Gönderen Konu: 09 cıvıc hb  (Okunma sayısı 25667 defa)

hkn.sel

09 cıvıc hb
« : Nisan 11, 2010, 12:10:48 ÖÖ »
selam arkadaşlar
yaklaşık olarak bir yıldır sitedeyim fakat hb cıvıc kullanıcısını pek nadir görüyorum ve ayrıca araçlara yapılan modifiye işlemleri olsun aranan ve satılanlar bölümünde olsun  hep sedan , si , vtec parçaları var benim hb için hiç bir şey bulamadım  öye zannediyorumki Türkiyede hb cıvıc fazla ya tutulmuyor yada başka bir şey var anlam veremdim doğrusu  ben aracımdan  o kadar memnunumki hiç bir sıkıntı yaşamıyorum
aracıma görsel olarak birşeyler daha yapmak istiyorum ama maalesef Türkiyede ve İstanbulda nereye gitsem aracıma uygun pek birşey bulamadım aranızda varsa hb ğine modifiye yapan benide bilgilendirise sevinirim

yusufaltintepe

Ynt: 09 cıvıc hb
« Yanıtla #1 : Nisan 12, 2010, 04:02:27 ÖS »
aynen arkadaşım bende bu dertten muzdarip biri olarak bu başlığı merakla takip edeceğim ;)

ayrıca sana kısa bir soru sormak isterim hazır 2009 hb kullanıcısı yakalamışken :)

benim araçta araç çalışır ama durur vaziyette iken direksiyonu çok az sağ sol yaptığımda tık tık diye bir ses geliyor sendede aynımı acaba 
« Son Düzenleme: Nisan 12, 2010, 04:08:19 ÖS Gönderen: yusufaltintepe »

hkn.sel

« Yanıtla #2 : Nisan 12, 2010, 05:45:44 ÖS »
benim aracımda öyle bir sorun yok bir yıldır kullanıyorum aracımı 14 000 km ye geldim herhangi bir sorunum olmadı

hkn.sel

« Yanıtla #3 : Nisan 19, 2010, 01:55:06 ÖS »
neredeyse konuyu açalı ongün  oldu demekki hb kullanıcısı yok denecek gibi birşey....

ydo

« Yanıtla #4 : Nisan 30, 2010, 03:04:23 ÖS »
bu konuyu iyi ki açmışsınız.gerçekten bizim araçlardan pek yok ya da göremiyoruz burada.hemen hemen hergün siteye giriyorum,yeni gelen konu ve yazıları takip ediyorum fakat cıvıc hb lerle ilgili sadece typerlarla alakalı paylaşımlar oluyor genelde.2006 sonrası hb ler türkiye genelinde az galiba...
ben de aracımdan gayet memnunum,şubat 2009dan bu yana kullanıyorum,bir sıkıntım olmadı,sadece servisi yetersiz buluyorum.umarım bu başlık bir sebep olur ve daha çok arkadaş birbirimizden haberdar olur ve paylaşabiliriz.
bu arada direksiyon sorunu bende de olmadı...bilgilerinize...

hkn.sel

« Yanıtla #5 : Nisan 30, 2010, 04:00:07 ÖS »
evet çok doğru söylüyorsun konuyu açalı nerdeyse bir aya yakın bir zaman oldu sadece iki kullanıcıya ulaştım demekki bu kadar azmış hb kullanıcısı.....

hkn.sel

« Yanıtla #6 : Nisan 30, 2010, 04:04:12 ÖS »
ydo arkadaşım serviste nasıl bir sıkıntı ile karşılaştığını paylaşırsan sevinirim
bu arada senin araçta 1.4 galiba

ydo

« Yanıtla #7 : Nisan 30, 2010, 04:19:14 ÖS »
evt.1.4 benimkisi de.kayseride yaşıyorum ve burda sadece 1 yetkili servis var ve malesef işinden anlayan teknik personel pek yok.geçen yaz  bir gün klimadan hafif bir ses geldi tırrrr gibi.servise gittim,ilgilendi hemen bir arkadaş içerden filtresini söktü ses yine devam edince klima motorunu açıp bakmam gerek bunun için de göğsün vites bölgesini komple sökmem gerek dedi.moral sıfır...iki gün sonrasına randevu verdiler.neyseki aynı gün kendiliğinden ses gitti ve bir daha da olmadı.daha sonra hava girişinde çam iğneleri dikkatimi çekti sanırım bunlardan olmuş.bunu farkeden ben oldum ve bu şekilde sök taktan kurtuldum.arkadaşlar işin uzmanı oluyorlar ve her nedense sileceklerin bulunduğu yerdeki ızgarayı kontrol etme gereksinimi duymuyorlar...hemen sökelim bakalım deniyor...
daha aracı satın alırken tanıtım da anlamıştım ben zayıflığı..ben daha iyi biliyordum arabanın donanımını bana anlatan arkadaştan...usb girişi bu modelde yok,lastik hava ukatılımı bunda yok demişlerdi var dememe rağmen ve yine ben buldum bunları...komik ama traji komik...
sonra nasıl güveneceksin bunlara...daha buna benzer olaylarım var malesef burda...

hkn.sel

« Yanıtla #8 : Nisan 30, 2010, 04:30:22 ÖS »
 serviste yaşadıkların geçekten can sıkıcı şeyler ama allah daha fazlasından korusun inşallah kayseride bir tane yetkili servis olması iyi değil yani en azından başka servislerde olmuş olsa bir diğerine gidersin o yuzden istanbulda böyle bir sıkıntı yaşamıyoruz birinde problem yaşarsak başka bir yetkili servise gidebiliyoruz.seninle araçları aynı zamanda almışız bende 2 mart ta aldım ve bugüne kadar en ufak bir sıkıntım olmadı.
sitede olsun ve piyasada dolaşan fazla hb yok bu aralar dikkatimi bayağı çekiyor yollarda hb arıyorum ama nadir rastlıyorum kayseride nasıl hb kullanıcısı varmı oksa tekmiyiz...

yusufaltintepe

« Yanıtla #9 : Nisan 30, 2010, 10:35:00 ÖS »
1.8 olarak heralde tek ben varım şimdilik :)

ydo

« Yanıtla #10 : Mayıs 01, 2010, 11:35:16 ÖÖ »
kayseride 4-5 tane gördüm.servise de sordum kaç tane var diye 15 civarı var dediler.daha çok sedanları tercih ediyorlar.tercih meselesi tabii ama hb bence her yönüyle farklı bir araba,donanım ve tasarım yönünden daha üstün.aracı alırken çok araştırdım ve honda hb e karar verdim.arabamı seviyorum...
sanırım daha az tercih edilmesi türkiyede insanların sedanlara ve daha klasik tiplere olan bağlılığı.örneğin avrupa honda sitelerinde hybrit haricinde cıvıc kasa olarak hb satılıyor.
hb lerle ilgili okuduğum en büyük problem i-shift vites geçişleri,ama 1.4 te bence vites gayet iyi.1.8 e hiç binmedim ve kullanmadım ama bende anlatılanlar gibi bir sıkıntı yok.bir de lastik sesini içeri çok alıyor deniyor ama son kasalarda izalasyon daha iyi ki bu sıkıntıyı da yaşamıyorum veya beni rahatsız etmiyor varsa da...
sonuçta herkesin bir değerlendirmesi oluyor ama genellikle yorum yapanlar aracı kullanmamış veya binmemiş kişiler gibi geliyor yaşayınca.
siteye üye kişilerde bizim gibi hb kullanıcıları da vardır ama pek katılımcı olmuyor arkadaşlar sanırım.dediğim gibi hemen hemen her gün siteye giriyor ve güncel konuları takip ediyorum ama 2006 sonrası hb lerle ilgili pek nadir konular oluyor.umarım bu başlığı okuyan diğer arkadaşlar da buradan paylaşımlarda bulunur...

ydo

« Yanıtla #11 : Mayıs 01, 2010, 11:50:08 ÖÖ »
hkn.sel daha öncelerde arabanın ön ızgarasını siyah kaplatmıştın yanılmıyorsam,bazı yazılarını denk geldikçe okuyorum.şimdi sökmüşsün sanırım,böyle daha iyi olmuş bence,bir de bu jantlar gayet güzel olmuş öncekilere göre.
benim pek modifiye merakım yok.ben sadece camlara film yaptırdım bir de navigasyon cihazı...bir ara çift egzos yaptırsam mı diye düşündüm ama öölece kaldı.servis beni ilave şeylerden soğuttu biraz,işçiliklerinden şüpheliyim.navigasyon için el fireninin ordaki sürgülü bardaklık içinden kablo için bir delik açtırdım onda gözüm korktu adamlarda özen sıfır...neyseki delik içerde olunca gözüme görünmüyor...

devrimbilek

« Yanıtla #12 : Mayıs 01, 2010, 03:15:06 ÖS »
öncelikle selamlar
bizler kelaynak gibiyiz fn2 hb kullanıcısı gerçekten az umarım site içinde kendimize ait köşede bol bol yazışırız.

hkn.sel

« Yanıtla #13 : Mayıs 04, 2010, 09:04:32 ÖÖ »
evet daha önceleri ön panjuru folyo ile siyaha kaplatmıştım ve farlarada led takdırmıştım cünki ledler siyah fonda güzel gözüküyordu sonrasında şu led farlar çok ayak altına düştüğünden her ikisinide çıkartdım
bu arada başka bir şey soracağım sizlere bizim araçlarımızın modeli fn2 mi yoksa fk 2 mi
çünki devrimbilek arkadaşım fn2 yusufaltıntepe arkadaşım fk 2 yazmış hangisi doğrudur....

devrimbilek

« Yanıtla #14 : Mayıs 04, 2010, 09:12:09 ÖÖ »
Bizim araçlar  fn 2 hocam nette aratırsan zaten göreceksin

yusufaltintepe

« Yanıtla #15 : Mayıs 04, 2010, 09:24:31 ÖÖ »
valla fn2 ler sadece type-r bizimkiler fk2 hb olarak geçiyor aynen google görselden fn2 cıvıc ve fk2 cıvıc diye aratırsan görürsün ;)
« Son Düzenleme: Mayıs 04, 2010, 09:27:26 ÖÖ Gönderen: yusufaltintepe »

devrimbilek

« Yanıtla #16 : Mayıs 04, 2010, 09:32:31 ÖÖ »
Pardon fn2 ler tyep r için deniyor bizim araçlar fk2 yanlış bilgiden dolayı özürdilerim

hkn.sel

« Yanıtla #17 : Mayıs 04, 2010, 09:36:03 ÖÖ »
evet google fk 2 yazdığında bizim hb ler çıkıyor hemen yazıp baktım...

yusufaltintepe

« Yanıtla #18 : Mayıs 04, 2010, 09:36:32 ÖÖ »
gönül isterdeki fn2 olsun ama büyüyünce olur inşallah :D

hkn.sel

« Yanıtla #19 : Mayıs 04, 2010, 09:40:24 ÖÖ »
evet büyüyünce inşallah fn 2 olucaz  şunuda sormak istiyorum bir jazz kullanıcısı arkadaşım 1.8 lerden almayı düşünüyor ikinci el 2007 2008 fakat bu model hb lerde şanzıman sorunu yaşandığını duydum sizin 1.8 lerde şanzımanla ilgili bir sıkıntı oldumu sitede okuduğum sorunların başında birini viteste kalkışlarda titreme yapıyor gibi birşeyler okumuştum...

yusufaltintepe

« Yanıtla #20 : Mayıs 04, 2010, 09:53:23 ÖÖ »
benimki makyajlı kasa tam otomatik zaten honda bu i-shıft şikayetlerinden sonra makyajlı kasada i-shıft vitesi kaldırdı ve tam otomatiğe döndü şuan sadece 1.4 lerde i-shıft kullanılıyor 1.8 lerin artık hepsi tam otomatik oldu... gelelim soruna bende bu konuya aracımı almadan önce çok takılmıştım benimde araştırmalarımda i-shıft şanzumanın hep vites geçişlerinde yığılma yaptığını okudum ve açıkçası midemi bulundardı o yüzden tam otomatik tercih ettim şuan yığılma vs vs gibi olaylar yok ama bu yığılma olayıda kişiden kişiye değişiyor bence test edip alsın

hkn.sel

« Yanıtla #21 : Mayıs 04, 2010, 10:05:51 ÖÖ »
doğru söylüyorsun benim aracımda i-shıft ama benimkinde şanzımanla ilgili bir sıkıntı olmadı özellikle jantları 18' yaptıktan sonra belki aracı biraz daha yorar veya bir titreme vs yapar dedim ama bir şey olmadı dediğin gibi arabasından arabasına ve kullanıcısına göre değişebilir...

bteks

« Yanıtla #22 : Mayıs 04, 2010, 10:20:10 ÖÖ »
Eski bir 2007 hb ishift kullanicisiyim ve 1. si o vites aralarinda ki yigilmadan ikinciisi arabanin suspansiyonda ki inanilmaz insani biktiran lambur lumburundan dolayi cok sevdigim arabami sattim.

yusufaltintepe

« Yanıtla #23 : Mayıs 04, 2010, 10:20:23 ÖÖ »
dediğim gibi en güzel test etmesi ;)

ya şu bizim araçlar için neden aksesuar yok yani bakıyorum sedanların kıyamet gibi envay çeşiti mevcut ama hb olarak piyasada hiçbişey yok geçen servise type-s body kit sordum paçalıklar dahil 2500 tl fiyat çektiler :) arkadaşlar hb aksesuarlarına eğer denk gelirsek burda paylaşalım bence ne dersiniz

yusufaltintepe

« Yanıtla #24 : Mayıs 04, 2010, 10:22:37 ÖÖ »
evet süspansiyonu inanılmaz sert en ufak bişeyi tüm vücüdunda hissettiriyor özellikle arkalar aman iki terkerde aynı anda bir çukura düşmesin öyle bir vuruyorki zannedersiniz aracın arkası çukurda koptu kaldı :)