Gönderen Konu: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 1242251 defa)

ACCELERATOR POWER

• ACCELERATOR POWER
Ynt: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım
« Yanıtla #3225 : Ocak 17, 2017, 11:57:30 ÖÖ »
MRB KAYSERİLİ ABİ.RAMPADA DEĞİL DÜZDE DE YAPIYOR.MESELA ARAC D DE.AMA R YE ALIP GAZA BASINCA TAK DIYE VURUYOR BİRŞEY.BOŞLUK VAR GIBI BİŞEY.VİTESİ ATIP GAZA BASINCA GELİYOR SES

ANLADIM.BEN ARAÇ SABİT İKEN SES VE VURUNTU YAPIYOR ZANNETTİM. GAZA BASINCA ARAÇ HAREKET EDER ETMEZ VURUYORSA O ZAMAN CİDDİ BİR PROBLEM VAR DEMEKTİR. İYİ BİR ŞANZIMANCIYA GÖSTERMELİSİN...

Snnn28

« Yanıtla #3226 : Ocak 17, 2017, 06:48:26 ÖS »
Hocam birde aracim 3500 4000 devire gelince vites atiyor bu normalmi 2000 model crv için.

ACCELERATOR POWER

• ACCELERATOR POWER
« Yanıtla #3227 : Ocak 18, 2017, 12:38:34 ÖS »
Hocam birde aracim 3500 4000 devire gelince vites atiyor bu normalmi 2000 model crv için.

VİTES GEÇİSİ VE DEVİR, SENİN GAZ PEDALINA VERMİŞ OLDUĞUN TEPKİYE GÖRE DEĞİŞİR. MESELA KALKIŞTA DİP GAZ YAP, ARACIN İLK VİTESİ DAHA YÜKSEK DEVİRLERDE CUT OFF YANİ KESİCİYE GİREREK VİTES DEĞİŞTİRİR Kİ BU DA NORMAL. HAFİF YARIM GAZ İLE DEVAM EDERSEN İLK 1. VİTESTE MESELA, O ZAMAN ARACIN KENDİ HIZ VE YÜK DURUMUNA GÖRE DEĞİŞİK DEVİRLERDE VİTES ATAR...
« Son Düzenleme: Ocak 18, 2017, 12:39:04 ÖS Gönderen: ACCELERATOR POWER »

Snnn28

« Yanıtla #3228 : Ocak 18, 2017, 12:56:27 ÖS »
Peki Kayserili abi.deneyeceğim.teşekkür ederim

hybrid427

« Yanıtla #3229 : Ocak 31, 2017, 01:30:49 ÖS »
aracınızla 0-100 testi hiç yaptınızmı yapmadıysanız bi ölçün 12 sn gibi ise sorun yok ama 14 sn gibi çıkarsa motorda sorun var demektir rahat gidemiyorsa çok yakar. 1998 160000 km deki bir crv ile 1500 km yol tecrübem oldu gaz pedalına çeyrek gaz basınca pati ile kalkıyordu yani patiye çok kolay düşüyordu sizinki pati yapmakta zorlanıyor ise yine motorda aşınma yada ayarsızlık söz konusu olabilir. Şehir içi çok yakıp şehirler arası az yakması tork eksikliğini gösterir. Şuan kendi aracım 2004 crv 135000 km de 0-100 11 sn 100 km de 40 kuruş benzin harcıyor istanbul içinde bazen sıkışık trafik bazen çevre yolu karısık kullanım yani
hocam değerler kendiliğinden biraz düzeldi. şu an 20 lt lpg ile şehiriçi 160, şehirler arası 220 km yapabiliyorum. ama gene de /ACCELERATOR POWER/ arkadaşımızın dediği kontrolleri yaptırmam gerekli, çünkü /bilalsahin/ arkadaşımızın bahsettiği  240/250 km değerleri en sağlıklı değerler. uygun bir havada hızlanma testi yapıp sonuçları yazacağım.

7oclcrv

« Yanıtla #3230 : Şubat 08, 2017, 10:42:12 ÖÖ »
Hayırlı işler çekici arabayı almaya çalışırken 3 defa düşürmek üzereyken geri indiriyor. Tam önden bağlamaya çalışırken yetişip aldırmadım. Onlar gittiler sonra çalıştırdım arabayı garip bir ses ustaya götür hayırlı haberi verdi sağolsun katalizörü parçalamış abi. 1500 ₺ hukuk devletin de olduğumuz için bunları şikayet edip paranı alabiliyorsun. HUKUK devletiyiz ya hani. Haberiniz olsun başınıza gelirse beyler babayı veriyorlar.

karmak

« Yanıtla #3231 : Şubat 10, 2017, 12:08:24 ÖS »
arkadaslar  merhaba  yenı gelen  arkadaslar  araclarınız hayırlı  olsun  kazasız  belasız  kullanın
malum  sıkıntılardan  aracı  satmıstım  ancak  kayınbıraderdede  var  hala  sevda  devam  edıyor   
bır ara hareketsızdı  sımdı  yıne  baslamıs  guzel..

nacızane  onerılerımı  sunayım  sızlere  bazı  sorulara  cevap  olsun

aracınızın  lpglı  oldugunu  varsayarak
aku  yıgıt  bakımsız  dar  60 lık
motor  antıfırız  mobıl kırmızı   ıcı  komple  temızlenıp  konulacak  hıc  bır  sey  yoksa  hazır  20 lık   sularla  ıcını  temızletın
 motor yağı   mobıl  new  lıfe  0-40
bırde  lpg ye  su  alınırken  t  kullanılmıssa  bunları  kesın  eskı  halıne  getırın  yanı  sıcak  su  dırek  kalorıfere  gıtsın

yapılanlar  ne ıse yarayacak
 aracın  içi  hamam  olacak  sıcak kalorıfer açarsanız
aracınız  sureklı  fan  açmayacak motor  ısınması   normal  duzeyde  kalacak
lpg yı  rahatlıkla  kullanacaksınız  araca  mınumum  zarar  verecek

sadece   yağ  ve  antıfırız  bırde  kalorıfer  su  boruları   neden  benım  motoruma  yapılırken  10  tl  lık  u  boru  yerıne  dandık  bır  boru  takmıslar.  tabıkı  su  devırdaımı  sıkısık  olunca  fan  sureklı  devrede  motor  sureklı  sıcak...neyse  basımıza  gelenler  paylasılıp  dıger  arkadasların  sıkıntı  cekmemesı    bır  dua  etmelerı  en  buyuk  kazanç...

bu  arada   malumunuz  crv  ler  dıstrıbutor  sorunu ( bobın  ve elektrık unıtesı )  çok yaşar   butun  arkadaslara  bır  yedek  almalarını  tavsıye  ederım  su  anda  sıfır   getıren   ıkıler  honda  huseyın  usta   bılgınız  olsun  orjınalı  yok  eldekı  cıkmalarda  kazalı  araclardan  alınıp  ıcıne  yerlı  dandık  malzeme  koyup  satıyor  15-20  gun  sonra  tanımam  dıyorlar   kendınıze  aracınıza  ıyılık yapıp   bır  yedek  yapın  nacızane 

bu arada  ıkıler  honda  bostancı  sanayıden  hemen  karsıya  tasındı   huseyın  ustayı  yakalayın  yeter...

şanzıman  için  bostancı  sanayide  satılmış  usta  var   

bu  ustaları  çok  buyuk  gayretlerle  bulduğumu   hepınıze  bıldıdırım 

şimdi  bana  neden  mobıl  onerdığımı  soran  arkadaslara   kullanın  (  250  tl  malzeme  sız  dıger  markalara  100  tl  verıyorsunuz  zaten)
kendınız  farkı  gorun  bu  motorların  bakarsanız  ne  kadar  guclu  oldugunu  anlayacaksınız..hele  lpg  varsa  muhakkak  mobıl  yag   ve  mobıl  kırmızı  antıfırız  kullanın.

her  şey  gönlünüzce  olsun
bıldıgım  konularda  yardımcı  olabıldıysem  ne  mutlu  bana   ben  dıger  arkadaslardan  cok  ogrendım...

fotoaktuel

« Yanıtla #3232 : Şubat 10, 2017, 12:13:41 ÖS »
arkadaslar  merhaba  yenı gelen  arkadaslar  araclarınız hayırlı  olsun  kazasız  belasız  kullanın
malum  sıkıntılardan  aracı  satmıstım  ancak  kayınbıraderdede  var  hala  sevda  devam  edıyor   
bır ara hareketsızdı  sımdı  yıne  baslamıs  guzel..

nacızane  onerılerımı  sunayım  sızlere  bazı  sorulara  cevap  olsun

aracınızın  lpglı  oldugunu  varsayarak
aku  yıgıt  bakımsız  dar  60 lık
motor  antıfırız  mobıl kırmızı   ıcı  komple  temızlenıp  konulacak  hıc  bır  sey  yoksa  hazır  20 lık   sularla  ıcını  temızletın
 motor yağı   mobıl  new  lıfe  0-40
bırde  lpg ye  su  alınırken  t  kullanılmıssa  bunları  kesın  eskı  halıne  getırın  yanı  sıcak  su  dırek  kalorıfere  gıtsın

yapılanlar  ne ıse yarayacak
 aracın  içi  hamam  olacak  sıcak kalorıfer açarsanız
aracınız  sureklı  fan  açmayacak motor  ısınması   normal  duzeyde  kalacak
lpg yı  rahatlıkla  kullanacaksınız  araca  mınumum  zarar  verecek

sadece   yağ  ve  antıfırız  bırde  kalorıfer  su  boruları   neden  benım  motoruma  yapılırken  10  tl  lık  u  boru  yerıne  dandık  bır  boru  takmıslar.  tabıkı  su  devırdaımı  sıkısık  olunca  fan  sureklı  devrede  motor  sureklı  sıcak...neyse  basımıza  gelenler  paylasılıp  dıger  arkadasların  sıkıntı  cekmemesı    bır  dua  etmelerı  en  buyuk  kazanç...

bu  arada   malumunuz  crv  ler  dıstrıbutor  sorunu ( bobın  ve elektrık unıtesı )  çok yaşar   butun  arkadaslara  bır  yedek  almalarını  tavsıye  ederım  su  anda  sıfır   getıren   ıkıler  honda  huseyın  usta   bılgınız  olsun  orjınalı  yok  eldekı  cıkmalarda  kazalı  araclardan  alınıp  ıcıne  yerlı  dandık  malzeme  koyup  satıyor  15-20  gun  sonra  tanımam  dıyorlar   kendınıze  aracınıza  ıyılık yapıp   bır  yedek  yapın  nacızane 

bu arada  ıkıler  honda  bostancı  sanayıden  hemen  karsıya  tasındı   huseyın  ustayı  yakalayın  yeter...

şanzıman  için  bostancı  sanayide  satılmış  usta  var   

bu  ustaları  çok  buyuk  gayretlerle  bulduğumu   hepınıze  bıldıdırım 

şimdi  bana  neden  mobıl  onerdığımı  soran  arkadaslara   kullanın  (  250  tl  malzeme  sız  dıger  markalara  100  tl  verıyorsunuz  zaten)
kendınız  farkı  gorun  bu  motorların  bakarsanız  ne  kadar  guclu  oldugunu  anlayacaksınız..hele  lpg  varsa  muhakkak  mobıl  yag   ve  mobıl  kırmızı  antıfırız  kullanın.

her  şey  gönlünüzce  olsun
bıldıgım  konularda  yardımcı  olabıldıysem  ne  mutlu  bana   ben  dıger  arkadaslardan  cok  ogrendım...

mrb. 5w30 mobil kullanmak istiyorum. şu ana kadar hep castrol 10w40 konuldu.

karmak

« Yanıtla #3233 : Şubat 10, 2017, 01:16:09 ÖS »

[/quote]
[/quote]
http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/whichoil.aspx
ustad aracın  motoruna  bak  temızse lıfte kaldırt  en az yarım  saat beklet  suzulsun
sıze  10  -60  onerebılırler  sadece  0-40 new lıfe   ınternette  109 tl 6 taksıt gıttıgıdıyorda
yag mukemmel  gram eksılmedı  aractakı performans super  antıfırızden sonra  motor ısınmıyor bıle  hatta  fan acması  ıcın    bayagı  ugrastım  bılırsınız  oncekı  yazılardan  kendımde  denemedıgımı  kımseye   onermem  su an  en  ıyı  kombın   lpg  su  borularınızda  dedıgım  gıbıyse..şaşıracaksınız  keske  eskıden  berı  yapsaydım  dıyeceğiniz  bir  olay..
her sey  gönlünüzce  olsun

karmak

« Yanıtla #3234 : Şubat 10, 2017, 01:25:38 ÖS »
aku alacak arkadaslara  mutlunun   tum  kadrosu  yıgıte  gectı  demıslerdı..
bırde alırken  CCA A EN (-180C)   mutlaka ınceleyın  cok  fark  edıyor.cca  ne kadar yuksekse  o kadar  ıyı...bılgınıze..

fotoaktuel

« Yanıtla #3235 : Şubat 10, 2017, 05:39:43 ÖS »

[/quote]
http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/whichoil.aspx
ustad aracın  motoruna  bak  temızse lıfte kaldırt  en az yarım  saat beklet  suzulsun
sıze  10  -60  onerebılırler  sadece  0-40 new lıfe   ınternette  109 tl 6 taksıt gıttıgıdıyorda
yag mukemmel  gram eksılmedı  aractakı performans super  antıfırızden sonra  motor ısınmıyor bıle  hatta  fan acması  ıcın    bayagı  ugrastım  bılırsınız  oncekı  yazılardan  kendımde  denemedıgımı  kımseye   onermem  su an  en  ıyı  kombın   lpg  su  borularınızda  dedıgım  gıbıyse..şaşıracaksınız  keske  eskıden  berı  yapsaydım  dıyeceğiniz  bir  olay..
her sey  gönlünüzce  olsun
[/quote]
teşekkürler.

ACCELERATOR POWER

• ACCELERATOR POWER
« Yanıtla #3236 : Şubat 11, 2017, 08:36:23 ÖÖ »
MERHABA... SADECE (lpg ye  su  alınırken  t  kullanılmıssa  bunları  kesın  eskı  halıne  getırın  yanı  sıcak  su  dırek  kalorıfere  gıtsın) KISMINI ANLAYAMADIM.DETAYLI YARDIMCI OLUR MUSUN...???

karmak

« Yanıtla #3237 : Şubat 13, 2017, 03:29:50 ÖS »
MERHABA... SADECE (lpg ye  su  alınırken  t  kullanılmıssa  bunları  kesın  eskı  halıne  getırın  yanı  sıcak  su  dırek  kalorıfere  gıtsın) KISMINI ANLAYAMADIM.DETAYLI YARDIMCI OLUR MUSUN...???

elbette  dılım  dondugunce...  once  kusura bakmayın  her zaman  gırmıyorum sıteye.

malum  araclarımıza   radyatore gıden ve gelen  boruların  altında  bır parmak  kalınlığında  ıkı tane  su  hortumu  var  bunlarda  kalorıfere tasıyan  hortumlar  banada  soyleyenler t  taktırt  dedı  dıye  gıttım  canım  boruları  orjınallerı  kesıp  t  takdırdım  yanı  lpg  beynıne  gıden  su  ve  gelen  su   aradan  alınmıstı   hatta  ınternette  cızımlerı  var  arastırırsanız..
oysa  t  lerı  yok  edersenız  kı  eskı  boruya  bır  ıc parca  takıp  yapabılıyorlar.
 motordan cıkan su dırekt  olarak  kalorıfer  oradan  lpg  beynıne  ordan  donustede  motora  donuyor  .hem  kalorıferınız  eskısı  gıbı  ıstedıgınız  sıcaklıkta  kalıyor   hemde  devırdaım  sıstemınız  uzasada  edkısı  gıbı  oluyor..
ayrıca  kucuk  bır  u  boru  var  orjınallerde  t takılınca  bu  boru   bulunamayınca   baska  bır  boru  takıyorlar  kıvrılıyor su  akısını  zorluyor  motor  ısınıyor  zaten  lpg  20  derece  bındırmıs   al  sana  sorunlar  yumagı  farkedene kadar  .....

belkı  usta  kelımesı  onemlı   ben  boruları  değiştirirken  fark  ettim   motorda  oynama  yapıldıysa  basında  beklemelı  yada  benım  gıbı  kandırıldım  dıyıp  sıneye  cekmelı  sonra  arkadaslarda  yanmasın  barı  dıye  onları  aydınlatmalı  .. ozellıkle   yenı  yapılan  ıslerde  ornegın  kelepceyı  unutabılıyorlar... 50  kurus  ama  sıze  ne  acar   bu da  olur dıye  dandık  bır  boru  takabılıyorlar...alt  tarafı  15  tl  sız  ugrasın  sonra  farkedebılırsenız..
bırde  aracınız  orjınalse  ıcındekı  parcalar  malesef  degısıyor  sız  ayıklayın  prıncın  tasını... cok  sey  varda 
istanbuldakı arkadaslara  önerdiğim  ustalar  ınanın  ıstanbulun  zırvesı  onlar  cozemedıyse  aracla  ugrasmayın...
çok  oldu  basınızı  agrıttıysam  kusura  bakmayın 
her sey  gonlunuzce  olsun
kazasız  belasız  gunler..

hybrid427

« Yanıtla #3238 : Şubat 15, 2017, 07:50:33 ÖS »
Merhaba.Yakıt ilişkisinde 3 önemli faktör vardır. Subap ayarı, ateşleme bujileri ve hava filtresi. Öncelikle aracınızın subap ayarı ne zaman yapıldı ve emme, egzos kaç ayarında yapıldı...??? Subap ayarınızı kontrol ediniz önce. Daha sonra doğru buji kodu ile bujilerin tırnaklarını kontrol ettiriniz.Akabinde hava filtrenizi de kontrol ettriniz. Birde lpg fiyatları epey arttı. Kayseride lpg şu an 2,55 tl ve şu an aracım 65 tl ye doluyor.Bu değerlerde şu an 65 tl ye şehir içi 180 km, şehirler arası 200 km gibi değer sunuyor.Aracımda ekipman var ve normal ağırlığı 1460 iken şu an aracım 1500-1550 kg değerlerinde. Yakıt değerleri Crv ler için hemen hemen normal .Sizin aracınızda B20z2 motor var.Zira bu motor 128 hp.Sizin değerleriniz 99-01 modellere göre biraz daha farklı olabilir.Birde aracınızda kaç senelik lpg var ve km kaçta...??? Gerekli kontrolleri yaptırdıktan sonra aracınız normale dönecektir...
Ben hiç sesimi çıkarmim bu durumda 98 CR-V 128HP versiyon tüm bakımları yapılı 60/65 TL LPG ile 240/250km yol gidiyorum.
LPG'yi 2,40/2,55 arası fiyatlardan alıyorum
/bilalsahin/kardeşim lastik marka ve modelini öğrenebilir miyim bir de lastiklere ne kadar hava basıyorsun?

hybrid427

« Yanıtla #3239 : Şubat 15, 2017, 07:53:38 ÖS »
arkadaşlar 98 model crv lastiklerine ne kadar hava basıyorsunuz? aracın kullanım kılavuzunda 27 psi yazıyor ama bence çok az, zaten 32 psi dan aşağısında lastik bombe yapmaya başlıyor. ben şu an 35 psi basıyorum, daha az hava bastığımda yakıt ekonomim düşüyor. şu an 35 psi lastik ile 100 km/15 lt yakıyorum, lastikler lassa competus A/T

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #3240 : Şubat 16, 2017, 07:31:49 ÖÖ »
Merhaba.Yakıt ilişkisinde 3 önemli faktör vardır. Subap ayarı, ateşleme bujileri ve hava filtresi. Öncelikle aracınızın subap ayarı ne zaman yapıldı ve emme, egzos kaç ayarında yapıldı...??? Subap ayarınızı kontrol ediniz önce. Daha sonra doğru buji kodu ile bujilerin tırnaklarını kontrol ettiriniz.Akabinde hava filtrenizi de kontrol ettriniz. Birde lpg fiyatları epey arttı. Kayseride lpg şu an 2,55 tl ve şu an aracım 65 tl ye doluyor.Bu değerlerde şu an 65 tl ye şehir içi 180 km, şehirler arası 200 km gibi değer sunuyor.Aracımda ekipman var ve normal ağırlığı 1460 iken şu an aracım 1500-1550 kg değerlerinde. Yakıt değerleri Crv ler için hemen hemen normal .Sizin aracınızda B20z2 motor var.Zira bu motor 128 hp.Sizin değerleriniz 99-01 modellere göre biraz daha farklı olabilir.Birde aracınızda kaç senelik lpg var ve km kaçta...??? Gerekli kontrolleri yaptırdıktan sonra aracınız normale dönecektir...
Ben hiç sesimi çıkarmim bu durumda 98 CR-V 128HP versiyon tüm bakımları yapılı 60/65 TL LPG ile 240/250km yol gidiyorum.
/bilalsahin/kardeşim lastik marka ve modelini öğrenebilir miyim bir de lastiklere ne kadar hava basıyorsun?

Lassa Competus A/T Kapı içinde 26/28 yazıyor ama ben 30/32 hava basıyorum

hybrid427

« Yanıtla #3241 : Şubat 17, 2017, 02:53:38 ÖS »

Lassa Competus A/T Kapı içinde 26/28 yazıyor ama ben 30/32 hava basıyorum
Teşekkürler

7oclcrv

« Yanıtla #3242 : Şubat 24, 2017, 09:54:48 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar;
Honda crv 2000 model arabamda boştayken gaza basıp çektiğimde devir saati 0 a kadar düşüp geri çıkıyor hatta arabanın elektriğini kesiyor gibi oluyor bazen bazende stop ettiriyor.
Neyden kaynaklanabilir?

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #3243 : Şubat 27, 2017, 07:58:12 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar;
Honda crv 2000 model arabamda boştayken gaza basıp çektiğimde devir saati 0 a kadar düşüp geri çıkıyor hatta arabanın elektriğini kesiyor gibi oluyor bazen bazende stop ettiriyor.
Neyden kaynaklanabilir?

Boğaz kelebeği ve buna bağlı rolanti motoru temizliği yapılmalı.
Sonrasında da adaptasyon olmalı.
İlk aklıma gelenler ;)

cevalier

« Yanıtla #3244 : Mart 23, 2017, 08:32:21 ÖÖ »
merhabalar arkadaşlar
onu mu alsak bunu mu alsak derken sonunda 2004 model megane 2 mi sattım ve 2000 model crv 2.0 ies ov aldım
aracı kullanacağım ve sorun yaşamamak için özel honda servisinde bütün bakımlarını her şeyini yaptırdım maliyet : 1650 tl
yakıtım şehir için 2,86 lpg fiyatına km de 37 krş    iyi mi kötü mü bilmiyorum
aracımda a-t lastık var çok arazi kullanan biri değilim  bu lastikleri kışın kullanmayı ve yaz için 4 tane yazlık lastik almayı planlıyorum

şimdi size sormak istediğim şu 
1. si lastikciye yazlık lastik sorduğumda  bu araca "C" tipi lastik olması lazım yoksa muayeneden geçmez dedi
"C" tipi lastik hafif ticari lastiği. bu durum kafamı karıştırdı. böyle bir problem var mı yok mu birde hiz ve yük endexleri kaç olması gerekiyor.

2. sorum ise  aracı alırken adam kriko ve bijon anahtarını verdi ama bunları aracta koyacak yer bulamadım. siz nerede saklıyorsunuz. ?

şimdiden çok tşk ediyorum vereceğiniz değerli cevaplar için.

GÖZEÇARPAN

• GÖZEÇARPAN
« Yanıtla #3245 : Nisan 04, 2017, 07:05:35 ÖÖ »
Selamlar,Araba benzinde çalışırken hiç bir sıkıntı yok ancak gaza geçince stop ediyor zorlarsan tekleyerek çalışıyor ayağını gazdan çekince hemen yine stop ediyor.Neden olur sibop ayarı mı yaptırmak gerekir acaba neden yapar arkadaşlar.

hybrid427

« Yanıtla #3246 : Nisan 26, 2017, 09:32:45 ÖÖ »
merhabalar arkadaşlar
onu mu alsak bunu mu alsak derken sonunda 2004 model megane 2 mi sattım ve 2000 model crv 2.0 ies ov aldım
aracı kullanacağım ve sorun yaşamamak için özel honda servisinde bütün bakımlarını her şeyini yaptırdım maliyet : 1650 tl
aracımda a-t lastık var çok arazi kullanan biri değilim  bu lastikleri kışın kullanmayı ve yaz için 4 tane yazlık lastik almayı planlıyorum

1- 4x4 taşıt lastikleri muayneden geçiyor, hafif ticari lastik olayını ilk defa duydum.
2- Maalesef kriko ve bijon için özel bir bölge yok, bagaj altında lpg tankı yoksa orası uyabilir.

1. si lastikciye yazlık lastik sorduğumda  bu araca "C" tipi lastik olması lazım yoksa muayeneden geçmez dedi
"C" tipi lastik hafif ticari lastiği. bu durum kafamı karıştırdı. böyle bir problem var mı yok mu birde hiz ve yük endexleri kaç olması gerekiyor.

2. sorum ise  aracı alırken adam kriko ve bijon anahtarını verdi ama bunları aracta koyacak yer bulamadım. siz nerede saklıyorsunuz. ?

1- normal 4x4 lastikleri muayneden geçiyor, hafif ticari araç lastiği olayını ilk defa duydum

2- depo altında lpg tankı yoksa orası olabilir, ancak ayrı özel bir bölme yok.
« Son Düzenleme: Nisan 26, 2017, 09:34:01 ÖÖ Gönderen: hybrid427 »

hybrid427

« Yanıtla #3247 : Nisan 26, 2017, 09:49:20 ÖÖ »
Selamlar,Araba benzinde çalışırken hiç bir sıkıntı yok ancak gaza geçince stop ediyor zorlarsan tekleyerek çalışıyor ayağını gazdan çekince hemen yine stop ediyor.Neden olur sibop ayarı mı yaptırmak gerekir acaba neden yapar arkadaşlar.

lpg ayar ve bakımı yaptırılmalı bence.

cevalier

« Yanıtla #3248 : Mayıs 03, 2017, 05:20:32 ÖS »
merhabalar arkadaşlar

1- 4x4 taşıt lastikleri muayneden geçiyor, hafif ticari lastik olayını ilk defa duydum.
2- Maalesef kriko ve bijon için özel bir bölge yok, bagaj altında lpg tankı yoksa orası uyabilir.

1- normal 4x4 lastikleri muayneden geçiyor, hafif ticari araç lastiği olayını ilk defa duydum

2- depo altında lpg tankı yoksa orası olabilir, ancak ayrı özel bir bölme yok.

ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM BİLGİLENDİRME İÇİN
MALESEF LPG TANKI MEVCUT. BU KRİKO VE BİJON İÇİN MUTLAKA BİR YER OLMALI

Heredot

« Yanıtla #3249 : Mayıs 17, 2017, 04:58:55 ÖS »
bu arada aracı  sattıgım  ıcın  sorularınıza  bıldıgımce  yardımcı olabılmek ıcın   maıl adresımede yazabılırsınız  .ne de olsa  az  yasamadık...

kazasız belasızz  surusler arkadaslar.
Üzüldüm,bir bilen vardı yanı başımızda