Gönderen Konu: 0 km. HONDA CİVİC alacağım tavsiye edermisiniz..  (Okunma sayısı 11415 defa)

hakkipekoksuz

0 km. HONDA CİVİC alacağım tavsiye edermisiniz..
« : Eylül 26, 2014, 10:47:10 ÖÖ »
Arkadaşlar yeni araç alacağım, ikinci el mi sıfır mı, opel mi peugeot mu volvo mu derken 2014 sıfır honda civic premium otomatik makyajlı kasada karar kıldım gibi. Kararım konusunda iyi mi yaptım kötü mü yaptım acizane fikirlerinizden faydalanmak isterim. Kullanan arkadaşlar tavsiye ederler mi yoksa keşke o kadar parayı şu araca mı verseydin diyen olur mu? Şimdiden teşekkürler yorumlarınız için.

tnrdnzekr

• TNR
Ynt: 0 km. HONDA CİVİC alacağım tavsiye edermisiniz..
« Yanıtla #1 : Eylül 26, 2014, 10:52:36 ÖÖ »
aldıysan bu saatten sonra hayırlı olsun demek düşer.
Güzel araç sıfır her zaman iyidir

hakkipekoksuz

« Yanıtla #2 : Eylül 26, 2014, 11:26:10 ÖÖ »
yok almadım henüz, almaya karar verdim gibi de, bir bilenin görüşünü almak isterim. Hala cayma şansım var yani.

ibrahimerbasi

« Yanıtla #3 : Eylül 26, 2014, 01:36:06 ÖS »
almışken elegance almanızı tavsiye ederim

Luvi

« Yanıtla #4 : Eylül 26, 2014, 01:41:00 ÖS »
Eğer o parayı veremyi göze aldıysanız VW almanızı öneririm.

hakkipekoksuz

« Yanıtla #5 : Eylül 26, 2014, 01:58:07 ÖS »
Bu önerilerinizi yaparken tecrübe etmiş olduğunuz bir kıyasla mı yapıyorsunuz, yoksa bu modellerde varolan bir sıkıntıdan dolayı mı. Sıfırı 63000 tl gibi bir rakam teklif etti bayi. Elegance için 4000 daha ek istediler ibrahim bey. sunroof, koltuk ısıtma ve xenon far ilave var dediler. sunroofu zaten çok kullanmıyoruz, koltuk ısıtma ve xenon far içinde 4000 vermek işime gelmiyor açıkcası. ayrıca "luvi" kullanıcı adlı arkadaşım sen ne için vw dedin, sende civic kullanıcısın herhalde gördüğüm kadarıyla, ama niye vw?

hamzaffo

« Yanıtla #6 : Eylül 26, 2014, 02:49:53 ÖS »
Git o paraya 2013 peugeot 508 al

Luvi

« Yanıtla #7 : Eylül 26, 2014, 03:07:41 ÖS »
Bu önerilerinizi yaparken tecrübe etmiş olduğunuz bir kıyasla mı yapıyorsunuz, yoksa bu modellerde varolan bir sıkıntıdan dolayı mı. Sıfırı 63000 tl gibi bir rakam teklif etti bayi. Elegance için 4000 daha ek istediler ibrahim bey. sunroof, koltuk ısıtma ve xenon far ilave var dediler. sunroofu zaten çok kullanmıyoruz, koltuk ısıtma ve xenon far içinde 4000 vermek işime gelmiyor açıkcası. ayrıca "luvi" kullanıcı adlı arkadaşım sen ne için vw dedin, sende civic kullanıcısın herhalde gördüğüm kadarıyla, ama niye vw?

Neden VW dediğimi her 2 araca da sahip olan birisi olarak anlatayım. Ben Honda kullanıyorum, eşimde Golf kullanıcısıdır. Öncelikle satış sonrasında sattığı malın arkasında Honda'dan daha fazla duruyorlar. Honda TR'de üretilmesine rağmen yedek parça fiyatları ithal olan VW ile hemen hemen aynıdır. Konfor olarak dersen VW bence biraz daha öndedir. DSG hariç (DSG'de sorun olmasının en büyük nedeni milletimizin otomatik vites kavramını çözememiş olmasıdır bence) bir sorunu duymamışsındır, Honda'da ise direksiyon soyulması, amartisör sertliği, fren balata ve disklerinin erken ömrünü tamamlaması (aynı sorun bende de şuan da var aracım daha 26bin km'de) gibi bir çok sorunu bulunuyor. Eğer biraz beklerim dersen 2015'i beklemeni ve Mazda'da almanızı öneririm. Mazda 2015'de distribütör ile değil direk kendi olarak piyasaya gireceği için ciddi atılım bekliyorum.

bombom41

« Yanıtla #8 : Eylül 26, 2014, 07:33:10 ÖS »
2 ay oldu yeni civic elegance eco alalı..daha 4000 km de aracım..ben kardeşimin ısrarı ile aldım biraz da..
aslında golf 1.4 tsi düşünüyordum..onlar da 3 ay sonraya gün veriyo zam gelirse de yansıtıyolar bir de alıyosan al havasındalar kocaelindeki bayi.bu sebepler de hondaya kaymamda etken oldu..

direksiyon soyulması felan olmadı daha yeni..belki  ilerde olacak bilmiyorum..ama cam açma yerlerindeki siyah kapı tutamakları çok adi hemen zedeleniyor..süspansiyonlardan memnunum bozuk yolları çok hissettirmiyor eski kasa gibi lap diye oturmuyor orta yumuşak geçiyor..yol tutuş güzel..iç gogus komple sert malzeme bu kötü..boyası incedir taşlı yolda dikkat etmek gerek..içi geniş ve rahat..bagaj yeterli..benzinli alacaksan üzer seni eğer seri kullanıyosan..parçaları ucuz değildir..125 bg atmosferik bi araç için turbolu kadar olmasa da bayırlarda yine üzmez..performans iyi..genel anlamda araç kendine baktırıyor..yol sesi orta düzeyde..ne çok iyi ne kötü arasında yani..müzik sistemi iyi mi kotu mu anlayamadım halen radyo dinleyince iyi gelmiyo ama cd çalınca guzel çıkıyo ses..sanırım radyosu dandik..araca binen arkadaş cd dinliyodum ses güzel çıkıyo dedi..tam çözemedim..ama daha iyi olabilir gibi..
Genel anlamda iyi araç...Tabi sadece honda değil diğer markalarda dahil olmak üzere bu fiyatlarla şu zamanda şahsi görüşüm daha iyi olmalı..

avans

« Yanıtla #9 : Eylül 26, 2014, 07:57:46 ÖS »
Direksiyon ve kapi kollarinin soyulmasi 2012 modellerde mevcut.onlarida garantiden degisiyor honda zaten.
DSG problemi almis basini gidiyor artkl dogus internet yada baska bir ortamdan paylasim yapilmamasi icin musterilere yazili kagit imzalatir duruma gelmis..

2011 jetta kullanmis biri olarak kesunlikle tavsiye etmiyorum.alacaksaniz en azindan manuel alin.

gocebes7

• Gocebes7
Ynt:
« Yanıtla #10 : Eylül 26, 2014, 08:54:52 ÖS »
Birincisi sifir arac alana kadar sifir ayarinda arac almak daha cazip bana gore.
3000'5000 km de araclar var satista cunku.
Sunroof koltuk isitma vs kullanmiyorum diyorsunuz ama satarken alan insan bunlara dikkat ediyor.
Ben sis fari icin bile kac tane arac eledim.
Koktuk isitma mercedeste 1000€, honda da 4000 liraya snroof isitma xenin bence ideal ama,
60-70.000
Arasi butceniz varsa VW in dizel bir aracini almanizi oneririm.
Yakit performans kalite konfor hepsi mevcut.
Bende caddy vardi ticari arac su an ki hondam dan daha konforlu ve surusu keyifliydi.
Jetta veya golf dizel almanizi oneririm.
Az km yapan birisi iseniz vw dizel araci satarken daha kolay satarsiniz 1 hafta icinde elden cikarirsiniz ki zarar etme olasiligini %5-6 dir.
Volvolarda basarili ama turkiyeye biraz uzak ikinci eli durgun ama kaliteli arac.
Ama onceliginiz VW olmali ozellikle dizel modelleri.

hakkipekoksuz

« Yanıtla #11 : Eylül 27, 2014, 10:54:40 ÖÖ »
öncelikle yorumlarınız için hepinize teşükkür ediyorum arkadaşlar. honda bayiine gitmeden önce aslında aklımda peugeot 508 ler vardı ama 60000 lira gibi ayırmış olduğum bütçemden biraz yukarıda fiyatları. Çok hoşuma gidiyor 508 ler ama dediğim gibi en az 70000 gibi bütçeye ihtiyaç var. İkinci ellerde istediğim özellikler 60000 e yakın fiyatlarda olduğunu gördüm, birde hondanın sıfırının aynı fiyatta olduğunu görünce açıkcası biraz cezbetti beni. Jetta lara da baktım biraz ama volkswagen grubunun masraflarının biraz ağır olduğu gibi birşey aklımda kalmış, onun için de pek yanaşmadım. Honda'nın orjinal çıkışında LPG olması biraz hoşuma gitti, yakıt sarfiyatının biraz daha az olacağı düşüncesindeyim. Bayi bu fiyatın 01 ekim itibarıyle artacağını söyledi, ne yapacağımı bilemedim kararsızım :)

CMYK

« Yanıtla #12 : Eylül 27, 2014, 11:15:19 ÖÖ »
Şahsen ben sıfır araç almaya karsıyım. "gocebes7" arkadaşımızın dediği gibi km az olan araçları tercih etmenizi öneririm. Aradaki farkta cebinize kalmış olur.

Sıfır araç fiyatları "http://honda.com.tr/otomobil/yeni-civic-sedan/fiyat "

2.Elden örnek " http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-babacan-plaza-dan-2014-honda-civic-1.6-elegance-bayi-cikisli-lpg-180801417/detay "

hakkipekoksuz

« Yanıtla #13 : Eylül 27, 2014, 11:20:44 ÖÖ »
ama verdiğiniz örnekte 65000 fiyat vermişler 2000 km.yapmış araç için. bayide 67000 dediler bu elegance modeli için ve üstelik lpg si monteli şekilde verecekler. Sanki 65 verileceğine 2 lira daha fazla verip kendi üzerine faturalı almak- ve lpg lisini almak daha cazip gibi.  Bir de bu adamlar niye sıfır alıp hemen satıyorlar bunu orda bi soru işareti oluştu kafamda?

CMYK

« Yanıtla #14 : Eylül 27, 2014, 11:27:10 ÖÖ »
Dikkatinizden kaçmamıştır umarım ÖRNEK ARACTA LPG'lidir. sahibinden.com fiyatlarını " özellikle yuksek butceli rakamlarda" her zaman 2-3bin TL altını dusunun. Dolasıyla siz o aracı 62,000 TL peşine cok rahat alırsınız. Basit bir hesapla cebinize 5000TL kalacak.

xlx99

• Tolga B.
« Yanıtla #15 : Eylül 27, 2014, 03:10:43 ÖS »
Tek diyecegim, elegance tercihi olur. Ben premium aldim, aractan tek pismanligim da bu, keske elegance olsaymis diyorum.

Vw nin kapisindan bile gecmem, o kadar diyeyim. Ha alana saygi duyarim o ayri....:-)

avans

« Yanıtla #16 : Eylül 27, 2014, 04:41:37 ÖS »
2014 mart sonrasi cogu arac dolu hasarli haliyle sifir alirken alici indirimli aldi..satarkende bunu sattigi kisiye soylemiyecek ve bindigi arabayi cok ust fiyatlara satacaktir.

Yaşasın tapatalk!

bombom41

« Yanıtla #17 : Eylül 28, 2014, 11:42:41 ÖÖ »
bendeki 2014 elegance eco ancak makyajlı değil.direksiyonu bilmiyorum fakat iç kapı tutacaklarının ordaki siyah malzeme adi hocam..tırnak vs değmeye görsün anında zedeleniyor..eski kasadaki o kısım daha iyiydi..ön gogus komple sert malzeme bu sınıftaki bi araçta..

dikkat ederseniz golf ün iç mekanı jettadan kaliteli
honda hb iç mekanı, civic sedandan kaliteli...Şu civic hb biraz daha tip olarak hoş olsa özellikle arka kısım..direk seçeneğim o olurdu.

Araçtan memnunum burada bazen serzenişlerim oluyor ama daha önceden de eski kasa civic kullanıcısı olarak Hondadan biraz daha fazla şey bekliyorum.Kalite-donanım-yeni teknolojiler ve türkiye piyasasının ikinci sınıf bir piyasa görülmemesi açısından..Bir örnek verecek olursam civicde araçla ilgili ayarları yaptığın menü de türkçe dil seçeneği yok.türkiyede fabrikası olan bir firmanın!

Sana kullanıcı olarak tavsiyem bence aslında hiç vw e gitmene gerek yok..makyajsız civic elegance eco 60 bin lira +3000 tüp taktırırsın paşa paşa binersin.

gocebes7

• Gocebes7
Ynt:
« Yanıtla #18 : Eylül 28, 2014, 01:12:17 ÖS »
Hondalar aslinda NOKIA gibi :)
Ozellik teknoloji az ama uzun omurlu :)

PPLL21

« Yanıtla #19 : Eylül 28, 2014, 02:13:35 ÖS »
Eski bir golf kullanıcısı olarak benim de yorumum Walkswagen ın insanları sömürü ticareti yapmak istemesidir. Çift kavramalı şanzıman araçlarının arızalarının çok yüksek olması vw uzak durulması gerektiğini gösteriyor. Çok para istiyorlar vw alacaksan highline alıcaksın alt modelleri kabak gibi satıyolar 70-80 bin tl ye fullu de 90-100 bin tl gibi uçuk rakamlar. arkadaşlar gerçekten cok ciddi rakamlar vw kalitelidir gerçekten Alman tokluğunu yerli ve japon araçlarının hiçibirisinde bulamazsınız, ama bir arıza ile karşılaşırsanız vay halinize ben çok çektim vw den arızadan başım kurtulmadı 100 bin deki araç cayır cayır yağ yaktı şanzımanı aldı başını gitti bilmiyorum. Vw ler alıcaksan sıfır yoksa hiç gerek yok kolay kazanılmıyo o paralar....

hakkipekoksuz

« Yanıtla #20 : Eylül 29, 2014, 02:16:11 ÖS »
ne zor işmiş bu arkadaş yav. bi karar verip çıkamadım. bu almayı düşündüğüm araçtada dolu vurgunu varmış. japonyadan ekip gelmiş vakumla düzeltmişler, hiçbir belirti kalmamış öyle dediler servisten. gösterge paneli olsun geri görüş kamerası olsun cezbetti açıkcası biraz. bayi de fiyatın normalde 67000 gibi olduğunu bu dolu meselesinden dolayı 4000 indiklerini söylüyorlar. tavanda bi belirti görünmüyor dediğim gibi. volkswagen de birkaç arkadaşta sanayiye girmezsen sıkıntı yok ama bir girersen masrafın hakkından gelemezsin dediler. şimdi açıkcası peugeot ve honda arasında kaldım.

faw13

« Yanıtla #21 : Eylül 29, 2014, 04:49:35 ÖS »
Cam tavan dır, xenondur önemsemiyorsanız dizel leon da bakabilirsiniz, golf'ten daha donanımlı, kalitesi çok az aşağıda ama keyfi yüksek bir araç, 0ları da düzleri için 60.000 civarında hatta belki 59'a falan alınabilir. 4.500 e de cam tavan ve led farlı alabilirsiniz aracı ama pek önemsemiyorsunuz gördüğüm kadarı ile.

ysr

• Yasir
« Yanıtla #22 : Eylül 30, 2014, 08:09:41 ÖÖ »
Arada kaldığın araçların hepsi ile deneme yap hangisi içine siniyorsa onu al. Çok farklı araçlar vw bence o parayı hak etmiyor o gruptan alacaksan seat leon al golfun boş fiyatına leon full var. Fransızlardan ve saz arkadaşlarını tavsiye etmem çabuk dökülüyor.

Elazığ'dan gönderilmiş :)

hakkipekoksuz

« Yanıtla #23 : Eylül 30, 2014, 11:17:47 ÖÖ »
arkadaşlar tavsiye ve görüşlerinizden ötürü her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yasir arkadaşımın dediği gibi en iyisi hepsini denemek, sürüş ve biniş keyfi hangisindeyse onda karar kılmak. teşekkürler sağolun...

ysr

• Yasir
« Yanıtla #24 : Eylül 30, 2014, 12:38:55 ÖS »
Sonucu ve yorumlarını merakla bekliyoruz

Elazığ'dan gönderilmiş :)