak gerekirmi acaba. yada yaylar gerdirilebiliyormu bir faydası olurmu bunların?

ben  amortısorlerı kontrol  ettır  derım  

bazen  arabayı  sonuna  kadar  doldurup  esya  tasıdım  evet  cızgıye  kadar  dustu  arac  ama  surtunme  olmadıkca  no  problem  dedım  devam  ettım.
sadece  far  ayarını  unutma...

bırde tum  kullanıcılara  ıyı haber
arabanın  eksoz  sıstemı  dıgerlerı  gıbı  kısa  omurlu  degıl  vurmadıkça  dıştan  senede  bir  pasa  karşı  soba  boyasıyla  boyadıkça   sağlam  olduğunu  unutmayalım  
tanımadığınız  eksozcu  kontrol  edıyorum  adı  altında  cekıcle  delmesın    ....
ıyı  surusler  dıleklerımle :con :emo