Gönderen Konu: HRV almak istiyorum...Kullananlardan tavsiye alabilir miyim???  (Okunma sayısı 37721 defa)

ahmetyav

HRV almak istiyorum...Kullananlardan tavsiye alabilir miyim???
« : Aralık 07, 2008, 01:28:50 ÖÖ »
Herkese cok selam...

Onceleri Jazz/City ariyordum...Fakat benzer fiyatlara 2000-2003 HRV ler de gorunce fikrim bir anda degisti. Simdi HRV leri arastiriyorum...Kullanicilarindan veya HRV hakkinda bilgisi olanlardan fikir almak isterim..Benzinli ve otomatik bakiyorum.
1- Genel
2- Yakit
3- Bakim giderleri
4- Parca durumu
5- Kullanici memnuniyeti

Paylasacaginiz bilgiler icin simdiden tesekkurler,

Saygilarimla

firstcevher

Ynt: HRV almak istiyorum...Kullananlardan tavsiye alabilir miyim???
« Yanıtla #1 : Aralık 07, 2008, 01:33:32 ÖÖ »
görüntüsü benimde hoşuma çok giderdi, ama yakıtının çok olduğunu ve biraz sorunlu olduğunu duydum ;) kullanmadım yalan söyleyemem ama kullanandan duydum ;) bence HRV'yi boşverin, ona vereceğiniz paralara ya bekleyin yeni city çıkınca onu alın, yada jazzda hiç fena değil ;) ayriyetten, HRV'ler devamlı üretilmediği için, yeni üretimide olmadığı için, zorluk yaşayabilirsiniz diye tahmin ediyorum...

ahmetyav

« Yanıtla #2 : Aralık 07, 2008, 01:41:12 ÖÖ »
Cevap icin tesekkurler...Jazz yakitta tabii ki cok daha iyi...Fakat esim de kullanacagi icin saglam ve yuksek bir arac olsun istiyorum...Mantik Jazz/City diyor, gonlum HRV den yana.

firstcevher

« Yanıtla #3 : Aralık 07, 2008, 01:57:46 ÖÖ »
HRV yüksek olsa neki? ozmn bisürü araç var alternatifi bence HRV ye gelinceye kadar ;) Yeni HRV alamayacağınız için, en yakın 2005 olması lazım yanılmıyorsam, memnun olan satmıyor, olmayanda kime verebilirse ;) Bence hRV ye bulaşmayın, daha sorunsuz, serviste sorun yaşamayacağınız araçları tercih etmeniz dileğiyle...

BLACK ORANGE

« Yanıtla #4 : Aralık 07, 2008, 09:00:07 ÖÖ »
hrv araç aldınız diyelim. şanzumanda bi sorun çıktı yada baskı balata bitti diyelim. ne olur. servise gidersiniz size baskı balata değişecek derler. üzerinede işçilik hariç 12.000 ytl fiyat çekerler aldığınıza alacağınıza pişman olursunuz. hadi bunu geçelim ne kadar modelli alırsanız alın hrvler çok fazla yakıyor. ve yol tutuşuda o kadar iyi değil. iç konfor anca deri döşeme yaptırırsanız oda 2.000 ytl civarında o zaman tam olarak konforlu hale gelebilir. yinede karar sizin eyer bi hrv kullanıcısı ile konuşmak isterseniz beni arayın ben sizi konuşturayayım...  0533 - 4353870 tunç ben

ahmetyav

« Yanıtla #5 : Aralık 07, 2008, 04:00:17 ÖS »
Bu kadar mi kotu bu araba :((
Paylasimlar icin tesekkurler...

BLACK ORANGE

« Yanıtla #6 : Aralık 07, 2008, 04:20:40 ÖS »
evet bu kadar sorunlu bu araba. zaten honda da o yüzden üretimini bıraktı. yapmıyor...

ahmetyav

« Yanıtla #7 : Aralık 09, 2008, 01:18:41 ÖS »
Yakiti cok derken neyi kastediyorsunuz?? Bir rakam verme sansiniz var mi??

BLACK ORANGE

« Yanıtla #8 : Aralık 09, 2008, 03:02:53 ÖS »
tabiki yaklaşık olarak km de 500 bin civarında yakar tüptede 300 bin civarında yakıyor...

S2K_06

« Yanıtla #9 : Aralık 09, 2008, 03:56:20 ÖS »
Yorumlara gore girmeyin bu araca bcne..

nikky

« Yanıtla #10 : Aralık 09, 2008, 06:24:38 ÖS »
arkadaşımın var 1 yıldır biniyo arabada bugüne kadar sorun çıkmadı ama burda okuduğum kadarıyla şans eseri çıkmamış. Eksilerini söylemek gerekirse; performans beklemeyin, tüketimi fazla ayrıca yol tutuşuda yetersiz.

ahmetyav

« Yanıtla #11 : Aralık 10, 2008, 10:27:13 ÖÖ »
Bu hesapla 100 km de yaklasik 17 lt. yakit diyorsunuz. Bana biraz abartili geldi. Internetten biraz arastirma yaptim..Iyi diyen de var kotu diyen de...Kararsiz kaldim gercekten....

nikky

« Yanıtla #12 : Aralık 10, 2008, 12:16:16 ÖS »
yok yav 17 lt falan yakmıyo.. ortalama 13-13.5lt civarı yakıyor ama bu tüketime performansta veremiyo.. yani hem ekonomik değil hemde performans diye bişey yok. Artı olarak pek bi özelliği veya cezbediciliği yok ama tercih sizin tabi  :)

S2K_06

« Yanıtla #13 : Aralık 10, 2008, 01:43:28 ÖS »
Tercih sizin bncede gereken yorumlar arac hakkında..

BLACK ORANGE

« Yanıtla #14 : Aralık 11, 2008, 06:52:11 ÖS »
eyer sürekli gaza basarsanız ve rampa çıkarsanız 17 lt yakıyor. ben en az ve en çok diyerek konuşmuştum...

S2K_06

« Yanıtla #15 : Aralık 11, 2008, 07:40:20 ÖS »
17lt cok bnce abi degmez gbi

nikky

« Yanıtla #16 : Aralık 11, 2008, 08:24:04 ÖS »
bencede değmez..  1.6 civic falan alın bence çok memnun kalırsınız.

S2K_06

« Yanıtla #17 : Aralık 11, 2008, 08:29:11 ÖS »

bencede değmez..  1.6 civic falan alın bence çok memnun kalırsınız.

aynen bncede..

ahmetyav

« Yanıtla #18 : Aralık 12, 2008, 07:23:10 ÖÖ »
Bilgiler icin sagolun arkadaslar..Bayram da gecti...Hepinizin gecmis bayrami mubarek olsun...

firstcevher

« Yanıtla #19 : Aralık 13, 2008, 11:28:36 ÖS »
tşk ediyoruz ;) sizinde bayramınız mubarek olsun... inşallah yardımcı olabilmişizdir...

canguder

« Yanıtla #20 : Aralık 13, 2008, 11:56:20 ÖS »
  cevap biraz geç olacak ama hrv bende tavsiye etmiyorum.Arkadaşımda otomatik hrv vardı yakıtından ve performansından çok şikayetçiydi.1 yıl kadar kullanıp sattı 2.el a3 aldı.Ben size yeni çıkacak olan honda city öneriyorum.

ucerler

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Aralık 24, 2008, 06:56:55 ÖS »
slm ben yenı aldım hr-v yı ve yakıt konusunda bugunun benzın fıyatlarıyla eger nasıl basmanız gerektıgını bılıyorsanız 30 ykr/km yakıyor.ama sanzuman konusunda benım aldıgım aracta problemlı ve en az 1000 ytl ıle 11000 ytl arasında malıyet karsınıza cıkabılıyor.ama aracımın kullanma pozısyonu ve gerektıgınde devreye gıren 4*4 u gercekten takdıre şayan.ama performans olarak bekledıgınız gıbı atak bır arac degıl.
saygılarımla..

sarkofokos

« Yanıtla #22 : Ocak 06, 2009, 05:41:50 ÖS »
yeni aldık hr v yi ve ben iğreniyorum bu arabadan...
-iç döşemesi çok kalitesiz
-performansı pek iyi değil
-sunroof ı sadece uyukarıya açılıyo ve manuel
-geri vitese taktığında hafif gaza dokunduğunda birden sıçrıyor...
-iç mekanda kullanılan malzemeler hondaya yakışmıcak derecede dandik...
-tipsiz bi araba

hllmrt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Mayıs 31, 2009, 07:20:21 ÖÖ »
HR-V nin kullanımı oldukça keyifli ..Bu araç arazi aracı değil..!  şehir içinde rahatlıkla kullanabileceğin ( Türkiye şartları göz önünde bulundurulduğunda tüm yollarımız da çukurlar , seyir halinde karşılaştığımız ufak tefek engeller vs. ) asfalt ta giderken buzda kayıyormuşcasına giden ileri sürüş tekniklerini bilen ve aracının ivmelenmesi ile doğru orantılı olarak gaza basmasını bilen kullanıcı tarafından ( hele bi de enjektör ve memeleri uyumlu ayarı iyi yapılmış LPG si varsa [gösterge panelinde yanan lamba normal] ) kullanılıyorsa şehir içinde tüm ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılar diye düşünüyorum.. Jip değil bu arkadaşım diyen varsa piyasada bir sürü jip var zaten. her kes parasına göre alabileceğinden yelpaze oldukça geniş.. sen araba fiyatına jip alayım vergisi de uygun olsun 1.6 araba vergisinin üzerinde para vermek istemiyorum diceksin ama X5 , Q7 v.s performansını bekleyeceksin .. bu tamamen klasik Türk ailesi zihniyeti olur işte !! aile de baba '' az yaksın vergisi az olsun idamesi kolay olsun masraf çıkarmasın köye götürsün getirsin bizi'' ;   anne '' klimalı olsun , konforlu olsun; '' evin bıçkın delikanlısı  '' piyasa araba olsun , karizma yapayım , bastım mı gitsin ... ''   ilerleyen Ülkem de bir gün hepimiz ihtiyaçlarımızı göz önünde bulundururak araba alabilecek ekonomik refaha kavuşmak dileğiyle  tekerinize taş gelmesin değerli HONDA severler..

hllmrt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Mayıs 31, 2009, 07:20:48 ÖÖ »
HR-V nin kullanımı oldukça keyifli ..Bu araç arazi aracı değil..!  şehir içinde rahatlıkla kullanabileceğin ( Türkiye şartları göz önünde bulundurulduğunda tüm yollarımız da çukurlar , seyir halinde karşılaştığımız ufak tefek engeller vs. ) asfalt ta giderken buzda kayıyormuşcasına giden ileri sürüş tekniklerini bilen ve aracının ivmelenmesi ile doğru orantılı olarak gaza basmasını bilen kullanıcı tarafından ( hele bi de enjektör ve memeleri uyumlu ayarı iyi yapılmış LPG si varsa [gösterge panelinde yanan lamba normal] ) kullanılıyorsa şehir içinde tüm ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılar diye düşünüyorum.. Jip değil bu arkadaşım diyen varsa piyasada bir sürü jip var zaten. her kes parasına göre alabileceğinden yelpaze oldukça geniş.. sen araba fiyatına jip alayım vergisi de uygun olsun 1.6 araba vergisinin üzerinde para vermek istemiyorum diceksin ama X5 , Q7 v.s performansını bekleyeceksin .. bu tamamen klasik Türk ailesi zihniyeti olur işte !! aile de baba '' az yaksın vergisi az olsun idamesi kolay olsun masraf çıkarmasın köye götürsün getirsin bizi'' ;   anne '' klimalı olsun , konforlu olsun; '' evin bıçkın delikanlısı  '' piyasa araba olsun , karizma yapayım , bastım mı gitsin ... ''   ilerleyen Ülkem de bir gün hepimiz ihtiyaçlarımızı göz önünde bulundururak araba alabilecek ekonomik refaha kavuşmak dileğiyle  tekerinize taş gelmesin değerli HONDA severler..