Gönderen Konu: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 1242110 defa)

Nehir_gozlum

Ynt: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım
« Yanıtla #2550 : Nisan 22, 2014, 10:17:37 ÖS »
Bende 2 aydır CRV kullanıcısıyım gerçekten aracımdan çok memnunum. Uzun yolda şehir içinde konforu çok güzel. Şiddetle tavsiye ederim

piscocuk

« Yanıtla #2551 : Nisan 22, 2014, 10:47:10 ÖS »
parça parça satılık civic ef mevcut tel 5317943235 arkadaşlar amacım konuyu dağıtmak değil kus. bakmayın

14 mesajın var 13 tanesi bu...alakalı alakasız her konuda

karmak

« Yanıtla #2552 : Nisan 23, 2014, 07:17:32 ÖÖ »
Arkadaşlar Merhaba;
Dün arabamla dolaşırken en ufak bir frenlemede ve dönüşlerde lastikler ötüyordu.
bugün ise bir sıkıntı yok :)
nedenini anlayamadım

lastık basınçlarını bır kontrol ettır.orjınal lastık takılıysa 28  olması  yeter

her şey gönlunce olsun

karmak

« Yanıtla #2553 : Nisan 23, 2014, 07:29:53 ÖÖ »
evet  bende  numan  kardeşim  gibi  memnun  suruculerden  nırıyım   hele  uzun yolda  benzınde kullanmanın  keyfı  rahatlıgı  ...
tupte  kullandıgınızda cekmeyen  bolu  cıkısı  rampalar gıbı arac  nerdeyse  2.  vıtese  dusen  yerlerde   benzıne alıp  kullanmayı  yenı  kesfettım   sımdı  daha bır  hos  oldu...

60.000 km  yı  gectım  yapılanlar

trıger degısımı
saft  balansı
salıncak  lastıgı
radyator.
eksoz katalıtık katılımını aldılar.. eksoz cıkısına  spıral eklettım kırılmasın dıye.
aku.

arac  230.000 de
uzerınde atıker takılı
60.000 km dır  gazlıda kullandım

vergısı dusuk  masrafsız  yag benzın  su  sanzıman yagı  sıbop ayarı.masrafı var 
babılın  deve tacırı  kıtabında  anlatılan  kesedekı  altın  sıkırtısı  gıbı...
işimizi gören  cefamızı ceken   10.000 kmde   bır  bakınca  senı uzmeyen  .bızım  kangal kopeklerı gıbı  cokda  ozen  ıstemeyen  ama  özenırsende  aslan gıbı extra  performans  veren  ucuz  20-25 arası  fıyatı  oldugu  ıcın    adı  da   jıp  dıye  gecen    crv  sahıplerıyız.
aslında  cok  bakıyorum  2008  ve  ustune  ama  30-35  fark  ver  bı suru  vergı  ver  sonuc  aynı  sonra  arkasında  lastıgı  yok  ..
hepınıze  kazasız  huzurlu  yolculuklar  dıleklerımle..
her  şey  gönlunuzce  olsun

karmak

« Yanıtla #2554 : Nisan 23, 2014, 07:33:39 ÖÖ »
sevgili nujman,
aslında bu araçların ABD versiyonlarında hız sabitleyici var. parçalarını bulabilirsen daha doğrusu TÜRKİYE ye getirtebilirsen o da olur :)
linki incele http://www.hondapartsdirect.com/?p=catalog&mode=search&search_str=cruise&search_in=all&pg=0

bızım  usta  bu  araçlara olmaz  demıstı...
hiç  monte  ettıren  varmı  bende  merak  edıyorum..

Ayalcinn

« Yanıtla #2555 : Nisan 23, 2014, 12:49:30 ÖS »
Arkadaşlar öncelikle allah kazasız-belasız yolculuklar nasip etsin bende aranıza yeni katıldım sayılır 2 ay önce 98 model crv aldım aracımı ilk başta aldığım abi ben bütün bakımlarını yaptırdım gönül rahatlığıyla sürebilirsin dedi lpg  km de şehiriçi 35 kuruş uzun yolda 30 kuruş yakar demişti bende 1 ay kullandım ama bu değerleri hiç yakalayamadım 50-55 kuruşun altına hiç inmedi ondan sonra aracımı yine internetten edindiğim bilgilerle sübap ayarı ve gaz ayarı yaptırdım ondan sonra değerlerim bi nebze olsun düştü 40-45 oldu ama ben şuanda en başından beri konuyu okumaya çalışıyorum katılımına geldim sayenizde çok şey öğrendim bunun için teşekkür ederim, ama ben hala aracımın fazla yaktığını düşünüyorum bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum ben adanadayım bu arada, şimdiden teşekkürler.

fotoaktuel

« Yanıtla #2556 : Nisan 23, 2014, 02:38:51 ÖS »
mrb. sürüş stiliniz ve aracı ne kadar km kullanıyorsunuz? hava filtresini değiştirdinizmi? ben 35litre gaz ile 250 km şehir içi biniyorum.uzun yolda 250-270 kuruş yakıyor.

Ayalcinn

« Yanıtla #2557 : Nisan 23, 2014, 02:47:20 ÖS »
Sakin kullanımı sevmek zorundayım yakıt beni çok korkutuyor çünkü iş yerim 25 km uzaklıkta git gel 50 km yapıyorum 2000 deviri geçmemeye özen gösteriyorum 200mt den kırmızı ışığı gördüysem gazdan ayağımı çekerim gereksiz fren kullanmam yani az yakması için her şeyi yapıyorum.Hava filtresinin kontrolü yapıldı 4 bin km önce sübap ayarı buji değişimi yapıldığı zaman kontrolü yapıldı.

fotoaktuel

« Yanıtla #2558 : Nisan 23, 2014, 04:08:24 ÖS »
o zaman iyi bir lpg kalibrasyonu yaptırın. bujileride ihmal etmemek lazım.

Emin AK

« Yanıtla #2559 : Nisan 24, 2014, 07:57:48 ÖÖ »
Arkadaşlar Merhaba;
Dün arabamla dolaşırken en ufak bir frenlemede ve dönüşlerde lastikler ötüyordu.
bugün ise bir sıkıntı yok :)
nedenini anlayamadım

lastık basınçlarını bır kontrol ettır.orjınal lastık takılıysa 28  olması  yeter

her şey gönlunce olsun

Lastiklerden kaynaklıymış.
Michelin kullanıyorum ve eskimeye başladılar
Conti almanın vakti geldi.

Emin AK

« Yanıtla #2560 : Nisan 24, 2014, 08:04:40 ÖÖ »
Bende de 99 modeli var. 80 TL ile (LPG litresi 2.59) şehiriçi 250 km yol yapıyorum. 32 Krş yakıyor. Bende sizin gibi sakin kullanıp 2000 deviri geçmemeye çalışıyorum. LPG markanız nedir ?
98 modeller 125 hp, kullanmadım ama belki çekiş yetersiz kalıyordur. Aracınızın çekişi nasıl ?

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #2561 : Nisan 24, 2014, 09:28:06 ÖÖ »
sevgili nujman,
aslında bu araçların ABD versiyonlarında hız sabitleyici var. parçalarını bulabilirsen daha doğrusu TÜRKİYE ye getirtebilirsen o da olur :)
linki incele http://www.hondapartsdirect.com/?p=catalog&mode=search&search_str=cruise&search_in=all&pg=0

Getirtmek sıkıntı değil, bir şekilde getirilir yapacak usta lazım. Bu aracımı almadan önce sahibinden sitesi üzerinde bir araç vardı silecek kolunun altında bir kol daha vardı, büyük ihtimal hız sabitleyici idi.

Ferit ustaya danışmak lazım bu konuda. Açıkçası hız sabitleyici çok büyük rahatlık.

Sakin kullanımı sevmek zorundayım yakıt beni çok korkutuyor çünkü iş yerim 25 km uzaklıkta git gel 50 km yapıyorum 2000 deviri geçmemeye özen gösteriyorum 200mt den kırmızı ışığı gördüysem gazdan ayağımı çekerim gereksiz fren kullanmam yani az yakması için her şeyi yapıyorum.Hava filtresinin kontrolü yapıldı 4 bin km önce sübap ayarı buji değişimi yapıldığı zaman kontrolü yapıldı.

Hocam 25 km mesafede 40 kuruş yinede fazla, çünkü siz zaten uzun yol kullanıcısı sayılırsınız 25 km az bir mesafe değil, mesafe uzadıkça tüketim şehir içide olsa düşer.

Benim güzergah belli 1 km araç gaza geçmeden hareket etmezdim bu durumda 2 yıl önce 1,6  olan aracım 30-35 krş arası yakardı. Şimdi crv 40-45 krş yakıyor be mesafede benim için normal değer bu. Gazın ibiğini de sıksak bu değerin altına düşmez :) Uzun yolda da 27-32 krş arası yakıyorum. Aldığım gazın fiyatı 2,90.

Bu bağlamda sana şunu söyliyim crv yi en kötü şartlarda, en sıkı kullanımda bile 45 krş geçmemesi gerekiyor, sürekli dip gaz yapsan belki 50 krş yakar o da imkansız. Neyse sakın ola diğer arkadaşların yakıt tüketimi konusunda yazdıklarını kendi aracından bekleme, çünkü kullandığın yakıt-yol durumu-mesafe durumu- kullanıcı durumu yakıta etki eder.  Şu aralıklar içindeysen şehir içi veya şehir dışı yakıtın normaldir. 27-45 krş arası.

« Son Düzenleme: Nisan 24, 2014, 09:28:34 ÖÖ Gönderen: NUJMAN »

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #2562 : Nisan 24, 2014, 10:07:16 ÖÖ »

Nehir_gozlum

« Yanıtla #2564 : Nisan 24, 2014, 11:19:30 ÖÖ »
sevgili nujman,

Getirtmek sıkıntı değil, bir şekilde getirilir yapacak usta lazım. Bu aracımı almadan önce sahibinden sitesi üzerinde bir araç vardı silecek kolunun altında bir kol daha vardı, büyük ihtimal hız sabitleyici idi.

Ferit ustaya danışmak lazım bu konuda. Açıkçası hız sabitleyici çok büyük rahatlık.

Hocam 25 km mesafede 40 kuruş yinede fazla, çünkü siz zaten uzun yol kullanıcısı sayılırsınız 25 km az bir mesafe değil, mesafe uzadıkça tüketim şehir içide olsa düşer.

Benim güzergah belli 1 km araç gaza geçmeden hareket etmezdim bu durumda 2 yıl önce 1,6  olan aracım 30-35 krş arası yakardı. Şimdi crv 40-45 krş yakıyor be mesafede benim için normal değer bu. Gazın ibiğini de sıksak bu değerin altına düşmez :) Uzun yolda da 27-32 krş arası yakıyorum. Aldığım gazın fiyatı 2,90.

Bu bağlamda sana şunu söyliyim crv yi en kötü şartlarda, en sıkı kullanımda bile 45 krş geçmemesi gerekiyor, sürekli dip gaz yapsan belki 50 krş yakar o da imkansız. Neyse sakın ola diğer arkadaşların yakıt tüketimi konusunda yazdıklarını kendi aracından bekleme, çünkü kullandığın yakıt-yol durumu-mesafe durumu- kullanıcı durumu yakıta etki eder.  Şu aralıklar içindeysen şehir içi veya şehir dışı yakıtın normaldir. 27-45 krş arası.

Merhaba Benim aracımda 1998 model AKL marka lpg yeni taktırdım. Tüm ağır bakımları yapıldı. Şehir içi 33 krş uzun yolda 29 krş yakıyor. Değerler son 2 haftalık değerleri

forgotten2006

Ynt:
« Yanıtla #2566 : Nisan 24, 2014, 08:54:42 ÖS »
Ya arkadaslar basligi okuyorum hobi oldu artik :) conta yakanlar falan oralara geldim ama bu gidisle ben yakacagim contayi. Bulamadim dogru duzgun bi crv. Soyle temiz masrafsiz ama mantikli bir fiyat isteyen bir arac bulamiyorum bir turlu. Cok temiz muhayyer gel gor hayran kalirsin yazili araclara bakmaya gidiyorum, arabadan inince ilk isim elimi yikamak oluyor. 1999 model araca 36000 isteyeni de gordum. Vaz mi gecsem diyorum artik bu arabadan. Yokmu tanidik satan duzgun bir arac? Direk sahibinden almak istiyorum. Memurum vade vb seylerle de ugrasmayacagim. Bana bir araba bulun araniza katilayim.:)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #2567 : Nisan 24, 2014, 10:51:16 ÖS »
Bütçeniz nedir acaba?

forgotten2006

Ynt:
« Yanıtla #2568 : Nisan 25, 2014, 07:31:06 ÖÖ »
Elimde 17-18 civari var. Ustunu arabasina gore borc kredi falan tamamlayacagim. Net bir butcem yok acikcasi. Benim derdim verecegim parayi haketmesi o aracin. Yuksek fiyat cekenden almak istemiyorum.

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #2569 : Nisan 25, 2014, 08:11:30 ÖÖ »
Valla her fiyatı yüksek olan da iyi olmuyor açıkçası.

Benim aracım için konulayım 27 binliranın altına vermem satacak olsam. 26 binde teklif eden oldu.Piyasayı bilmiyorum fakat 2 sene önce ben aldığımda benim aracımı 23 bine aldım, o zaman 20-27 bin arası idi piyasa. Şimdi daha da artmış sanırım. Bir ara bakıyordum pert arabalara 22 lira istiyorlardı şimdi durum nedir bilmiyorum.

« Son Düzenleme: Nisan 25, 2014, 08:11:56 ÖÖ Gönderen: NUJMAN »

Ayalcinn

« Yanıtla #2570 : Nisan 25, 2014, 01:03:38 ÖS »
Numan bey bazen mersine gidiyorum 75 km o yolda bile 35krş altı daha görmedim 90-100 km arası gidiyorum 120-125 gitsem 45-50 krş oluyor tüp markam brc 3 defa falan gittim gaz ayarına adam her seferinde abi boşuna geliyorsun senin ayarlar normal bu arabalar yakar zaten deyip gönderiyorlar.Arabamı çok seviyorum ama bu yakıt işi arabadan soğuttu beni gerçekten.

GÖZEÇARPAN

• GÖZEÇARPAN
« Yanıtla #2571 : Nisan 25, 2014, 01:18:04 ÖS »
Elimde 17-18 civari var. Ustunu arabasina gore borc kredi falan tamamlayacagim. Net bir butcem yok acikcasi. Benim derdim verecegim parayi haketmesi o aracin. Yuksek fiyat cekenden almak istemiyorum.

Dostum selam,

Nujman arkadaşımın dediği gibi bende aracımı şu anda 28 den aşağı vermem.Temiz bir şey istersen 27-28 i gözden çıkartacaksın.İnanki senin gibi çoğu insan bu arabaların peşinde tabiki temiz olanların.Benim galerici arkadaşım bile 2 defa arada satmayı düşünür müsün almak isteyen var diye.Yarın yanına uğrayacağım bir sorayım bakayım varsa bildiği temiz bir crv yazarım telefonunu bir konuşursun. >=ok

yanardag06

• Volkan BAYRAM
« Yanıtla #2572 : Nisan 25, 2014, 04:32:53 ÖS »

Dostum selam,

Nujman arkadaşımın dediği gibi bende aracımı şu anda 28 den aşağı vermem.Temiz bir şey istersen 27-28 i gözden çıkartacaksın.İnanki senin gibi çoğu insan bu arabaların peşinde tabiki temiz olanların.Benim galerici arkadaşım bile 2 defa arada satmayı düşünür müsün almak isteyen var diye.Yarın yanına uğrayacağım bir sorayım bakayım varsa bildiği temiz bir crv yazarım telefonunu bir konuşursun. >=ok

ben size şu kadar söyleyeyim arkadaşlar benim arabam 30'u gördü hemde sanayide bir usta tarafından onun aşağısına vermem zaten satmayı da düşünmüyorum. hakim emeklisi bir avukat bey de sanırım yaşı da 70 civarı vardır arabayla bayağı bir ilgilendi etrafında gezinip satmayı düşünür müsün  diye sordu :) yok dedim. aracın çok  temiz güle güle kullan dedi ve bulabilirsen ve duyarsan temiz bir 99-2001 cr-v haberim olsun alacağım dedi ve tel bıraktı. çok acil bir durum olmadığı müddetçe satmayı düşünmüyorum. yine bilginiz olması amacıyla aracı tavsiye eden usta geçen ay bir tane satın almış 26 bine ve bir hafta içinde 27500 satmış ki bu usta başını ağrıtacak bir aracı alıp satmaz. muhtemelen temiz ve güvenilir bir araçtı. bu fiyatların altında araç bulmak imkansız gibi bir şey. ama bulunmaz da demek değil tabi araştırıp beklemek gerek.
« Son Düzenleme: Nisan 25, 2014, 04:35:42 ÖS Gönderen: yanardag06 »

yanardag06

• Volkan BAYRAM
« Yanıtla #2573 : Nisan 25, 2014, 04:41:46 ÖS »
Numan bey bazen mersine gidiyorum 75 km o yolda bile 35krş altı daha görmedim 90-100 km arası gidiyorum 120-125 gitsem 45-50 krş oluyor tüp markam brc 3 defa falan gittim gaz ayarına adam her seferinde abi boşuna geliyorsun senin ayarlar normal bu arabalar yakar zaten deyip gönderiyorlar.Arabamı çok seviyorum ama bu yakıt işi arabadan soğuttu beni gerçekten.

sevgili arkadaşım,
 yakıt tüketimi gerçekten de göreceli bir durum kişiden kişiye değişen bir durum. lastikleriniz kışlık yazlık olması buji ve kabloları hava filtresi v.b. etkenler  en az 5-10 krş  arasında fark ettirir. kışın soğuklarda Ankara trafiği ki en yoğun yol kış lastiği ile 42-45 krş ve gz pahalı aynı lastik havalar ılıdı 37-40 krş düştü  lastik ve bakım ile bu değer 2-5 krş daha düşebilir. uzun yol  bilgilerini pazartesi yazarım ist. a gidip döneceğim. brc kit kullanıyorum.
« Son Düzenleme: Nisan 25, 2014, 04:44:01 ÖS Gönderen: yanardag06 »

forgotten2006

Ynt:
« Yanıtla #2574 : Nisan 25, 2014, 05:27:06 ÖS »
Arkadaslar sizin de belirttiginiz gibi araba ortalama fiyatinin ustunde satilabilir ama o parayi da etmesi lazim. Benim derdim de parasini hakedecek duzgun bir araba bulamayisimdan. Duzgun bir arac bulan olursa haber verebilir belki kismetimizdir belli mi olur.