Gönderen Konu: Honda hr-v hakkında bilgisi olan?  (Okunma sayısı 4165 defa)

ed35

Honda hr-v hakkında bilgisi olan?
« : Şubat 14, 2012, 09:40:44 ÖS »
Sevgili dostlar bir yakınımdan uygun fiyatla denk geldiği için 2003 model honda hr-v aldık,aslında başka markalara bakıyordum 25bin civarı ancak eski hondacı olduğumuzdan tercihimiz bu yönde oldu :)
Bilgisi olanlardan tavsiye alabilirsem sevinirim bakımdı,pratik bilgiydi vs. ?
Aracın şanzımanına dikkat edilmesi gerektiğini biliyorum özellikle yağı zamanı gelince değişmezse sıkıntı çıkarıyormuş ancak aldığımız kişi yakınımız ve arabanın temiz olduğunu bildiğim için şu an kafamda soru işareti yok ama ilerde ne gibi bakım yapmalıyız vs. yardımcı olan olursa sevinirim :)

ed35

Ynt: Honda hr-v hakkında bilgisi olan?
« Yanıtla #1 : Şubat 15, 2012, 09:56:37 ÖÖ »
Yokmu bir bilen dostlar? :)

kskserkan

« Yanıtla #2 : Şubat 15, 2012, 10:43:04 ÖÖ »
Bende 2004 vardı ve bence şanzıman yağını zamanı gelmeden önce değiştir çünkü sorun çıkardımı yapılmıyor ve çıkmasını 2500-3000tlden aşağıya bulamıyorsun. Zaten şanzımanın yağ durumuna bakmak çok kolay motorun ön tarafına doğru kafayı uzattığın zaman çubuğu görebilirsin. Yağın şeffaf olması gerekiyor. baktın problem var hemen yağı değiştirmelisin. Hondanın özel CVT yağından başka yağ koydurmamalısın.

Pratik bilgi olarakta sunroofun kapağını bagaja asabiliyorsun ;) Benim 2004'te katlanan ayna vardı eğer 2003'te yoksa bence yaptırmalısın çünkü aynalar çok büyük ve dar yerlerden geçerken aynaları katlamak çok işe yarıyor.

ed35

« Yanıtla #3 : Şubat 15, 2012, 12:11:12 ÖS »
Sağol verdiğin bilgiler için teşekkrü ederim :)
Katlanır ayna var ancak sunroof kapağı yok :D Önceki sahibinden alırken onda da yokmuş,bakalım çıkma filan arayacağım.

kskserkan

« Yanıtla #4 : Şubat 15, 2012, 05:00:20 ÖS »
Çınarlı Honda Hakan ustaya sorarsan bulabilir belki ancak Hr-v'lerde araç rengi aynı olsa bile iç renk tonları farklı oluyor. Ben aracı alınca çıkardım sonrada sattığım kişiye elden verdim.Bence hiç alma, çünkü cam renkli. Güneş rahatsız edersede film çektirebilirsin.

ed35

« Yanıtla #5 : Şubat 15, 2012, 05:17:45 ÖS »
Çınarlı Honda Hakan ustaya sorarsan bulabilir belki ancak Hr-v'lerde araç rengi aynı olsa bile iç renk tonları farklı oluyor. Ben aracı alınca çıkardım sonrada sattığım kişiye elden verdim.Bence hiç alma, çünkü cam renkli. Güneş rahatsız edersede film çektirebilirsin.
Aslında haklısın film de bir alternatif,en koyu cam filmi ile bu iş çözülebilir,teşekkür ederim ;)

kskserkan

« Yanıtla #6 : Şubat 15, 2012, 08:58:09 ÖS »
Rica ederim. Biraz geç oldu ama hayırlısı olsun aracnız.

ed35

« Yanıtla #7 : Şubat 15, 2012, 09:00:44 ÖS »
Rica ederim. Biraz geç oldu ama hayırlısı olsun aracnız.
Sağolun :) Ben binmeyeceğim ama otomatik oluşu sebebiyle annem binecek,ben Bmw'm ile mutlu mesudum :D