Gönderen Konu: Honda CRZ inceleme  (Okunma sayısı 35087 defa)

34ozn88

• ULASAN GROUP
Ynt: Honda CRZ inceleme
« Yanıtla #25 : Ağustos 23, 2011, 08:32:40 ÖÖ »
mercedes floryadaki bayisinde (isim vermek istemiyorum) cls 250 cdi test aracı var. Honda 55 bin liralık araba için test aracı vermiyorsa yazıklar olsun diyorum.
eeeee MERCEDES birader:)

espada1

« Yanıtla #26 : Ağustos 23, 2011, 04:57:16 ÖS »
Valla ben onu bunu bilmem adamlar harbiden cr-z yi yeniden insa etmisler..Full siyahini hayal edemiyorum..

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #27 : Ağustos 23, 2011, 05:11:38 ÖS »
CR-Z'yi ben görsel olarak incelemiştim.Hoşuma gitmişti açıkçası.Ama öyle malzeme kalitesini falan inceleme fırsatımız olmadı.Kaporta tirim kalitesinden pek anlamıyorum açıkçası.Ama görüntü olarak çok hoş.Hele ki Mugen Kit takılırsa apayrı bir hava katar.

Mekanik aksam olarak sıkıntı yaratacağını sanmıyorum.Kaliteli ve sorunsuz motorları oluyor genelde.Ama test etme imkanının olmaması can sıkıcı.Sonuçta dünyanın parasını veriyorsun.Çalışıp didiniyorsun.Test imkanın olmaması müşteriyi zor duruma sokar,prestij olarakta firmayı...

Fiyata gelirsek 55-60 Bin TL olmasının nedeni Benzin+Elektrik oldugu için diye düşünüyorum.Honda'nın genel olarak araçları pahalı zaten.(Fiyatlar çok yüksek)

civicci35

« Yanıtla #28 : Ağustos 23, 2011, 11:07:33 ÖS »
kasa olarak harika spor hybrıd bir ilk tr için.malzeme kalitesine bişey diyemicem daha görme fırsatım olmadı ancak son kasa type-r ilk çıktığı zamanlarda baya bir eleştrilmişti zamanla alışırız.test sürüşü olmayışı geröekten honda gibi bir markaya yakışmıyor.insanın aklına ister istememez aracın kusurlarımı var acaba?diye düşünce getiriyor.belki zamanla gelen tepkiler doğrultusunda test etme imkanı yaratırlar.

adrenaliinn

« Yanıtla #29 : Ağustos 24, 2011, 11:27:50 ÖÖ »
ben crz yi 2010 da yeşilköy deki fuarda görmüştüm.dış görünüm harikaydı ama içi pek güzel değildi..

tardif

« Yanıtla #30 : Ağustos 24, 2011, 11:49:21 ÖÖ »
direksiyonu ve dashboarduna yakından iyi bakmak lazım yeni gelen civiclerin direksiyonu ve konsolu aynı veya çok benzer olacak çünkü
ah honda ne olurdu 1.8 turbolu veya 1.6 dizel araç yapsanda forumlarda performans ve yakıt olarak  başımız dik olsa  :ağlaa

nos61

« Yanıtla #31 : Ağustos 24, 2011, 05:53:51 ÖS »
ya diyosunuzki iç malzemesi kötü alınmaz bu... siz hiç mercedes bmw vs gibi sıfır aracların içine baktınızmı c segmentinde olsun d segmentinde olsun... biraz hondaya bk atmayın bırakın bu işleri dier aracları gördüğünüz yok sallıosunuz hondaya içi kötü... fd6 torpidosu son yıllarda cıkan en ii torpido bence... kuzenimin galerisinde sürmediim görmediim test etmediim arac kalmadı ama son modellerde hiç hissiyat yok sadece plastik ve kötü dizayn .....

test konusunda madem teste gidiosnuz içini begenmedim die arabayı test etmedim die bi laf yok ....!

HondaCivic10

« Yanıtla #32 : Ağustos 24, 2011, 06:27:18 ÖS »
Torpidonun üstü hoşuma gitmedi ama araç dışardan güzel bunun 2.0 benzinli motor seçeneği olsa ne gider bee :)

avans

« Yanıtla #33 : Ağustos 24, 2011, 06:48:15 ÖS »
tamam hondanın motoru tatmınkae bastınmı gıdıyo vtec falan acıyodukta...artık bu refarans uzerınden kendımızı tesellı ettımız yeter beyler..aracı gormedım ama ıc malzeme kalıtesının sıkıntılı olucanı duymak benı sasırtmadı...bana 90,yılların opel tıgrasını anımsaatı..60,tl fıat vede test etmeme olayı yarın bugun ellerınde kalır satamazlarsa cozulur meraklanmayın..bu satten sonra bırak bolebı araca 60,tl vermeyı benzınlımı bırakın baktınız yerde tursusunu kursunlar ıstedı kadar hybırd olsun..zaten test etmekte okadar kayıp deyıl..test edılerek araba alınmaz ınanın nette forumlar arastrarak arac almak cokda mantıklı..bugun yarın alan arkadaslardan orenırız asıl gerceyı..

34ozn88

• ULASAN GROUP
« Yanıtla #34 : Ağustos 25, 2011, 08:33:14 ÖÖ »
ya diyosunuzki iç malzemesi kötü alınmaz bu... siz hiç mercedes bmw vs gibi sıfır aracların içine baktınızmı c segmentinde olsun d segmentinde olsun... biraz hondaya bk atmayın bırakın bu işleri dier aracları gördüğünüz yok sallıosunuz hondaya içi kötü... fd6 torpidosu son yıllarda cıkan en ii torpido bence... kuzenimin galerisinde sürmediim görmediim test etmediim arac kalmadı ama son modellerde hiç hissiyat yok sadece plastik ve kötü dizayn .....

test konusunda madem teste gidiosnuz içini begenmedim die arabayı test etmedim die bi laf yok ....!

Bakin bu arkadasi ben taktir etmek istiyorum Firsatiniz varsa gidin C sinifi sifir mercedesin ic isciligine bakin torpitodaki anlarsiniz. Halamin GL Jeepini Mercedeste bakima vermistik USA da. Adamlar bize C300 4matic verdiler arac bakimdan cikana kadar. Arac guzel lafim yok fakat ayni halamin gene 2010 model honda civic VIP ' i vardi inanin Civic'in ic govde malzemesi ve isciligi mercedesten bayagi bir guzeldi...

canguder

« Yanıtla #35 : Ağustos 25, 2011, 09:51:45 ÖÖ »
bu arada amerikadaki en düşük C300 var :) C180 falan göremezsiniz oralarda. Bora modeline jetta deniyor. En düşük hacimli vw 2.5 oluyor falan filan. TSI görmek çok zor çünkü benzin 87-88-89 oktan. Malzeme kaltesi olarakta hondaya kötü diyemeyiz. sınıfındaki araçlarla karşılaştırınca makul seviyede. arkadaş C300 diyince yoldaki araçlar aklıma geldi :) süper gidiyorlar.

chevasil

« Yanıtla #36 : Ağustos 25, 2011, 11:43:56 ÖÖ »
honda ls cıkartıp sonra es modeli cıktı. nasıl ls tatmın etmıyor es tatmın edıyorsa. bundada vardır bı cözüm makyajlı falan cıkarırlar. eger anlatıldıgı kadar kötüyse iç malzemesi ki zannetmıyorum. sıfır araclar ılk bakısta hep ıtıcı gelır ıcıne bındımı bana söyle oluyor. cunkı saf gelıyor ama bırının altında görsek vay be dıyoz bu araba alınmalı dıyoruz yollarda görmeye başlayalım bu kötü diyenlerin cogu emın olun bu dedıgım lafı dıyecekler. honda gitmez diyenler malzemesi kötü diyenler neden dönüp bakarlar ilgilenırler bızle anlamam :D ben bı arabayı sevmedıysem ılgılenmem. yakında alışırız içine dışına fn2 typer'a da aynı yorumlar yapılmıştı unutmayın.

BHAAL

« Yanıtla #37 : Ağustos 25, 2011, 03:57:31 ÖS »

arıza mısın arkadaşım?!?! forumu bi oku yorumlarıma bi bak kimle konuştuğunu bi anla ondan sonra bu yorumu yap! ben bu arabayı alacaktım bişeye benzeseydi... altımda fd6 var bi önceki aracım da vtec2 idi... hondayı bana anlatma, babanın fabrikası değil dengesiz dengesiz de konuşma! ben sükutu hayale uğradım honda niye bunu yaptı diyorum sen bana ne diyosun! çok beğendiysen yürü git al seni tutan mı var!!!

nos61

« Yanıtla #38 : Ağustos 25, 2011, 04:03:42 ÖS »

arıza mısın arkadaşım?!?! forumu bi oku yorumlarıma bi bak kimle konuştuğunu bi anla ondan sonra bu yorumu yap! ben bu arabayı alacaktım bişeye benzeseydi... altımda fd6 var bi önceki aracım da vtec2 idi... hondayı bana anlatma, babanın fabrikası değil dengesiz dengesiz de konuşma! ben sükutu hayale uğradım honda niye bunu yaptı diyorum sen bana ne diyosun! çok beğendiysen yürü git al seni tutan mı var!!!

yasını bilmiorm ama ben sana böyle arızalı fln laflar kullanmadım.. kullansam en güzellerini kullanırdım .. bence laflarına sen dikkat et... zaten farkettiysen ben kötü bişe demedim... ama yürügit al seni tutanmı var derken neyse cocuk gibi burdan gider yapacak diilim cvpda verecek diilim....!

BHAAL

« Yanıtla #39 : Ağustos 25, 2011, 04:56:41 ÖS »

yasını bilmiorm ama ben sana böyle arızalı fln laflar kullanmadım.. kullansam en güzellerini kullanırdım .. bence laflarına sen dikkat et... zaten farkettiysen ben kötü bişe demedim... ama yürügit al seni tutanmı var derken neyse cocuk gibi burdan gider yapacak diilim cvpda verecek diilim....!

daha ne diyeceksin ya?!?! katılmıyosan adam gibi ifade edersin, farklı düşünüyosan izah edersin, yanlışımız varsa çürütürsün bu kadar basit! yok kullansa en güzelini kullanırmış da bilmem neymiş! daha ne diyeceksin ya ana avrat sövmeyi mi planlıyodun?!?!? sen araya girip yok hondaya bk atamazmışım, yokmuş efendim öyle bi laf, yok sallıyomuşum diye laf sokmaya kalkarsan tepemin tasını attırırsın öyle! önce iyi oku anla dinle sonra terbiyesizlik yap! bilmediğin adamlara da öyle çıkışlar yapma bi daha... cevap vermene lüzum yok sen dersini al başka ihsan istemez!

ctr07

« Yanıtla #40 : Ağustos 25, 2011, 05:45:41 ÖS »
arkadaşlar birbirinizi kırmayın isterseniz.

tardif

« Yanıtla #41 : Ağustos 25, 2011, 05:54:08 ÖS »
arkadaşlar birbirinizi kırmayın isterseniz.
evet abiler kardeşler sakin lütfen Ramazandayız relax

nos61

« Yanıtla #42 : Ağustos 25, 2011, 06:00:56 ÖS »

Bakin bu arkadasi ben taktir etmek istiyorum Firsatiniz varsa gidin C sinifi sifir mercedesin ic isciligine bakin torpitodaki anlarsiniz. Halamin GL Jeepini Mercedeste bakima vermistik USA da. Adamlar bize C300 4matic verdiler arac bakimdan cikana kadar. Arac guzel lafim yok fakat ayni halamin gene 2010 model honda civic VIP ' i vardi inanin Civic'in ic govde malzemesi ve isciligi mercedesten bayagi bir guzeldi...
  tesekkür ederim. ben sadece tecrübelerimi dile getiriyorum...

ursus

« Yanıtla #43 : Ağustos 25, 2011, 07:26:17 ÖS »
amerikan civicleriyle türk montajlıları karşılaştırmak vicdansızlıktır. abd de deri koltuk opsiyon değil standarttır.

abdakar

« Yanıtla #44 : Ağustos 25, 2011, 08:43:43 ÖS »
Benim için de iç kalite çok önemli bir kriter, BHAAL'a katılıyorum. Dışı güzel olmuş gerçekten ama içine biraz daha özenmeliler bence. Geçenlerde Volvo S 40 ve S 60'ın iç malzeme kalitesini gördüm, ağzım açık kaldı. Gerçekten güzel ama pahalı.

BHAAL

« Yanıtla #45 : Ağustos 25, 2011, 11:09:33 ÖS »
doğrudur, mugen versiyonu özellikle çok agresif... gerçekten güzel olmuş... ama içine hiç özenmemişler ya... tek sevdiğim detay metal (yada öyle gibi duran) pedallarıydı o derece! fotolara dikkat ederseniz klima düğmesinin oyuncak gibi durduğunu görebilirsiniz... bari gözümün önündekini doğru dürüst yap be adam! yada en azından direksiyonun "deri" si daha kaliteli olabilirdi... plastik benzeri bişeye dokunuyorum ve ben buna çok takılırım... direksiyon dediğin deri olacak o kadar... araba seçerken ilk baktığım detaylardandır! sonra teybin tipi ne, o tuşların plastiği ne? oluyo mu öyle ya! ha ama düzelmez değil... denildiği gibi rötuşla düzeltilmeyecek hadise değil zira zor olan o motoru yapmak... onu yapan adam gerisini de getirir... ama bu aracın daha çok zamanı var, mevcut haliyle ben almam, üzgünüm ama böyle.

bu arada bence bu ima power işine yüklenilmeli... elektrik motorlarının torkları hep çok yüksek olur... biraz daha kuvvetli bir elektrikli motorla, uçak gibi giden ama az yakan bi araba yapmak mümkün olabilir, bu işin önü açık o açıdan... istikbal görürlerse, ki görmüşe benziyolar, arkası gelir bunun, bu fındık kadar motorla kalmaz bu iş

s60 konusuna hiç girmeyelim, rakibi yok o arabanın... o sessiz ve tok gidiş, o ağırlık, o güven yok hiçbi arabada... opsiyonlar deli zaten. benim kullandığım versiyonda geri görüş kamerasından, bluetooth kulaklığa, kafalık arkası dvdden deri koltuğa, sunroofa kadar herşey vardı ve inince araç algım değişti resmen. ama onun fiyatı şirket indirimiyle 101 bin liraydı crz 59bin! o kadar farkı da olsun yani... ha onun kusuru yok mu... var elbet... o arkası boş konsol ne hocam ya, çok lüzumsuz olmuş... ama geri kalan herşey dokunması keyif verir cinsten.

neyse mukayese manasız... denk değil bunlar... crz nin içi dışına layık değil ezcümle!

Castiel

« Yanıtla #46 : Eylül 26, 2011, 09:24:10 ÖÖ »
ya c.tesi çiftkurtlara gittim crz incelemek için

3 tane getirmişler o hafta satmışlar zaten ellerinde yokmuş.

aralıkta gelecek dedi ilk parti inceleyemedim :( bayada hevesli gitmiştim valla

benim arabayada 37.500 saydılar ?

oda ederi koltuk extralar vs oldugundan eger crz almaya karar verırsem hondaya arabayı vermeyecegım kesın :)

etrafınızdan alan kullanan yokmu arkadaslar

sehır ıcı yakıtını cok merak edıyorum.

SONE-R

« Yanıtla #47 : Eylül 26, 2011, 09:35:37 ÖÖ »
dün honda borada inceledim CR-Z'yi. içi güzel, arka koltukları unutun, 4 yaşında çocuk belki sığar. bagaja 1 adet büyük bavul ancak koyabilirsiniz. kaputun hala amortisörlü olmaması kötü.

ilker KAPLAN

« Yanıtla #48 : Eylül 26, 2011, 09:44:36 ÖÖ »
:)) Bırısı 30 ila 45 bin euro bırısı 55.000 lira ne beklıyordunuzkı :) sıroccoyla kıyaslıyorsunuz...
Kendı sınıfı ıcın ekonomık bır araba sadece goruntusu spor tercıh edecekler ıcın guzel bır arac.Uzun uzadıya yazacak vaktım yok ama ılk partı turkıyeye 36 tane gırdı.50 kusur bayımızın hangısı test aracı yapsın :)
satmaya mı yetıselım test etmeye mı???
Zamanla oturur bu araba beklentılerınıze gore aracın vereceklerı degısır bu pazardakı tum marka ve modeller ıcın gecerlı...
Sız ne beklıyorsanız ıhtıyacınız neyse ona gore ve kesenıze gore arac bakmalı hatta almalı..

ilker KAPLAN

« Yanıtla #49 : Eylül 26, 2011, 09:52:27 ÖÖ »
Ha bırdu bu forumda anlam veremedıgım bazı seylerden bırıde cok alaksız aracları kıyaslıyoruz bırbırıyle bunu yapmayalım..Arabadan bıraz anlıyorsak yapmayalım..
Auris le CR-V kıyaslamak gıbı seyler oluyor..Jazz la corolla -  cıvıcle Qashqai gıbı..Bu hangı akla mantıga sıgıyor..
S 60 a verecegın parayı dusun..85 ila RWD ye kadar 155 bın tl.Bız ne kadara araba alıyoruz veya satıyoruz..