Gönderen Konu: Honda civic vti kullanıcılılarına soruyorum..  (Okunma sayısı 4522 defa)

RasLanTI

Honda civic vti kullanıcılılarına soruyorum..
« : Mayıs 10, 2011, 02:34:38 ÖÖ »
İyi günler arkadaşlar.. Ben 1996 ile 1999 Sedan VTi alacağım ancak Ağustosta askere gideceğim için askerden sonraya erteledim.. Belki gitmeden öncede alabilirim.. Sizde yeni bir VTi alacak olsanız o araçta en çok neye dikkat edersiniz ?
Ör: Kilometresine mi ?
Temizliğine mi ?
Motorun durumuna mı ?

23 binliraya kadar bakıyorum.. o fiyata temiz uygun bişey bulabilir miyim sizce ?
İlanlara baktığımda genelde kmleri 170bin ve üzeri oluyor.. sizce normal mi ?
İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim..
« Son Düzenleme: Mayıs 10, 2011, 02:35:35 ÖÖ Gönderen: RasLanTI »

ykavcioglu

Ynt: Honda civic vti kullanıcılılarına soruyorum..
« Yanıtla #1 : Mayıs 10, 2011, 08:27:01 ÖÖ »
vti alacaksan km orj. olacak.
tavanda boya olmayacak, değişeni olmayacak. en önemlisi kurcalanmamış olacak..
şuan gördüğüm kadarıyla alınacak düzgün vti yok..
geçen aylarda 25 bin lira istenilen düşük km'li VTI'ların 2007 yılında 200 küsür km'den kadran çevirdiğini biliyorum..

vtec piyasası biraz sıkıntılı, fakat her araç gibi öncelik kaporta olsun..

aviator35

« Yanıtla #2 : Mayıs 10, 2011, 12:18:03 ÖS »
vti alacak adam motora bakar. kaporta elbette önemilidir ancak alacağın araba neredeyse 15 yıllık. illa kaportada sıkıntılar olacaktır. bunlar zevk arabası, motor turşu olduktan sonra kaporta hatasız olsada zevkini alamazsın, gider bir de 5 bin motora harcarsın. ayrıca iyi bir vti 25000'den aşağı kolay kolay alınmaz..

RasLanTI

« Yanıtla #3 : Mayıs 10, 2011, 03:10:53 ÖS »
Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.. :)
Ben genelde motora bakıyorum.. @aviator35 arkadaşımızın dediği gibi 15 yıllık araba illaki kaportada sıkıntıları olmuştur.. Ama "Honda"ya güvenim sonsuz olduğundan 220 bin kmye kadar gözüm kapalı alabilirim..

aviator35

« Yanıtla #4 : Mayıs 11, 2011, 12:03:48 ÖÖ »
inşAllah nasip olur da tadını alırsın arkadaşım..

RasLanTI

« Yanıtla #5 : Mayıs 11, 2011, 12:17:24 ÖÖ »
İnşAllah kardeşim.. :) araştırmaya devam :) :)

piscocuk

« Yanıtla #6 : Mayıs 11, 2011, 09:09:43 ÖÖ »
eğer gözü kapalı 15 yaşında bir araca 25000 verebiliyorsanız üzerine 10000 daha koyup tayyar alırım..

yanlış anlaşılma olmasın ama bu fiyatlar buralara geliyorsa birazda bizim yüzümüzden.

iyi bir vti 25000 den aşa alınmazmış.neden yahu.bukadar gözünüzde büyütmeyin bu araçları.çok paran varsa bilmem ama bu zamanda 15 yaşında bir araca 25000 tl vermek ile sokağa para atmak arasında ince bir çizgi vardır

bu yorumumu benden önce yorum yapan arkadaşlara değil genelleme olarak yaptım yanlış anlaşılmasın ;)

ykavcioglu

« Yanıtla #7 : Mayıs 11, 2011, 10:42:20 ÖÖ »
eğer gözü kapalı 15 yaşında bir araca 25000 verebiliyorsanız üzerine 10000 daha koyup tayyar alırım..

yanlış anlaşılma olmasın ama bu fiyatlar buralara geliyorsa birazda bizim yüzümüzden.

iyi bir vti 25000 den aşa alınmazmış.neden yahu.bukadar gözünüzde büyütmeyin bu araçları.çok paran varsa bilmem ama bu zamanda 15 yaşında bir araca 25000 tl vermek ile sokağa para atmak arasında ince bir çizgi vardır

bu yorumumu benden önce yorum yapan arkadaşlara değil genelleme olarak yaptım yanlış anlaşılmasın ;)
Onu geçtim, önceliğin kaportaya verilmemesine şaşırdım..
demekki çoğu vtec bu yüzden 20 küsür rakamlara satılıyor, ilk heyecan olsa gerek..

RasLanTI

« Yanıtla #8 : Mayıs 11, 2011, 11:20:39 ÖÖ »
@piscocuk kardeşim.. yorumun için çok teşekkür ederim.. max. 25 lira diyorum.. :) @ykavcioglu arkadaşımın dediği gibi ilk heyecan olduğu için birazda o sebepten dolayı biraz daha temizine bakmaya çalışıyorum.. Ben Sedan araç arıyorum.. 4 kapı.. Type-R ler çok hoş çok güzel araç ancak aile olduğu için 4 kapı araca bakıyorum.. 20 liraya da Vti'lar var ancak temizliğinden motorun durumundan pek emin değilim.. kaporta şu açıdan pek önem vermiyorum.. motor gidik olduktan sonra kaporta ne kadar güzel olursa olsun motorun durumu canımı çok sıkar.. kaportayı pek kafama takmıyorum.. hiç olmadı bulamazsak 2006 Vtec2'yle yolumuza devam etcez.. :)

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim..