Gönderen Konu: 2008 Honda Civic 1.6 Dream Paket Alınır Mı?Ne Yakar?  (Okunma sayısı 9168 defa)

Paz

2008 Honda Civic 1.6 Dream Paket Alınır Mı?Ne Yakar?
« : Ekim 23, 2014, 12:36:39 ÖS »
Arkadaşlar otomobil fiyatları uçtu malum, hatta düşecek diye beklerken daha da uçabilir:) 2008 model honda civic 1.6 dream paket bir araç buldum. kazası boyası yok 70bin kmde. lpg taktırmış, 39bin gibi bir fiyat çekmiş. Ne diyorsunuz sizce alınır mı? Benim çalıştığım yer ile evimin arası 1.5 km. günde 3 kez git-gel yapıyorum evime. çok fazla gezen birisi de değilim. otomatik vites aradığım için hondaya yöneldim. Bu fiyatalara boyalı hatta basit kazalı elegance ve premium paketlerde var. Ancak bunun hiç kazası boyası olmadığı için yöneldim. Siz ne diyorsunuz.
Ne kadar yakıt tüketir?
Otomatik Vitesi sağlam mıdır?
Vergisi ne kadardır?
Vtec veya İvtec olmaması benim için önemli midir?
Dream paket içeriğini kullandığı için bilen var mı bu modelde? Detaylı olarak bulmak çok zor
Kaç bin kmde bir bakıma gidilir?
Parçası pahalı mıdır?
Fiyatı uygun mudur?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler. Bugün cvp verirseniz çok sevinirim, nasipse yarına ekspertize sokup almayı düşünüyorum.

HONDAHAN

Ynt: 2008 Honda Civic 1.6 Dream Paket Alınır Mı?Ne Yakar?
« Yanıtla #1 : Ekim 23, 2014, 01:07:43 ÖS »
Arkadaşlar otomobil fiyatları uçtu malum, hatta düşecek diye beklerken daha da uçabilir:) 2008 model honda civic 1.6 dream paket bir araç buldum. kazası boyası yok 70bin kmde. lpg taktırmış, 39bin gibi bir fiyat çekmiş. Ne diyorsunuz sizce alınır mı? Benim çalıştığım yer ile evimin arası 1.5 km. günde 3 kez git-gel yapıyorum evime. çok fazla gezen birisi de değilim. otomatik vites aradığım için hondaya yöneldim. Bu fiyatalara boyalı hatta basit kazalı elegance ve premium paketlerde var. Ancak bunun hiç kazası boyası olmadığı için yöneldim. Siz ne diyorsunuz.
Ne kadar yakıt tüketir?                                             100 km 'de 12 Lt. gaz, 1 Lt. 'de benzin tüketir. (Günlük kontak sayınızla değişebilir)
Otomatik Vitesi sağlam mıdır?                                  Bu soruyu duymamış olalım :D
Vergisi ne kadardır?                                                 6 aylık 187,00 - 322 arası olması lazım, netten hesaplayabilirsiniz.
Vtec veya İvtec olmaması benim için önemli midir?     Yanlış bilmiyorsam Dream 'de i-vitec olması lazım.
Dream paket içeriğini kullandığı için bilen var mı bu modelde? Detaylı olarak bulmak çok zor    Kullanmadım, Civic 'in en boş modelidir.
Kaç bin kmde bir bakıma gidilir?                               10.000  
Parçası pahalı mıdır?                                                 Sınıfı araçlara göre normaldir.
Fiyatı uygun mudur?                                                  Yanlış düşünmüyorsam biraz fazla. Gerçi vtec2 lere 32-33 istenildiğini düşününce
                                                                                iş değişiyor ama işin isteniyor da satılıyor mu kısmı da var.!

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler. Bugün cvp verirseniz çok sevinirim, nasipse yarına ekspertize sokup almayı düşünüyorum.

Hakkınızda hayırlısı.

Bu arada ; Sizi tanıyalım bölümünden kendinizi tanıtın lütfen.
« Son Düzenleme: Ekim 23, 2014, 01:08:44 ÖS Gönderen: HONDAHAN »

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #2 : Ekim 23, 2014, 02:09:26 ÖS »

Kazasız boyasız olsada günümüz şartlarında hiçbir araba olduğu gibi durmuyor. Bence o rakamı o arabaya vereceğinize boyalı elegance alın ne olacakki ? Hondada bakımları düzgün yapılmışsa km sorunu olmaz. Yerinizde olsam Elegance' lara yönelirim. O parayı 2008 Dream'a vermeyin.

burak2562

« Yanıtla #3 : Ekim 23, 2014, 10:37:17 ÖS »
Bence otm almayın dream olanın ben memnun değilim yakıt şehir içi lpg 10 litre civarı vergisi 187
« Son Düzenleme: Ekim 23, 2014, 10:38:21 ÖS Gönderen: burak2562 »

Paz

« Yanıtla #4 : Ekim 24, 2014, 11:08:21 ÖÖ »
Valla arabaya kaporayi biraktim, artik bende bir honda hastasiyim. Arabanin kullanimi cok rahat. Cok vermis olabilirim ancak sifir hata. Ekspertiz raporu soyluyor bunu, bize de inanmak duser :) herkese twkrardan merhaba

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #5 : Ekim 24, 2014, 11:20:38 ÖÖ »

Hayırlı olsun diyelim ozaman.

ysr

• Yasir
« Yanıtla #6 : Ekim 24, 2014, 04:52:59 ÖS »

Ne kadar yakıt tüketir?
Otomatik Vitesi sağlam mıdır?
Vergisi ne kadardır?
Vtec veya İvtec olmaması benim için önemli midir?
Dream paket içeriğini kullandığı için bilen var mı bu modelde? Detaylı olarak bulmak çok zor
Kaç bin kmde bir bakıma gidilir?
Parçası pahalı mıdır?
Fiyatı uygun mudur?

1) çok gazlamazsanız 8-9 litre arası bir değer yakar şehir içi
2) otomatik vitesi piyasadaki en sağlam otomatiktir. ancak dreamlarda f1 vites yok (kulakçıklı olan sistem) düz otomatik yani
3) Vergisi 187 tl yanlış bilmiyorsam...
4) fd6 kasa da vtec yoktur hepsi i-vtec 1.6 125 hp
5) Dream pakette hız sabitleme yok, vsa yok, 6 lı cd çalar yok, 8 değil 6 hava yastığı var, f1 vites değil, sunroof yok, sis farları yok, alaşım jant değil, bazı modellerde müzik setininin direksiyon kumandası yok,
6) 10.000 km de ya da 1 yıl da bir servis bakımı yapılır hangisi önce gelirse
7) Parçası normal servis ücretleri de normal (bir fiat değil tabi)
8) Fiyat biraz fazla ama arz talep fiyatlar bu durum da 2004 model vtec 2 ye 33 bin istenildiğini ve alıcı bulduğunu düşününce gayet mantıklı

Öncelikle aracı almışsınız sanırım hayırlı olsun Rabbim kaza bela vermesin. Tadını çıkarın bende aldığımda biraz pişmanlık yaşadım maddi durumum 2011 civic almaya çok uygun değildi ama iyi ki almışım sebep olandan da Allah razı olsun...
« Son Düzenleme: Ekim 24, 2014, 04:53:44 ÖS Gönderen: ysr »