Gönderen Konu: Honda CRV (2007-2012) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 92723 defa)

yasaralp

• Ysr
Merhaba, 2009 model civic aracımı babama verip 2010 crv'ye bu hafta geçtim. 2009'da Civic'i yeni aldığımda bu forumdan öyle güzel şeyler öğrendim ve paylaştım ki anlatamam. Paylaşım çok güzel birşey her zaman sonsuz fayda sağlıyor. Gece yarılarına kadar forumda yazılanları okurdum.

Şimdi bakıyorum CRV 2007-2012 için bölüm yok. New Civic 07 (FK) altında CRV 2007 olsa ne iyi olurdu. Bir sürü crv kullanıcısıda var ama civic kullanıcaları gibi birleşmemiş.
Ben forum yönetimine bu konu için yazı yazıcam ama siz arkdaşlarımdan da bu bölümü devam ettirmek için ve sorunlarımızı çözmek için bu başlık altında toplanmak için destek istiyorum.

ilk konuyu ben açiyim dedim,
Aldığım aracın arka sol köşe park sensörü bozuk, tampona rütüş yaparken bozulmuş kullanıcı hatası, servise sordum şok oldum 750-800 TL sadece 1 göz sensörün fiyatı
niçin böyle dedim dedilerki bu arabanın parçaları aslında çok uçuk değil ama birkaç parça varki fiyatı mantıksız bu üründe öyle bir ürün. Paylaşmak istedim bilginiz olsun.

ed35

Ynt: Honda CRV (2007-2012) Kullanan Arkadaşlar Burada Buluşalım
« Yanıtla #1 : Şubat 24, 2012, 05:54:16 ÖS »
Hocam görüşleriniz nasıl bu araba hakkında? Memnun kaldınız mı acaba? Malzeme kalitesi filan nasıl,bahsederseniz sevinirim.

yasaralp

• Ysr
« Yanıtla #2 : Şubat 25, 2012, 03:47:26 ÖS »
Ed35 arkadaşım arabayı alalı henüz 5 gün oldu. Şimdi birşey yazmak için çok erken. Söz 1 hafta içinde biraz daha kullaniyim güzel birkaç madde yazıcam,

Bu arada 2007 ve 2012 arası crv'si olan tüm arkadaşların desteğine ihtiyacım var. Gün bugün. Link aşağıda.

http://www.teamhondaturkey.com/forum/istekler_oneriler_ve_sorulariniz/crv_bolumu_olmamasi_elestirisi-t64341.0.html;msg883301#msg883301

ed35

« Yanıtla #3 : Şubat 25, 2012, 09:43:33 ÖS »
Ed35 arkadaşım arabayı alalı henüz 5 gün oldu. Şimdi birşey yazmak için çok erken. Söz 1 hafta içinde biraz daha kullaniyim güzel birkaç madde yazıcam,

Bu arada 2007 ve 2012 arası crv'si olan tüm arkadaşların desteğine ihtiyacım var. Gün bugün. Link aşağıda.

http://www.teamhondaturkey.com/forum/istekler_oneriler_ve_sorulariniz/crv_bolumu_olmamasi_elestirisi-t64341.0.html;msg883301#msg883301

Tamam hocam benimde merak ettiğim bir araç,yanıtınızı bekliyorum.

hondaski

« Yanıtla #4 : Şubat 26, 2012, 05:02:13 ÖS »
HAYIRLI OLSUN BAŞLIK.Aynı zamanda aracınızda hayırlı olsun allah kaza bela vermesin.
Bu araclarda 4 çeker mi benim merakım şimdilik bu.

sanli90

« Yanıtla #5 : Mart 13, 2012, 09:16:19 ÖÖ »
Başka kullanan yokmu aracı?
Hayırlı olsun güle güle kullan...
« Son Düzenleme: Mart 13, 2012, 09:16:59 ÖÖ Gönderen: sanli90 »

yasaralp

• Ysr
« Yanıtla #6 : Mart 17, 2012, 11:09:57 ÖS »
Kusura bakmayın yazı için geciktim.
20 günlük izlenimim şöyle; Aracı iyi ki almışım gerçekten Honda kalitesini konuşturmuş. Yakıt biraz fazla ama önemli değil çünkü gidişi duruşu herşeyi sonuçta farklı ve çok km yapmayan benim için yakıt pek önemli değil. (Bu arada Ayda 600 km yapıyorum,araçla da işe gitmiyorum.)

Tip olarak çok güzel, iç dizayn malzeme kalitesi olarak çok güzel. Hız olayı bana göre gayet yeterli. En sevdiğim özelliği motor sesinin kabine çok az gelmesi hatta gelmemesi. Civic kullanırken motorsiklet kullanıyormuşum gibi hissediyordum. Bu araçta şehir içi gezmek gerçekten çok zevkli paralı yolda eğer yakıt önemli değil derseniz çok basarsanız gayet iyi gidiyor 10,5 - 11 litreyi buluyor 100 km'de. Şehir içi verisi veremem çünkü yanılırsınız trafiğe göre ve sürüşe göre değişir. Civicte olmayan bunda olan en güzel özellikler;
ısıtmalı koltuk kışın müthiş birşey,
tek tuşla 2 aynanın kapanması,
farların yıkanması,
ekranda bu benzinle kaç km gidebileceğin bilgisi, dual klima  gibi özellikler.
En önemlisini unutmiyim geçen hafta dik bir yokuş çıkarken yerlerde inşaatın tozu vardı kalkış yaparken tam patinaj çekecekken 4x4 özelliği devreye girdi ve sanki bir el arabayı yukarı ittiriyormuş gibi oldu işte o an insan gerçekten mutlu oluyor.Çok iyi bir özellik.
Bagaj yeterince büyük tam bir aile arabası. Araç biraz büyük olduğu için park bazı yerlerde sorun olabiliyor.

Crv için özetle şunu diyebilirim D'ye tak, elfrenin indir kolunu kol dayamasına daya ve trafiğe çık korkma hiç sıkılmıyorsun müthiş bir konfor var.

Olumsuz yanlarınıda sayalım;
Ekmek bıçağı anahtar,
Yine zayıf ve küçük ekranlı bir yol bilgisayarı.
Önde sadece köşelere orjinal park sensörü koymuşlar, ortada yok. (yüzyılın saçmalıklarından biri)

Şimdilik bu kadar olumsuz birşey görürsem yine yazarım.    
« Son Düzenleme: Mart 17, 2012, 11:14:18 ÖS Gönderen: yasaralp »

estamemuchoo

« Yanıtla #7 : Haziran 06, 2012, 12:13:05 ÖS »
Arkadaşlar Bir hafta önce 2008 Honda CRV alarak aranıza katıldım
Normalde VW ciyim ilk defa bir hondaya biniyorum bende "yasaralp" adlı kullanıcının yorumlarına katılıyorum yakıy tüketimi şehir içi sakin kullanımda 12-14 lt benzin  lpg bölümüneda konu açtım laikin çok kullanan arkadaş ok heralde herkes okuyor ama yorum yapan yok

honda şanzuman yağı kaç km de değişir_? 
honda crv periyodik bakımları 10 bin km de bir mi?
lpg taktırdığımızda bütün garantiler bozuluyor mu?

biraz bana hantal geldi araç lpg de chip uygulamasıyla kullanan var mı?

lastik ebatları 225X60X18 mi ? benimkinin üstünde kar lastiğiyle geldi 235X60X18 yeni lastik takımı alacağım yumuşak bir lastik önerisi yapacak olan var mı?

ed35

« Yanıtla #8 : Haziran 06, 2012, 12:19:04 ÖS »
Normalde VW ciyim ilk defa bir hondaya biniyorum bende "yasaralp" adlı kullanıcının yorumlarına katılıyorum yakıy tüketimi şehir içi sakin kullanımda 12-14 lt benzin  lpg bölümüneda konu açtım laikin çok kullanan arkadaş ok heralde herkes okuyor ama yorum yapan yok

lastik ebatları 225X60X18 mi ? benimkinin üstünde kar lastiğiyle geldi 235X60X18 yeni lastik takımı alacağım yumuşak bir lastik önerisi yapacak olan var mı?

Elinizdeki kullanma klavuzunda yazıyor şanzıman yağı ancak belirteyim;
120bin normal kullanım da 60bin ağır kullanımda değişmeli şanzıman yağı
Rutin bakım 10binde
Aracın hantal olması normal 4*4 ve yerden yüksek bir araca sahipsiniz,buda normal..

estamemuchoo

« Yanıtla #9 : Haziran 06, 2012, 12:34:19 ÖS »

Rutin bakım 10binde
Aracın hantal olması normal 4*4 ve yerden yüksek bir araca sahipsiniz,buda normal..

İcinden kullanım klavuzu çıkmadı bende ilk oraya baktım
Peki ne çeşit bir yağ ?
Servisin biri 30 tl Honda orjinal kapalı yağına derken digeri 75 tl diyor litresine?

ed35

« Yanıtla #10 : Haziran 06, 2012, 12:55:38 ÖS »

Rutin bakım 10binde

Peki ne çeşit bir yağ ?
Servisin biri 30 tl Honda orjinal kapalı yağına derken digeri 75 tl diyor litresine?
Şanzıman yağı mutlaka yetkili serviste değiştirilmeli ATF-Z1'di yanlış hatırlamıyorsam ama cr-v'de farklılık gösterebilir.
Diğer bakımlarını dışarıda yaptırın ancak yetkili serviste şanzıman yağını değiştirin 150-180 arası bir rakama işçilik dahil yapıyorlar.

estamemuchoo

« Yanıtla #11 : Haziran 06, 2012, 12:58:53 ÖS »

Rutin bakım 10binde

Peki ne çeşit bir yağ ?
Şanzıman yağı mutlaka yetkili serviste değiştirilmeli ATF-Z1'di yanlış hatırlamıyorsam ama cr-v'de farklılık gösterebilir.
Diğer bakımlarını dışarıda yaptırın ancak yetkili serviste şanzıman yağını değiştirin 150-180 arası bir rakama işçilik dahil yapıyorlar.

teşekkürler

estamemuchoo

« Yanıtla #12 : Haziran 07, 2012, 10:07:35 ÖS »
arkadaşlar aracın üstünde kış lastiği var yeni lastik almak lazım  kar lastiğini 235X60XR18 var normalde 225X60XR18 olaması lazım değil mi?
peki yumuşak yol sesi yapmayan makul fiyatlı ne lastik önerirsiniz
marka lastikler tanesi 400-500 TL arasında
toyo-kumho gibi lastikler nasıl 18" de ?
235X55XR18  yada 235X60XR18  taktırsam aracı çok mu yorarım ve yakıtım çok mu artar ?

ed35

« Yanıtla #13 : Haziran 07, 2012, 10:28:12 ÖS »
Aracın kapısını açın iç kısımda metal plakada lastik ölçüsü ve hava basınç bilgisi var ordan lastik ebatı çıkar ortaya ;)
Petlas ve kumho pahalı lastiklerin verdiğini verir ve paranız cebinizde kalır özellikle petlas ve stramaxx öneririm,ikisi de aynı marka biri avrupaya ihraç edilen isim,diğeri burada satılan ismi.

estamemuchoo

« Yanıtla #14 : Haziran 07, 2012, 11:02:00 ÖS »
Aracın kapısını açın iç kısımda metal plakada lastik ölçüsü ve hava basınç bilgisi var ordan lastik ebatı çıkar ortaya ;)
Petlas ve kumho pahalı lastiklerin verdiğini verir ve paranız cebinizde kalır özellikle petlas ve stramaxx öneririm,ikisi de aynı marka biri avrupaya ihraç edilen isim,diğeri burada satılan ismi.

ok baktım da lastikçide 55 yanak da olur diyor bende kullanan varsa çok sert mi olur diye merak ediyorum diğer suv larda görmekteyim
araç zaten kullanımı çok yumuşak değil nasıl olur acaba?
« Son Düzenleme: Haziran 07, 2012, 11:07:31 ÖS Gönderen: estamemuchoo »

estamemuchoo

« Yanıtla #15 : Haziran 08, 2012, 04:43:59 ÖÖ »

http://www.petlas.com.tr/tr/lastikler.php?l=4x4 / Suv

petlas da 18" yok sanırım

ed35

« Yanıtla #16 : Haziran 08, 2012, 09:08:09 ÖÖ »
Lastikçiyi değil aracı dinleyin :)
Elbette olur ancak orjinal ebat veya servisin önerdiği ölçü her zaman daha iyidir.
Petlas da suv olarak değil normal otomobil kategorisinden uygun ölçüde olanlarına göre bakabilirsiniz.
Ya da en iyisi yetkili bir petlas bayiine bakmak olacaktır.

estamemuchoo

« Yanıtla #17 : Haziran 08, 2012, 11:15:24 ÖS »
bugün baktım petlas da yok
Hankok ve toyo tavsiyeleri aldım GT radial var endonezya malı
bakalım araştırmalara devam

ed35

« Yanıtla #18 : Haziran 09, 2012, 10:08:30 ÖÖ »
Bunların arasında hankook iyidir, araştırın bakalım en son neticeyi paylaşırsınız.

estamemuchoo

« Yanıtla #19 : Haziran 09, 2012, 11:47:19 ÖÖ »
Arkadaslar birde nasıl bir arac secmisiz
225X60XR18 ebatini kimse stoğunda tutmuyor
235X60XR18 herkeste  235 ebati mevcut diğer SUV lar genelde bu ebati kullanıyormuş özellikle captiva
Olmadı bende 235 takacağım :)

mkd

« Yanıtla #20 : Haziran 28, 2012, 07:04:14 ÖS »
başka bir başlık daha yokmuydu?

mathsup

« Yanıtla #21 : Haziran 29, 2012, 12:55:55 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 10 gün önce 2007 model BRC marka LPG'li Honda Crv aldım,kullanan arkadaşlar birkaç sorum olacak;özel serviste temel bakımlarını yaptırsam olur mu?(yağ hava filtreleri balatalar vs..),yoksa her şey için Honda servisine götürmeli miyim?Aracın kullanım kılavuzu yok,internette buldum ama İngilizce acaba Türkçe kılavuz bulabilir miyim?Dikkat etmem gereken hususlar varsa paylaşımlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.Teşekkürler.

karaboga18

• Lamborghini Die-cast
« Yanıtla #22 : Temmuz 17, 2012, 11:54:18 ÖÖ »
Son günlerde SUV modellerini araştırıyorum, CR-V benzinli olduğu için biraz ötede kalıyordu captiva ve x-traili araştırdım onların dizel olmasına karşın yolda istenilen performansı vermiyormuş yapılan yorumlarda, dün de CR-V ye baktım yine inceledim captiva ve x-traile göre daha güzel duruyor ama rampalardaki durumu nasıldır, 4200 de en yüksek tork sağlamasına rağmen yeterli oluyor mu çünkü 192 Nw üretiyor, captiva 2000 devirde 400nw iken x-trail de 320nw sağlıyor.yine de en iyisi CR-V diye düşünüyorum :)

tunci

« Yanıtla #24 : Temmuz 26, 2012, 08:04:12 ÖÖ »
Yeni konu açmadan burdan sormak istedim umarım sakıncası olmaz. Bu sorularımı özelden cr-v kullanıcılarına sordum ama online olamadılar sanırım, sizlerden yardım bekliyorum.
Merhabalar, 2003 civiğimi satıp crv almak istiyorum ya da üzerine para vermeden takas yapabieceğim bir crv. 97-98-99 modellerine yetişebiliyorum bu durumda. Sizin belli bir model üzerinde öneriniz var mı, şundan şundan dolayı şunları tercih edin gibi. Fiyat olarak ve temizlik olarak 1-2 tane 97 modelini buldum 250 bin üzeri km.ler sorun olur mu, otomatik manuel olması teknik olarak dezavantaj yapar mı, arabayı alırken diyelim ki ustaya gösteremedim ya da expertiz yaptıramadım özellikle nerelerine bakmalıyım, beygir gücü düşük olanlar beni üzer mi, 97 model sorunlu mudur kronik sıkıntıları var mıdır? Bu modeller arasında en belirgin bariz farklılıkları nedir?
Böyle pat diye bir sürü soruya maruz bıraktığım için kusura bakmayın, bir yandan ailemi ikna etmeye çalışırken bir yandan cr-v hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum. Sağlıcakla ..