Gönderen Konu: Honda H-RV Selenoid Valf Grubu (Şanzıman Beyni) Arızası  (Okunma sayısı 19987 defa)

rhombeus

Honda H-RV Selenoid Valf Grubu (Şanzıman Beyni) Arızası
« : Temmuz 23, 2013, 10:28:26 ÖÖ »
Merhaba Arkadaşlar 2004 model Honda H-RV Sahibiyim aracım 120 bin km Araçtaki sıkıntı seyir halinde iken devir saatindeki dalgalanmalar.Uzunca bir araştırma ve git geller den sonra arızanın Selenoid valf grubundan olduğu kesinleşti.Fakat Maalesef bu parçayı bulmakta sıkıntı çekiyorum. yurt dışından getirtme imkanım var fakat servis bize bu parçanın numarasını vermemekte ısrarlı. Getirilen parçanın uymama gibi problemi olabilirmi? desekki honda 2004 model şase motor numarası bu bize ordan kap bi tane şanzıman beyni selenoid valf grubu .....Honda servisi bu parçaya uçuk bir rakam söyledi 3000 tl. meselenin özü şu bu arızadan muzdarip olup da çözüm bulabilen yada çözüm önerileri sunabilen arkadaşlar varmıdır? ilginize teşekkür ederim

BiTEC

Ynt: Honda H-RV Selenoid Valf Grubu (Şanzıman Beyni) Arızası
« Yanıtla #1 : Temmuz 23, 2013, 10:39:30 ÖÖ »
açıkçası bir arkadaşıma hrv almak istiyorduk..merak ettim takipteyim...

BiTEC

« Yanıtla #2 : Temmuz 23, 2013, 10:40:09 ÖÖ »
özel servislere de sor... hangi ilde ikamet ediyorsunuz...

rhombeus

« Yanıtla #3 : Temmuz 23, 2013, 10:44:38 ÖÖ »
özel servislere de sor... hangi ilde ikamet ediyorsunuz...

Ankara da ikamet ediyorum gezmediğim hurdacı kalmadı

rhombeus

« Yanıtla #4 : Temmuz 23, 2013, 10:45:18 ÖÖ »
açıkçası bir arkadaşıma hrv almak istiyorduk..merak ettim takipteyim...
Bu arıza H-RV lede kronik onu çok iyi öğrendim

BiTEC

« Yanıtla #5 : Temmuz 23, 2013, 10:47:05 ÖÖ »
ne zamandır sizde araç... bildiğim kadarıyla her 20binde şanzuman yağı orjinal honda yağı ile değişmesi gerek...

rhombeus

« Yanıtla #6 : Temmuz 23, 2013, 11:00:17 ÖÖ »
ne zamandır sizde araç... bildiğim kadarıyla her 20binde şanzuman yağı orjinal honda yağı ile değişmesi gerek...
araç 2 aydır bende satın alırken kontrollerde hiç bişey çıkmamıştı.Sanırım önceki kullanıcı orjinal yağ kullanmamış piyango bana çıktı

BiTEC

« Yanıtla #7 : Temmuz 23, 2013, 11:15:41 ÖÖ »
üzüldüm açıkçası..hrv nin tek sorunu bu bence..o da zamanında bakım ve orjinal yağ ile sorunsuz devam ediyor...
orjinal honda yağı ile değiştirdiniz mi bi değişiklik oldu mu...

açıkçası sanayiye gidince özel servisime soracağım...dediğim gibi bir arkadaşım için bakıyorum takipteyim..inşallah parçayı buralardan da olsa buluruz mağduriyetiniz giderilir...

rhombeus

« Yanıtla #8 : Temmuz 23, 2013, 11:41:17 ÖÖ »
üzüldüm açıkçası..hrv nin tek sorunu bu bence..o da zamanında bakım ve orjinal yağ ile sorunsuz devam ediyor...
orjinal honda yağı ile değiştirdiniz mi bi değişiklik oldu mu...

açıkçası sanayiye gidince özel servisime soracağım...dediğim gibi bir arkadaşım için bakıyorum takipteyim..inşallah parçayı buralardan da olsa buluruz mağduriyetiniz giderilir...

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.Maalesef 2. el H-RV alırken satıcının vicdanına bırakmak zorundayız. Satın aldıktan sonra kullanıp kullanmadığı malesef bu gibi tecrübelerle ortaya çıkıyor.Umarım başımıza gelenler bir başkasının başına gelmez

BiTEC

« Yanıtla #9 : Temmuz 23, 2013, 11:58:20 ÖÖ »
yağını değiştirin honda servisinden alın veya honda servisinde değiştirin..sorunda belki bi değişiklik olabilir...

rhombeus

« Yanıtla #10 : Temmuz 31, 2013, 10:08:06 ÖÖ »
bendeki arıza hr-v lerin kronik arızasıymış.Nasıl kronik oluyor ve büyük honda buna müdahele edemiyor anlamışda değilim.arızaya sebep olan parca numaralarını bir şekilde elde ettim.yurt dışından yedek parça getirtebilen arkadaşlar varmıdır? varsa nerden ve nasıl temin ediyorlar? teşekkürler

karaboga18

• Lamborghini Die-cast
« Yanıtla #11 : Aralık 02, 2013, 09:52:10 ÖS »
selam soruna çözüm bulabildiniz mi acaba şanzuman yağının ısısıyla da alakalı bir şey olabilir mi bu

AYDIN_38

« Yanıtla #12 : Aralık 03, 2013, 01:02:55 ÖÖ »
merhaba rhombeus arkadaşım.
bende 2000 model hr-v var ve 1 senedir bende hemen hemen 20,000 km yaptım. aracında bahsettiğin arıza değil diye düşünüyorum. bende kide yapıyor fakat biraz sıkıştırdığında olmaya başlıyor. kitabcığında  derki araca tam gaz yaptığında roket yapar diyor. honda şanzuman ve motor olarak diğer araç prensiplerinden farklıdır ve dayanıklıdır. aracın yokuş çıkarken bayıldığında gaza basarsın dimi. dalgalanma başlar o zaman. düzde giderken performans olsun diye yine gaza bastığında arıza yoktur fakat devir 4000 geçerse başlar. kullanmış olduğumuz şanzuman elektronik değil aslında tamamen hidromekanik. cvt nin kayışlı bir şanzuman tütrü olduğunu biliyorsun dimi. araç ağır ve şanzuman zayıf. devirdeki dalgalanma şanzumanı yormadan aracı istenilen ivmeyi vermek için kısa kısa roket yapmakta. spor moda al yokuş çıkarken gaza basıp uzamak için. bende ankara dayım. belki inanmassın ama olması gerektiği gibi kullandığında inanılmaz birşey gibi geliyor ve ben elma dağını 140 km hızla çıka biliyorum. unutma kullanmış olduğumuz şanzuman manuellere göre %85 performans vere biliyor. uzun yola çıktınmı hiç. durmada 200 km yaptıkdan sonra araç performans konusunda dahada farklı oluyor. araç 4x4 ama awd şeklide. gerektiğinde isterse 4x4 biliyorsundur. şanzuman yağı ısınınca sadece ön çekere düşüyor araba buda yakıt ve performans da iyi demektir. sana derimki aracın kitapcığını bir ara oku detaylı şekilde. bende ankara dayaım bu arada. dayanışma içinde olabiliriz. çevremde 4 arkadaşız hr-v sahibi ben tavsiye ettim ben hariç memnun olan yok. çünkü kullandığımız şanzuman farklı. nazlı ve nazik işte. bu arada yağın içine başka cins yağ girerse en az iki defa yeni yağ doldur gez boşalt yapmalısın. cvt yağı bakır parcacıklar içerir ve sınıfın en katı yağıdır ve bahsettiğin dalgalanma azalacaktır. sana %90 beyin arızan yok derim. honda arıza yapmaz kolay kolay. görüşmek ümidi ile. >=ok

55en082

« Yanıtla #13 : Mart 03, 2014, 06:25:57 ÖS »
bnm aractada şöyle bir arıza var aracımla düz yolda giderken örnegin 90 km 2100 ceviriyor arac bi anda kendini 2400 devirlere alıyor sizin arızanızda bunun gibimiydi aracım 2005 civic 150 km

yasar0614

« Yanıtla #14 : Kasım 30, 2018, 11:47:02 ÖS »
merhaba arkadaşlar benimde 2004 hrv vardı 70 civarlarında giderken devir dalgalanması oluyordu gıcık olmuştum bu arzaya ankarada bir çok ustaya gittim arzanın kesin olarak sanzıman beyin arzası olduguna emin olduk biri dedi yağını değiştir duzelir değiştirdim değişen bişey olmadı  10 sanzımanci gezdim tamirii yok dediler cıkmasına baktım 3 bin istediler vede garanti vermediler  servise gittim tamir olmaz yenisini takıyoruz 9500 lira dediler napacağimi şaşırmışken bi usta dediki ben bu arzayı tamir ediyorum şehir dışından bile söktürüp beyni  bana yollarlar bende yapar yollarım dedi yapamazsan para vermem dedim zaten almam oyle bi ihtimal yok dedi ve yaptı test ettik sorun gitmişti benden 1300 lira işçilik aldı helal olsun ustaya 1 yıla yakın oldu halen sorun yok masallah böyle buna benzer arzanız varsa yonlendirebilirim 5387360004