Gönderen Konu: Honda'dan yepyeni bir hibrid otomobil  (Okunma sayısı 3009 defa)

Mahir TÜRKMEN

  • İleti: 5960
Honda'dan yepyeni bir hibrid otomobil
« : Eylül 05, 2008, 10:32:40 ÖS »


Japon otomobil üreticisi Honda, Paris Otomobil Fuarı'nda adı Insight olan yeni global hibrid aracının bir konsept versiyonunu sergileyeceğini açıkladı.      
Honda'dan yapılan açıklamada, yeni hibrid aracın Honda'nın daha temiz güç üniteleri elde etmeye dönük süregelen duyarlığının bir göstergesi olarak, FCX Clarity hidrojenli araç ve CR-Z spor hibrid konsept modeliyle birlikte sergileneceği bildirildi. Insight, maliyetlerde ciddi bir düşüş sağlayan IMA (Entegre Motor Desteği) bileşenlerinden faydalanmak suretiyle geçmişten bugüne türdeşlerinin en ucuz hibrid aracını üreteceği kaydedilen açıklamada, bu hibrid aracın 5 yolcu kapasiteli ve yeni geliştirilmiş bir platform üzerine kurulu 5-kapılı bir hatchback modelinde piyasaya sürüleceği belirtilirken, mühendislerin kompakt kontrol birimini ve aküyü bagaj kısmının altına yerleştirmek suretiyle Insight'a hem düşük bir ağırlık merkezi hem de alışılageldik hatcback kullanışlılığını bir arada kazandırdığı ifade edildi.

Honda Motor Co. Ltd. CEO'su Takeo Fukui yaptığı açıklamada, 1999 yılında ilk kez piyasaya sürülmüş olan Honda Insight'in hibrid teknolojisinin Avrupa'daki öncü ismi olduğunu ve o günden bugüne Honda'nın çevreci inovasyonlarının ikonik bir sembolü konumunda yer aldığını belirterek, "Bu yeni Insight, uygun fiyatıyla hibrid teknolojisini, sayıları her geçen gün artan hem yakıt hem de fiyat avantajı sunan araçların taliplisi olan müşteri kitlesiyle buluşturacaktır" dedi.

Yeni aracın Civic Hibrid'le birlikte Honda'nın yakın zamanda hibrid motor üretim bandını genişletmiş olduğu, Japonya'daki Suzuka fabrikası'nda üretileceği belirtilen açıklamada, Insight'ın üretim modeli Avrupa, Japonya ve Kuzey Amerika'da 2009 yılının ilk katılımında satışa çıkacağı bildirildi.

KAYNAKOzzWoLF

  • İleti: 363
Ynt: Honda'dan yepyeni bir hibrid otomobil
« Yanıtla #1 : Eylül 06, 2008, 09:10:30 ÖÖ »
gayet iyi insallah gec kalmadan türkiyede olur bea

Mahir TÜRKMEN

  • İleti: 5960
Ynt: Honda'dan yepyeni bir hibrid otomobil
« Yanıtla #2 : Eylül 07, 2008, 07:17:21 ÖS »
Honda, Paris Otomobil Fuarı’nda, resmi adı Insight olan yeni global hibrid aracının bir konsept versiyonunu sergileyecek.

Insight’ın üretim modeli Avrupa, Japonya ve Kuzey Amerika’da 2009 yılının ilk katılımında satışa çıkacak.

AS Haber Ajansı’nın (asha) Honda Türkiye’ye dayandırdığı haberine göre, Yeni hibrid araç, FCX Clarity hidrojenli araç ve CR-Z spor hibrid konsept modeliyle birlikte gösterime çıkacak. Honda Türkiye’den yapılan açıklamada, Honda’nın hibrid araçlarını üretirken, FCX Clarity ile potansiyelini ispatladığı hidrojenin, itici güç olduğu bir geleceğe köprü kurmayı gözettiği, Insight versiyonunun dünyada üretilen ilk yakıt hücreli araçla stilistik bağlara sahip olduğu gibi, her iki aracın formunun da kendi güç ünitelerinin verimliliğini maksimize edebilmek üzere şekillendirildiği bildirildi.

“İnsight hibridde zirve”

İlk kez 1999 yılında piyasaya sürülen Honda Insight’ın, hibrid teknolojisinin Avrupa’daki öncü ismi olduğu ve Honda’nın çevreci inovasyonlarının ikonik bir sembolü konumunda yer aldığını belirten Honda Motor Co., Ltd. CEO’su Takeo Fukui,  “Insight konsepti, hibrid teknolojisinin yirmi yıllık  araştırma ve geliştirme tarihçesinin vardığı zirve noktasıdır.
Bu yeni Insight, uygun fiyatıyla, hibrid teknolojisini, sayıları her geçen gün artan hem yakıt hem de fiyat avantajı sunan araçların taliplisi olan müşteri kitlesiyle buluşturacaktır” dedi.

“İnsight Suzuka Fabrikası’nda üretiliyor”

Insight konseptinin 2009’da piyasaya sürülecek üretim versiyonunun stilistik ilham kaynağı olduğu ifade edilen açıklamada, piyasadaki Insight’ın, hibrid teknolojisini yeni bir müşteri potansiyeli ile buluşturulacağı belirtildi. Açıklamada, “Insight, faydalandığı birçok teknolojinin içerisinde, yakıttan daha fazla tasarruf etmeye yardımcı bir sürüş fonksiyonunu da içererek, müşterilerin gerçek yakıt tüketimlerinde de elle tutulur bir iyileştirme sağlayacaktır. Yeni araç, Civic Hibrid’le birlikte, Honda’nın yakın zamanda hibrid motor üretim bandını genişletmiş olduğu, Japonya’daki Suzuka Fabrikası’nda üretiliyor” denildi.

KAYNAK

NOVA-44

  • İleti: 131
Ynt: Honda'dan yepyeni bir hibrid otomobil
« Yanıtla #3 : Aralık 16, 2010, 05:32:09 ÖÖ »

scarface

  • İleti: 601
Ynt: Honda'dan yepyeni bir hibrid otomobil
« Yanıtla #4 : Aralık 17, 2010, 12:55:27 ÖS »
linkteki çok iyiymiş gerçekten.