Gönderen Konu: merhaba arkadaslar honda alıcam bir model hakkında yardımcı olur musunuz?  (Okunma sayısı 2302 defa)

ismailka

merhaba arkadaslar ben ismail.bursada yasıyorum. Kısmetse ocak yada subat ayından sonra honda alıcam. kafamda belirlediğim bir model var bunun hakkında sizden bana yardım etmenizi istiyorum. Nede olsa hOndalar hakkında bende daha çok bilğiye sahipsiniz. Ben 1998 model sedan kasa Honda Civic Vtec-Vti almak istiyom.

1. Bu model honda modelleri arasında nasıl iyimidir?
2. Motoru nasıl gücü performası motor hacmi nasıldır.
3. bir de bu kasanın tek kapısı türkiyede var mı?

şimdiden çok ama çok tesekkürler....

ilkeronat

hic birsey arastirmadan sifir kilometre olarak mesaj yazmissin. google da ya da forumda vti yazip bir taratsan bu sorulari sormazdin ama bildigim kadariyla yardimci olmaya calisayim, yanlisim varsa arkadaslar duzeltir.
1.iyi laf degil, oyle soyliyeyim.
2.1600cc 160Hp
3.var tek kapi hb
rica ederiz.

ismailka

ilker arkadasım ben kendi çapımda ufak bir arastırma yaptım. ama sizin benden daha fazzla bilğiniz vardır diye sizden yardımistedim. yoksa arabayı biliorum. tek kapı dercek hacback olarak söylemedim sedan kasanın tek kapısı varmı olarak söylemiştim. tesekkür ederim....

skullcrusher

Türkiyeye ithalatçı firma tarafından sokulmuş civic coupe yok.sanırım şu anda izmirde satılık bir d16y sohc vtec makinalı araç var ama bu senin istediğin daha doğrusu sorduğun 160 hp olan motor değil.
1.6 lt 160 hp dohc vtec makinalıdır ve düzgün baklımış bir vti evladiyelik ömüre sahiptir.kilometresinin 150-160 binlerde olması sorun değildir.ancak bu araçların en kötü yönü preformanslı oldukalrı için mutlaka kullanıcılarının bazıları tarafından bilinçsiz kurcalatılmış olmasıdır.o nedenle kurcalanmamış bir araç bakman seni ileride mutlu edecektir tabii bu da senin ödeyeceğin alım paralarını yüksek tutmana sebep olur.gerçekten temiz ve kurcalanmamış bir vtec 22000 civarında eder kanısındayım hatta 85000 km de hatasız bir araca 25000 istediklerini bile biliyorum.bu paralara değer mi.işte bunun cevabını sen ver eğer vti hastasıysam ve orijinallik önemliyse ben 25000 gözümü kırpmadan verebilirm.

skullcrusher

Türkiyeye ithalatçı firma tarafından sokulmuş civic coupe yok.sanırım şu anda izmirde satılık bir d16y sohc vtec makinalı araç var ama bu senin istediğin daha doğrusu sorduğun 160 hp olan motor değil.
1.6 lt 160 hp dohc vtec makinalıdır ve düzgün baklımış bir vti evladiyelik ömüre sahiptir.kilometresinin 150-160 binlerde olması sorun değildir.ancak bu araçların en kötü yönü preformanslı oldukalrı için mutlaka kullanıcılarının bazıları tarafından bilinçsiz kurcalatılmış olmasıdır.o nedenle kurcalanmamış bir araç bakman seni ileride mutlu edecektir tabii bu da senin ödeyeceğin alım paralarını yüksek tutmana sebep olur.gerçekten temiz ve kurcalanmamış bir vtec 22000 civarında eder kanısındayım hatta 85000 km de hatasız bir araca 25000 istediklerini bile biliyorum.bu paralara değer mi.işte bunun cevabını sen ver eğer vti hastasıysam ve orijinallik önemliyse ben 25000 gözümü kırpmadan verebilirm.