Gönderen Konu: Bu arabayı tanıyanların fikri ? 98 VTİ  (Okunma sayısı 14001 defa)

becktak

Ynt: Bu arabayı tanıyanların fikri ? 98 VTİ
« Yanıtla #25 : Mart 21, 2011, 01:17:20 ÖS »
Bir VTI kullanıcısı olarak doğru araç aradığını düşünüyorum , kararından dolayı taktir ediyorum :)
Bulabilirsen Sedan bul , tek kapı satanların bir kısmı 4 kapıya dönmek için satıyor..
Arkadaşlarında söylediği gibi 20-25 arası temiz , masrafsız araçlar var.
Umarım seni üzmeyen bir araca sahip olursun. Hayırlısı olsun..

logıcthıs

« Yanıtla #26 : Mart 21, 2011, 02:53:11 ÖS »
madem kaportası boyası önemli değil diyosun kafayada takmışsın ben olsam 3e 5e bakmam gider alırım görünüş olarak gayet iyi şasede direklarde vs oynama yoksa tabi...

fearlessantalya

« Yanıtla #27 : Mart 21, 2011, 03:19:02 ÖS »
madem kaportası boyası önemli değil diyosun kafayada takmışsın ben olsam 3e 5e bakmam gider alırım görünüş olarak gayet iyi şasede direklarde vs oynama yoksa tabi...
aynen katılıyorum 19 a 20 ye bulmak için aylarca beklemektense varsa imkanın ve alacagın aracta temizse değer verdiğin para

piscocuk

« Yanıtla #28 : Mart 21, 2011, 05:58:53 ÖS »
Arkadaşlar Vtec 2 diye tabir ettiğiniz 2004-2006 Civic'ler
96-01 Doch Vti Civic'in muadili değildir.
O yüzden ne bileyim prelude önerseniz ok
ama 2004 sonrası civic önermek bence alakasız.

Evet bence de vti'lar ciddi rakamlarda geziyor ama
1,6 motor ve atmosferik 160 hp'nin fiyatı bu.

Aslına bakarsanız 97-98 1,4 lere 18,000 istendiği zamanda 97-98 vti için 20-21,000 çok değil.

Doğru söze ne denir, VTİ'ı kafaya takan, ne komple boyaya bakar, nede parasına.
Ne konfor arar, ne güvenlik, sadece efsaneye sahip olmayı ister..

eğer bu mantıkta düşünüyorsan bence bu konuyu açmana gerek yoktu arkadaşım direk gidip ilk karşına çıkan aracı alabilirsin.

bu araba alınırmı diye neden sordun boya yüzündenmi?güvenlik içinmi?parası yüzündenmi.eğer bunlardan biriyse söylediklerin birbirini tutmuyor diyebilirm

Allah gönlüne göre versin...

piscocuk

« Yanıtla #29 : Mart 21, 2011, 05:59:21 ÖS »
Arkadaşlar Vtec 2 diye tabir ettiğiniz 2004-2006 Civic'ler
96-01 Doch Vti Civic'in muadili değildir.
O yüzden ne bileyim prelude önerseniz ok
ama 2004 sonrası civic önermek bence alakasız.

Evet bence de vti'lar ciddi rakamlarda geziyor ama
1,6 motor ve atmosferik 160 hp'nin fiyatı bu.

Aslına bakarsanız 97-98 1,4 lere 18,000 istendiği zamanda 97-98 vti için 20-21,000 çok değil.

Doğru söze ne denir, VTİ'ı kafaya takan, ne komple boyaya bakar, nede parasına.
Ne konfor arar, ne güvenlik, sadece efsaneye sahip olmayı ister..

eğer bu mantıkta düşünüyorsan bence bu konuyu açmana gerek yoktu arkadaşım direk gidip ilk karşına çıkan aracı alabilirsin.

bu araba alınırmı diye neden sordun boya yüzündenmi?güvenlik içinmi?parası yüzündenmi.eğer bunlardan biriyse söylediklerin birbirini tutmuyor diyebilirm

jericho

« Yanıtla #30 : Mart 21, 2011, 07:55:34 ÖS »
Sevgili dostum, araca daha önce sahip olmamış biri olarak bunları sormanın neresi çelişki ?
Yaptığım yorumlar aracı almadan önce araştırdığımı, ancak yinede sizlerin fikirlerine başvurmak istediğimi göstermiyor mu ?
Konuyu açmaya gerek duydum ki açtım.. Neden açtım ;
Bana aracın motorunun km'si az yada çok, bu araca bu km önemli yada değil, araç modifikasyon görmüş yada görmemiş, ne bilim egzosu yayları vs. standart, kazası yokmuş temiz alınabilir yada iyice bi araştır, komple boyalıdır fiyatı fazladır, yada boyası yok araç orjinal gibi görünüyor bu fiyat eder gibi yorumlar yapılması için sordum. Ama konuyla alakasız onca teklife bile nazikce teşekkür ettim. Biri ies önerdi, sen 2004-2005 vtec 2 önerdin, VTİ ile alakası nedir çözemedim ? Benim konuyla sizin verdiğiniz cevaplar birbirini tutuyor mu önce onu irdeleyin. Aracın parasıyla alakalı yorumumu, o paralara (20.000-25.000) liraya çok daha iyi, çok daha konforlu ve güvenli arabaları alabilirsin ancak, kafayı VTİ'a taktıysan bir kere, o mebladaki paraları önemsemez kıyarsın anlamında söyledim. Kalkıpta bi VTİ'a 40.000 lira veririm demedim. Neyse ya, herkese teşekkür ederim tavsiyeleri için.
« Son Düzenleme: Mart 21, 2011, 07:57:39 ÖS Gönderen: jericho »

piscocuk

« Yanıtla #31 : Mart 22, 2011, 07:42:04 ÖÖ »
Sevgili dostum, araca daha önce sahip olmamış biri olarak bunları sormanın neresi çelişki ?
Yaptığım yorumlar aracı almadan önce araştırdığımı, ancak yinede sizlerin fikirlerine başvurmak istediğimi göstermiyor mu ?
Konuyu açmaya gerek duydum ki açtım.. Neden açtım ;
Bana aracın motorunun km'si az yada çok, bu araca bu km önemli yada değil, araç modifikasyon görmüş yada görmemiş, ne bilim egzosu yayları vs. standart, kazası yokmuş temiz alınabilir yada iyice bi araştır, komple boyalıdır fiyatı fazladır, yada boyası yok araç orjinal gibi görünüyor bu fiyat eder gibi yorumlar yapılması için sordum. Ama konuyla alakasız onca teklife bile nazikce teşekkür ettim. Biri ies önerdi, sen 2004-2005 vtec 2 önerdin, VTİ ile alakası nedir çözemedim ? Benim konuyla sizin verdiğiniz cevaplar birbirini tutuyor mu önce onu irdeleyin. Aracın parasıyla alakalı yorumumu, o paralara (20.000-25.000) liraya çok daha iyi, çok daha konforlu ve güvenli arabaları alabilirsin ancak, kafayı VTİ'a taktıysan bir kere, o mebladaki paraları önemsemez kıyarsın anlamında söyledim. Kalkıpta bi VTİ'a 40.000 lira veririm demedim. Neyse ya, herkese teşekkür ederim tavsiyeleri için.

iki mesaj yukarıda ne boya ne fiyat vs vs önemli değil diyorsun.şimdide bunları sormak için açtım diyorsun.daha nedim Allah en güzelini sana nasip etsin.benden bukadar

jericho

« Yanıtla #32 : Mart 22, 2011, 10:00:55 ÖÖ »
Güzel dostum, ya ben anlatamıyorum yada sen anlamamakta ısrarcısın, araç komple boyalı olabilir, ancak kazası yoktur, motoru sağlıklıdır, fakat fiyatı biraz tuzludur, bu şartlarda o araba alanır. Komple boya o zaman önemli değildir. Sen kendini şuna şartlandırmışsın, bu adam araç komple boyalıda olsa, kazalıda olsa, heryeride değişse, motoruda inse, üstüne üslük pahalıda olsa, yinede gider o arabayı alır diosun. Neyse ya net ortamında olur böyle şeyler, a dersin b anlaşılır. Yada hiç anlamayanlar çıkar elbet. Tamam ben konuyu gereksiz yere açtı olayım problem değil. Boş yerede ortam gerilmesin. iyi dileklerin için sağol, aynı dileklerimle, kazasız belasız. kib.