Gönderen Konu: Yeni Jazz'mı yoksa City'mi...Yorumlarınız?  (Okunma sayısı 14160 defa)

Emrek

Yeni Jazz'mı yoksa City'mi...Yorumlarınız?
« : Mart 30, 2009, 10:31:14 ÖÖ »
Merhaba,

HS Altunizade'deki Honda bayine gittim, amacım öncelikle City ve ardından Civic'lere bakmaktı. Acaip bir kalabalık arasında zor bela araçları inceleme fırsatını yakaladım, ama tek başıma, yaklaşık 15-20 dakika sonra bir danışman yanıma geldi, ama sanırım oda hayattan bezmiş olacak ki, bana araç alma, bugün bezdim der gibiydi.

Herneyse; Yeni city'leri hemen hemen beğendim, araç büyümüş,arkası güzelleşmiş, fakat kabin içideki fazlaca kullanılan plastik malzemeler ucuz duruyor sadece, Araç full thailand üretimmiş.City'de karar kılarsam zaten kesinlikle en full modelini tercih edeceğim, çünkü LS modeli hakikaten çok çıplak, fiyatıda 27.000 tl civarlarında.
Ve Nisan-Mayıs arası stoklarında olan tek model, yani mayıs ayında gelecek zamdan etkilenme oranı çok çok az, artı ÖTV indirimi bitmeden alınabilecek nitelikte...

Gelelim yeni Jazz'lara; Tam manasıyla bayıldım, özellikle iç mekan çok çok başarılı, cam tavanı, yağmur, far, park sensörleri, kısacası en full olan modelinin fiyatı City'den 500 tl daha düşük, 31.000 tl civarlarında. 6'lı cd changer, cruise control, full digital klima, triptonic vites, arka yatar koltukları, kol dayama, Ve oldukçada geniş, City ile arasında uzunluk olarak 500 cm fark var ama zaten oda bagaj kısmına tekavul ediyor, iç mekan olarak arka koltuklarda diz mesafeleri hemen hemen aynı. Ve japonya üretim, işçilik çok başarılı, plastik malzemeler kullanılmış olsa bile, kesinlikle gözü rahatsız etmiyor...Tek handikap araç yok, ve haziran'a atıyorlar neredeyse, üstelik ÖTV indirimli fiyat garantiside yok, yani 36.000 tl verilipte alınacak bir araç gibi durmuyor, ama şuanki fiyatı ile alınabiliecek en iyi araçlardan bitanesi, üstelik yakıt sarfiyatı çok çok düşük...

Civic'ler herzamanki endamlarıyla duruyorlar, fakat onlarda da araç yok, Jazz ile aynı günlere gelir diorlar, elegance fiyatı 39.000 civarlarında.

Gelelim soruma; Hergün aktif olarak araç kullanan biri olarak (ben ve eşim) öncelikle düşük yakıt tüketimli araç almak bizim için çok önemli, bu nedenle çok istememe rağmen yeni civic almayı şimdilik bir kenara bırakmak zorundayım, aileye ikinci bir araba alacağım zaman ilk tercihim olacak kesinlikle. Bu nedenle Honda'dan vazgeçmek istemediğim ve bu zamanda sıfır araba almanın uygun bir zaman olduğunu düşündüğüm için Jazz veya city arasında bir tercih yapma gibi bir niyetim var, gerçi başka araç ve modellere hiç bakmadım ama, dediğim gibi honda ilk tercihim herdaim. Sizler bu iki araç arasındaki tercih yapacak olsanız, 22 aylık bir bebiş, ve hergün aktif olarak ortalama 100 km yapacak bir sıfır Honda sahibi olmak isteseniz hangi modeli tercih ederdiniz, aradaki fark şuanki rakamlarda sadece 500 tl civarlarıda. (Tabi ÖTV'siz tercih yapmak zorunda kalındığı zaman City ağır basıyor, çünkü mayıs'ta aracı teslim edebiliyorlar)

biraz uzun oldu, biliorum ama, yorumlarınızı bekliyorum.

İyi Günler.

Mahir TÜRKMEN

Ynt: Yeni Jazz'mı yoksa City'mi...Yorumlarınız?
« Yanıtla #1 : Mart 30, 2009, 10:37:58 ÖÖ »
JAzzlar benimde hosuma gitmeye başladı gerçekten ama city tercih ederdim heralde sanırım civicten daha az yakar..

Emrek

« Yanıtla #2 : Mart 30, 2009, 10:45:13 ÖÖ »
Tabi tabi, her iki araçta civic'ten önemli ölçüde daha az yakıyor, En azz yakan Jazz, ardından City geliyor. Benimde tercihim ilk başta resimlerden gördüğü kadarıyla City idi, fakat her iki aracıda detaylı inceleyince Jazz aklımı karıştırdı sadece

34N1005

« Yanıtla #3 : Mart 30, 2009, 10:45:51 ÖÖ »
bence kesinlikle yeni city çok güzel araç :)

novalgine22

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mart 30, 2009, 10:48:30 ÖÖ »
yenı cıty cok hos olmuss...donanım olarak da cok kuselll

Quantum

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mart 30, 2009, 10:54:26 ÖÖ »
Ben beğenmiyorum City leri..
Çok murtat bir kasası var..
"B sınıfım ben ama her an C sınıfı olabilirim, C sınıfı da sayılabilirim aslında, B miyim C miyim kafam karıştı benim de" der gibi..

Jazz ın daha modern çizgileri var.. Çok daha dolu.. Yağmur ve far sensörünü geçtim hadi, buzdolabı bile var yaramazda :)
Tam şehir arabası.. İkisi arasında kalsaydım kırmızı bir Jazz olurdu tercihim..

novalgine22

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mart 30, 2009, 10:56:45 ÖÖ »
"B sınıfım ben ama her an C sınıfı olabilirim, C sınıfı da sayılabilirim aslında, B miyim C miyim kafam karıştı benim de" der gibi..

Jazz ın daha modern çizgileri var.. Çok daha dolu.. Yağmur ve far sensörünü geçtim hadi, buzdolabı bile var yaramazda :)
abii cıty kasa olarak sedan tarzı ya daha hos degılmı?

Quantum

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Mart 30, 2009, 11:08:22 ÖÖ »
bana pek öyle gelmiyor ne yalan söyleyeyim :)
şekil duruş güzel ona bişey demiyorum ama o dizayn daha büyük bir araçta çok daha güzel durur..
Jr.Accord gibi..
Hani çakma audi diyosunuz ya benim çocuğa.. bu da çakma accord :)) :D :D :D

mcy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mart 30, 2009, 11:15:09 ÖÖ »
ben olsam city alırdım

altunparmak

« Yanıtla #9 : Mart 30, 2009, 11:19:27 ÖÖ »
ben ikisinide begenmıyorum

novalgine22

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Mart 30, 2009, 11:32:22 ÖÖ »
bana pek öyle gelmiyor ne yalan söyleyeyim :)
şekil duruş güzel ona bişey demiyorum ama o dizayn daha büyük bir araçta çok daha güzel durur..
Jr.Accord gibi..
Hani çakma audi diyosunuz ya benim çocuğa.. bu da çakma accord :)) :D :D :D
hastayım sanaa >%6rol >%6rol

Emrek

« Yanıtla #11 : Mart 30, 2009, 12:07:51 ÖS »

galeride olanda kırmızı bir jazz'dı zaten, Kırmızının zerafeti aklımı karıştıran ozaman benimde...City konusunda seninle hemfikirim aslında, elbette City modeli eskiye göre müthiş bi değişim yaşamış araç, araba olmuş ama yinede bilmiorum, ismimidir, yoksa modelimidir, bişiyi var aracın kafa kurcalayan...Hani Ford'un Fusion'u gibi, yada peugeot 206'nin sedan versiyonu gibi, yada fiat'in albea'sı, sienası gibi, skoda'nın roomster'ı gibi...soracaklar mesela sende nevar die, City var diycen, bilmeyen adam ne markaydı o diecek...Valla bu mevsimde araba almak bile zormuş...:(

GKS TypeR

« Yanıtla #12 : Mart 30, 2009, 12:09:04 ÖS »
jazz diyorum. bana city e göre daha kaliteli geliyor

Quantum

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Mart 30, 2009, 12:19:03 ÖS »

galeride olanda kırmızı bir jazz'dı zaten, Kırmızının zerafeti aklımı karıştıran ozaman benimde...City konusunda seninle hemfikirim aslında, elbette City modeli eskiye göre müthiş bi değişim yaşamış araç, araba olmuş ama yinede bilmiorum, ismimidir, yoksa modelimidir, bişiyi var aracın kafa kurcalayan...Hani Ford'un Fusion'u gibi, yada peugeot 206'nin sedan versiyonu gibi, yada fiat'in albea'sı, sienası gibi, skoda'nın roomster'ı gibi...soracaklar mesela sende nevar die, City var diycen, bilmeyen adam ne markaydı o diecek...Valla bu mevsimde araba almak bile zormuş...:(

Anlamışsın ne demek istediğimi :)
City çok murtat bir model.. Çok ortada.. :) Garson beden gibi :))

Civic uzunluğunda yapsalardı yakışabilirdi belki.. Civic uzunluğunda, genişliğinde (lastik izi olarak) ve biraz daha alçak.. (Hemen eleştirileri duyar gibiyim, şimdiden cevaplayayım, :) O zaman C sınıfı yine olmazdı, Linea da B sınıfı bir araç örneğin :) Civic in yerini korumak için küçük bırakmış olabilirler ona lafım yok :) )

Japonya ve Tayland farkını da göz önünde bulundurmak gerekir..

Honda da;
B sınıfında Jazz,
C sınıfında Civic,
D sınıfında Accord amiral gemileridir,

Diğer modeller sadece piyasanın boşluğunu doldurmak için sürülen modellerdir..

HRV de böyleydi, çok murtat bir modeldi, ne olduğu belli değildi, bitti gitti :)

Saygılar
« Son Düzenleme: Mart 30, 2009, 12:20:12 ÖS Gönderen: Quantum »

Emrek

« Yanıtla #14 : Mart 30, 2009, 12:31:31 ÖS »
« Son Düzenleme: Mart 30, 2009, 12:32:42 ÖS Gönderen: Emrek »

Emrek

« Yanıtla #15 : Mart 30, 2009, 12:37:18 ÖS »

Emrek

« Yanıtla #16 : Mart 30, 2009, 12:39:35 ÖS »

Quantum

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Mart 30, 2009, 01:01:15 ÖS »

Biraz da modifiyeli jazz..
Çok iddialı cidden :) Süper!

Bunlar da BONUS :))

Emrek

« Yanıtla #18 : Mart 30, 2009, 01:02:45 ÖS »
Bunlardan City fotoları

Emrek

« Yanıtla #19 : Mart 30, 2009, 01:05:54 ÖS »
Quantum, mod'lu jazz'lar süper, gerçi son resimler biraz photoshop'lu gibi duruyor ama, rahatlıkla modifiye yapılabilir yeni jazz'larada...
Ama ilk başta eminim yay gereklidir...:):):)

Quantum

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Mart 30, 2009, 01:12:55 ÖS »
tekerleklerin çap duruşundan shop diyorsan değil.. :)
Hiç arapların araçlarını görmedin mi :))

city içinde modlu olarak görmüştüm bulursam onları da koyarım..

Emrek

« Yanıtla #21 : Mart 30, 2009, 01:21:28 ÖS »
tekerleklerin çap duruşundan shop diyorsan değil.. :)
Hiç arapların araçlarını görmedin mi :))

city içinde modlu olarak görmüştüm bulursam onları da koyarım..
aklımı okudun yine, aynen tekerlekleri baz alarak söledim, bide çamurlukların içinde kayboldukları için sölediydim.
Arapların araçlarını görmedim daha :)

Quantum

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Mart 30, 2009, 01:30:07 ÖS »

Yeter mi :))

Emrek

« Yanıtla #23 : Mart 30, 2009, 01:33:30 ÖS »
Eee yok artık...
eyvallah üstad, ii geldi valla...:)

murattc

« Yanıtla #24 : Mart 30, 2009, 04:49:59 ÖS »
Bence yeni city... Mükemmel olmuş araç.