Gönderen Konu: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 1242224 defa)

karmak

Ynt: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım
« Yanıtla #625 : Ocak 17, 2013, 11:55:02 ÖÖ »
1999   HONDA   CR-V LX   2.0L (L4) B20Z2   IK16   İridyum Güç
1999   HONDA   CR-V LX   2.0L (L4) B20Z2   KJ16CR-L11   Direnç Tak
1999   HONDA   CR-V LX   2.0L (L4) B20Z2   PK16TT   Platin TT
1999   HONDA   CR-V LX   2.0L (L4) B20Z2   PKJ16CR-L11   Çifte Platin
1999   HONDA   CR-V LX   2.0L (L4) B20Z2   SKJ16CR-L11   İridyum Uzun Ömürlü

karmak

« Yanıtla #626 : Ocak 17, 2013, 11:56:01 ÖÖ »
2000   HONDA   CR-V EX   2.0L (L4) B20Z2   IK20L   İridyum Güç
2000   HONDA   CR-V EX   2.0L (L4) B20Z2   KJ20CR-L11   Direnç Tak
2000   HONDA   CR-V EX   2.0L (L4) B20Z2   PK20TT   Platin TT
2000   HONDA   CR-V EX   2.0L (L4) B20Z2   PKJ20CR-L11   Çifte Platin
2000   HONDA   CR-V EX   2.0L (L4) B20Z2   SKJ20CR-A8   İridyum Uzun Ömürlü
2000   HONDA   CR-V LX   2.0L (L4) B20Z2   IK20L   İridyum Güç
2000   HONDA   CR-V LX   2.0L (L4) B20Z2   KJ20CR-L11   Direnç Tak
2000   HONDA   CR-V LX   2.0L (L4) B20Z2   PK20TT   Platin TT
2000   HONDA   CR-V LX   2.0L (L4) B20Z2   PKJ20CR-L11   Çifte Platin
2000   HONDA   CR-V LX   2.0L (L4) B20Z2   SKJ20CR-A8   İridyum Uzun Ömürlü
2000   HONDA   CR-V GD   2.0L (L4) B20Z2   IK20L   İridyum Güç
2000   HONDA   CR-V GD   2.0L (L4) B20Z2   KJ20CR-L11   Direnç Tak
2000   HONDA   CR-V GD   2.0L (L4) B20Z2   PK20TT   Platin TT
2000   HONDA   CR-V GD   2.0L (L4) B20Z2   PKJ20CR-L11   Çifte Platin
2000   HONDA   CR-V GD   2.0L (L4) B20Z2   SKJ20CR-A8   İridyum Uzun Ömürlü

tunci

« Yanıtla #627 : Ocak 17, 2013, 01:07:48 ÖS »
Bu yazdıklarınızı okuyunca çok anlamadım ama mantığı çözdüm gibi. Ama iş sadece bujide bitmiyo anlaşılan, motorun performanslı çalışması için en azından performans kaybetmemesi açısından bujiler önemli.

yagmer

• Mustafa DEĞER
« Yanıtla #628 : Ocak 17, 2013, 03:57:40 ÖS »
merhaba arkadaşlar geçen günde yazmıştım ama cevap veren olmadı şimdi tekrar yazıyorum

4-5 gün önce ortalama 80-90 km hızla giderken araba stop etmişti. kenara cekip yeniden çalıştırdım ilk biraz zor çalıştı ama çalıştı sonra bidaha yüksek hızdayken hiç olmadı.

bugün gene aynısı oldu sadece şu dikkatimi cekti motor arıza lambası sonradan yanıyo o yandıgı anda stop ediyo normalde lpg den dolayı yanıyodu ama son zamanlarda ilk başta yanmıyo sonradan yanıyo ve yandıgında da boyle bişey oldu sizlerinde başına geldiyse boyle bişey bilgi verirseniz sevinirim ayrıca lpg nin markası destro diye bir marka
Naptınız, bir gelişme var mı? Sorun giderildiyse nasıl çözüldü, meraktayız...

Merhaba arkadaşlar

ilgi ve alakanız için teşekkürler öncelikle

işlerimden dolayı 2-3 gündür nete giremedim ondan şimdi okuyabildim yazdıklarınızı dedikleriniz için hafta sonu izmirde ya servise götürecem yada çiğli yada bornovada güzel bi honda ustası bulmam lazım tavsiyesi olan varsa iyi olur bu arada bi daha sıkıntı olmadı benimde aklıma bir iki şey geldi onlardan biri gaz aldıgım yerle alakalı olabilirmi diye gaz aldıgım petrolü degiştirdim şu an icin olmadı ama arada sanki olacakmıs gibi hissettiriyo iş yerindeki arkadaslarımlada konu hakkında biraz kafa yorduk büyük ihtimal elektrikle alakalı bir sıkıntı olması yüksek araçı alalı 1 bucuk ay oldu daha önce honda kullanmadıgımdan fazla bir fikrim olmadı ama araçı çalıştırdıgımda vites ışıklarındaki parlaklık farları açtıgımda hafifden azalıyor buda elektrikle olan ilişkiyi hatırlatıyor bakalım haftasonu gidebilirsem eger servis yada tamirciye sıkıntıyı sizlerle paylaşırım.

üstad tüm hondalarda parkları açınca tüm gösterge ışıklarında azalma olur. bu bir sorun değil bilgin olsun sana tavsiyem aracını bir cihaza bağlat bakalım ne sorun verecek sonucunu bizlerle  paylaşırsan seviniriz.
merhaba arkadaşlar

bornovada servise götürdüm arabayı bırak bakalım dediler işlerden bırakamadım dönerken çiğli de honda performans a götürdüm ahmet ustaya arabayı inceledi distributorde sıkıntı oldugunu söyledi yenisi baya pahalı dedi ikinci elini bulursan iyi olur diye soyledi ikinci eline bakacam bulamazsam eger yurtdışında sıfırı 250 dolar gibi ordan getirtmeye calışacam
« Son Düzenleme: Ocak 17, 2013, 03:58:49 ÖS Gönderen: yagmer »

tunci

« Yanıtla #629 : Ocak 17, 2013, 05:18:29 ÖS »
O kadar pahalı mıymış yahu? Desene ditirübütöre para sıkışmış usta çıkaracak. Şaka bir yana geçmiş olsun 2. el temiz bişi bulabilirsin umarım ama arada çok fark olmazsa sıfırı daha iyi tabi.
Ahmet ustayı nasıl buldun mekan filan nasıldı?

yagmer

• Mustafa DEĞER
« Yanıtla #630 : Ocak 17, 2013, 05:35:47 ÖS »
O kadar pahalı mıymış yahu? Desene ditirübütöre para sıkışmış usta çıkaracak. Şaka bir yana geçmiş olsun 2. el temiz bişi bulabilirsin umarım ama arada çok fark olmazsa sıfırı daha iyi tabi.
Ahmet ustayı nasıl buldun mekan filan nasıldı?
ahmet usta iyi ama kafam şunlara takıldı şimdi araştırma yaparken

http://www.ebay.com/itm/Brand-New-1997-1998-Honda-CRV-CR-V-B20B4-Ignition-Distributor-TD-97U-/330715853085?fits=Year:1998|Make:Honda|Model:CR-V&hash=item4d0033711d&item=330715853085&pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr

http://www.car-stuff.com/store/hondacr-v19971998a1cardonea184174211.html?prodSlot=Product+Listings+Page%3A1

üsteki 80 dolar altaki 240 dolar şipariş etsemmi diye düşünüyom ?

tunci

« Yanıtla #631 : Ocak 17, 2013, 05:39:19 ÖS »
Karşılaştırmaya çalıştım ama ben de anlamadım aradaki farkı. Bildiğim kadarıyla her parçanın kendine ait kod numarası var satan yerle bi şekilde telefon mu olur mail mi olur iletişime geçip sormak lazım

asosundan

« Yanıtla #632 : Ocak 17, 2013, 07:22:36 ÖS »
Karşılaştırmaya çalıştım ama ben de anlamadım aradaki farkı. Bildiğim kadarıyla her parçanın kendine ait kod numarası var satan yerle bi şekilde telefon mu olur mail mi olur iletişime geçip sormak lazım

üstad yurtdışı sıkıntı yaratabilir. bence istanbulda ikitellide dünya kadar çıkmacılar var vede garantili mal veriyorlar. bilgine

ERKOÇK

« Yanıtla #633 : Ocak 18, 2013, 10:31:05 ÖÖ »
Merhaba Değerli CR-V kullanıcıları,herkese güzel günler diliyorum.
Aranıza yeni katıldım,bir son 2 senedir CR-V (99-2001 kasa) merakıdır gidiyor,her gün ilanlarına bakıyorum sokakta gördüğüm zaman gözüm kalıyor,bende sonum ne olacak bilmiyorum.1998 euro civic kullanıyorum aracıma bi kıyıp satarsam kesinlikle bir CR-V alıcam nasip olursa,japon oto ustaları arkadaşlarım var onlara soruyorum,hergün araştırıyorum ve görüyorumki güzel bi araç ve bu forumu sizlerin paylaştıklarını okudukça biraz daha hasta oldum bu araca.Herşeyin hayırlısı bakalım,nasip.
Herkese saygılar...

asosundan

« Yanıtla #634 : Ocak 18, 2013, 02:13:39 ÖS »
Aranıza yeni katıldım,bir son 2 senedir CR-V (99-2001 kasa) merakıdır gidiyor,her gün ilanlarına bakıyorum sokakta gördüğüm zaman gözüm kalıyor,bende sonum ne olacak bilmiyorum.1998 euro civic kullanıyorum aracıma bi kıyıp satarsam kesinlikle bir CR-V alıcam nasip olursa,japon oto ustaları arkadaşlarım var onlara soruyorum,hergün araştırıyorum ve görüyorumki güzel bi araç ve bu forumu sizlerin paylaştıklarını okudukça biraz daha hasta oldum bu araca.Herşeyin hayırlısı bakalım,nasip.
Herkese saygılar...

üstadım crv benim 5. aracım diğer araçlarımda honda idi fakat crv ilk oldu. inanılmaz keyifli bir araç inşallah allah gönlüne göre verir istediğin cr-v yi bulursun facebooktan honda cr-v türkiye aratırsan benim aracımın ve yurt dışındaki cr-v lerin fotoları mevcut honda cr-v türkiye benim yaptığım bir sayfadır bilgine hertürlü cr-v foto v.s. paylaşabilirsin. hem de fotolar belki cr-v aşkını dahada ateşler. :-)

karmak

karmak

« Yanıtla #636 : Ocak 18, 2013, 05:34:35 ÖS »
Epoksi boya nedir

Epoksi boya, kimyasal ve fiziksel etkilere son derece dayanıklı,
epoksi reçine esaslı, yarı mat görünümde, son kat boyadır.
Epoksi Boya Özellikleri

Kimyasal ve fiziksel etkilere mükemmel dayanım göstermesi,
Her türlü metal ve beton yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilmesi.
Epoksi Boya
Kullanım Alanları

Epoksi boya son kat, asit ve baz gibi kimyasal maddelere maruz kalan
metal ve beton yüzeyler ile liman ve sanayi tesislerindeki metal
yüzeylere uygulanmış tüm epoksi astar ve ara kat sistemlerin üzerine,
son kat kaplama olarak kolaylıkla uygulanabilir.

Epoksi boya nasıl uygulanır.
Epoksi boya uygulamasından önce,
1411-1101 Epoksi Astar
1411-1102 Epoksi Çinko Fosfat Astar
1411-1103 Epoksi Zinc Rich Astar
1411-1104 Epoksi HB Astar
1411-1114 Epoksi Korozyon inhibitörlü Astar
1412-1201 Solventsiz Epoksi Astar
1421-1104 Epoksi HB Ara Kat
1421-1108 Epoksi Yüzey Toleranslı Ara Kat
1421-1109 Epoksi Miox Astar
1421-1208 Epoksi Yüzey Toleranslı HB Ara Kat
1811-1103 inorganik Çinko Astar
ürünlerinden biri, ilk kat (astar) olarak yüzeye uygulanmış ve aradan
en az 2, en fazla 72 saat süre geçmiş olmalıdır

Epoksi Boya Son Kat Uygulaması:
Epoksi boya Son Kat (1431-1201) ambalajı açıldıktan sonra tercihen
matkaplı motor ile iyice karıştırılarak homojenize edilir ve belirtilen
oranda Epoksi boya Sertleştirici (1431-1501) ile karıştırılır. Karışımı
uygulama viskozitesine getirmek için önerilen oranda Epoksi Tiner
(1451-1401) ilave edilir. Karışım uygulama viskozitesini verir.
(Püskürtme uygulamalarında uygulama viskozitesi 19” 22” / DC4 /
20°C, fırça ve rulo uygulamalarında ise 25” 40” / DC4 / 20°C olacak
şekilde ayarlanmalıdır.) Epoksi boya Son Katın, kendisinden beklenilen
performansı sağlayabilmesi için en az 50 - 60 µ. kuru film kalınlığı
verecek şekilde önerilen astarlar üzerine son kat olarak uygulanması
tavsiye edilir. Yaş üstü yaş uygulama yapılmayacak ise, ikinci kat
uygulamasında kat kabulü için 4 saat beklenmelidir.

Epoksi Boya Uygulama Sırasında:
Hava sıcaklığı 5°C ile 50°C arasında,
Uygulanacak zeminin sıcaklığı 10°C ile 30°C arasında,
Relatif Nem < 85 % olmalıdır.

Önemli Hatırlatmalar:
Herhangi bir sağlık problemi ya da yangın tehlikesine yol açmamak amacıyla kapalı ortamlarda yapılan uygulamalarda gerekli havalandırma sağlanmalıdır.
Yaş üstüne yaş uygulama yapılmadan birden fazla kat uygulamasının istenildiği durumlarda, katlar arasında 72 saat süre geçilmiş ise hafif zımpara yapılmalıdır.
İş sırasına uygun miktarda karışımlar hazırlanmalı ve bu karışımın tamamı tüketilinceye kadar, işe devam edilmelidir.
İş bitiminde, uygulama esnasında kullanılan tüm boya ekipmanları 1451-1401 Epoksi Tiner ile iyice temizlenmelidir.
Tatbikattan sonra yüzey, en az 36 saat su ile temas ettirilmemelidir. Kürlenmenin tam olarak sağlanması için boyalı yüzey kullanılmadan önce 7 gün beklenilmelidir.

karmak

« Yanıtla #637 : Ocak 18, 2013, 09:00:36 ÖS »
arkadaslar  belkı  fazladan  bılgı  olup  canınızı  sıkmayayım

lpg lı arac  sahıplerıne  uyarı

mmo  nun  lınkınde  ozellıkle  onemlı olan  tup  depolarının  bakımı ve  epoksı  boyayla  paslanan  yerlerın  boyanmasından  bahsedılıyor  yıne  sıtelerde  lpg  beynının  5 -6  yıl  omru oldugundan  bahsedılıyor.

bu  konuda  bılgısı  arastırması  olan  dostlar  paylasırsanız  sevınırım..
hadı  beyın  neysede   depoların  paslanması  bayagı  canımı  sıktı...
ıyı  aksamlar... :con

karmak

« Yanıtla #638 : Ocak 19, 2013, 04:23:01 ÖS »
LPG'li aracın çalıştırılması nasıl olmalıdır ?
Sabah aracı çalıştırırken ve akşam stop ederken benzin kullanılarak kapatılması tavsiye edilmektedir. Özellikle soğuk havalarda sabahları benzin ile ilk çalıştırmanın yapılması tavsiye edilmektedir. İlk ateşleme yapıldıktan sonra 3 bin devire gelindiğinde LPG'ye geçiş yapılmalıdır.
Otogazın kalite standardı var mı ?
EN 589 standardı, Avrupa Birliği Ülkeleri tarafından uyulması zorunlu olan otomotiv yakıtı olarak kullanılan LPG'ye ilişkin kalite standardıdır. Standart araç motoruna ve çevreye zararlı bazı bileşenlerin belirlenen seviyelerin altında tutulmasını zorunlu kılmaktadır. Sürekli gelişen benzin kalitesine ve motor teknolojilerine paralel olarak EN 589 standardı da sürekli olarak geliştirilmekte ve uyulması gereken kuralların sınırları giderek daraltılmaktadır. Türkiye'de de Mart 1996'da TS EN 589 olarak Türkçe'ye çevrilmiş ve ihtiyari standart olarak yayınlanmıştır.

LPG aracın motor aşınmasına etki eder mi ?
Kurşunlu benzin kullanmaya uygun olarak tasarlanan araçlarda LPG kullanımına geçildiğinde özellikle ilk çalıştırmada motor aşınmasının artması normaldir. Bu tip araçlarda belirli aralıklarla benzin kullanılması (4 depo LPG'den sonra, 1 depo benzin) tavsiye edilebilir. LPG, kurşun içermediğinden , benzin gibi motoru yağlama özelliğine sahip değildir. Kurşunsuz benzin kullanmaya uygun olarak üretilen araçlarda ise böyle bir uygulamaya gerek yoktur ve LPG'nin daha temiz bir yakıt olmasının avantajlarından yararlanılabilir.
Gaz tüketimi fazla ise ne yapılmalıdır ?
Hava filtresi temizlenmeli gerekirse değiştirilmelidir. Rölanti ve tam güç ayarları kontrol edilmelidir. Ateşleme avansı kontrol edilmeli, benzinli çalışmaya göre biraz yüksek olmalıdır.
LPG kullanan araçların özel bir bakıma ihtiyacı var mıdır ?
LPG kullanan bir aracın bakım gereksinimleri benzinli bir araçtan farklı değildir. Ancak, çift yakıtlı bir sistem olduğundan aracın benzin ile ilgili sistemlerinin çalışır durumda kalması için belirli aralıklarla benzin ile çalıştırılmalıdır
 :con.

tunci

« Yanıtla #639 : Ocak 21, 2013, 07:51:03 ÖÖ »
Herkese saygılar...
Hoşgeldiniz, Allah gönlünüze göre versin. Ben de henüz 1 ay filan oldu civic den cr-v ye geçeli. Eski kullanıcı arkadaşlar da var, onların görüşleri de çok etkili oldu. Bakarsınız aradığınız arabayı burda bulursunuz :)

tunci

« Yanıtla #640 : Ocak 21, 2013, 07:55:05 ÖÖ »
@karmak üstad, bizim arabalar ilk çalıştırmada benzinde çalışıyor, stop ederken ayrıca benzine almıyoruz ama stop ederken de benzine alıp yapılmalı diye yazmışlar, bunu yapabiliriz sanırım. Depo paslanmasını da bir okuyalım bakalım.

ERKOÇK

« Yanıtla #641 : Ocak 21, 2013, 11:26:18 ÖÖ »

üstadım crv benim 5. aracım diğer araçlarımda honda idi fakat crv ilk oldu. inanılmaz keyifli bir araç inşallah allah gönlüne göre verir istediğin cr-v yi bulursun facebooktan honda cr-v türkiye aratırsan benim aracımın ve yurt dışındaki cr-v lerin fotoları mevcut honda cr-v türkiye benim yaptığım bir sayfadır bilgine hertürlü cr-v foto v.s. paylaşabilirsin. hem de fotolar belki cr-v aşkını dahada ateşler. :-)
[/quote]
Üstadım facebook ta bulamadım sizi  honda cr-v türkiye yazıyorum çıkmıyor.

ERKOÇK

« Yanıtla #642 : Ocak 21, 2013, 11:31:17 ÖÖ »
Herkese saygılar...
Hoşgeldiniz, Allah gönlünüze göre versin. Ben de henüz 1 ay filan oldu civic den cr-v ye geçeli. Eski kullanıcı arkadaşlar da var, onların görüşleri de çok etkili oldu. Bakarsınız aradığınız arabayı burda bulursunuz :)
Teşekkür ederim Allah herkesin gönlüne göre versin.Evet takip ediyorum ve biliyorum Cr-v'niz hayırlı olsun güle güle kullanın inşallah.
Bir gün bende benim aslanı satmaya karar verebilirsem :(  zaten direk buradan genel olarak arakadaşlara CR-V'sini satan varmı diycem :) inşallahta burdan bulurum.

saygılarımla,herkese güzel günler dilerim...

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #643 : Ocak 21, 2013, 12:58:12 ÖS »
Muhabbetiniz bol olsun.

Bugün amerikadan sipariş verdiğim oksijen sensörü geldi ayın 8 de sipariş vermiştim beklediğimden hızlı geldi, ayrıca araçta kafama takılan şanzıman ve defransiyel yapı vardı, bugün bursa inallardan şanzıman için litresi 30 lira defransiyel için litresi 35 lira totalde 3 litre şanzıman 1 litre defransiyel yağına 125 tl verdim artık içim rahat :)

karmak

« Yanıtla #644 : Ocak 21, 2013, 01:01:30 ÖS »
Muhabbetiniz bol olsun.

Bugün amerikadan sipariş verdiğim oksijen sensörü geldi ayın 8 de sipariş vermiştim beklediğimden hızlı geldi, ayrıca araçta kafama takılan şanzıman ve defransiyel yapı vardı, bugün bursa inallardan şanzıman için litresi 30 lira defransiyel için litresi 35 lira totalde 3 litre şanzıman 1 litre defransiyel yağına 125 tl verdim artık içim rahat :)

HOCAM  HAYIRLI  OLSUN   MARKASI  NEYDI  DIYE  SORACAGIM  YAGLARIN :con

karmak

« Yanıtla #645 : Ocak 21, 2013, 01:04:46 ÖS »
ARKADASLAR  LPG  YI  50.000 KM YI  GECIP  HIC  BEYIN  DEGISIMI  YAPAN  VARMI  YOKSA 
SADECE  IÇ  TAKIMLARMI  DEGISIYOR..
BIRDE  ATIKERE   BASKA  MARKA  BEYIN  TAKILIYORMU..
BILENLER  BILMEYENLERE  ANLATIRSA  SEVINIRIM,
HERKESE  IYI SURUSLER.. :con :gitar

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #646 : Ocak 21, 2013, 02:16:03 ÖS »
Buzamana kadar beyin değişen 1 arkadaşım vardı, o da araba sabıtıyordu garantiden değiştirdi, onun haricinde 50 bin km malum ülkemiz insanı arıza vermeden el atmaz değişen olduğunu zannetmiyorum.

Yağlar %99 yarın elimde olur detaylı yazarım. Enson yaptığım ölçümlerde 11 litreyle 70 km gidebildim hep şehir içi kısa mesafe yaklaşık .44 kuruş yaktık bakalım yağ ve sensörden sonra ne yakacaz çok merak ediyorum.

tunci

« Yanıtla #647 : Ocak 21, 2013, 02:33:27 ÖS »
Buzamana kadar beyin değişen 1 arkadaşım vardı, o da araba sabıtıyordu garantiden değiştirdi, onun haricinde 50 bin km malum ülkemiz insanı arıza vermeden el atmaz değişen olduğunu zannetmiyorum.

Yağlar %99 yarın elimde olur detaylı yazarım. Enson yaptığım ölçümlerde 11 litreyle 70 km gidebildim hep şehir içi kısa mesafe yaklaşık .44 kuruş yaktık bakalım yağ ve sensörden sonra ne yakacaz çok merak ediyorum.
Ben de merak ediyorum, sübap ayarı da yaptıracak mısın?

bankaci05

• Ömer Faruk
« Yanıtla #648 : Ocak 21, 2013, 02:54:20 ÖS »
yağdan gazdan değil  o iş. lpg den geciyor. takdırın Prins marka lpg rahat edin. :)
bu arada şanzıman yağı ve difransiyel yağı için totalden mi aldım dedin ben mi yanlış anladım. 

tunci

« Yanıtla #649 : Ocak 21, 2013, 03:19:06 ÖS »
Lpg üzerinde tadilat yapılabiliyorsa (beyni,enjektörleri) değiştirilebilir. Ama bu durumda çalışır duurmdaki lpg yi söküp yerine yenisini taktırmak epeyce masraflı olur değer mi değmez mi tartışılır :)
Yağlar için de Bursa İnallar yazmış, total değil sanırım.