Kullanıcı Adı: Sürekli Bağlı Kal
Şifre:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 ... 161 162 [163] Yazdır
Gönderen Konu: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım  (Okunma Sayısı 861516 defa)
bilalsahin
Bilal Şahin

Yer: İstanbul / Ümraniye
Otomobil: 98 CR-V 2.0 RD1 & 2006 Civic 1.8 Sport FK2
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #3240 : Şubat 16, 2017, 08:31:49 ÖÖ »

Merhaba.Yakıt ilişkisinde 3 önemli faktör vardır. Subap ayarı, ateşleme bujileri ve hava filtresi. Öncelikle aracınızın subap ayarı ne zaman yapıldı ve emme, egzos kaç ayarında yapıldı...Huh? Subap ayarınızı kontrol ediniz önce. Daha sonra doğru buji kodu ile bujilerin tırnaklarını kontrol ettiriniz.Akabinde hava filtrenizi de kontrol ettriniz. Birde lpg fiyatları epey arttı. Kayseride lpg şu an 2,55 tl ve şu an aracım 65 tl ye doluyor.Bu değerlerde şu an 65 tl ye şehir içi 180 km, şehirler arası 200 km gibi değer sunuyor.Aracımda ekipman var ve normal ağırlığı 1460 iken şu an aracım 1500-1550 kg değerlerinde. Yakıt değerleri Crv ler için hemen hemen normal .Sizin aracınızda B20z2 motor var.Zira bu motor 128 hp.Sizin değerleriniz 99-01 modellere göre biraz daha farklı olabilir.Birde aracınızda kaç senelik lpg var ve km kaçta...Huh? Gerekli kontrolleri yaptırdıktan sonra aracınız normale dönecektir...
Ben hiç sesimi çıkarmim bu durumda 98 CR-V 128HP versiyon tüm bakımları yapılı 60/65 TL LPG ile 240/250km yol gidiyorum.
LPG'yi 2,40/2,55 arası fiyatlardan alıyorum
/bilalsahin/kardeşim lastik marka ve modelini öğrenebilir miyim bir de lastiklere ne kadar hava basıyorsun?

Lassa Competus A/T Kapı içinde 26/28 yazıyor ama ben 30/32 hava basıyorum

hybrid427

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #3241 : Şubat 17, 2017, 03:53:38 ÖS »

Merhaba.Yakıt ilişkisinde 3 önemli faktör vardır. Subap ayarı, ateşleme bujileri ve hava filtresi. Öncelikle aracınızın subap ayarı ne zaman yapıldı ve emme, egzos kaç ayarında yapıldı...Huh? Subap ayarınızı kontrol ediniz önce. Daha sonra doğru buji kodu ile bujilerin tırnaklarını kontrol ettiriniz.Akabinde hava filtrenizi de kontrol ettriniz. Birde lpg fiyatları epey arttı. Kayseride lpg şu an 2,55 tl ve şu an aracım 65 tl ye doluyor.Bu değerlerde şu an 65 tl ye şehir içi 180 km, şehirler arası 200 km gibi değer sunuyor.Aracımda ekipman var ve normal ağırlığı 1460 iken şu an aracım 1500-1550 kg değerlerinde. Yakıt değerleri Crv ler için hemen hemen normal .Sizin aracınızda B20z2 motor var.Zira bu motor 128 hp.Sizin değerleriniz 99-01 modellere göre biraz daha farklı olabilir.Birde aracınızda kaç senelik lpg var ve km kaçta...Huh? Gerekli kontrolleri yaptırdıktan sonra aracınız normale dönecektir...
Ben hiç sesimi çıkarmim bu durumda 98 CR-V 128HP versiyon tüm bakımları yapılı 60/65 TL LPG ile 240/250km yol gidiyorum.
LPG'yi 2,40/2,55 arası fiyatlardan alıyorum
/bilalsahin/kardeşim lastik marka ve modelini öğrenebilir miyim bir de lastiklere ne kadar hava basıyorsun?

Lassa Competus A/T Kapı içinde 26/28 yazıyor ama ben 30/32 hava basıyorum
Teşekkürler
7oclcrv

Yer: İstanbul
Otomobil: 2000 Honda CRV RD1
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #3242 : Şubat 24, 2017, 10:54:48 ÖÖ »

Merhaba arkadaşlar;
Honda crv 2000 model arabamda boştayken gaza basıp çektiğimde devir saati 0 a kadar düşüp geri çıkıyor hatta arabanın elektriğini kesiyor gibi oluyor bazen bazende stop ettiriyor.
Neyden kaynaklanabilir?
bilalsahin
Bilal Şahin

Yer: İstanbul / Ümraniye
Otomobil: 98 CR-V 2.0 RD1 & 2006 Civic 1.8 Sport FK2
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #3243 : Şubat 27, 2017, 08:58:12 ÖÖ »

Merhaba arkadaşlar;
Honda crv 2000 model arabamda boştayken gaza basıp çektiğimde devir saati 0 a kadar düşüp geri çıkıyor hatta arabanın elektriğini kesiyor gibi oluyor bazen bazende stop ettiriyor.
Neyden kaynaklanabilir?

Boğaz kelebeği ve buna bağlı rolanti motoru temizliği yapılmalı.
Sonrasında da adaptasyon olmalı.
İlk aklıma gelenler Wink

cevalier

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #3244 : Mart 23, 2017, 09:32:21 ÖÖ »

merhabalar arkadaşlar
onu mu alsak bunu mu alsak derken sonunda 2004 model megane 2 mi sattım ve 2000 model crv 2.0 ies ov aldım
aracı kullanacağım ve sorun yaşamamak için özel honda servisinde bütün bakımlarını her şeyini yaptırdım maliyet : 1650 tl
yakıtım şehir için 2,86 lpg fiyatına km de 37 krş    iyi mi kötü mü bilmiyorum
aracımda a-t lastık var çok arazi kullanan biri değilim  bu lastikleri kışın kullanmayı ve yaz için 4 tane yazlık lastik almayı planlıyorum

şimdi size sormak istediğim şu 
1. si lastikciye yazlık lastik sorduğumda  bu araca "C" tipi lastik olması lazım yoksa muayeneden geçmez dedi
"C" tipi lastik hafif ticari lastiği. bu durum kafamı karıştırdı. böyle bir problem var mı yok mu birde hiz ve yük endexleri kaç olması gerekiyor.

2. sorum ise  aracı alırken adam kriko ve bijon anahtarını verdi ama bunları aracta koyacak yer bulamadım. siz nerede saklıyorsunuz. ?

şimdiden çok tşk ediyorum vereceğiniz değerli cevaplar için.
GÖZEÇARPAN
GÖZEÇARPAN

Otomobil: 2000 model CRV
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #3245 : Nisan 04, 2017, 08:05:35 ÖÖ »

Selamlar,Araba benzinde çalışırken hiç bir sıkıntı yok ancak gaza geçince stop ediyor zorlarsan tekleyerek çalışıyor ayağını gazdan çekince hemen yine stop ediyor.Neden olur sibop ayarı mı yaptırmak gerekir acaba neden yapar arkadaşlar.
hybrid427

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #3246 : Nisan 26, 2017, 10:32:45 ÖÖ »

merhabalar arkadaşlar
onu mu alsak bunu mu alsak derken sonunda 2004 model megane 2 mi sattım ve 2000 model crv 2.0 ies ov aldım
aracı kullanacağım ve sorun yaşamamak için özel honda servisinde bütün bakımlarını her şeyini yaptırdım maliyet : 1650 tl
aracımda a-t lastık var çok arazi kullanan biri değilim  bu lastikleri kışın kullanmayı ve yaz için 4 tane yazlık lastik almayı planlıyorum

1- 4x4 taşıt lastikleri muayneden geçiyor, hafif ticari lastik olayını ilk defa duydum.
2- Maalesef kriko ve bijon için özel bir bölge yok, bagaj altında lpg tankı yoksa orası uyabilir.

1. si lastikciye yazlık lastik sorduğumda  bu araca "C" tipi lastik olması lazım yoksa muayeneden geçmez dedi
"C" tipi lastik hafif ticari lastiği. bu durum kafamı karıştırdı. böyle bir problem var mı yok mu birde hiz ve yük endexleri kaç olması gerekiyor.

2. sorum ise  aracı alırken adam kriko ve bijon anahtarını verdi ama bunları aracta koyacak yer bulamadım. siz nerede saklıyorsunuz. ?

1- normal 4x4 lastikleri muayneden geçiyor, hafif ticari araç lastiği olayını ilk defa duydum

2- depo altında lpg tankı yoksa orası olabilir, ancak ayrı özel bir bölme yok.
hybrid427

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #3247 : Nisan 26, 2017, 10:49:20 ÖÖ »

Selamlar,Araba benzinde çalışırken hiç bir sıkıntı yok ancak gaza geçince stop ediyor zorlarsan tekleyerek çalışıyor ayağını gazdan çekince hemen yine stop ediyor.Neden olur sibop ayarı mı yaptırmak gerekir acaba neden yapar arkadaşlar.

lpg ayar ve bakımı yaptırılmalı bence.
cevalier

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #3248 : Mayıs 03, 2017, 06:20:32 ÖS »

merhabalar arkadaşlar

1- 4x4 taşıt lastikleri muayneden geçiyor, hafif ticari lastik olayını ilk defa duydum.
2- Maalesef kriko ve bijon için özel bir bölge yok, bagaj altında lpg tankı yoksa orası uyabilir.

1- normal 4x4 lastikleri muayneden geçiyor, hafif ticari araç lastiği olayını ilk defa duydum

2- depo altında lpg tankı yoksa orası olabilir, ancak ayrı özel bir bölme yok.

ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM BİLGİLENDİRME İÇİN
MALESEF LPG TANKI MEVCUT. BU KRİKO VE BİJON İÇİN MUTLAKA BİR YER OLMALI
Heredot

Yer: KASTAMONU
Otomobil: HONDA CRV 1999
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #3249 : Mayıs 17, 2017, 05:58:55 ÖS »

bu arada aracı  sattıgım  ıcın  sorularınıza  bıldıgımce  yardımcı olabılmek ıcın   maıl adresımede yazabılırsınız  .ne de olsa  az  yasamadık...

kazasız belasızz  surusler arkadaslar.
Üzüldüm,bir bilen vardı yanı başımızda
tdonertas@gmail.com

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #3250 : Mayıs 26, 2017, 11:55:50 ÖS »

merhaba, bugün 1999 model crv 2.0i es aldım.
fotoaktuel

Otomobil: 2014 honda CR-V diesel
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #3251 : Mayıs 27, 2017, 01:07:24 ÖS »

merhaba, bugün 1999 model crv 2.0i es aldım.
hayırlı olsun. kazasız sürüşler.
hybrid427

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #3252 : Haziran 16, 2017, 12:33:57 ÖS »

Merhaba,

yavaş hızda giderken gazı bırakıp tekrar gaza bastığımda vuruntu meydana geliyordu. aracımı yetkili servis inceledi ve şaftta boşluk olduğunu, tamirinin burada yapılamayacağını ve yenisinin 10.000 tl ye getirtebileceklerini belirttiler. tekrar ediyorum 10.000 tl. şaftın tamiri konusunda yardım edebilecek ya da önerisi olanlar var mı?
7oclcrv

Otomobil: 2000 Honda CRV RD1
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #3253 : Temmuz 20, 2017, 08:53:17 ÖÖ »

Elde tozumsu leke bırakan direksiyon soyulmasına karşılık bir çözüm var mıdır dostlar ? Yardımlarınızı bekliyorum..
fotoaktuel

Otomobil: 2014 honda CR-V diesel
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #3254 : Temmuz 20, 2017, 11:45:48 ÖÖ »

deri kaplama yapıyorlar. dikişli. güzel duruyor. yaptırabilirsiniz.
Engin Turbay

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #3255 : Temmuz 26, 2017, 09:25:05 ÖS »

Merhaba 1999 model honda crv aldım aracında kriko çıkmadı normal otomobil KRIKOSU aldım olmadı altına takoz koyduğum halde nasıl bir kriko onerirsiniz
Sayfa: 1 ... 161 162 [163] Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer: