Gönderen Konu: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 1242118 defa)

tarık yaşam

Ynt: Honda CRV (97-2001) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım
« Yanıtla #3150 : Temmuz 28, 2016, 01:08:47 ÖS »
Ayrıca honda marka antifirzilere su katılmadan doğrudan kullanılıyormuş. Kafam karıştı, özellikle aldığım honda marka antifirizin fiyatı piyasaya göre çok yüksek. Piyasadaki arabama koymuş oldukları daha ucuz ortalama antifiriz hondanınkinden daha mı kaliteli?

tarık yaşam

« Yanıtla #3151 : Temmuz 28, 2016, 02:00:29 ÖS »
Aldığım Honda antifiriz bilgisi kutudan yazan aynen: Genuine Coolant Type 2
Arka açıklama kısmında ise şunlar yazıyor;
TİP 1: etilen glikol esaslı
TÜR 1: Doğrudan hammaddeden üretilen
ÇEŞİT 2: % 50'lik
 Açıkçası çok fazla bişey anlamadım.
« Son Düzenleme: Temmuz 28, 2016, 02:05:00 ÖS Gönderen: tarık yaşam »

2000CR-V

« Yanıtla #3152 : Ağustos 01, 2016, 06:03:24 ÖS »
Sayın tarik yasam, Ferit usta Shell antifriz kullaniyor, kaliteli oldugunu soyluyor, rengini hatirlamiyorum. Ben de en kaliteli antifrizle birlikte muhakkak saf su kullanilmasi gerektigini dusunuyorum ancak ustalar maalesef ozellikle saf suyu pek onemsemiyorlar.

tarık yaşam

« Yanıtla #3153 : Ağustos 02, 2016, 08:55:56 ÖÖ »
Antifiriz de olay şu: Mutlaka antifirize su katılması gerekiyor. Honda kitapçığında yarı yarıya katılması gerektiği yazılı. Çünkü sadece antifiriz kullanıldığında, antifiriz işlev kazanmıyor. Ancak su katılınca görevini yerine getirebiliyor. Yani sadece antifiriz koymak fayda yerine zarar. Kullanılacak su meselesine gelince çeşmeden alıp su basıyorsa içine elbetteki uygun değil. Bende saf su kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Diğer taraftan honda servislerinde satılan orjinal antifirzler su katılmış vaziyette piyasaya sürülüyor. Yani su koymanıza gerek yok. BUnun mantığı da Amerikan kaynaklı tembel Amerikalılara her şey hazır verildiği için yani :) Antifirizi piyasaya su katılmış sattığında yok usta saf su katmış yok hiç su katmamış tartışması kalmıyor. Ben aracımdaki pembe antifirizi boşaltıp temizletip yerine honda servisinden aldığım antifirizi koyduracağım.
Diğer bir konu direksiyon hidroliği kaçırıyordu, yağcıya gittim şanzıman antifirizi verdi. Mecburen koydum. Piyasada direksiyon hidroliği olarak şanzıman hidroliği kullanılıyor. Ancak yine honda kitapçığında şanzıman hidroliğinin direksiyonda kullanılmaması aksi takdirde sisteme zarar vereceği yazılı. Bugün orjinal honda direksiyon hidroliğinin siparişini de verdim, komple değiştirteceğim. Hatta içim rahat etsin diye fren hidroliğini de orjinali ile komple değiştirteceğim. Arabayı alalı 7-8 ay oldu önceden bu yağların yerine arabaya ne konduğunu bilemem. BUnları da yapınca aracımın tüm yağları suyu antifirizi vs. ne varsa yenilenmiş ve orjinal olacak. Kafam rahat olsun.
Selamlar
« Son Düzenleme: Ağustos 02, 2016, 08:57:46 ÖÖ Gönderen: tarık yaşam »

2000CR-V

« Yanıtla #3154 : Ağustos 02, 2016, 10:34:57 ÖS »
Dogru olani yapiyorsunuz, kitapcikta onerilen orijinal yaglar araclarimiz icin en uygunu...

uluyapi

« Yanıtla #3155 : Ağustos 02, 2016, 11:27:01 ÖS »
Adım fesih ulçay 2 yıldır 1998 manuel crv sahibiyim yeni foruma üye oldum herkese selamlar

hybrid427

« Yanıtla #3156 : Ekim 16, 2016, 01:41:52 ÖS »
Merhabalar. 1 aydır 1998 model honda crv otomatik kullanmaktayım. Tecrübeli yazarlara bir kaç sorum olacaktı. araçta prins marka lpg takılı. şehir içinde 20 lt lpg ile 100 km gidiyor. şehirlerarası ile aynı miktar lpg ile 180 km civarı gidiyor. buna göre, şehir içi yakıt tüketimi 20 lt/100 km olarak çıkıyor ki bana fazla geldi. forumlarda okuduğum kadarıyla 14/15 lt civarı yakması lazım. aracı da gayet sakin kullanıyorum. motordaki bir arıza sebebiyle mi bu kadar fazla yakıyor?

atomhamdi

« Yanıtla #3157 : Ekim 18, 2016, 07:51:12 ÖÖ »
aracınızla 0-100 testi hiç yaptınızmı yapmadıysanız bi ölçün 12 sn gibi ise sorun yok ama 14 sn gibi çıkarsa motorda sorun var demektir rahat gidemiyorsa çok yakar. 1998 160000 km deki bir crv ile 1500 km yol tecrübem oldu gaz pedalına çeyrek gaz basınca pati ile kalkıyordu yani patiye çok kolay düşüyordu sizinki pati yapmakta zorlanıyor ise yine motorda aşınma yada ayarsızlık söz konusu olabilir. Şehir içi çok yakıp şehirler arası az yakması tork eksikliğini gösterir. Şuan kendi aracım 2004 crv 135000 km de 0-100 11 sn 100 km de 40 kuruş benzin harcıyor istanbul içinde bazen sıkışık trafik bazen çevre yolu karısık kullanım yani

ACCELERATOR POWER

• ACCELERATOR POWER
« Yanıtla #3158 : Ekim 20, 2016, 08:15:36 ÖÖ »
Merhaba.Yakıt ilişkisinde 3 önemli faktör vardır. Subap ayarı, ateşleme bujileri ve hava filtresi. Öncelikle aracınızın subap ayarı ne zaman yapıldı ve emme, egzos kaç ayarında yapıldı...??? Subap ayarınızı kontrol ediniz önce. Daha sonra doğru buji kodu ile bujilerin tırnaklarını kontrol ettiriniz.Akabinde hava filtrenizi de kontrol ettriniz. Birde lpg fiyatları epey arttı. Kayseride lpg şu an 2,55 tl ve şu an aracım 65 tl ye doluyor.Bu değerlerde şu an 65 tl ye şehir içi 180 km, şehirler arası 200 km gibi değer sunuyor.Aracımda ekipman var ve normal ağırlığı 1460 iken şu an aracım 1500-1550 kg değerlerinde. Yakıt değerleri Crv ler için hemen hemen normal .Sizin aracınızda B20z2 motor var.Zira bu motor 128 hp.Sizin değerleriniz 99-01 modellere göre biraz daha farklı olabilir.Birde aracınızda kaç senelik lpg var ve km kaçta...??? Gerekli kontrolleri yaptırdıktan sonra aracınız normale dönecektir...
« Son Düzenleme: Ekim 20, 2016, 08:15:53 ÖÖ Gönderen: ACCELERATOR POWER »

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #3159 : Ekim 20, 2016, 10:15:00 ÖÖ »
Merhaba.Yakıt ilişkisinde 3 önemli faktör vardır. Subap ayarı, ateşleme bujileri ve hava filtresi. Öncelikle aracınızın subap ayarı ne zaman yapıldı ve emme, egzos kaç ayarında yapıldı...??? Subap ayarınızı kontrol ediniz önce. Daha sonra doğru buji kodu ile bujilerin tırnaklarını kontrol ettiriniz.Akabinde hava filtrenizi de kontrol ettriniz. Birde lpg fiyatları epey arttı. Kayseride lpg şu an 2,55 tl ve şu an aracım 65 tl ye doluyor.Bu değerlerde şu an 65 tl ye şehir içi 180 km, şehirler arası 200 km gibi değer sunuyor.Aracımda ekipman var ve normal ağırlığı 1460 iken şu an aracım 1500-1550 kg değerlerinde. Yakıt değerleri Crv ler için hemen hemen normal .Sizin aracınızda B20z2 motor var.Zira bu motor 128 hp.Sizin değerleriniz 99-01 modellere göre biraz daha farklı olabilir.Birde aracınızda kaç senelik lpg var ve km kaçta...??? Gerekli kontrolleri yaptırdıktan sonra aracınız normale dönecektir...
Ben hiç sesimi çıkarmim bu durumda 98 CR-V 128HP versiyon tüm bakımları yapılı 60/65 TL LPG ile 240/250km yol gidiyorum.
LPG'yi 2,40/2,55 arası fiyatlardan alıyorum

ACCELERATOR POWER

• ACCELERATOR POWER
« Yanıtla #3160 : Ekim 21, 2016, 08:14:11 ÖÖ »

Ben hiç sesimi çıkarmim bu durumda 98 CR-V 128HP versiyon tüm bakımları yapılı 60/65 TL LPG ile 240/250km yol gidiyorum.
[/quote]

Aracınızda ki LPG kitinin markası nedir...??? Ölçümü nasıl yapıyorsunuz...???

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #3161 : Ekim 21, 2016, 10:14:31 ÖÖ »

[/quote]
Atiker LPG sistemi
Göstergesi bozuk olduğu için km kontrolü yapıyorum ve sürekli full doldurup full boşaltıyorum.
60/70 TL arasına (LPG pompa basıncına göre) fulleniyor zaten, 240/250 km arasında da yol yapıyor.
Şu ana kadar en düşük 230 km yaptı.
Bu arada aracım 135000km'de ve çok bakımlıdır.

umitaydin87

« Yanıtla #3162 : Ekim 25, 2016, 11:50:29 ÖS »
S.a. Merhaba ben ümit aydin istanbuldan aranıza katılıyorum kabul edersenız  daha önceden açılan ve yazılan tüm konuları okudum cevaplar için teşekkür ederim şimdi sizlerden bir ricam var elimdeki imkanlar dahilinde alttakı lınktekı aracı almaya niyetim var.
araç 240 küsür binde bu kmde araç alınır mı ?
yada bu yaştakı araç alınır mı ?
 araç manuel sırf manuellere bakıyorum. araç lpg li lpg ye geçince biraz düşme yapıyormuş nedendir ? tahmını olarak 
bakımsızmıdır bılmıyorum araç bana biraz uzak ben istanbuldayım araç bir sıkıntısı da ıstavrozlarda boşluk var dıye ıstavroz dagıtmış neden dagılır dogrumudur ve şu an arka şaft takılı dgl muhtemelen arka diferansıyelde sıkıntı var diferansıyel bulabılırmıyım çıkma falan nekadara mall olur
birde bu araç lpg manuel 2.0 128 hp şehir içi şehir dışı ne kadar yakar lpg de 16 litre mi 18 litre mi ?
araç baya sıkıntılı aracın motorunda ve önden buyuk bı kazası yoksa biraz daha fiyatta indirim olursa almaya nıyetım var çunku en duşuk araçlar bıle 28 den başlıyor kararsız bır aşamadayım akıl fıkır verırsenız sevınırım herkese teşekkür ederim.

güncel yakıt tüketiminiz de benim için çok önmlı sonuçta şehiriçi agırlıklı kullanıcam manuel -otomtık belirtitsenız svnrim

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-honda-persembeye-kadar-bu-fiyat-327382576/detay

karmak

« Yanıtla #3163 : Ekim 26, 2016, 06:58:10 ÖÖ »
S.a. Merhaba ben ümit aydin istanbuldan aranıza katılıyorum kabul edersenız  daha önceden açılan ve yazılan tüm konuları okudum cevaplar için teşekkür ederim şimdi sizlerden bir ricam var elimdeki imkanlar dahilinde alttakı lınktekı aracı almaya niyetim var.
araç 240 küsür binde bu kmde araç alınır mı ?
yada bu yaştakı araç alınır mı ?
 araç manuel sırf manuellere bakıyorum. araç lpg li lpg ye geçince biraz düşme yapıyormuş nedendir ? tahmını olarak 
bakımsızmıdır bılmıyorum araç bana biraz uzak ben istanbuldayım araç bir sıkıntısı da ıstavrozlarda boşluk var dıye ıstavroz dagıtmış neden dagılır dogrumudur ve şu an arka şaft takılı dgl muhtemelen arka diferansıyelde sıkıntı var diferansıyel bulabılırmıyım çıkma falan nekadara mall olur
birde bu araç lpg manuel 2.0 128 hp şehir içi şehir dışı ne kadar yakar lpg de 16 litre mi 18 litre mi ?
araç baya sıkıntılı aracın motorunda ve önden buyuk bı kazası yoksa biraz daha fiyatta indirim olursa almaya nıyetım var çunku en duşuk araçlar bıle 28 den başlıyor kararsız bır aşamadayım akıl fıkır verırsenız sevınırım herkese teşekkür ederim.

güncel yakıt tüketiminiz de benim için çok önmlı sonuçta şehiriçi agırlıklı kullanıcam manuel -otomtık belirtitsenız svnrim

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-honda-persembeye-kadar-bu-fiyat-327382576/detay

crv ile ilgili
1  mumkunse  1999  sonrası
2  150 hp  gereklı
3  honda kullanacaksanız  lpg  yı  unutun   actıgı  dert  kazandıgınızın  cok  ustunde  olur.
4  malum  araclarda  10  yıl dan  sonra  yedek  parca   sorunu  baslar   honda  ıse  10  sene  suresınce  karsılamakla  yukumluyuz  deyıp  bırakıyor.
4  dıstrıbutor  2.500  tl  turkıyede yok
5  honda  sadece  ama  sadece  orjınal  parcada  sorun  cıkarmaz  bobın  alırsınız   yan  sanatı    elınızde  kalır  yenısıde  elınızde  kalır  yolda  kalmanız  sıkıntılarını  geçin
6  arka  saftı   benzın  tasarrufu   olsun  dıye  sokmuslerdır..  onun  cıkması  vardır  ancak  ıstanbulda  bır  cok  ustamız  var   once  onları   zıyaret  edın  derım   
7 lpg  kıtı  nedır   kac  km de  takılmıs 
8 sız arac sahıbı olsanız  pıyasası  30  olan  bır  aracı  neden  23  e  verırsınız..  sonra  tekırdağdakı  araba alım  satımı  yapanlar  sıze  yedırırmı  aracı 
9  sehır ıcı  benzın  yakar   lpg  ayarlı  ıse   200  uzun  yolda  270   km  yapar  bende  99  vardı   ılk  basta  175  km  yapıyordu  sonra  300  km  yaptıgını  bılırım  uzun  yolda
10 benım arac otomatık  sanzımandı    duzlerı  bılmıyorum
11  bu  aracla  sehırler  arası  yola  ben  tavsıye  etmem   bakımı  yapılmadıkca
12  159   sayfayı  okudum  demişsiniz    orda  yenı  alınan aracla  yapılması  gerekenler  yazılıydı

hayırlara  vesıle  olsun..

ACCELERATOR POWER

• ACCELERATOR POWER
« Yanıtla #3164 : Ekim 26, 2016, 11:59:31 ÖÖ »

Atiker LPG sistemi
Göstergesi bozuk olduğu için km kontrolü yapıyorum ve sürekli full doldurup full boşaltıyorum.
60/70 TL arasına (LPG pompa basıncına göre) fulleniyor zaten, 240/250 km arasında da yol yapıyor.
Şu ana kadar en düşük 230 km yaptı.
Bu arada aracım 135000km'de ve çok bakımlıdır.
[/quote]

B20z2 motor 128 hp olduğundan dolayı yakıt oranın düşük.Bugün ayarlara baktırdım.Ayar değerlerim bozulmuş.Subap ayarı yeni zaten. Değerleri bildireceğim ölçüm yaptıktan sonra...

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #3165 : Ekim 27, 2016, 09:11:46 ÖÖ »
Tabi 128 HP olanların daha ekonomik olduğu söyleniyor.
Birde aracımın tüm bakımları yapılmıştı zaten.
Bekliyorum değerleriniz ne çıkacak ;)

umitaydin87

« Yanıtla #3166 : Ekim 30, 2016, 05:16:32 ÖS »
Merhabalar tekrardan cevap veren arkadaşa çok teşekkür ediyorum ilgisinden dolayı.
Aracı aldım. Şu an bakım için hazırlıklarını yapıyorum forumu okudugumda diferansıyele hondanın kendı yagını kullanınız dıyordu bu yagı nerede bulabılırım tam adı nedır.
birde aracın geçiçi belgesinde 4 kişilik yazıyor sizinkinde kaç kişilik yazıyor. RUhsat çıkmadan ona göre işlem yaptırıcam bilgi verirseniz çok zamanım yok çünkü ileride muayenede falan sorun yaşamak istemiyorum.
Birde araca lastık almak istiyorum tavsıyenız ne olur A/T lastık almayı duşunuyorum ancak asfaltta çok ses ve başka bır sıkıntı yaşarmıyım öneriniz nedir sonuçta % 80 aslfaltta kullanılacak araç
Aracın resimlerini en kısa sürede siteye atacagım
teşekkürler.

umitaydin87

« Yanıtla #3167 : Kasım 14, 2016, 03:19:57 ÖS »
aracımda bedini diye bilinmedik yada ben bilmiyorum bir lpg sistemi var. tüp tankı zaten on sene suan dgişmesi lazım o dgişmişkne komple sistemi bilindik bir marka ile dgiştirmek istiyorum marka öneriniz nedir ve en önmlısı bu araca daha önce montaj yapmış ve işin hakıkaten ustası olan bır yerde yaptırmak istiyorum özellıkle avrupa yakası olursa ist. da memnun olurum ustalık önmlı iş millet parayı alınca sırt dönmesini iyi biliyor cünkü.
Birde aracımda radyatöre giden hortumlarda şişme oluyor su eksılmedı hararet normal seviyede yagda mayonezleşme bozulma yok anca radyatör kapagını açtıgımda hafıf kabatcık sarımtıraklık var şuphem acaba contada veya kapakta bır sıkıntımı var yaga su dgl de suya yagmı kaçırıyor kompırasöru hortumamı verıyor
aracı uzun sure kullanınca genleşme tankında eksılme oluyor radyatör dekı su normal gebi araçla toplamda 1200 km yapmışımdır o yuzden uzun surelı bı deneme yapamadım ayrıca yakıtta şehir içi 38 - 40 kuruş civarı şehirdışı 25-26 kuruş civarı  şehiriçi yakıtı yuksek geldi ancak sıbop ayarı falan henuz yaptırmadım yakıt yuksek geldi bana

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #3168 : Kasım 17, 2016, 04:39:40 ÖS »
Aldığınız aracın durumuna bağlı olarak bakımlarını eksiksiz yaptırırsanız yakıtı daha makul seviyelere düşecektir.
Yakıtı kullanım da çok etkiliyor.
LPG sistemi için enjektörleri sesli çalıştığı halde ben BRC öneririm. Bundan önceki Civic'imde kullandım çok sorunsuzdu.
CRV'de Atiker var, ekonomik ve bişey hariç sorunsuz şuan fakat ben bile söktürüp değiştirmek istiyorum.
Sorunum göstergenin tutarsız çalışması.
Umarım işini iyi yapan ve aracın hakkını veren bir usta bulursunuz.

cevalier

« Yanıtla #3169 : Kasım 21, 2016, 04:06:43 ÖS »
arkadaşlar merhabalar.   crv alma arefesindeyim bir tanıdıktan crv buldum. yalnız şöyle bir durum var.
araç 1997 model ama vites kolunda o/d tuşu var.  ve adam aracın 147 beygir oldugunu. akıllı 4 çeker oldugunu söylüyor.
bu ne derece doğrudur. araç çok temiz.

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #3170 : Kasım 21, 2016, 05:01:21 ÖS »
97 model olanlar 128hp
Akıllı dört çeker tamamı zaten
o/d tuşu olanı ilk defa duydum  :kaşı

ultrakif

« Yanıtla #3171 : Kasım 21, 2016, 05:09:51 ÖS »
arkadaşlar merhabalar.   crv alma arefesindeyim bir tanıdıktan crv buldum. yalnız şöyle bir durum var.
araç 1997 model ama vites kolunda o/d tuşu var.  ve adam aracın 147 beygir oldugunu. akıllı 4 çeker oldugunu söylüyor.

bence o işte farklı bi durum var? 99-01 lerde O/D var

ultrakif

« Yanıtla #3172 : Kasım 21, 2016, 05:11:14 ÖS »
aracımda bedini diye bilinmedik yada ben bilmiyorum bir lpg sistemi var. tüp tankı zaten on sene suan dgişmesi lazım o dgişmişkne komple sistemi bilindik bir marka ile dgiştirmek istiyorum marka öneriniz nedir ve en önmlısı bu araca daha önce montaj yapmış ve işin hakıkaten ustası olan bır yerde yaptırmak istiyorum özellıkle avrupa yakası olursa ist. da memnun olurum ustalık önmlı iş millet parayı alınca sırt dönmesini iyi biliyor cünkü.
Birde aracımda radyatöre giden hortumlarda şişme oluyor su eksılmedı hararet normal seviyede yagda mayonezleşme bozulma yok anca radyatör kapagını açtıgımda hafıf kabatcık sarımtıraklık var şuphem acaba contada veya kapakta bır sıkıntımı var yaga su dgl de suya yagmı kaçırıyor kompırasöru hortumamı verıyor
aracı uzun sure kullanınca genleşme tankında eksılme oluyor radyatör dekı su normal gebi araçla toplamda 1200 km yapmışımdır o yuzden uzun surelı bı deneme yapamadım ayrıca yakıtta şehir içi 38 - 40 kuruş civarı şehirdışı 25-26 kuruş civarı  şehiriçi yakıtı yuksek geldi ancak sıbop ayarı falan henuz yaptırmadım yakıt yuksek geldi bana

kardeş tek adres candan mühendislik ümraniye

https://www.youtube.com/channel/UCZ2OSPCdlHdvRPW-M3RxUug

cevalier

« Yanıtla #3173 : Kasım 21, 2016, 05:22:19 ÖS »

EVET ARKADAŞLAR. 128 BG O/D SİZ MİŞ ARAÇ FOTOGRAFLARINI ALDIM..
AMA ARAÇ ÇOK TEMİZ DİYORLAR BENİM GÖNLÜM 147 LİKLERDEN YANA NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM.

ultrakif

« Yanıtla #3174 : Kasım 22, 2016, 09:36:44 ÖS »

EVET ARKADAŞLAR. 128 BG O/D SİZ MİŞ ARAÇ FOTOGRAFLARINI ALDIM..
AMA ARAÇ ÇOK TEMİZ DİYORLAR BENİM GÖNLÜM 147 LİKLERDEN YANA NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM.

fiyat çok iyiyse eğer alınabilinir28 ve altı ise benim mantığıma göre