Gönderen Konu: YENİ ACCORD  (Okunma sayısı 11037 defa)

volga

• Ziyaretçi
YENİ ACCORD
« : Ekim 20, 2008, 07:50:33 ÖS »
Selamlar, 2009 model bir Accord satın aldım. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Bilgi edinmek isteyen arkadaşlarla görüşlerimi paylaşabilirim.

Kemall

• Ziyaretçi
Ynt: YENİ ACCORD
« Yanıtla #1 : Ekim 20, 2008, 08:05:31 ÖS »
resimleri paylaşarak başlasak...

volga

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 21, 2008, 08:14:03 ÖS »
Valla elimde hiç resmi yok. Ama www.honda.com.tr de aracın fotoğraflarını bulabilirsiniz. Dışı füme, içi açık renk.

metin firinci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Kasım 30, 2008, 06:13:26 ÖS »
slm ben km nekadar yakıyo dıye sorucaktım bıde yenı kasaların dızelı yok sanırım

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Kasım 30, 2008, 06:19:17 ÖS »
kendinizi ilgili bölümde tanıtırsanız ilk önce seviniriz

volga

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Aralık 12, 2008, 07:10:54 ÖS »
Şehir içinde yakıt tüketimi yüksek, genelde 100 km de 11-12 litre civarında. Şehir dışında ise çok azalıyor. Örneğin sakin bir kullanımla 6- 7 litre ile otobanda gidebilirsiniz. Umarım aydınlatıcı olmuştur.

S2K_06

« Yanıtla #6 : Aralık 12, 2008, 07:41:58 ÖS »
Hayirli olsun araciniz..güzel günlerde kullanmaniz dilegiyle

nikky

« Yanıtla #7 : Aralık 13, 2008, 02:23:06 ÖÖ »
yeni kasalar daha çok yakıyor demekki..  aracınız hayırlı olsun buarada :)

bashcantlee

« Yanıtla #8 : Aralık 13, 2008, 02:28:11 ÖÖ »

slm ben km nekadar yakıyo dıye sorucaktım bıde yenı kasaların dızelı yok sanırım

sizde kendinizi tanıtırsanız seviniriz.. Ayrıca yeni kasa Accord ların dizel i var.

nikky

« Yanıtla #9 : Aralık 13, 2008, 02:32:55 ÖÖ »
yeni kasanın dizelide var 2.4 200hp olanıda var ama türkiyeye sadece 2.0 156 hp olanı geliyor malesef  :(

getirseler 2.4'ü çok ciddi olarak düşünürdüm ama yok ki..

alptekin

« Yanıtla #10 : Aralık 13, 2008, 02:35:56 ÖS »
hayırlı ugurlu olsun..güzel günlerde kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...

volga

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Aralık 16, 2008, 07:13:25 ÖS »
İyiniyetleriniz ve güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Maalesef bu araçların dizelleri, en azından Türkiye' de yok. Eğer müsade ederseniz kendimi şimdilik tanıtmadan devam etmek istiyorum. Aracı alırken bir kaç yaşında 3.20d ile accord arasında çok kararsız kaldım. Daha önce de eski bir 5.20i kullanıyordum. Ama sanırım sürüş keyfi ve bilhassa da aracın donanımı ve içi, hiç bir benzeri ile kıyaslanamayacak üstünlükte. İnanın her sabah arabaya binmek için sabırsızlanıyorum. Bunun dışında sorularını varsa memnuniyetle yardımcı olabilirim.

Sevgiler

nikky

« Yanıtla #12 : Aralık 16, 2008, 07:20:07 ÖS »
ikinci el dizel bmw almamakla çok iyi yapmışsınız, türkiye koşullarında sıkca turbo arızası yaşatıyor. bir tanıdığımız 0 km aldı 10 bin km'deyken turbosu değişti garantiden, sizin alacağınızın garantiside olmayacaktı. ben bugüne kadar periyodik bakım dışında 1 kere bile servise gitmedim çok şükür.

volga

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Aralık 16, 2008, 07:48:14 ÖS »
Evet dizel konusunda bunu da dikkate aldım. Bir de bu araçlarda 150000 km ya da 6 yıl garantisi var. Ama tabi sıfır alınca da muazzam bir değer düşmesini razı olmak durumunda kalıyorsunuz. Hoş şimdilerde Accord' un liste fiyatının artacağı söyleniyor.

Araçta bir kaç küçük sıkıntı da var. Mesela park sensörünü açma kapama düğmesi hemen diz hizasında. Farkında olmadan diziniz değebiliyor, alet kapanıyor. Bu durumda, benim gibi sadece sensörlerle park etmeye alışmış kişiler küçük kazalar yapabiliyor. Ayrıca süspansiyonları sert ve arka koltuk aralığı az. Arka cam görüş alanı da biraz dar kalıyor. MÜzik sistemi kusursuz. Ancak hoperlörlerden biri patladı. Ücretsiz değiştireceklermiş. Daha önce kullandığım eski kasa 5.20i lerden daha büyük bir araba. Buna rağmen otobanda 80 km yle gidiyor sanırken, 180 le gittiğinizi şaşırarak farkedebilirsiniz. :)

Sevgiler.

karlıdag

« Yanıtla #14 : Aralık 22, 2008, 01:36:03 ÖS »

Araçta bir kaç küçük sıkıntı da var. Mesela park sensörünü açma kapama düğmesi hemen diz hizasında. Farkında olmadan diziniz değebiliyor, alet kapanıyor. Bu durumda, benim gibi sadece sensörlerle park etmeye alışmış kişiler küçük kazalar yapabiliyor. Ayrıca süspansiyonları sert ve arka koltuk aralığı az. Arka cam görüş alanı da biraz dar kalıyor. MÜzik sistemi kusursuz. Ancak hoperlörlerden biri patladı. Ücretsiz değiştireceklermiş. Daha önce kullandığım eski kasa 5.20i lerden daha büyük bir araba. Buna rağmen otobanda 80 km yle gidiyor sanırken, 180 le gittiğinizi şaşırarak farkedebilirsiniz. :)

Sevgiler.

Arkadaşıma katılıyorum ilaveten araç muazzam derece sert bir alt takıma sahip ve ister istemez içeriye ciddi vuruntu sesi alıyor ki 17'' jant büyüklüğüne sahipken (büyük bir inç sayılmaz diye düşünüyorum) :( ve 10.000 gibi düşük bir km yapıldıgında araçta ceşitli yerlerinden sesler gelmeye başlıyor bunuda spor süspansiyona yokohoma lastiklere borclu oluyorsunuz.

Benim kişisel görüşüm araç park mesafe sensörleri sonradan ilave edilmiş gibi gözüküyor :( yine kişisel görüşüm aracın cd,radyo ve klıma kontrol ekranı cok özensiz ve renksiz yapılmış büyük bir on konsola saat ekranı gibi küçük kalması şaşırtıcı.

Yeni accordu yeni kasa 2006 model 320 d satarak aldım iyi mi yaptım bence cok iyi yapmışım. ilk başta korkarak almama ragmen beni konfor ve beklediğimden üstün kalite ve yol tutuşuyla gercekten şaşırttı tavsiye edebilirim.

volga

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Aralık 23, 2008, 01:44:20 ÖS »
Araç pek çok yönden şahaser. Bilhassa uzun yola çıkmak için sabırsızlanıyorsunuz. Kullandığım en yumuşak emniyet kemerlerine sahip, takılı olup, olmadığını farkedemiyorsunuz. Yukarıda yazan arkadaşın görüşlerine de katılıyorum. Bir de bana aracın otomotik vitesinin aracı yüksek devirli çalıştırdığı düşüncesi hakim. Siz ne dersiniz?

nikky

« Yanıtla #16 : Aralık 23, 2008, 04:38:26 ÖS »

Bir de bana aracın otomotik vitesinin aracı yüksek devirli çalıştırdığı düşüncesi hakim. Siz ne dersiniz?

Tam olarak ne demek istediğinizi anlamasamda, bu bahsettiğiniz honda'larda kullanılan v-tec motorların özelliğidir. Yani alt devirler çok canlı olmasada devir arttıkca motor kendisini gösteriyor. Yüksek devir seven motor bunlar, otm veya düz pek fark etmiyor.

volga

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Aralık 23, 2008, 05:24:05 ÖS »
Haklısınız, cümle biraz devrik olmuş  :) Ama kast ettiğim şeyi anlamışsınız. Motorun yüksek devirli olması dikkatimi çekmişti. İlk kez Honda kullandığım için bir anlam verememiştim, demek v- tec motorların özelliğiymiş. Teşekkür

Sevgiler.  

efeizzet

« Yanıtla #18 : Ocak 03, 2009, 11:56:19 ÖS »
arkadaşım merhabalar.efe ben ankaradan.honda civic kullanıcısıydım ancak 6-7 ay önce sattım ve yeni accord hayranı biriyim.Yeni accordu test etme imkanı buldum ve beklentilerime cvp vermediği için büyük hayal kırıklığı yaşadım ve araba ilanlarına baktığımda yeni kasa accord olarak 2.el satılık bir çok araç gördüm.Hala almaktan vazgeçmiş değilim ama kafama takılan sorular var.İzninle sormak isterim.
-Öncelikle araçtan lastik sesi  yani dış sesler yüksek geldi,
-Yüksek devirde motor sesi biraz fazla,
-En önemlisi satılık neden o kadar yeni accord var.

BLACK ORANGE

« Yanıtla #19 : Ocak 04, 2009, 01:41:38 ÖS »
hayırlı olsun . aramıza hoşgeldiniz...

volga

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ocak 05, 2009, 03:27:01 ÖS »
Satılık Accord sayısının fazlallığını ben krize bağlıyorum. Çünkü o arabaların pek çoğu yaz aylarında, henüz 2009 modeller yerni çıkmışken ve dolayısıyla tam kriz arifesinde satın alındı. Motor sesi konusundaki görüşlerinize çok katılmıyorum, bana gerçekten sessiz geliyor, ama sanırım bu işi çok iyi bilen forumda arkadaşlar var.

Sevgiler

fikito

« Yanıtla #21 : Ocak 05, 2009, 05:46:46 ÖS »
accordu test ettim müthiş makina seside çok güzel ama düşük devirde çok hantal torktan ötürü heralde ama kesinlikle çok güzel bir araç ;)

cenp1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Şubat 17, 2009, 11:09:54 ÖS »
1.6 Avensisten sonra accord aldım ve 20 gündür kullanıyorum. Accordu almadan önce opel insignia, yeni avensis, ford mondeo ve vw passat'a baktım. en çok beğendiğim ve fiyat olarak 2. sırada olan accordu aldım.

novalgine22

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Şubat 18, 2009, 09:10:20 ÖÖ »

1.6 Avensisten sonra accord aldım ve 20 gündür kullanıyorum. Accordu almadan önce opel insignia, yeni avensis, ford mondeo ve vw passat'a baktım. en çok beğendiğim ve fiyat olarak 2. sırada olan accordu aldım.

hayırlı olsun güle güle kasasız belasız kullann

Ege3580

« Yanıtla #24 : Şubat 18, 2009, 09:33:53 ÖÖ »
hayırlısı olsun.kazasız belasız.