Gönderen Konu: Değerli CRV Kullanıcılarda Yardım Bekliyorum  (Okunma sayısı 6938 defa)

eflatun2335

Değerli CRV Kullanıcılarda Yardım Bekliyorum
« : Haziran 20, 2012, 11:38:03 ÖÖ »
Değerli Forum Üyleri;

Honda ile tanışmam 2001 yılında 1990 model civic ile oldu.
İlk aracım olduğundan çok benimsemiş ve içime sinerek almıştım.Sağolsun bana hiç eziyet etmedi ve hiç de üzmedi.6 yıl kullandık birbirimizi.
Daha sonra 98 model civic ile tanıştım.Aslında 1,4 olması ve kasanın motora büyük gelmesi çok düşündürüyordu beni.Lakin aracın fevkalade temiz olması ve fiyatının da dosttan olması sebebi ile uygunluğu beni cezbetti.Ancak kuşkularım doğru çıktı ve maalesef performanstan sınıfta kaldı.
Üçüncü aracım 2005 model civic.Performans konusunda beni yeterince tatmin eden ve konfor yönünden de sınıfta kalmayan bir araçtı benim için.
VEEE,honda ile alakamın kesildiği 2011 yılı oldu.
Elime düşen temiz mi temiz bir Golf 5 tsi 140 hp.
Ne yapayım dedim belkide yeni bir marka yeni bir tarz olsun istedim.
Bu araç beni performansı beni büyüledi.Tabii ki bastıkça açılan kelebek ve boğazlar turbolar da o derece kaybedilen yakıt anlamına geliyordu.
Tabii ki iki tane çocuğumuzun büyüdükçe artan eşyaları ve 4 kişilik bir aileye küçük gelen bagaj.

Sonuca gelirsem Golf 5 ide değiştirmeye karar vermiş bulunuyorum.
Siz değerli CRV kullanıcılarından tavsiye bekliyorum.
Benim hafta da yaptığım km.ortalama 200-250 diğer zamanlar araç garajda kalacak.
İlanlarda baktığım kadarı ile 2004-2005 model CRV ler işimi görür gibi geliyor.
Ama sizden de dağiştirme konusun da mantıklı mıyım diye yorum bekliyorum...
NE DERSİNİZ HONDA İLE TEKRAR BULUŞMA ZAMANI GELDİ Mİ ????

Sabrınıza ilginize teşekkürler........

ed35

Ynt: Değerli CRV Kullanıcılarda Yardım Bekliyorum
« Yanıtla #1 : Haziran 20, 2012, 11:49:45 ÖÖ »
Bu marka hastalık,bundan aldığım tadı başka arabalardan tam olarak alamadım ve tilki gibi kürkçü dükkanına geri döndük :)
Siz golf'ten döneceğim hata olur mu diyorsunuz, ben Bmw'den döndüm :D

eflatun2335

« Yanıtla #2 : Haziran 20, 2012, 12:17:35 ÖS »
ed35;

Değerli yorumun için teşekkürler.....

Ancak CRV kullanıcılarından da yardım ve öneri bekliyorum.....

ed35

« Yanıtla #3 : Haziran 20, 2012, 04:18:40 ÖS »
ed35;

Değerli yorumun için teşekkürler.....

Ancak CRV kullanıcılarından da yardım ve öneri bekliyorum.....
Sitemiz de sayıları az Cr-v kullanıcıların ancak bir kaç arkadaş mevcut,onlara özelden mesaj atarsanız daha hızlı sonuç alırsınız ;)

Fatih CRV

« Yanıtla #4 : Haziran 20, 2012, 05:07:25 ÖS »
Ben 6-7 aydır kullanıyorum, CRV'yi tavsiye ederim, sorularınız olursa yanıtlamaya çalışırım.

SeRHaT

« Yanıtla #5 : Haziran 20, 2012, 07:45:47 ÖS »
Honda nın iç dizaynı olsun sıkıntısızz kullanımı olsun başka bir araçta bulmak çok zor.Ben bir crv kullanıcısı olarak kesinlikle öneririm. yakıtı otomobile göre birazcık fazla olsada verdiği konfor, iç hacminin genişliği ve bagajının büyüklüğü ile tam bir aile arabası.ailenle bin istediğin piknik alanına çık, arazide pek zorlamasam da bugüne kadar hiç gitmem demedi ki.ayrıca 4x4 güvenliğide yanında cabası...bence kesinlikle doğru tercih...

eflatun2335

« Yanıtla #6 : Haziran 21, 2012, 08:56:47 ÖÖ »
Teşekkürler.......

fotoaktuel

« Yanıtla #7 : Haziran 21, 2012, 12:32:55 ÖS »
yaklaşık bir yıldır crv kullanıcısıyım. beni memnun etmeyen bir yönü olmadı.her şeyiyle memnunum. yakıtıda öyle abartılacak kadar fazla değil. konfor ve güven süper. geniş iç hacim  ve güç binenler tarafından hemen farkediliyor. çevrenizde araştırıp bir crv  sürüşü yapın derim. zaten daha sonra almak isteyeceksiniz. ben sıfır aldığım aracımı satıp aldım. memnun kalacağınız üst düzey bir araç. sorularınız varsa cevaplayabilirim.yakıt  lpg litresi 1,95 tl  50 tl  lik lpg ile 215 km yapıyorum. sakin sürüş.

eflatun2335

« Yanıtla #8 : Haziran 21, 2012, 04:09:37 ÖS »
Değerli Dostlarım,

Hepinize vermiş olduğunuz bilgilerden ötürü sonsuz teşekkürler.
Bugün itibari ile 2007 model Golf TSİ 140 hp lik aracımı satışa çıkartmış bulunuyorum.
..............isimli sitede 86703162 nolu ilan numarası ile satışa çıkartılan aracı beğendim.
Sizce araç bu normlarda bu fiyatı fazla mı ??????
Son olarak ta alacağım araç sizce lpg donanımlı mı olsun yoksa lpg hiç takılmamış mı olsun.
Bazı forumlarda lpg ile motorun uyumsuz çalıştığı söyleniyor.

Saygılar,,,

Fatih CRV

« Yanıtla #9 : Haziran 21, 2012, 04:53:27 ÖS »
Bence çok yol yapmıyorsanız orjinal hali her zaman en güzeli ancak ortalama 100 km'de 12-13 litre tüketimi göze almanız gerekir.
Eğer verdiğiniz benzin paraları size dokunmaya başlarsa o zaman LPG kiti taktırırsınız.

LPG ile motor uyumsuz çalışmıyor, sadece subap ayarını daha sık yaptırmanız gerekiyor. Onun dışında ben 11.000 Km'dir LPG ile kullanıyorum herhangi bir uyumsuzluk, sorun, performans kaybı yaşamadım.

Bu arada ilandaki aracın bence fiyatı biraz yüksek. O fiyatlara 2005-2006 makyajlı kasa alınabilir.

canerbayramoglu

« Yanıtla #10 : Haziran 22, 2012, 10:38:38 ÖS »
merhaba
öncelıkle bende yaklasık 1 yıldır 2002 cr-v kullanıcısıyım aldıgım gıbı gaz taktırdım  (vikars best kiti)öncelerı aracımda kalkıslarda 0.7-1.00 devır arası kerkme yapıyordu bugun ıtı barıyle o sorunuda bursa kucuk sanayı de suat otogazda gaz ayarı ıle cozdum
araca gelınce
fıyat performasn konfor ve yakıt yonunden bu fıyatlara bulunmaz nımet derım
sehır ıcı en az 13lt gaz tuketıyor (100 km de)

Fatih CRV

« Yanıtla #11 : Haziran 27, 2012, 01:03:30 ÖS »
Bence çok yol yapmıyorsanız orjinal hali her zaman en güzeli ancak ortalama 100 km'de 12-13 litre tüketimi göze almanız gerekir.
Eğer verdiğiniz benzin paraları size dokunmaya başlarsa o zaman LPG kiti taktırırsınız.

LPG ile motor uyumsuz çalışmıyor, sadece subap ayarını daha sık yaptırmanız gerekiyor. Onun dışında ben 11.000 Km'dir LPG ile kullanıyorum herhangi bir uyumsuzluk, sorun, performans kaybı yaşamadım.

Bu arada ilandaki aracın bence fiyatı biraz yüksek. O fiyatlara 2005-2006 makyajlı kasa alınabilir.
Düzeltiyorum, ilandaki CRV makyajlı kasaymış, sonradan farkettim, yani fiyat kilometreden ve temizlikten dolayı normalmiş bu durumda.

eflatun2335

« Yanıtla #12 : Haziran 27, 2012, 04:53:02 ÖS »
Forum Dostları,

Basettiğim ilan sahibi maalesef fiyatta en ufak bir indirim yapmıyor.
Fiyat belki makul ama o kadar çıkamıyorum şu anda.
Sizden ricam 90820339 ilan numaralı araca bir bakarmısınız ???
Satıcı kişi ile konuştum ve hatrı sayılır bir indirim yapacak.
Değerli görüşlerinizi bekliyorum........

Saygılar,

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #13 : Haziran 27, 2012, 06:16:05 ÖS »
Araç temiz ve diri görünüyor. Ayrıca Plakası da Alma sebebi olur :)

mkd

« Yanıtla #14 : Haziran 28, 2012, 07:02:29 ÖS »
bende 1 aydır kullanıyorum hiç bir sıkıntım, içime sinmeyen bir durum olmadı , bende tavsiye ederim ;)

cagri6585

« Yanıtla #15 : Mart 04, 2013, 02:26:31 ÖS »
şu kadarını söyleyebilirim 2008-2009 cıvıc kullandım sonra hep vw kullandım ancak 2011 golf 6 1,6 tdi 105bg satıp yine hondaya crv ile  döndüm.. çok mu fark var aslında yok gibi ama hondanın sürüş zevki bambaşka