Gönderen Konu: Civic 1.6 GL ile ilgili YARDIM LÜTFEN  (Okunma sayısı 2372 defa)

brtn2202

• Ziyaretçi
Civic 1.6 GL ile ilgili YARDIM LÜTFEN
« : Haziran 18, 2009, 12:51:46 ÖS »
Arkadaşlar 1993 model civic GL 1.6 motor Honda ile ilgili ayrıntılı bilgi verebilecek herkezin yorumlarını msjlarını beklıyorum,Ayrıca motorunda DOCH yazdıgı soylenıyor si modelleri dısında Doch motoru kullanılmısmıydı 92 -95 arası civiclerde? Konu ıle ılgılı bılgılerınızı paylaşmanızı beklıyorumşimdiden çok sağolun arkadaşlar...

skullcrusher

Ynt: Civic 1.6 GL ile ilgili YARDIM LÜTFEN
« Yanıtla #1 : Temmuz 08, 2009, 06:56:58 ÖS »
93 model yılnda tr ye gelen 1.6 makina sadece d16a9 olarak da bilinen "si" makinası,ancak aracın yurtdışı girişli olması halinde iş değişebilir ki bu şartlarda bile ben dohc olan o yıllara ait civic de kullanımış 1.6 makina duymadım.ayrıca model donanım isminin gl olduğunu yazmışsın bu durumda araç çok büyük ihtimalle yurt dışı menşeyli olmalı ki bana kalırsa standart donanımında bulunan konfor ekipmanı farklı olabilir ancak bence bahsettiğiniz araç d16a9 yani "si" makinalı bir model olmalı kanısındayım

skullcrusher

Ynt: Civic 1.6 GL ile ilgili YARDIM LÜTFEN
« Yanıtla #2 : Temmuz 09, 2009, 10:30:52 ÖÖ »
bir araştırma daha yaptım o dönemde almanya ya satılan civic lerde d16z kodlu motorlar da var köken olarak "si" ile aynı makina yalnızca cat ilavesi var o motorlarda