Gönderen Konu: MERHABA BEN 1994 1.6 Sİ HONDA ALDIM. YORUM VE BİLGİ VERİRSENİZ MEMNUN OLURUM  (Okunma sayısı 3703 defa)

Senator24

Merhaba Honda sever arkadaşlar.
Ben 1994 model Sedan 1,6 Si Doch Motor 135 beygir ( satanın yalancısıyım ) 213.000 km de
Klimalı 4 cam Elektrikli
Merkezi kilit
Elektrikli Aynalar
İçi dışı temiz
Sadece Ön tampon da 200 liralık işi olan bir araba aldım.

Servise götürdüm. Balataları filtreleri bir çok şeyini değiştirdim.
Sizlerden arabam hakkında bilgi rica ediyorum. Mutlaka benim bilmediğim yanları vardır.
Dikkat etmem gereken hususlar vardır.
Bana vakit ayırdığınız için Şimdiden teşekkür ederim.

Senator24

Birde yakıtını merak ediyorum. Ne kadar yakıyor

yalçınn

benzinle şehir iç 300-350 krş gibi yakar sıkıştırırsanız ki arabanız buna müsait bu rakam artar...ne konuda bilgi istiyorsunuz bilmiyorum ama tüm hondalar gibi yüksek devirleri sever max 220 gören arkadaşlar var sitede...
bide iyi bir honda usatası buldunuz mu sadece yağ değiştirmeye gidersiniz sanayiye... allah kaza bela vermesin...hayırlı olsun... doğru tercih olmuş bence....

Senator24

Teşekkür ediyorum bilginiz için.
Bakkalköyde Nur Otoda Yaşar usta var.
Orada Elektrik Elektronik işleine bakan İbrahim diye arkadaşım var.
İçerenköy Bakkalköy civarında bir çok honda onlara gelir.
Modifiye olayında da iyi olduğunu biliyorum abartmayı sevmez. Orjinalliğe dokunmaz.

Arabanın sahibi bana 135 bg dedi. Piyasada bu motorlardan zor bulursun dedi.  Enjeksiyonlu çift eksantrik.
Anlamadığımız için bilemiyorum.
Frenleri bana sert geldi biraz. Arkalarda da disk var ondanmı acaba. Yoksa balataları yeni değiştirdim belki de ondan
Kronik bir sancısı varmıdır.
Yol sesini içeriye girmemesi için altına Zift diye bir şey diyorlar onu yaptırayımmı? Yoksa yumuşak lastikmi kullanayım
Orjinal çıkmacı ucuz sağlam nerede bulabilrim ?

Bu gibi yeni araba sahibi olan meraklı sorular işte :):):):)

ufuk

• Ziyaretçi
İlk olarak hayırlı uğurlu olsun . Ne kadara aldınız ...

kacaman

hayırlı olsun kardeş

yalçınn

biliyorsunuz balata değiştikten 500 km sonra bi ayar yapılır bence ondan sonra bakın sertliğine...
yalıtımın iyi olmayışı bence Honda nın en kronik sorunu zamanla alışırsınız sizde... yumuşak lastik kullanmak en güzel çözüm bu konuda ama unutmayın ki lastik asla çıkma alınmaz hiç tavsiye etmem...tekrar hayırlı olsun....

Senator24

Çok teşekkürler. Ses olayını içine girdike çözmeye başladım.
Öncelikle aracı 8000 tl ye aldım.
İçi çok temiz. Klima vs tüm aksesuarları çalışıyor.
Motoru yırtıyor. Abimde 1.6 İES var 99 model. Fotoğrafını çektim.
Aracın katalizörü arıza yapmış aracın eski sahibi demirden bir çey taktırmış. Yırtıyor sanki.

Bostancı Oto sanayide Karadeniz EGZOS var. Ellerine sağlık. Adam işten fena anlıyor.
Araca bir tane Çıkma seramik Katalizör taktı. 200 Tl
Çıkışı da 1.4 honda egzos taktırmışlar oda boğuyordu ses yapıyordu. Sesin %40 burdan çıkıyordu.
Toplam bana 300 TL mal oldu.
Ama araba fena oldu. Sesin % 70i kesildi.
Geri kalan seste motordandı.
Gene sanayide Seçer Honda var. Seçkin usta ile Erdoğan usta. Arabaya baktı motoru dinledi. Subap ayarı istiyor dedi.
Onu da hallettim 50 TL.
Asıl büyük masrafı Jant ve Lastiklerde yaptım.
15 lik CMS http://www.enkolay.com.tr/index.php?productID=200273&product_slug=cms-jant-465-(c16)-15-
aynen bu hant ile.
Bridgestone POTENZA ADRENALİN lastik aldım. İkisi Toplam 1300 TL / 12 taksit. Lastikçinin yeri Modokonun hemen yanında ama. Good Year
değil. Bridgestone . Lastiklere HAva yerine Hİdrojen bastırdım.
Ses neredeyse kesildi gibi. Gerisi zaten bir şey kalmadı. Aracın altındaki orjinal zift duruyor.

Yakıtı ölçtüm 0.37 YKR / Km yakıyordu. Ama son bu yaptıklarımdan sonra kaç para bilemiyorum.
Bildiğim kesin bir şey var GAZ taktıracam. 

Aracın fotoları çekicemde Ön kaputta işçilik var.
Cuma günü alacam.
Umarım Faydalı bilgiler verebilmişimdir.

NOT. Adres gösterme sebebim. Piyasada usta diye geçinen işten anlamayıpta güzel köşelere mekanlara kök salan
ustaları sevmiyorum. Madem burası paylaşım sitesi. İnsanların ACI tecrübelerini herkes çekmek zorunda değil.
En azından iyi ustalarda dükkanlarında sinek avlamasınlar.
Örnek olarak. O egzosu bana 750 dediler. Sıfır 1,200 dediler.Ama ben çok daha kalitelisini 300 TL hallettim.