Gönderen Konu: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 1246055 defa)

bilalsahin

• Bilal Şahin
Ynt: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım
« Yanıtla #3125 : Haziran 02, 2016, 03:33:34 ÖS »
Selam Beyler,
98 CRV aracım ile bende aranızdayım ;)
Aracım daha 135000km'de ve çok memnunum.
Aracımla ilgili bi kaç küçük sıkıntım var!
1) Aracın stepne kapağı yok yerine deri bi zımbırtı var ve hoşuma gitmedi.
2) Stepne bijonlarından biri şifreli ve anahtarı mevcut değil :(

Bu konularla ilgili bilgi verip yönlendirme yapabilecek olan var mıdır?

Aracınız hayırlı olsun.
Stepne bijon şifreleri genelde bagajda oluyor halının altında sağ ve solda bölmeler var oraları kontrol ettiniz mi?
Stepne kapağı için bir ara bende bakmıştım ama 500 - 600 TL gibi rakamlar istiyor çıkmacılar vazgeçtim o yüzden.

Baktım ama yok oralarda :(

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #3126 : Haziran 02, 2016, 03:34:59 ÖS »
Selam Beyler,

Kardeş hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız günlerde bin İnşallah. 135.000km.de iyi bulmuşsun.
Yalnız crv alacak arkadaşlar çok dikkat etsin. Ben almadan önce iki araç baktım ikisinin de km'si ile oynanmıştı.

Stepne için aşağıdaki linke bak bi istersen bunlar işine yarar mı:
http://www.cinarotomotiv.com.tr/categories/crv-yedek-parca?kelime=istetme&tip=

Yukarıdaki çıkma parçacıdan ikidir link yolluyom. Adamları tanımam etmem bende nette ararken buldum. İyice arayıp sormadan alışveriş etmeyin.

Sağolasın kardeşim
km orjinal,hatta motor üst kapak açtık tüm bakımları yaparken daha metal renginde kararma yok ;)

Nehir_gozlum

« Yanıtla #3127 : Haziran 02, 2016, 04:06:23 ÖS »
Selam Beyler,

Aracınız hayırlı olsun.
Stepne bijon şifreleri genelde bagajda oluyor halının altında sağ ve solda bölmeler var oraları kontrol ettiniz mi?
Stepne kapağı için bir ara bende bakmıştım ama 500 - 600 TL gibi rakamlar istiyor çıkmacılar vazgeçtim o yüzden.

Baktım ama yok oralarda :(

Benim şifreler bagajdaki gözlerde çıkmıştı o zaman almışlar demekki

tarık yaşam

99 CRV KULLANIM KILAVUZU
« Yanıtla #3128 : Haziran 03, 2016, 08:07:46 ÖÖ »
Arkadaşlar kitapçığı mesaj atan arkadaşlara ulaştırdım. Foruma koy çok dua alırsın demiş arkadaşın biri...Bende olaya bir çözüm buldum ve kitapçığı
Kişisel web sayfamda bir bölüme koydum. Kitapçıkta şanzıman yağı, motor yağı, hangi motor yağının kullanılacağı, diferansiyel yağı, arabanın park edilip çalıştırılması bölümündeki açıklamalar önemli. Şimdilik silmeyeceğim. Uzunca bir süre orada tutmaya çalışırım. Oradan indirebilirsiniz. Linki aşağıda;

http://www.tarikyasam.com/99crv.pdf
« Son Düzenleme: Haziran 03, 2016, 08:09:27 ÖÖ Gönderen: tarık yaşam »

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #3129 : Haziran 03, 2016, 09:20:21 ÖÖ »
Ellerine, emeğine sağlık Tarık Hocam  >=ok

karmak

« Yanıtla #3130 : Haziran 07, 2016, 01:59:15 ÖS »
Sayin tarik yasam aramiza hosgeldiniz. Tecrubelerinizden istifade etmek isteriz.

Sayin karmak bilgilendirme icin tesekkurler, aramizda oldugunuzu bilmek sevindirici. Yeni araciniz da Honda mi?

ben cok aramıstım  bu  bujı ve  bujı kablosu  numaraları ıcın  yabancı  sıtede  denk  gekdım   sızlerın  bılgısınde  olsun  ıstedım  ngk  var  zaten 
lpg  ıle  kullanan  dostlar  muhakkak  lpg  ıcın  olan  bujılerı  ve  mumkunse  bıraz  pahalı  ama   bujı  kablolarını da  değiştirsinler   yaşadıklarımın  başındakı  hata    lpg  kullanırken   bujı  ve  kablo  değişimi  yapmadıgım   ıcın  elektrık  arızası   sıkıntısı   cekmek  vardı     bobın  arıza  nedenı  sadece  buymus  gec  de  olsa  ogrendım  hatamı   sızlere  nacızane  tavsıyem  olsun  dıye  yazdım 

aslında  orjınal  arac  olursa   kolay  unutulacak  arac  degıl    ama  belırlı  ıslemler  yapmak  gerekır   tecrube  sahıbı   olanlar  uzun  yıllar  sıkıntısız  bınebılır..

mesela  yag  5-30   
bujı  -  bujı kablosu  ngk  orjınal
otomatık sanzıman  yagı  kontrolu   gerekıyorsa  bakımı    bostancı  satılmıs   usta
ve  ıkıler honda    muhtesem   ustalar
en   onemlısı   sakın  sakın   ne olursa  olsun  orjınal  parcadan   sasmamak
ılk  basta  ucuz  zannedılıyor   ama   bırıkınce  pahalı  cıkıyor benım  honda  tecrubelerım  tabı  sattıgım  arkadas  hala  arayıp  dua  edıyor   neden  sattıgımı  soruyor.
bır  kere  korku  gırınce  arabadan  soguyor  ınsan   3  kere yolda  bırakması  bıraz   yag  pompası  bıraz  benım  hatam  bıraz  bujı   kablo motor  ısınma. orjınal   olmayan  radyator  yan  sanayı...aslında  sehır  ıcı  olsa  bır  zorluk  cıkmazdı  ama  uzun  yolda  kullanılınca  bır  yerde  sısıyormuş....
basınızı  sısırmeyeyım 

toyata  aurıs  aldım     muhtesem  200  oluverıyor  mubarek   crv de  zorlamamak adına  120  yı  gecmezdım...  sımdı  trafık  cezalarına  calısacagız

her sey  gonlunuzce  olsun

Kusura bakmayın yanlışla boş çıktı mesajım.

Sayın Karmak öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun Rabbim kazasız belasız binmeyi nasip etsin inşaAllah.
LPG bujilerini aracımı sürekli götürdüğüm Ferit ustaya sorduğumda bizim araçlara ateşleme sisteminden dolayı uyum sağlamadığını aksine ateşleme sistemine zarar verdiğini söyledi. Siz daha önceki aracınızda LPG bujisi kullandınız mı ?
LPG dönüşümü olmuş araçlarda ısınmadan dolayı ateşleme bobinleri bozulmaz. Yanlış montaj yapmak bobinin bozulmasına sebebiyet verenlerden sadece bir tanesi.
Asıl önemli olan etken ise, Araç çalıştığında benzinden gaza geçiş esnasında 40.000 voltluk bir enerjiye ihtiyaç duyuyor. Aracın üzerinde bulunan buji bu ateşleme yükünü karşılayamadığı zaman bobine yada buji kablosuna yükü bindiriyor. Buji kablosunun yada bobinin ömrü örneğin 80.000 km ise bu süreyi kısaltıyor malesef.
Bununda çözümü LPG'ye dönüştürülmüş araçlar için üretilen LPG bujilerini kullanmak. Yükü buji kendisi karşıladığından araç üzeinde bulunan buji kablosun ve bobinin ömürünü uzatmakta kalmıyor, ateşlemeyi çok iyi yaptığı için yakıtınızda eskiye kıyasla % 5 gibi daha iktisatlıda kullanmış oluyorsunuz. Bu bujileri iki markada gördüm ve test ettim. 1. NGK 2. BOSCH
NGK biraz daha pahallı ama aradaki farkı bence vermeye değer. NKG nın kullanım ömrü 75.000 km. BOSCH ise 50.000 km.

bızım aılede bır tane daha var    onda  denedık.
« Son Düzenleme: Haziran 07, 2016, 02:00:48 ÖS Gönderen: karmak »

Nehir_gozlum

« Yanıtla #3131 : Haziran 07, 2016, 02:16:21 ÖS »
Sayin tarik yasam aramiza hosgeldiniz. Tecrubelerinizden istifade etmek isteriz.

Sayin karmak bilgilendirme icin tesekkurler, aramizda oldugunuzu bilmek sevindirici. Yeni araciniz da Honda mi?

ben cok aramıstım  bu  bujı ve  bujı kablosu  numaraları ıcın  yabancı  sıtede  denk  gekdım   sızlerın  bılgısınde  olsun  ıstedım  ngk  var  zaten 
lpg  ıle  kullanan  dostlar  muhakkak  lpg  ıcın  olan  bujılerı  ve  mumkunse  bıraz  pahalı  ama   bujı  kablolarını da  değiştirsinler   yaşadıklarımın  başındakı  hata    lpg  kullanırken   bujı  ve  kablo  değişimi  yapmadıgım   ıcın  elektrık  arızası   sıkıntısı   cekmek  vardı     bobın  arıza  nedenı  sadece  buymus  gec  de  olsa  ogrendım  hatamı   sızlere  nacızane  tavsıyem  olsun  dıye  yazdım 

aslında  orjınal  arac  olursa   kolay  unutulacak  arac  degıl    ama  belırlı  ıslemler  yapmak  gerekır   tecrube  sahıbı   olanlar  uzun  yıllar  sıkıntısız  bınebılır..

mesela  yag  5-30   
bujı  -  bujı kablosu  ngk  orjınal
otomatık sanzıman  yagı  kontrolu   gerekıyorsa  bakımı    bostancı  satılmıs   usta
ve  ıkıler honda    muhtesem   ustalar
en   onemlısı   sakın  sakın   ne olursa  olsun  orjınal  parcadan   sasmamak
ılk  basta  ucuz  zannedılıyor   ama   bırıkınce  pahalı  cıkıyor benım  honda  tecrubelerım  tabı  sattıgım  arkadas  hala  arayıp  dua  edıyor   neden  sattıgımı  soruyor.
bır  kere  korku  gırınce  arabadan  soguyor  ınsan   3  kere yolda  bırakması  bıraz   yag  pompası  bıraz  benım  hatam  bıraz  bujı   kablo motor  ısınma. orjınal   olmayan  radyator  yan  sanayı...aslında  sehır  ıcı  olsa  bır  zorluk  cıkmazdı  ama  uzun  yolda  kullanılınca  bır  yerde  sısıyormuş....
basınızı  sısırmeyeyım 

toyata  aurıs  aldım     muhtesem  200  oluverıyor  mubarek   crv de  zorlamamak adına  120  yı  gecmezdım...  sımdı  trafık  cezalarına  calısacagız

her sey  gonlunuzce  olsun

Kusura bakmayın yanlışla boş çıktı mesajım.

Sayın Karmak öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun Rabbim kazasız belasız binmeyi nasip etsin inşaAllah.
LPG bujilerini aracımı sürekli götürdüğüm Ferit ustaya sorduğumda bizim araçlara ateşleme sisteminden dolayı uyum sağlamadığını aksine ateşleme sistemine zarar verdiğini söyledi. Siz daha önceki aracınızda LPG bujisi kullandınız mı ?
LPG dönüşümü olmuş araçlarda ısınmadan dolayı ateşleme bobinleri bozulmaz. Yanlış montaj yapmak bobinin bozulmasına sebebiyet verenlerden sadece bir tanesi.
Asıl önemli olan etken ise, Araç çalıştığında benzinden gaza geçiş esnasında 40.000 voltluk bir enerjiye ihtiyaç duyuyor. Aracın üzerinde bulunan buji bu ateşleme yükünü karşılayamadığı zaman bobine yada buji kablosuna yükü bindiriyor. Buji kablosunun yada bobinin ömrü örneğin 80.000 km ise bu süreyi kısaltıyor malesef.
Bununda çözümü LPG'ye dönüştürülmüş araçlar için üretilen LPG bujilerini kullanmak. Yükü buji kendisi karşıladığından araç üzeinde bulunan buji kablosun ve bobinin ömürünü uzatmakta kalmıyor, ateşlemeyi çok iyi yaptığı için yakıtınızda eskiye kıyasla % 5 gibi daha iktisatlıda kullanmış oluyorsunuz. Bu bujileri iki markada gördüm ve test ettim. 1. NGK 2. BOSCH
NGK biraz daha pahallı ama aradaki farkı bence vermeye değer. NKG nın kullanım ömrü 75.000 km. BOSCH ise 50.000 km.

bızım aılede bır tane daha var    onda  denedık.

Daha önce 2 defa distribütör değiştirdim. Şu an aracın üzerinde 2. distribütör takılı bakıma gittiğimde Ferit ustaya LPG bujisi takalım dedim. Ama Ferit usta senin distribütör o bujileri kaldırmaz ateşleme sistemini değiştirmen lazım olmaz dedi. Teknik konulardan pek anlamadığım şimdiye kadar taktırmadım. Ama en kısa sürede alıp deneyeceğim. Teşekkürler

karmak

« Yanıtla #3133 : Haziran 08, 2016, 05:02:26 ÖS »
değerli crv  kullanıcıları 

eğer aracınız  lpg lı  ıse   atıker  ıse.....ve  90.000 km dır yada  6  yılınız  dolduysa...lpg baglantı  benzın  ve  su  baglantı  hortumlarınızı  değişmedi  iseniz  ..  regulator  değişiminizi   yapmadı  ısenız  ...
ayrıca    özellıkle  crv  bobınden  elektrık  aldılar  ıse    "not  elektrık  dıyorum  ıki  kablo  var  bırı  bılgı  aktarıyor  diğeri  ise  elektrık  alıyor...

lutfen  dıkkat  edınız

1-  mutlaka  su  ve  benzın  hortumlarınızı .. kelepçelerınızı  değişin
2  regulatorunuz  eğer  temız  kullanılmıs  ıse  yanı  10..000 de  bır  fıltre   ve  her  sene  antıfırız  değiştiyse.. bıle  kıtapcıgında  30.000 de  bır  kontrol  90.000 de değişin  dıyor
3-en  önemlısı  ıse  disrtibitörden  alınan   elektrıği   bir  kabloyla  şöför  koltugunun  oradakı  sıgortaya   bağlıyorlar  kontağı  açar açmaz elektrık gelene  ...böylece   dün  forumda  daha onceden  yazan  değerli   dostlardan  bırının  ukatılımı  olan  ""kesınlıkle  dıstrıbutorden  ceyran  aldırmayın  "  çünkü  """dıstrıbutore  gelen  ceyran  azalıyor  bazında  bır  yazı  """ ıse  yarıyor  bobıne  yuk  bınmesı  azalıyor...

4 - tum  soyledıklerım  uzun  yola  cıkan  arkadaslara  gecerlı kontak  kapamadan 200  km  nın  uzerı  yol   yapanlar...
5-- ekstra  olarak   honda  servısten  saşi  numarasıyla ""  bobın  ve  unıtesı   var  2  parca  ""
yanınıza  yedek  olarak  alabılır  uzun  yolda  parca  aramazsınız araçlar eskıdıgı  ıcın  yan  sanayıler    malesef  ıs  gormuyor...
6-5 e 1  mutlaka benzınde  kullanın  yokuş lar  muhakkak  benzın...

her  şey  gönlünüzce  olsun  iyi  yolculuklar  dileklerimle..  :zipla :kalp

karmak

« Yanıtla #3134 : Haziran 08, 2016, 05:09:32 ÖS »
son  olarak   lpg kullanırken  yuk  bınınce  yada   ısıklarda stop eden  arkadaslar  atıker  ıcın  ...

lpg  ustanıza  muhakkak  regulator  basınc  ayarı  yaptırın...

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #3135 : Haziran 09, 2016, 09:28:19 ÖÖ »

eğer aracınız  lpg lı  ıse   atıker  ıse.....ve  90.000 km dır yada  6  yılınız  dolduysa...lpg baglantı  benzın  ve  su  baglantı  hortumlarınızı  değişmedi  iseniz  ..  regulator  değişiminizi   yapmadı  ısenız  ...
ayrıca    özellıkle  crv  bobınden  elektrık  aldılar  ıse    "not  elektrık  dıyorum  ıki  kablo  var  bırı  bılgı  aktarıyor  diğeri  ise  elektrık  alıyor...

lutfen  dıkkat  edınız

1-  mutlaka  su  ve  benzın  hortumlarınızı .. kelepçelerınızı  değişin
2  regulatorunuz  eğer  temız  kullanılmıs  ıse  yanı  10..000 de  bır  fıltre   ve  her  sene  antıfırız  değiştiyse.. bıle  kıtapcıgında  30.000 de  bır  kontrol  90.000 de değişin  dıyor
3-en  önemlısı  ıse  disrtibitörden  alınan   elektrıği   bir  kabloyla  şöför  koltugunun  oradakı  sıgortaya   bağlıyorlar  kontağı  açar açmaz elektrık gelene  ...böylece   dün  forumda  daha onceden  yazan  değerli   dostlardan  bırının  ukatılımı  olan  ""kesınlıkle  dıstrıbutorden  ceyran  aldırmayın  "  çünkü  """dıstrıbutore  gelen  ceyran  azalıyor  bazında  bır  yazı  """ ıse  yarıyor  bobıne  yuk  bınmesı  azalıyor...

4 - tum  soyledıklerım  uzun  yola  cıkan  arkadaslara  gecerlı kontak  kapamadan 200  km  nın  uzerı  yol   yapanlar...
5-- ekstra  olarak   honda  servısten  saşi  numarasıyla ""  bobın  ve  unıtesı   var  2  parca  ""
yanınıza  yedek  olarak  alabılır  uzun  yolda  parca  aramazsınız araçlar eskıdıgı  ıcın  yan  sanayıler    malesef  ıs  gormuyor...

Çok faydalı bilgiler . Teşekkürler ustad

Nehir_gozlum

« Yanıtla #3136 : Haziran 09, 2016, 11:58:21 ÖÖ »

lutfen  dıkkat  edınız

1-  mutlaka  su  ve  benzın  hortumlarınızı .. kelepçelerınızı  değişin

yanınıza  yedek  olarak  alabılır  uzun  yolda  parca  aramazsınız araçlar eskıdıgı  ıcın  yan  sanayıler    malesef  ıs  gormuyor...

Lpg elektiriği Distributor den başka nereden alınabilir.
Benim araçta Elektiriğini Distributor soketine gelen kablodan almışlar LPG ci ile tartıştım değiştir başka yerden al dedim başka yerden alamam diyor.

karmak

« Yanıtla #3137 : Haziran 09, 2016, 03:36:59 ÖS »
değerli crv  kullanıcıları  

eğer aracınız  lpg lı  ıse   atıker  ıse.....ve  90.000 km dır yada  6  yılınız  dolduysa...lpg baglantı  benzın  ve  su  baglantı  hortumlarınızı  değişmedi  iseniz  ..  regulator  değişiminizi   yapmadı  ısenız  ...
ayrıca    özellıkle  crv  bobınden  elektrık  aldılar  ıse    "not  elektrık  dıyorum  ıki  kablo  var  bırı  bılgı  aktarıyor  diğeri  ise  elektrık  alıyor...

lutfen  dıkkat  edınız

1-  mutlaka  su  ve  benzın  hortumlarınızı .. kelepçelerınızı  değişin
2  regulatorunuz  eğer  temız  kullanılmıs  ıse  yanı  10..000 de  bır  fıltre   ve  her  sene  antıfırız  değiştiyse.. bıle  kıtapcıgında  30.000 de  bır  kontrol  90.000 de değişin  dıyor
3-en  önemlısı  ıse  disrtibitörden  alınan   elektrıği   bir  kabloyla  şöför  koltugunun  oradakı  sıgortaya   bağlıyorlar  kontağı  açar açmaz elektrık gelene  ...böylece   dün  forumda  daha onceden  yazan  değerli   dostlardan  bırının  ukatılımı  olan  ""kesınlıkle  dıstrıbutorden  ceyran  aldırmayın  "  çünkü  """dıstrıbutore  gelen  ceyran  azalıyor  bazında  bır  yazı  """ ıse  yarıyor  bobıne  yuk  bınmesı  azalıyor...

4 - tum  soyledıklerım  uzun  yola  cıkan  arkadaslara  gecerlı kontak  kapamadan 200  km  nın  uzerı  yol   yapanlar...
5-- ekstra  olarak   honda  servısten  saşi  numarasıyla ""  bobın  ve  unıtesı   var  2  parca  ""
yanınıza  yedek  olarak  alabılır  uzun  yolda  parca  aramazsınız araçlar eskıdıgı  ıcın  yan  sanayıler    malesef  ıs  gormuyor...
6-5 e 1  mutlaka benzınde  kullanın  yokuş lar  muhakkak  benzın...

her  şey  gönlünüzce  olsun  iyi  yolculuklar  dileklerimle..  :zipla :kalp

Lpg elektiriği Distributor den başka nereden alınabilir.
Benim araçta Elektiriğini Distributor soketine gelen kablodan almışlar LPG ci ile tartıştım değiştir başka yerden al dedim başka yerden alamam diyor.

gözümün  önünde  yapılanları aktarayım  değerli  dostum.

1  dısrtıbutordekı  kablo  sokuldu sonra  ceyran  alınan kablo  demetı   bantlandı  """ayrıca  uzerı  bez bantla tumu tekrar  sarıldı ""

2  ayrılan  kabloya  1.5 metre kablo ılave edıldı  tekrar  bantlandı  ""uzatma  yapıldı""

3  kablo  dısrtıbutorden  dıreksıyon  tarafına  alttan  gecırılerek  sıgorta  kutusuna  kadar  goturuldu  zaten  aractan  ıcerıye  gıren  kabloların  oldugu  kucuk  delıkten  sokulup    """kontagı  cevırdıgınızde   ve  arac  calısırken   """ceyrandakı bır sıgorta yuvası  var  o   sıgortaya  """ılave  edıldı.....bıttı...

benim  tek  amacım   cok  severek  aldıgım  ancak  kımsenın  anlatmadıgı  bazı  eksık  ıslemler  nedenıyle  aracımdan  sogutulmamdan  dolayı   sızlerınde  aynı   sıkıntıları  yasamamanız ..aslında  basıt  yontemler  

3  kurus  kar  ettıgımızı  sanıp   33  kurus  zarar  veren  ısler...

her  şey  gönlünüzce  olsun  iyi  yolculuklar  dileklerimle..  

« Son Düzenleme: Haziran 09, 2016, 03:39:26 ÖS Gönderen: karmak »

karmak

« Yanıtla #3138 : Haziran 09, 2016, 03:41:33 ÖS »

benim  tek  amacım   cok  severek  aldıgım  ancak  kımsenın  anlatmadıgı  bazı  eksık  ıslemler  nedenıyle  aracımdan  sogutulmamdan  dolayı   sızlerınde  aynı   sıkıntıları  yasamamanız ..aslında  basıt  yontemler 

3  kurus  kar  ettıgımızı  sanıp   33  kurus  zarar  veren  ısler...

her  şey  gönlünüzce  olsun  iyi  yolculuklar  dileklerimle.. 

Nehir_gozlum

« Yanıtla #3139 : Haziran 09, 2016, 04:42:12 ÖS »

benim  tek  amacım   cok  severek  aldıgım  ancak  kımsenın  anlatmadıgı  bazı  eksık  ıslemler  nedenıyle  aracımdan  sogutulmamdan  dolayı   sızlerınde  aynı   sıkıntıları  yasamamanız ..aslında  basıt  yontemler 

Aynı duruma bende düştüm ustam bende aracı satmayı düşünüyorum. Artık kısmet olursa satıp 2,4 Accord almayı planlıyorum.

karmak

« Yanıtla #3140 : Haziran 10, 2016, 07:15:44 ÖÖ »

Aynı duruma bende düştüm ustam bende aracı satmayı düşünüyorum. Artık kısmet olursa satıp 2,4 Accord almayı planlıyorum.

fikre saygımız  sonsuz  yınede..bazı  duzeltmeler gereklı .
alacağınız araba bunun ıkı kat fıyatı olacak  o da  sıfır  değil..

eğer aracınız darbesızse
km orjınalse
kurcalanmamışsa
sakınce yapılması gerekenler  naçizane düşüncem

1- önce yarım motor yapın. tamamen  orjınal  parçalarla asla yan  sanayı  değil...
2-bostancı  sanzımancı  satılmıs  ustaya gıdın...ıkıler honda  huseyın  ustayı  bulup  aracı anlatın
3 elektrık bobın ve unıtesını orjınalıyle değiştirin
4-bujı  kablo değişin  dıstrıbutor kontrolu yapın
5 lpg  sıstemınız """ ben  sadece atıker fast ıcın konusabılırım  dıgerlerını bılmem."""""lpg  elektrık  kablosunu   dıstrıbutorden ayırın.
6-motor yagınızı  5-30 yapın
7-tabıkı trıger  orjınal olmalı  radyatorunuz  eskımıstır  sız  sız  olun  orjınal  takın
bunların  topu  5.000tl   tutmaz 
dolayısıyla   alacagınız  aractan  ıyısını  elde  edersınız    zaten  ruhsat  al sat 1.-1.5  harcıyacaksınız

bu arac  kara sanzıman  dedıklerı  tıp  kolay  bozulmaz tıp  kullanıcı  hatası  dısında   ""arac  durmadan  vıtes  değişimi  yagsız  bırakmak    en  fazla  selenoıd  değişirsiniz.. o da    cıkması  500 tl ""
motorda  sadece  bobın  elektrık  arıza  verıyor .. bırde   sanruf  arızası   kronık

aslında  lpg  takılmasa   evladıyelık.

bırazda  moral  vermek  gereklı  guzel  araba  guzel  emsallerıne  ve  fıyatına  gore

Nehir_gozlum

« Yanıtla #3141 : Haziran 10, 2016, 10:45:15 ÖÖ »

fikre saygımız  sonsuz  yınede..bazı  duzeltmeler gereklı .
alacağınız araba bunun ıkı kat fıyatı olacak  o da  sıfır  değil..

eğer aracınız darbesızse
km orjınalse
kurcalanmamışsa
sakınce yapılması gerekenler  naçizane düşüncem

1- önce yarım motor yapın. tamamen  orjınal  parçalarla asla yan  sanayı  değil...
2-bostancı  sanzımancı  satılmıs  ustaya gıdın...ıkıler honda  huseyın  ustayı  bulup  aracı anlatın
3 elektrık bobın ve unıtesını orjınalıyle değiştirin
4-bujı  kablo değişin  dıstrıbutor kontrolu yapın
5 lpg  sıstemınız """ ben  sadece atıker fast ıcın konusabılırım  dıgerlerını bılmem."""""lpg  elektrık  kablosunu   dıstrıbutorden ayırın.
6-motor yagınızı  5-30 yapın
7-tabıkı trıger  orjınal olmalı  radyatorunuz  eskımıstır  sız  sız  olun  orjınal  takın
bunların  topu  5.000tl   tutmaz 
dolayısıyla   alacagınız  aractan  ıyısını  elde  edersınız    zaten  ruhsat  al sat 1.-1.5  harcıyacaksınız

bu arac  kara sanzıman  dedıklerı  tıp  kolay  bozulmaz tıp  kullanıcı  hatası  dısında   ""arac  durmadan  vıtes  değişimi  yagsız  bırakmak    en  fazla  selenoıd  değişirsiniz.. o da    cıkması  500 tl ""
motorda  sadece  bobın  elektrık  arıza  verıyor .. bırde   sanruf  arızası   kronık

aslında  lpg  takılmasa   evladıyelık.

bırazda  moral  vermek  gereklı  guzel  araba  guzel  emsallerıne  ve  fıyatına  gore

Üstad araç bugün satıldı. Şimdi Allah izin verir ise hayırlısı ile 2,4 Accord almayı düşünüyorum.

karmak

« Yanıtla #3142 : Haziran 10, 2016, 01:09:43 ÖS »

Üstad araç bugün satıldı. Şimdi Allah izin verir ise hayırlısı ile 2,4 Accord almayı düşünüyorum.
[/quote]

hayırlı olsun  ferıt abının  oğlunda  vardı  ozellıkle  onunla  konusursan  yardımcı  olur  ..

Nehir_gozlum

« Yanıtla #3143 : Haziran 13, 2016, 07:39:10 ÖÖ »

hayırlı olsun  ferıt abının  oğlunda  vardı  ozellıkle  onunla  konusursan  yardımcı  olur  ..
[/quote]

Sağol Ferit abinin oğlundaki eski kasa 2.2 motor. Ben 2004 model 2,4 lerden almayı düşünüyorum.

benozqurum

« Yanıtla #3144 : Haziran 16, 2016, 07:56:49 ÖÖ »
Merhabalar yaklaşık 1 aydır bütçem dahilinde mümkünse istanbul içi CR-V arıyorum ama nelerle karşılaşıyorum artık kafayı yedim adam diyorki abi gel benim arabam on numara herşeyi tam full bi gidiyoruz aracın her tarafı haşat tamponu iple bağlamış biri diyorki abi gel orjinal araba bi gidiyoruz hemen aynı yalan benim haberim yok benden önceki sahibi falan filan......adam 100.000 km düşürmüş artık yoruldum ama inatla yolda gördüğüm temiz crvlere arabanız güzelmiş satılıkmı demeye devam arabayı arabasını seven adamdan alıcaksın arakadaş hastasından olcak adamlar eşşeğe biner gibi binmişler arabalara sonra yazmış 30.000 tl sonra 28000 sonra 25000 sonra ilk gelen alır 24750 bu nedir ya arabana adam gibi baksaydın böle bi durumla karşı karşıya kalmazdın çünkü gidiyosun araba o para etmez buda anlıyor ben bunu satamıcam sizden ricam çevrenizde yakınınızda satılık mümkünse siyah veya lacivet 1999 ve üstü crv bana ulaşırsanız sevinirim ondan sonra crv hakkında herşeyi size sorabilirim ama ilk önce arabam olacakki herkese saygılar.. :)

benozqurum

« Yanıtla #3145 : Haziran 16, 2016, 08:07:53 ÖÖ »
Pardon yazmayı unutmuşum İstanbul çevresinde olur Ankara ya kadar Tekirdağ a kadar bakılabilir birde benim eskiden golfüm vardı facebook tan piyasada olmayan arabaların satışı falan olurdu crv için baktım bulamadım öyle bir kanal var mı acaba

ysfcng06

« Yanıtla #3146 : Haziran 19, 2016, 02:51:24 ÖÖ »
Merhabalar yaklaşık 1 aydır bütçem dahilinde mümkünse istanbul içi CR-V arıyorum ama nelerle karşılaşıyorum artık kafayı yedim adam diyorki abi gel benim arabam on numara herşeyi tam full bi gidiyoruz aracın her tarafı haşat tamponu iple bağlamış biri diyorki abi gel orjinal araba bi gidiyoruz hemen aynı yalan benim haberim yok benden önceki sahibi falan filan......adam 100.000 km düşürmüş artık yoruldum ama inatla yolda gördüğüm temiz crvlere arabanız güzelmiş satılıkmı demeye devam arabayı arabasını seven adamdan alıcaksın arakadaş hastasından olcak adamlar eşşeğe biner gibi binmişler arabalara sonra yazmış 30.000 tl sonra 28000 sonra 25000 sonra ilk gelen alır 24750 bu nedir ya arabana adam gibi baksaydın böle bi durumla karşı karşıya kalmazdın çünkü gidiyosun araba o para etmez buda anlıyor ben bunu satamıcam sizden ricam çevrenizde yakınınızda satılık mümkünse siyah veya lacivet 1999 ve üstü crv bana ulaşırsanız sevinirim ondan sonra crv hakkında herşeyi size sorabilirim ama ilk önce arabam olacakki herkese saygılar.. :)

Sizi biyerden tanidim sanki  😂😂😂( Yanlis tahmin etmiyosam tabi) siyahindan gonderelim sana ankaradan :) yardimci oluruz kardes sen hele bi al da hayirlisiyla

Kayra10

« Yanıtla #3147 : Haziran 25, 2016, 11:00:38 ÖS »
Merhabalar arkadaşlar 24 haziran 16 itibari ile 1998 Crv sahibi oldum.İstanbul da ikamet ediyorum.İlk otomatik vites araç deneyimim oluyor.Kullandıkça tecrübelerimi paylaşacağım.Uzun süredir sahip olmak istediğim crv ile aranızdayım.Tüm arkadaşlara selamlar.

2000CR-V

« Yanıtla #3148 : Haziran 30, 2016, 11:52:27 ÖÖ »
Sayin Kayra10, forumumuza hosgeldiniz. CR-V'niz hayirli olsun. Bu baslikta geriye donuk okumalar yaparsaniz epey bilgi edinirsiniz. Sizin tecrubelerinizden de istifade etmek isteriz.

tarık yaşam

« Yanıtla #3149 : Temmuz 28, 2016, 01:02:33 ÖS »
Arkadaşlar honda marka şanzıman yağını servisten aldım ve tekrar değiştirdim. Yaklaşık 2-3 ay önce değiştirmiştim.Ancak yağ çok siyah çıktığı için tam bakım olması için tekrar değiştridim. Atık yağın rengi bu sefer kırmızı çıktı. Artık kilometresi geldikçe değiştirmeye devam edeceğim.
Bir konuda bilginize ihtiyacım var:
Şanzıman yağı alırken honda marka yeşil antifiriz aldım. Bu forumda ve honda kitapçığında okuduklarıma göre kesinlikle honda marka antifiriz öneriliyor. Çünkü kalitesiz antifirizlerin motorun aliminyum alışımlı motora zarar verdiği yazılıyor. Ancak bana ustanın söylediği şu: senin arabaya otogo marka kırmızı antifiriz koyduk. Kırmızı antifiriz doğal, yeşil antifiriz sentetiktir. Asıl zararlı olan sentetik yani yeşil olan antifirizdir.Boşuna para vermişsin dedi ve değiştirmedi antifirizi.Arkadaşlar antifirz konusunda bilgi tazeleyebilriseniz sevinirim.
Ayrıca arabamın arka alt düzenini bakıma aldıracağım; difreansiyelin sağında ve solunda bulunan iç viraj körükleri eskimiş, amortisörlerin orda olan viraj takozları eskimiş. Ustanıza gidince kontrol ettirin. Ben kendim gördüm bakmıyorlar oralara.
Son bir konu direksiyon kutusu yağ kaçırıyor. Bu konuda tecrübesi olan var mı? Keçeden midir? Başka püf noktası var mıdır?
« Son Düzenleme: Temmuz 28, 2016, 01:04:03 ÖS Gönderen: tarık yaşam »