Gönderen Konu: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 1245996 defa)

tunci

Ynt: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım
« Yanıtla #550 : Ocak 09, 2013, 08:53:18 ÖÖ »
Günaydın, mutlu sabahlar. Güzel bir sayfa olmaya başlamış, emeği geçenlere teşekkürler :)

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #551 : Ocak 09, 2013, 10:10:41 ÖÖ »
Arkadaşlar resmide şanzıman yağı kısmını yorumlayabilirmisiniz. Otomatik 2,9 litre diyor aşağda değiştirme toplam 6,8 diyor  bi cacık anlamdım. Forumlarda 4 litrenin yeterli geldiği söyleniyor yorumlarınızı bekliyorum.

Defransiyel yağını şanzımandan alıyor sanırım, defransiyel için ayrı bir kısım yok sanırım ne dersiniz.

« Son Düzenleme: Ocak 09, 2013, 10:14:15 ÖÖ Gönderen: NUJMAN »

yanardag06

• Volkan BAYRAM
« Yanıtla #552 : Ocak 10, 2013, 01:58:59 ÖS »
tüm honda crv (97-2001) kullanıcılarına selam olsun. adım volkan Ankara da yaşıyorum 1999 model otomatik crv sahibiyim 6 ay önce satın aldım. beni de takıma ekleyebilirsiniz.
aracımda ses sisteminde değişiklik yapmak istiyorum. bilgisi olanlardan yardımlarını esirgememelerini rica ediyorum.
öncelikle orjinal hoparlörleri  kullanarak anfi ve koltuk altı bas almak niyetindeyim.. http://www.sonicelectronix.com/item_42488_NVX-QBUS8.html veya olursa http://www.sonicelectronix.com/item_45395_Pyle-PLMRBS8.html bu modellerden birini almak istiyorum. sizce nasıl olur?
yada orjinal hopalörleri de çıkarıp.  http://www.sonicelectronix.com/item_52546_Focal-6.5-Speaker-Package-NVX-Amp-Sound-Dampening.html böyle bir sistem mi yapmalıyım?
  umarım forum hareketli ve zengin içerikli takibi zevkli bir forum olur. emeği geçen herkes çok teşekkür eder, iyi günler dilerim.

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #553 : Ocak 10, 2013, 02:13:20 ÖS »
Volkan bey aramıza hoşgeldiniz. Bende benzer bişey düşünüyorum normal hoparlörleri gayet iyi fakat sesi çok açınca bozuluyor, böyle sesi toklaştıracak bişey arıyorum bende...

yanardag06

• Volkan BAYRAM
« Yanıtla #554 : Ocak 10, 2013, 02:27:31 ÖS »
Volkan bey aramıza hoşgeldiniz. Bende benzer bişey düşünüyorum normal hoparlörleri gayet iyi fakat sesi çok açınca bozuluyor, böyle sesi toklaştıracak bişey arıyorum bende...

hoş bulduk. ilginiz için de teşekkürler
sevgili numan aracıma  http://www.aliexpress.com/snapshot/205414872.html linkteki cihazdan taktırdım. dediğiniz gibi normal hoparlörleri 16 cm Pioneer 4adet ve gayet iyiler fakat sesin ve basın canlı gelmesini istiyorum çok az orjinalliğini bozarak yada hiç bozmadan bakalım başarabilecekmiyim:)

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #555 : Ocak 11, 2013, 07:06:56 ÖÖ »
Cümleten günaydın.

Ses konusunda fazla bir tecrübem yok. Bikaç yere sordum anfi takmaktan bahsettiler şimdilik beklemedeyim.

asosundan

« Yanıtla #556 : Ocak 11, 2013, 07:38:58 ÖÖ »
tüm honda crv (97-2001) kullanıcılarına selam olsun. adım volkan Ankara da yaşıyorum 1999 model otomatik crv sahibiyim 6 ay önce satın aldım. beni de takıma ekleyebilirsiniz.
aracımda ses sisteminde değişiklik yapmak istiyorum. bilgisi olanlardan yardımlarını esirgememelerini rica ediyorum.
öncelikle orjinal hoparlörleri  kullanarak anfi ve koltuk altı bas almak niyetindeyim.. http://www.sonicelectronix.com/item_42488_NVX-QBUS8.html veya olursa http://www.sonicelectronix.com/item_45395_Pyle-PLMRBS8.html bu modellerden birini almak istiyorum. sizce nasıl olur?
yada orjinal hopalörleri de çıkarıp.  http://www.sonicelectronix.com/item_52546_Focal-6.5-Speaker-Package-NVX-Amp-Sound-Dampening.html böyle bir sistem mi yapmalıyım?
  umarım forum hareketli ve zengin içerikli takibi zevkli bir forum olur. emeği geçen herkes çok teşekkür eder, iyi günler dilerim.

üstad aramıza hoşgeldin. ses sistemi konusunda bizim araçlarda 4 adety 16 cmlik pioneer kolon var fkat bence bu kolonlar yeterli değil.
 (ses sistemi için) onun yerine jbl yada muadili 2 takım 16 cmlik kompenant ve orta şekerli bir amfi sizi fazlası ile tatmin eder.

yanardag06

• Volkan BAYRAM
« Yanıtla #557 : Ocak 11, 2013, 08:01:42 ÖÖ »
öncelikle herkese günaydın,
sevgili asosundan,
cevabınız için teşekkürler,
yukarıda linklerini verdiğim sistem veya sistemler için bir görüş bildirebilir misin?
teşekkür eder iyi günler dilerim.

bankaci05

• Ömer Faruk
« Yanıtla #558 : Ocak 11, 2013, 08:32:26 ÖÖ »
aracda net ses almak, müziğin tadına varmak tabiiki güzel bişey ama bir arazi aracı için ne kadar uyar bu durum bilemiyorum. yani benim şahsi fikrim bu araclarda çevrenin, doğanın, normal araclarla gidilemeyen yerlerin, sakinliğin,dinginliğin, huzurun tadını cıkarmak daha mantıklı gibi geliyor. yani izleyeceğin televizyon programının, müziğin ne kadar yüksek sesle dinleniyor olması lazım ki bu ses sistemi aracda yer kaplasın?  sadece benim şahsi fikrim sakın yanlış anlkama. yapılırsa güzel olmaz mı . kişiye göre değişir.

yanardag06

• Volkan BAYRAM
« Yanıtla #559 : Ocak 11, 2013, 11:16:31 ÖÖ »
sevgili bankaci05
ne demek istediğinizi anladım:)
araç aslında tam da arazi taşıtı değil ama öyle aman aman da asfalt aracı değil:)
her iki durumu da dengeleyen yani azıcık arazi konforu ile bunun yanında asfalt konforu da olan bir araç en azında ben bu amaç ile kullanıyorum Ankara da yaşayan bir Karadenizli olarak;
ses sisteminde istediğim şey ise yüksek volumde ses almak değil asıl amacım az ses ile temiz ve güçlü dinleti istiyorum. kaldı ki aracın orjinalliğini bozmadan bunu yapmak en büyük arzum. fakat arkadaşım asosundan da dediği gibi 16 cm lik daha güçlü bir kompenant ve ince kendinden anfili bas ve orta ölçekli bir anfi ile bu işi halledebilirim her ikisi de ön iki koltuk altına montajlanabilinir diye düşünüyorum, bilgisi olan arkadaşlarda da yardım alabilirim
iyi günler.

NUJMAN

• NUMAN YILDIRAN
« Yanıtla #560 : Ocak 11, 2013, 01:56:16 ÖS »
Yukarda paylaştığım resim konusunda fikri olan yok mu?

karmak

« Yanıtla #561 : Ocak 11, 2013, 08:29:51 ÖS »
Arkadaşlar resmide şanzıman yağı kısmını yorumlayabilirmisiniz. Otomatik 2,9 litre diyor aşağda değiştirme toplam 6,8 diyor  bi cacık anlamdım. Forumlarda 4 litrenin yeterli geldiği söyleniyor yorumlarınızı bekliyorum.

Defransiyel yağını şanzımandan alıyor sanırım, defransiyel için ayrı bir kısım yok sanırım ne dersiniz.

numan kardeş 
kimseye kafanı takma
şanzıman yağı tıpasını açtır  eğer değişimi geldiyse  her 40 000 de bır 
yağı boşaltsınlar  sen  hem  yağa  hemde  sökülen  tıpaya bak
yag  kahverengı  sıyaha yakındır
tıpada  parça olmasın  malum  mıknatıslı  bazı  durumlarda  sanzumandan  bır  parça diş  kopabilir  dikkat  edilmeli
sen  3  lt  zaten  o  kadar  alır  yağ   koydur 
yağ  orjinaş  honda   olsun  yoksa  enos  olabilier  o da yoksa  mobıl  dekxtron  3   muadılı  olabılır.
sonrasında  gonlun  rahat  yolun  acık  olsun

resımde yazılan  komple  sanzıman  ınerse  8  lt olur   anlamında

defransıyel  yagı da  eger  arac  sag  sol  donmelerde  gıcırdarsa  ses  arkadan  gelır
1  lt  orjınal  honda  yagı  bıraz ınce  ıscılık  le  degısıyor
her ıkı  kısımda  bagımsız  kendı  yaglarını  kullanır.
kolay  gelsın

asosundan

« Yanıtla #562 : Ocak 12, 2013, 06:25:15 ÖS »
nujman kardeşim saat olmadı maalesef :-( çalışmıyor. bir arkadaşta var oda 70 tl istiyor oda civic saati karar senin bu arada dörtlünün ampulünü sağolsun kardeşim yaptı çalışıyor.

yagmer

• Mustafa DEĞER
« Yanıtla #563 : Ocak 12, 2013, 08:52:31 ÖS »
merhaba arkadaşlar geçen günde yazmıştım ama cevap veren olmadı şimdi tekrar yazıyorum

4-5 gün önce ortalama 80-90 km hızla giderken araba stop etmişti. kenara cekip yeniden çalıştırdım ilk biraz zor çalıştı ama çalıştı sonra bidaha yüksek hızdayken hiç olmadı.

bugün gene aynısı oldu sadece şu dikkatimi cekti motor arıza lambası sonradan yanıyo o yandıgı anda stop ediyo normalde lpg den dolayı yanıyodu ama son zamanlarda ilk başta yanmıyo sonradan yanıyo ve yandıgında da boyle bişey oldu sizlerinde başına geldiyse boyle bişey bilgi verirseniz sevinirim ayrıca lpg nin markası destro diye bir marka

asosundan

« Yanıtla #564 : Ocak 12, 2013, 09:50:02 ÖS »
merhaba arkadaşlar geçen günde yazmıştım ama cevap veren olmadı şimdi tekrar yazıyorum

4-5 gün önce ortalama 80-90 km hızla giderken araba stop etmişti. kenara cekip yeniden çalıştırdım ilk biraz zor çalıştı ama çalıştı sonra bidaha yüksek hızdayken hiç olmadı.

bugün gene aynısı oldu sadece şu dikkatimi cekti motor arıza lambası sonradan yanıyo o yandıgı anda stop ediyo normalde lpg den dolayı yanıyodu ama son zamanlarda ilk başta yanmıyo sonradan yanıyo ve yandıgında da boyle bişey oldu sizlerinde başına geldiyse boyle bişey bilgi verirseniz sevinirim ayrıca lpg nin markası destro diye bir marka

üstad başıma böyle birşey gelmedi. aracını cihaza bağlattınmı acaba bağlattıysan hata verdimi ? valla ben bu konuda yorum yapmak istemiyorum. yanlış yönlendirme yapmamak için kocaelinde lsaydın problemini çözebilirdik ama ...

bankaci05

• Ömer Faruk
« Yanıtla #565 : Ocak 14, 2013, 07:37:45 ÖÖ »
arkadaşın dediği gibi bilgisayara bağlat ve arızanın ne olduğunu anla önce. cok ilginç geldi bana ve ben yaşamadım but rü bir olay.

tunci

« Yanıtla #566 : Ocak 14, 2013, 12:30:43 ÖS »
Merhabalar, sevgili @yagmer. Biraz araştırınca yolda giden arabanın bir kaç sebepten stop ettiğini okudum. En sık rastlananlar ateşleme sistemi, sensör arızaları ve lpg soğutması. Kimisi distribitörü değiştirince halletmiş kimisi bujileri kabloları değiştirmiş kimisi de yakıtla ilgili hava akış debimetresi gibi parça ve sensörleri değiştirerek halletmiş. Bütün bunları yaparken arabanın ateşleme sisteminin, boğazın ve filtrelerin temiz olmasının önemini vurgulamışlar. Bazı terimleri yanlış yazmış olabilirim kusuruma bakmayın :)
Sonuç olarak arkadaşların dediği gibi test cihazından arıza koduna bakmakta fayda var.

karmak

« Yanıtla #567 : Ocak 14, 2013, 02:55:32 ÖS »

tuci arkadaşın dediği gibi
bu gun ustama sordum
sıze onerım  aresleme bobınını  kontrol  ettırmenız  buyuk  ıhtımal  bozuk  yada  bozulacak
eger tekrar calısmasaydı  dıger sartlar  gecerlı  ıdı  ancak  elektrık  sıstemını  ıncelettırın  eger  ıstanbulda ısenız  göztepe   sanayı  honda  ferit   tek adres 
ıyı  yolculuklar  tum  arkadaslara

bu  arada  oksıjen  sensorunu  bende  temızlettım  ustam  kırmadı  temız  ama  gınede  temızlettırelım  dedı    lpg lı  araçlarda  fazla  sorun  cıkarmayan  bır  parca  oldugunu  soyledı  ılgılenen  arkadaslara  duyurulur...

tunci

« Yanıtla #568 : Ocak 14, 2013, 03:26:02 ÖS »
Benim vantilatör kayışının ordan ses geliyor, gözle ve kulağımla sesin geldiği yeri tesbit etmeye çalıştım. Kayış devir-dayim pampasına, marş dinamosuna da bağlı. En üstte devir-dayim var ses sanki onun bilyelerinden geliyomuş gibi, motor ısınınca da geçmedi 3 gündür devam ediyo. Rölantide çalışırken kayışın üzerine bir kaç damla su akıttım ses kesildi ama sese neden olan parça halen sıkıntılı muhtemelen su kuruyunca tekrar yapacak. En küçük masraf olarak tahmin ettiğim kayışı değiştirmekten başlayarak sorunu çözmeye çalışıcam bakalım, umarım çok masraf çıkarmaz.

tunci

« Yanıtla #569 : Ocak 14, 2013, 03:32:52 ÖS »
Sevgili @karmak, ustalara gidince eğer ahbaplığımız da yoksa oksijen sensörü gibi parçalara dokunmak istemiyorlar ricayla yapıyorlar. Ben mesela elimdeki bilgisayarın işlemci macunlarına kadar sık sık değiştirip temizliyorum. Arabayla da ilgili aynı heveslerim var hem arabayı tanımak hem de arabaya hakim olmak için. Ben yolun başındayım henüz, tecrübeli arkadaşların yaptıkları işleri burada mümkün olabiliyosa da resimli olarak anlatmaları şahane olur.

bankaci05

• Ömer Faruk
« Yanıtla #570 : Ocak 14, 2013, 03:34:09 ÖS »
o dediğin kayış klima kayışı ve bilya da klima bilyası olmasın sakın. :( o kayışı ordan kesmeden çıkarmaları pek mümkün olmuyor diye biliyoruım. yenisi ise 65 tl diye hatırlıyorum. servisde orjinali. muadili dışarda 15-20 tl . bilya hakkında ise fiyat bilgim yok ama yolda devir yüksekken klima çalıştırmamaya gayret et. bu arada orjinal kayış ile dışarda satılan muadilleri arasında bariz bir fark var. orjinali gerçekten adam gibi duruyor. servise gidip kontrol ettirmeni tavsiye ederim. kayışı kurtarma şansın olabilir.

tunci

« Yanıtla #571 : Ocak 14, 2013, 06:54:04 ÖS »
Emin değilim ama videolarına bakınca fan kayışı olarak çıkıyo. Linkini verdiğim videoda aynı bendeki problem var.
http://www.youtube.com/watch?v=E3uWlO6n6Ws

karmak

karmak

karmak

« Yanıtla #574 : Ocak 15, 2013, 09:02:03 ÖÖ »
 LPG filtresi kirlendiğinde araçta nasıl bir problem ortaya çıkar.
Soğuk motorda stop, soğuk motorda rolanti dalgalanması olabilirmi.

Filtredeki kostik kir soğuk motorda lpg geçişini etkiler ve rolanti bozukluğu,stop ve benzine geçmeye sebebiyet verir.Filtre ısındıkca lpg geçişi biraz rahatlar fakat yüksek devirlerde benzine geçme ve performans kayıbı devam eder.Ayrıca ısıdan dolayı çözülmeye başlayan kostik lpg enjektörlerine ve subop yatkalarına zarar vermeye başlar.Her 10 bin km'de peryodik bakımlarınızı yaptırmaya özen gösteriniz.Bu şekilde sistemi korumuş olursunuz