Gönderen Konu: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 1242262 defa)

bilalsahin

• Bilal Şahin
Ynt: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım
« Yanıtla #3175 : Kasım 23, 2016, 07:14:57 ÖÖ »
Bana kalırsa 128HP olan versiyon 147HP olandan yakıt ekonomisi sağladığı için daha iyi
İki aracın motoru hemen hemen aynı
Japonlar emme ve eku sisteminde yaptığı değişiklikle aracı 147HP yapmışlar
19HP fark eğer siz yoldaki diğer araçlarla katılımma şeklinde olmayacaksanız çok ta işinize yaramayacak.
Kaldı ki bu gücü araç 5500d/d civarı bant da ortaya çıkarıyor.
Eko kullanım için 3000d/d üstüne çıkmayacağınızı düşünürsek sizin için sıkıntı olmayacaktır.

cevalier

« Yanıtla #3176 : Kasım 23, 2016, 08:19:33 ÖÖ »
Bana kalırsa 128HP olan versiyon 147HP olandan yakıt ekonomisi sağladığı için daha iyi
İki aracın motoru hemen hemen aynı
Japonlar emme ve eku sisteminde yaptığı değişiklikle aracı 147HP yapmışlar
19HP fark eğer siz yoldaki diğer araçlarla katılımma şeklinde olmayacaksanız çok ta işinize yaramayacak.
Kaldı ki bu gücü araç 5500d/d civarı bant da ortaya çıkarıyor.
Eko kullanım için 3000d/d üstüne çıkmayacağınızı düşünürsek sizin için sıkıntı olmayacaktır.

saten hız tutkunu bir insan değilim.  fiyat bugun pazarlık yapacagız 27 bin istedi. 26 ya indirebilrsem süper olur o halde.

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #3177 : Kasım 23, 2016, 12:48:45 ÖS »
Temiz bir araçsa kesinlikle alınır.
Bende var 98 128HP çok memnunum
Araç daha 135000 km'de tüm bakımları eksiksiz yapıldı.
Ön arka alt takımlar, motor, şanzıman bakımları yani
Bugün satacak olsam 33'ten aşağı vermem kesinlikle
26/27 iyi rakamlar tabi aracın durumuna göre

cevalier

« Yanıtla #3178 : Kasım 23, 2016, 11:26:43 ÖS »
Net bilgiler geldi arkadaslar. Arac 200 bin in ustunde km si. 140 binde komple motor yapilmis. Arka camurluklarda 2 parca curume baslangiclari varmis. 1 on camurluk boyali. Hasar kaydi yok. Stepne kapagi bagaj panzotu yok. Duble din teyp var masa var ceki demiri var.  Fiyat : 28 bin  bana cok geldi ama arafta kaldim.

ultrakif

« Yanıtla #3179 : Kasım 24, 2016, 11:18:51 ÖS »
Net bilgiler geldi arkadaslar. Arac 200 bin in ustunde km si. 140 binde komple motor yapilmis. Arka camurluklarda 2 parca curume baslangiclari varmis. 1 on camurluk boyali. Hasar kaydi yok. Stepne kapagi bagaj panzotu yok. Duble din teyp var masa var ceki demiri var.  Fiyat : 28 bin  bana cok geldi ama arafta kaldim.
cacık

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #3180 : Kasım 25, 2016, 10:16:04 ÖÖ »

Durumuna tam bakmak lazım
200000 üstü ama yıla oranladığında km normal kalır neredeyse
Yılda 10000km yol yapsa (ki normal) 98 model bi araç en az 180000km olur.
Yılda 20000km yol yapsa (yoğun kullanılmış) 98 model bir araç 360000km olur.
Yani 230000/240000 km bandına kadar normal bence
Tabi baştada dediğim gibi durumuna bakmak önemli
Ayrıca bunların motorları çok sağlam neden 140000km'de motor yapılmış? Bana saçma geldi.

umitaydin87

« Yanıtla #3181 : Kasım 25, 2016, 05:46:14 ÖS »
Diğer yazdıklarıma cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.
aracın lpg lastık vs bir kaç eksigi vardı.
sırasıyla gittigimde lastik işini hallettim at lastık aldım orjınal ebatlarına sadık kalarak sıra sıbop ayarında sonrsında lpg işi
bu arada şöyle bir sıkıntı gözlemlıyorum. aracım 240 bın de  butun genel bakımlar yenı yapıldı.
araçtakı sorun radyatör horumlarında alttakı ustekı hortumlarda gergınlık hıssedıyorum. su eksılmesı yok yag eksılmesı yok fan acıyor hareret göstergesı normal sevıyede yanı ortada gosterıyor duman vs yok aklıma conta geldı ancak yagda suda bozulma yok cekış maşallahı var hortumlar da balon balon sisiklik dglde 10 12 km kullandım dıyelım kaputu açık sıkıyorum gergın duruyor neden oldugunu çözemedım havasını aldımhordum ustundekı vıdayıgevşettim su akışını sagladım başka nasıl alıyor dogrumu bılmıyorum yada başka nedne olabılır yada ben mı evhamlıyım normal mı bu gergınlık her ıkı hortumu sıktıgındada gergınlık hıssedıyor taş gibi dgl yumuşacıkta degil

cevalier

« Yanıtla #3182 : Kasım 26, 2016, 06:28:56 ÖS »
Arkadaslar ankarada bir galericide 99 model 147 lik crv buldum. 29500 istiyor km 290 binde degiseni yok 5 parca boyasi var. Motor sasi no istedim verdi adam. Sigortaci oldugum icin tramerden gecmisine baktim. Hasari yok.. Telefon ettim. 2 vitesten 3. Vitese gecerken 1-2 saniye duraksiyormus sanzuman.. Sorun ne olabilir. Araci bu sekilde alsak ne kadar masrafi cikar acaba.yarin bakmaya gidecem araca
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2016, 06:30:27 ÖS Gönderen: cevalier »

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #3183 : Kasım 28, 2016, 03:38:38 ÖS »
Arkadaslar ankarada bir galericide 99 model 147 lik crv buldum. 29500 istiyor km 290 binde degiseni yok 5 parca boyasi var. Motor sasi no istedim verdi adam. Sigortaci oldugum icin tramerden gecmisine baktim. Hasari yok.. Telefon ettim. 2 vitesten 3. Vitese gecerken 1-2 saniye duraksiyormus sanzuman.. Sorun ne olabilir. Araci bu sekilde alsak ne kadar masrafi cikar acaba.yarin bakmaya gidecem araca

Bu konuda bi fikrim yok
Bi ustaya gösterip ona göre fiyatta da indirimle alınabilir bence

7oclcrv

« Yanıtla #3184 : Aralık 02, 2016, 01:40:18 ÖS »
Merhaba bende aranıza yeni katılanlardanım. 1 Aylık Honda CRV 2000 150Bg kullanıyorum. 167000km de aracım.
Araç lpg ye geçince titremeler rölanti düşüş çıkışları, soğukken stop etmeler, çekişte düşüklük oluyor benzinde zorladım ama daha hiç olmadı.
Sorunu nedir bilenler yardımcı olabilir mi?

ACCELERATOR POWER

• ACCELERATOR POWER
« Yanıtla #3185 : Aralık 03, 2016, 08:42:39 ÖÖ »
Merhaba bende aranıza yeni katılanlardanım. 1 Aylık Honda CRV 2000 150Bg kullanıyorum. 167000km de aracım.
Araç lpg ye geçince titremeler rölanti düşüş çıkışları, soğukken stop etmeler, çekişte düşüklük oluyor benzinde zorladım ama daha hiç olmadı.
Sorunu nedir bilenler yardımcı olabilir mi?

Merhaba. Aracınızda da kaç senelik lpg kiti var...??? Sorunun büyük ihtimalle subap ayarı. En son subap ayarını ne zaman yaptırdınız...??? Eğer subap ayarını yakın zamanda yaptırmanıza rağmen bu sorunları yaşıyorsanız aracınızın subap takımının değişmesi gerekir. Tabi km niz düşük, bu km' lerde böyle bir durum yaşanması pek söz konusu olamaz ama ilk sorumun cevabı son söylediğim faktöre etki edebilir. Yani aracınızda kaç senelik kit var...???
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2016, 08:43:51 ÖÖ Gönderen: ACCELERATOR POWER »

7oclcrv

« Yanıtla #3186 : Aralık 05, 2016, 07:18:05 ÖÖ »
Önceki yorumları okudum herkes Honda Ferit yazmış aradım buldum gittim ustanın yanına. Sürdü baktı arabaya subap ayarı dedi inşallah sadece ayarla gider sorun. Benden önceki sahibi sağolsun hiç bakmamış arabaya..

umitaydin87

« Yanıtla #3187 : Aralık 07, 2016, 02:44:52 ÖS »
alıntıdır facebook üzerinden bir grup belki ilgilenirsiniz diye paylaşmak istedim
Mrb arkadaşlar bende katılayım aranıza  Ayrıca crv ile ilgili forum eksikliğinden bende üzüntü duyduğum için facebookta Honda CR-V 1997-2001 adında grup açtım çok aktif olmasa da yabancı üyelerinde katılımıyla 93 kişi şu anda oradan da katılım sağlanıp fikir alışverişi yapılabilir. 

umitaydin87

« Yanıtla #3188 : Aralık 07, 2016, 06:23:02 ÖS »
Diğer yazdıklarıma cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.
aracın lpg lastık vs bir kaç eksigi vardı.
sırasıyla gittigimde lastik işini hallettim at lastık aldım orjınal ebatlarına sadık kalarak sıra sıbop ayarında sonrsında lpg işi
bu arada şöyle bir sıkıntı gözlemlıyorum. aracım 240 bın de  butun genel bakımlar yenı yapıldı.
araçtakı sorun radyatör horumlarında alttakı ustekı hortumlarda gergınlık hıssedıyorum. su eksılmesı yok yag eksılmesı yok fan acıyor hareret göstergesı normal sevıyede yanı ortada gosterıyor duman vs yok aklıma conta geldı ancak yagda suda bozulma yok cekış maşallahı var hortumlar da balon balon sisiklik dglde 10 12 km kullandım dıyelım kaputu açık sıkıyorum gergın duruyor neden oldugunu çözemedım havasını aldımhordum ustundekı vıdayıgevşettim su akışını sagladım başka nasıl alıyor dogrumu bılmıyorum yada başka nedne olabılır yada ben mı evhamlıyım normal mı bu gergınlık her ıkı hortumu sıktıgındada gergınlık hıssedıyor taş gibi dgl yumuşacıkta degil
sıkıntıyı çok şükür çözdüm radyatör kapagındanmış ileride birinin başına gelirse belki faydası olur

7oclcrv

« Yanıtla #3189 : Aralık 09, 2016, 09:46:26 ÖÖ »
Dert bitmiyor. Yeni farkettim paspaların altı sırılsıklam su alıyor araba biyerden :S

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #3190 : Aralık 09, 2016, 12:31:23 ÖS »
Cam kenarlarını, özellikle ön cam kenarlarını, birde kapı fitillerini kontrol etmelisin!

umitaydin87

« Yanıtla #3191 : Aralık 13, 2016, 05:40:32 ÖS »
Dert bitmiyor. Yeni farkettim paspaların altı sırılsıklam su alıyor araba biyerden :S

farklı marka aracımda meydana geldı böyle bir sorun kalerifer radyatöründen kaçak yapmıştı antifirize dayanamayıp
« Son Düzenleme: Aralık 13, 2016, 05:41:14 ÖS Gönderen: umitaydin87 »

SİNAN1963

• Sinan Calayoğlu
« Yanıtla #3192 : Ocak 01, 2017, 04:58:47 ÖS »
merhaba arkadaşlar
uzun bir süre foruma giremedim ve okuyamadım
ancak şimdi kaldığım yerden okuyarak son mesaja geldim
bende yazmak istedim ancak benim sorunum yok
ama genede yazmak istedim kusuruma bakmayın
2000 model honda crv 2.0 ies ov 147 bg lik otomatik şanzıman aracımı sorunsuz bir şekilde kullanıyorum 4 yıldır bende bu araç
katalitik konvektör değiştirdim geçen bayramda başka hiç bir sorun yaşamadım
aracımın bakımları anadolu yakasında ferit usta tarafından yapılmaktadır
sen kalk güngörenden maltepeye buna sebeb KARDAK kardeşimizi dinlememdendir
ama çok memnunum sağolasın KARDAK...
BU ARAÇLAR DOĞRU BAKIM YAPILDIĞINDA SORUNSUZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM
saygılarımla

tarık yaşam

« Yanıtla #3193 : Ocak 05, 2017, 10:56:51 ÖÖ »
Arkadaşlar benim araç 1999 147'lik. Arabada kısa süre önce sabahları çalıştırırken sorun başladı. En sonunda çok zor çalıştırır oldum. Ustanın birisi lpg beyninden olabilir dedi. Lpg beyni ya da lpg enjektörleri bozulursa manifolta lpg kaçırırmış, manifoltta biriken lpg yüzünden aracın çalışmasında vs sorun olurmuş. LPg'yi depodaki vanasından kapattım. Sorun bitti.Araba normale döndü. Yok beyin değiştir, yok enjektör değiştir uğraşmayım dedim, komple lpg kitini sıfırlayım dedim, zavoli taktıracaktım. Ustadan gün aldım. Depodaki gaz bitsin diye lpg'yi geri açtım. Araba 4-5 gündür lpg'de de normal çalışmaya başladı. Bir iki kere bir düzensizlik hissettim.BU yüzzden halen emin olamıyorum.LPG sorunlu mu değil mi? Değiştireyim mi değiştirmeyim mi diye.
Aklıma bir ihtimal geldi: Tam bu çalışma sorunu yaşadığım günlerde arabanın antifirizini kontrol ettim, 3-4 ay önce komple antifirizi boşlattırıp değiştrimiştim. Antifirizi kontrol edince 1lt kadar eksildiğini gördüm. yarı yarıya su karıştırıp ekledim. Aklıma gelen ise şu: lpg beyni iki odacıktan oluşuyor, bir odada motordan aldığı sıcak su var, diğer odaya sıvı olarak gaz geliyor depodan.Diğer odadaki sıcak su ile lpg ısınıp gaz halinde enjektörlere gönderiliyor. Acaba diyorum antifiriz eksilince lpg beyni motordan su mu alamadı.Geçici bir sorun mu oluştu ya da kalıcı bir sorun mu?
Buna benzer tecrübe yaşayan var mı?

mustafapinarbasi

« Yanıtla #3194 : Ocak 06, 2017, 01:09:04 ÖS »
Herkese slm 98 crv 2.0 otom. aldım 3 ay önce araba güzel bahsi geçen sorunlar yok aracımda hararet v.s. sadece üst kapak contasından yağ sızdırıyor kayseri honda yetkili servise sordum 85 tl dediler silindir contaları ile takım olursa 250 tl dediler araç biraz yağ eksiltiyor şimdilik değişimi biraz erteleyecem lpg takılalı 5 ay olmuş orjinal takım olduğu için mi böyle yüksek fiyatı normal mi ?

tarık yaşam

« Yanıtla #3195 : Ocak 06, 2017, 03:04:31 ÖS »
Bence servisin verdiği fiyat ise orjinal jonta takımı için çok abartı fiyat değil. Kanaatimce silindir kapak jontasında sakın yan sanayiye girme. Yalnız üst kapağı açınca motor yağın boşalacak, antifirizin boşalacak diye biliyorum. Yani yağ değişim ve antifiriz değişim parası da girecek işin içine. Ben böyle biliyorum yanlış değilse. Bu kadar işe girmişken bujilerin orada jontalar var bence onları da değiştir. Ben kapak jontası değiştirdikten sonra sorun olmuş, buji kısmından yukarı doğru yağ sızdırmıştı. Yine yanlış bilmiyorsam kapak contasında sorun varsa radyatör hortumlarını kontrol et, aşırı basınca neden olabiliyor. Kapak contası sorunu var ise benim kanaatimce arayı çok uzatmadan değiştir, sorun neyse hallet. Yanlış yazdığım varsa daha tecrübeli arakadaşlar düzeltsin eklesin.

tarık yaşam

« Yanıtla #3196 : Ocak 06, 2017, 03:06:39 ÖS »
merhaba arkadaşlar
uzun bir süre foruma giremedim ve okuyamadım
ancak şimdi kaldığım yerden okuyarak son mesaja geldim
bende yazmak istedim ancak benim sorunum yok
ama genede yazmak istedim kusuruma bakmayın
2000 model honda crv 2.0 ies ov 147 bg lik otomatik şanzıman aracımı sorunsuz bir şekilde kullanıyorum 4 yıldır bende bu araç
katalitik konvektör değiştirdim geçen bayramda başka hiç bir sorun yaşamadım
aracımın bakımları anadolu yakasında ferit usta tarafından yapılmaktadır
sen kalk güngörenden maltepeye buna sebeb KARDAK kardeşimizi dinlememdendir
ama çok memnunum sağolasın KARDAK...
BU ARAÇLAR DOĞRU BAKIM YAPILDIĞINDA SORUNSUZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM
saygılarımla
Ben katalitik konvektöre hiç baktırmadım. Sorun var mı yok mu bilmiyorum. Arkadaş nerede değiştirdin kaç TL'ye patladı. Bilgi versen iyi olur.

SİNAN1963

• Sinan Calayoğlu
« Yanıtla #3197 : Ocak 08, 2017, 09:34:47 ÖS »
Sn. Tarık Yaşam
Bayramın arefesinde aniden inebolu ziyareti yapalım dedik bizdeki CR-V yi eşim kullanmakta ve ben sadece muayene ve bakımlarda kullanıyorum diğer zaman içinde hiç bir sorun yaşamadık.
Neyse test için güngörenden maslak istikametine TEM otoyoluna çıkarak gazladım sorun tespit edemedim TELEKOM ARENA geçince döneyim dememe kalmadan araba gazı kesti gaz verince turbo gibi bir ses verdi araç nane molla bir şekilde gitmeye başladı hemen atatürk otosanayideki HONDA ÇANKAYA özel servisine girdim
Hakkı ve Ali ustalarım araçta hiç bir sorun yok senin işin egzos dediler ve beni bizim araçlara bakan konusunda uzman olan bir arkadaşa gönderdiler
evet sorunun katalitazör dedi arkadaş
orjinaliyle eş değerde bir katalitazör gösterdi 1200 tl fiat verdi
yan sanayi başka bir katalitazör 800 tl dedi
bunu onarırsak yaparız ama kısa zamanda gen sorun yaşarsın dediler
1200 tl   4 taksit yaparak değiştirdim
ellerine sağlık diyerek oradan ayrıldım
tatil dönüşü FERİT ustamı ziyaret ederek kontrol etmesini istedim
SONUÇ : katalitazör honda crv lere uygunmuş testlerden geçti ve ferit ustam on numara dedi
araç benzindeymiş gibi kalkış yapıyor daha seri oldu.
herkese saygı ve sevgiler sunarım
Hani woswoslar yılda 1 kere toplaşıp bir organizasyon yapıyorlar
bizim böyle bir organizasyonumuz yok değilmi
olsa güzel olmazmıydı...
teşekkürler........

tarık yaşam

« Yanıtla #3198 : Ocak 09, 2017, 01:48:17 ÖS »
Sağol Sİnan KArdeş, uzun uzun cevap vermişsin. İyi bir yer bulduk mu orjinale gerek yok yani. Ben de şükür şimdilik anlattığın gibi bir sorun yok ama orjinalinin çok pahalı olduğunu duymuştum. Dediğin gibi bir kulüp olsa fena olmaz. Wosvoscular gibi honda crv hastası da çok memlekette....
Hepinize Allah  kazasız belasız arızasız günlerde binmeyi nasip etsin.... Kolay gelsin....
« Son Düzenleme: Ocak 09, 2017, 01:49:21 ÖS Gönderen: tarık yaşam »

tarık yaşam

« Yanıtla #3199 : Ocak 10, 2017, 09:57:02 ÖÖ »
Arkadaşlar, 1999 honda crv sağ ve sol ön teker bilyası (teker rulmanı, ön aks rulmanı) lazım. Yetkili servisindeki parça no:su: 44300S47305.
Ben SKF marka ya da SNR (NTN) marka arıyorum. Çünük servisteki orjinal parça fiyatı çok yüksek. Bulmamda yardımcı olabilecek arkadaş var mı? Web sitesi linki, telefon vs.... Teşekkürler
« Son Düzenleme: Ocak 10, 2017, 09:58:16 ÖÖ Gönderen: tarık yaşam »