Gönderen Konu: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 1242206 defa)

Emin AK

Ynt: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım
« Yanıtla #2525 : Nisan 09, 2014, 07:29:33 ÖÖ »
Logoların resimlerine bakalım siteye yükle de :)
Yakıt bence iyi o hıza göre, bende şehir içinde 32 kuruş yakıyor

Nehir_gozlum

« Yanıtla #2526 : Nisan 09, 2014, 11:51:27 ÖÖ »
İl
Logoların resimlerine bakalım siteye yükle de :)
Yakıt bence iyi o hıza göre, bende şehir içinde 32 kuruş yakıyor
İlk fırsatta resimlerini çekip yüklerim.

SOMEONESPECIAL

• SOMEONESPECIAL
« Yanıtla #2527 : Nisan 10, 2014, 07:52:19 ÖÖ »
O parçayı biliyorum ama logoları bağlattığım elektirikçi ye anlatamadım bir türlü adam tutturmuş tavandan kablo çekcem deyip duruyo. Bu hafta sonu başka bir elektirikçi ye gidip çözerim durumu inşaAllah

Aynı işlemi ben kendim yaptım elektirikçimin dedikleri doğrultusunda. O da aynı şeyi dedi. Tavandaki
aydınlatma lambasından aldım bende elektriği.

Nehir_gozlum

« Yanıtla #2528 : Nisan 10, 2014, 10:09:05 ÖÖ »
O parçayı biliyorum ama logoları bağlattığım elektirikçi ye anlatamadım bir türlü adam tutturmuş tavandan kablo çekcem deyip duruyo. Bu hafta sonu başka bir elektirikçi ye gidip çözerim durumu inşaAllah

Aynı işlemi ben kendim yaptım elektirikçimin dedikleri doğrultusunda. O da aynı şeyi dedi. Tavandaki

Klima ve kalorifer düğmesinin ampüllerini mi değiştirdiniz ? Benimkiler bu kadar canlı yanmıyor hiç yanmıyor da diyebiliriz :) Değiştirmenin kolay bir yöntemi var ise söylermisiniz.  Daha önce 2001 civic vardı bende onda da patlamıştı ampül değiştireğim dedim İkiler Hondaya gitmiştim bakıma o ara elektirikçiye söyledim ucuz bir şey diye fiyat da sormadım 35 TL aldı adam benden 1 ampül takmaya 0,50 kuruşluk ampül için 35 TL ödemiştim çok koymuştu o bana hiç unutmuyorum :)
« Son Düzenleme: Nisan 10, 2014, 10:11:31 ÖÖ Gönderen: Nehir_gozlum »

SOMEONESPECIAL

• SOMEONESPECIAL
« Yanıtla #2529 : Nisan 10, 2014, 12:53:20 ÖS »

VALLA BEN CLUSTER YANİ GÖSTERGE SAATİ, KLİMA AYDINLATMALARI DİĞER GÖRMÜŞ OLDUĞUN
HER YERDE LED KULLANDIM SİLİKONLU. YALNIZ O KLİMA DÜĞMELERİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN
NEREDEYSE GÖĞVSÜN YARISINI SÖKMEK LAZIM... ZOR İŞ

Nehir_gozlum

« Yanıtla #2530 : Nisan 10, 2014, 02:14:58 ÖS »
Evet baya zor bi iş. Belki vardır bir kolay yolu ama bilmiyorum. LED aydınlatmayı nasıl yaptın o da mı zor .
Bu ampülün patlayacağını hiç düşünmemişler galiba çekik gözlüler. Aracının MaşaAllah'ı var lpg var mı ? Birde bagaj perdesi orijinal mi
« Son Düzenleme: Nisan 10, 2014, 02:17:50 ÖS Gönderen: Nehir_gozlum »

GÖZEÇARPAN

• GÖZEÇARPAN
« Yanıtla #2531 : Nisan 10, 2014, 04:23:13 ÖS »
Evet baya zor bi iş. Belki vardır bir kolay yolu ama bilmiyorum. LED aydınlatmayı nasıl yaptın o da mı zor .
Bu ampülün patlayacağını hiç düşünmemişler galiba çekik gözlüler. Aracının MaşaAllah'ı var lpg var mı ? Birde bagaj perdesi orijinal mi

Selam,

Lambaları değiştirmek gerçekten bayağı uğraştırıyor.Sanayide pek girmiyorlar bu işlere girenlerde dediğin gibi fahiş fiyat istiyorlar. Bende kendim değiştirdim bayağı uğraştım.
Öncelikle dörtlü yanmıyorsa o çok kolay Dörtlünün olduğu kalorifer ızgara bölmesi geçmeli ince bir tornavida yardımılyla çıkar.saatin düğmenin soketini çıkar.Düğmenin vidalarını söküp ayır.Yan tarafında minik bir lambası göreceksin o patlamıştır.Orta konsola gelince işte bunun için uğraşman gerekecek. En altta geçmeli kapak var elinle çek. 2 vida orada var.Onun üstündeki açılan bölmede de 4 vida var.Sağ ve sol kanadın da 1'er vidası var.Onları Sök Konsol Gelir.Ama çıkartırken dikkat et zorlamamaya çalış.Düğmenin ampüllerini rahat görüsün.Duyları sakın atma ampüllerini elektronikçilerden temin edebilirsin.Umarım verdiğim bilgiler sana ve benzer sıkıntı yaşayan arkadaşlara yardımcı olur. Kolay gelsin. : ))

hondacrv2000

« Yanıtla #2532 : Nisan 10, 2014, 06:22:36 ÖS »
arkadaslar dün akşam itibariyle aracımın kaputunu ne var ne yok diye açtım açtım ve baktım ki radyatör hortumları çok sert. hararete baktım normal seviyesinde.10 dk kadar rölantide çalıştırdım fan açacak mı diye açmadı.sonrasında bir ustayı aradım sürekli ve düzenli olarak bakım yaptırdığım.usta ankara da ben kayseri de:) aracın lpg li olduğu için öncelikle hava olması ihtimali üzerinde durdu ve aracın önünü yüksek bir yere çıkarıp motor birazsoğuduktan sonra radyatör kapağını açmamı ve çalıştırmamı sonrasında 30 dk içerisinde su takviyesi yaparak havasını olmamı gerektiğini söyledi.yarın sabah deneyeceğim yada direk yetkili servise gitcem sizce

Emin AK

« Yanıtla #2533 : Nisan 11, 2014, 07:29:53 ÖÖ »
arkadaslar dün akşam itibariyle aracımın kaputunu ne var ne yok diye açtım açtım ve baktım ki radyatör hortumları çok sert. hararete baktım normal seviyesinde.10 dk kadar rölantide çalıştırdım fan açacak mı diye açmadı.sonrasında bir ustayı aradım sürekli ve düzenli olarak bakım yaptırdığım.usta ankara da ben kayseri de:) aracın lpg li olduğu için öncelikle hava olması ihtimali üzerinde durdu ve aracın önünü yüksek bir yere çıkarıp motor birazsoğuduktan sonra radyatör kapağını açmamı ve çalıştırmamı sonrasında 30 dk içerisinde su takviyesi yaparak havasını olmamı gerektiğini söyledi.yarın sabah deneyeceğim yada direk yetkili servise gitcem sizce

Sabır Oto Kemal Ustaya baktır.

hondacrv2000

« Yanıtla #2534 : Nisan 13, 2014, 06:21:50 ÖS »
emin numaranı yaz bana özelden:)

hondacrv2000

« Yanıtla #2535 : Nisan 13, 2014, 07:12:08 ÖS »
ö
« Son Düzenleme: Nisan 13, 2014, 07:13:09 ÖS Gönderen: hondacrv2000 »

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #2536 : Nisan 16, 2014, 09:45:16 ÖÖ »
Herkez iyi kimse birşey yazmıyor :)

fotoaktuel

« Yanıtla #2537 : Nisan 16, 2014, 11:00:46 ÖÖ »
Herkez iyi kimse birşey yazmıyor :)
şükür sorun yok. :)

Candas54

• Candaş E.
« Yanıtla #2538 : Nisan 16, 2014, 10:00:30 ÖS »
Merhaba ben bozayım o iyi durumu 😃 bizde şuan 205-75-r15 kış lastiği var bizde yaz geldiği için yazlık lastik almayı düşünüyoruz. Ama ben 225-70-r15 düşünüyorum. Sizce nasıl olur ? Birde önerdiğiniz model veya url var mıdır ?

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #2539 : Nisan 17, 2014, 07:40:26 ÖÖ »
arkadaslar
sadece  yag degısımı ıcın gıdıp rolantı sorunlarımı  anllattım  bugun   ferıt  ustamıza
ayrıca yenı  rot balansa ragmen  bır  tıtreme oldugunu  soyledım
sag  salıncakta  lastıklerden  bırısı  yas  dolayısıyla  eskımıs   degısımı  yapıldı
eger sızlerde  rot balans  sonrası  olmadıgını  hıssedersenız   kulagınızda  bulunsun  dıye  yazdım

lpg  ci  ustaların  ayar  yaparken  hava  ıle  oynamsı  da  rolantıyı  bozmus  benzındekı  stop  sorunuda  bundan  oluyormus  bılgınıze.
bu  arada  215  75  15  lastıgıde  sordum   arabanın  yukselecegını  devrılme  rıskı  tasıdıgını  70 ın  uzerıne  cıkmamak  hatta 65  kullanmanın  daha  ıyı  oldugunuda  paylastı

her sey  gonlunuzce  olsun

Bak burda ince bir ayrıntı paylaşılmış.

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #2540 : Nisan 17, 2014, 07:41:46 ÖÖ »
Bende de bir sorun var fakat sıkıntı teşkil etmiyor, yağ pompam ufaktan damlatıyor, orringi yıpranmış sanırım. Yakında el atacağız bakalım.

Nehir_gozlum

« Yanıtla #2541 : Nisan 17, 2014, 07:52:32 ÖÖ »
Bende de bi sorun çıktı 1 haftadır sağ arkadan uğultu geliyor büyük ihtimalle porya bilyası özelliğini kaybetti diye düşünüyorum. Birde sunroof açılınca çok uğultu oluyor önüne rüzgarlık falan var mıdır ?
« Son Düzenleme: Nisan 17, 2014, 07:52:56 ÖÖ Gönderen: Nehir_gozlum »

Nehir_gozlum

« Yanıtla #2542 : Nisan 17, 2014, 07:53:15 ÖÖ »
Arkadaşlar profil resmimi nasıl değiştirebilirim ?

forgotten2006

« Yanıtla #2543 : Nisan 19, 2014, 09:26:24 ÖS »
Arkadaşlar merhabalar.

Uzun araştırmalar sonucu ben de CR-V almaya karar verdim. Bütçem son zamlardan sonra ancak 1999-2001 kasasını almaya yetiyor. Bu forum ve özellikle bu başlıktan çok şey öğrendim. Henüz yarısına kadar okuyabildim ve devam ediyorum.

İlk sorunum düzgün ve mantıklı bir fiyata bir araç bulabilmek haliyle. Zaten satışta az araç var ve düzgün olanlar genelde tok satıcı fiyatı çekmişler. Forumda düzgün bir aracı olan ve satmak isteyen birileri varsa değerlendirebilirim.

Ayrıca bir araç bulursam Ankara'da kime göstereyim? Tek bildiğim yer Hüseyin ustanın yeri. Ama daha önce hiç honda kullanmadığım için çok da biliyorum denemez.

Forumdaki ilk mesajım oldu bu. Umarım hayırlısıyla arabayı alır ve buradan paylaşırım. Herkese mutlu günler.
« Son Düzenleme: Nisan 19, 2014, 09:27:05 ÖS Gönderen: forgotten2006 »

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #2544 : Nisan 21, 2014, 07:57:28 ÖÖ »
Aramıza hoşgeldiniz, inşallah sizin için hayırlı olacak bir araç bulursunuz.

Emin AK

« Yanıtla #2545 : Nisan 21, 2014, 08:37:33 ÖÖ »
Arkadaşlar Merhaba;
Dün arabamla dolaşırken en ufak bir frenlemede ve dönüşlerde lastikler ötüyordu.
bugün ise bir sıkıntı yok :)
nedenini anlayamadım

yanardag06

• Volkan BAYRAM
« Yanıtla #2546 : Nisan 21, 2014, 08:57:51 ÖÖ »
Arkadaşlar merhabalar.

Uzun araştırmalar sonucu ben de CR-V almaya karar verdim. Bütçem son zamlardan sonra ancak 1999-2001 kasasını almaya yetiyor. Bu forum ve özellikle bu başlıktan çok şey öğrendim. Henüz katılımına kadar okuyabildim ve devam ediyorum.

İlk sorunum düzgün ve mantıklı bir fiyata bir araç bulabilmek haliyle. Zaten satışta az araç var ve düzgün olanlar genelde tok satıcı fiyatı çekmişler. Forumda düzgün bir aracı olan ve satmak isteyen birileri varsa değerlendirebilirim.

Ayrıca bir araç bulursam Ankara'da kime göstereyim? Tek bildiğim yer Hüseyin ustanın yeri. Ama daha önce hiç honda kullanmadığım için çok da biliyorum denemez.

Forumdaki ilk mesajım oldu bu. Umarım hayırlısıyla arabayı alır ve buradan paylaşırım. Herkese mutlu günler.
Merhaba,
öncelikle herşey gönlüne göre olsun, gerçekten temiz ve bakımlı bir  cr-v bulabilirseniz keyifli bir araba sahibi olursunuz. bundan emin olun. Ankara da baktırabileceğin yerlerin başında yetkili servisler (Efe. Bora) ve kadir usta var benim bildiklerim arasında. ben arabamı  Efe de çalışan bir ustanın önerisi ile aldım. başka bir cr-v yi göstermeye gitmiştim. ve hala da aynı ustaya aracın bakımlarını  Efe de yaptırtmaya devam ediyorum. uzunca bir süre kullanacağım bu arabamı satmayı pek düşünmüyorum. fakat burada satmayı düşünen arkadaşlar olabilir.  iyi günler diliyorum
« Son Düzenleme: Nisan 21, 2014, 09:01:54 ÖÖ Gönderen: yanardag06 »

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #2547 : Nisan 22, 2014, 12:29:00 ÖS »
Bende çok memnunum aracımdan, vergisi düşük, yakıtı sanıldığı kadar çok değil, hemen hemen her yola gidebiliyorum, iç hacim güzel, yerden yüksek bu liste böyle uzar gider.

30 bin km yapmışım korkulacak bir masrafım olmadı. Aldığımda ağır bakımlarını yaptırmıştım şimdi keyfini sürüyorum. Yakın zaman da yağ pompasına el atacağım yağın azalmasını bekliyorum 30 bin km tek sorun bu günde birkaç damla yap damlatıyoruz.

En çok aradığım, bu arabada olmasını isteğim ekipman hız sabitleyici keşke olsaydı.

yanardag06

• Volkan BAYRAM
« Yanıtla #2548 : Nisan 22, 2014, 02:13:21 ÖS »
sevgili nujman,
aslında bu araçların ABD versiyonlarında hız sabitleyici var. parçalarını bulabilirsen daha doğrusu TÜRKİYE ye getirtebilirsen o da olur :)
linki incele http://www.hondapartsdirect.com/?p=catalog&mode=search&search_str=cruise&search_in=all&pg=0
« Son Düzenleme: Nisan 22, 2014, 02:16:18 ÖS Gönderen: yanardag06 »

forgotten2006

« Yanıtla #2549 : Nisan 22, 2014, 08:30:15 ÖS »
Güzel temennileriniz için teşekkür ederim.

Ama ufaktan artık isyan noktasına geldim. İstediğim temizlikte araba pek yok satışta, olan birkaç tanesi de uçuk rakamlar istiyorlar. Zaten genel itibariyle bu modelin fiyatları sanki anlaşmış gibi yüksek seyrediyor. Bu gidişle aranıza pek kolay katılabileceğim gibi durmuyor. Hadi hayırlısı bakalım.