Gönderen Konu: 2009 i-vtec performans sorunu?  (Okunma sayısı 2392 defa)

kabuto

2009 i-vtec performans sorunu?
« : Aralık 11, 2010, 08:32:05 ÖS »
arkadaslar aracin ilk sahibiyim su siralar 60.000km bakimina gidicek , araci aldim alali ayni problemden muzdaribim ve defalarca servise gitmeme ragmen cozum bulunamadi , gittigim servis altunizade honda .

durum su aracta bazi bazi kalkarken tekleme oluor stop edicekmis gibi atliyip atliyip duruyor, artik aracimi parcalama noktasina geldim.

diger yandan bu aractan memnun olan arkadaslar var , arac ciddi anlamda performans yoksunu ornegin arac sollicam gaza basiyorum sevgili aracim once vites dusuyor tabi arada yavasliyor sonra birden kendince performans yapiyor bu durumdan hicmi hic memnun degilim bu kadar aracin tepkimesi berbat zaten iyce cileden ciktim. 1,6 toyota corrola hb. ile kalkislarda basa basas gidiyoruz 3 vitesten sonra ancak 1-2 metre fark atabiliyorum o sira atmasamda olur zaten. yol tutus makaslarda berbat ani sag sol  yaptigimda arac spin aticakmis gibi hareket ediyor, yagmurlu ve karlı gunlerde ciddi kayma yapiyor( lastikten diyeceksiniz continantal marka lastik kullaniyorum 10.000km olmadi lastikler degiseli.

en onemli problemim ise bu teklemesi bi ara goturdum araci en son baktiklarinda aracin beyninde 10 adet hata raporu oldugunu onu temizlediklerini yeni yazilim yuklediklerini soylediler ama sorunuma cozum olmadi. sanzumanda ayarsizlik var  bunu adam akilli yapabilicek bir servis bilen arkadas varmi acaba.

diger sorum su eger su ciplerden taktirirsak aractaki bu vites atislarindaki bekleme suresini duzeltebilirmiyiz.

idedeler

Ynt: 2009 i-vtec performans sorunu?
« Yanıtla #1 : Aralık 11, 2010, 10:09:33 ÖS »
10 tane arıza çıkıyor???motor da herhangi bir kısma su gitmiş olabilirmi acaba motor temizliği maksadıyla bir yıkama yapıldıysa........

zeybek

« Yanıtla #2 : Aralık 12, 2010, 08:51:13 ÖÖ »
araca chip yazdırmak için malesef beyninin sökülmesi gerekiyo, bu da garantiden çıkması demek. aracınız 2009 model olmasına rağmen 60.000 kmde ve anlaşılıyo ki baya yol katediyosunuz, 150.000 km olduğunda zaten garantisi bitecek bence 1-2 sene daha bekleyin sonra chip yazdırarak aracınızı bir performans canavarına çevirebilirsiniz. tabi en son karar size kalmış. kazasız belasız günler.
« Son Düzenleme: Aralık 12, 2010, 08:53:24 ÖÖ Gönderen: zeybek »

discovery

« Yanıtla #3 : Ocak 25, 2011, 10:35:00 ÖÖ »
araç sedanmı hatcback mi