Gönderen Konu: cr-z (yeni araç )!!!  (Okunma sayısı 9172 defa)

devrimbilek

abyildiz

Ynt: cr-z (yeni araç )!!!
« Yanıtla #1 : Mart 07, 2010, 10:36:15 ÖS »
ne zaman satışa çıkacak acaba tr de???

devrimbilek

« Yanıtla #2 : Mart 07, 2010, 10:39:56 ÖS »
ne zaman satışa çıkacak acaba tr de???
bu yaz çıkar diye düşünüyorum ama 2011 de çıksın biraz para biriktirelim dimi :)

ursus

« Yanıtla #3 : Mart 07, 2010, 10:44:36 ÖS »
cr-z türkiye'ye gelmeye bilir.

devrimbilek

« Yanıtla #4 : Mart 07, 2010, 10:46:58 ÖS »
cr-z türkiye'ye gelmeye bilir.
evet  olabilir hala web sitesinde herhangi bi duyuru falanda yok. :(

ursus

« Yanıtla #5 : Mart 07, 2010, 10:52:08 ÖS »
çünkü hybrid ya, prius bile yeni geldi. kaldı ki türkiye'ye gelen crz ler bayi girişli değil, gümrük çıkışlı. bilmiyorum. gelse gözler üzerinde olur. ayrıca ülkemizde 100.000 e yakın bir fiyattan satışa sunulur.

salpa

« Yanıtla #6 : Mart 07, 2010, 10:55:54 ÖS »
arkadaşlar ben bu hondayı anlamıyorum. adamlar konsept olarak çıkarıyor ve ordan sürüyor banda iyide oluyor hani. birde aklıma bi şey geldi. 2012 de bizim civiclerin kasası değişecek ya yeni civiclerin önü böyle olsa güzel olmazmı ne dersiniz?

asmaz

« Yanıtla #7 : Mart 08, 2010, 12:15:57 ÖÖ »
valla fiyatı herhalde yüksek olur ingilterede en dusugu 16 bin strelin gt modeli 19 bin strelin yani herhalde 70bin tl yi bulur türkiyede :(

volkankopdag

« Yanıtla #8 : Mart 08, 2010, 01:36:52 ÖÖ »
hoşmuş..

tahmin ettiğimiz gibi türkiyeye gelirse ki bence gelecek fiyat umduğumuzdan yüksek çıkacak...

ama güzel yapmışlar... concept gibi görürüz çıkmaz deriz ya... walla bu bana civic hatcback'ten daha normal geldi :)

kacaman

« Yanıtla #9 : Mart 08, 2010, 04:33:08 ÖÖ »
civic hatcback bence daha güzel.

asmaz

« Yanıtla #10 : Mart 09, 2010, 11:56:09 ÖÖ »
araç on numara bence az da yakıyor performansıda iyi yani alınır doya doya binilir ama motorun ömrü ne olur bir sıkıntı yaşanırmı bilinmez...

egc

« Yanıtla #11 : Mart 09, 2010, 01:02:41 ÖS »
arkadaşlar ben bu hondayı anlamıyorum. adamlar konsept olarak çıkarıyor ve ordan sürüyor banda iyide oluyor hani. birde aklıma bi şey geldi. 2012 de bizim civiclerin kasası değişecek ya yeni civiclerin önü böyle olsa güzel olmazmı ne dersiniz?
Merhaba,bayinin söyledigine göre, 2012 de degil 2011 mart ayında kasa degişimi olacak,yada 2011 agustos ayında 2012 model olarak piyasaya cıkıcak

FLoRFlex

« Yanıtla #12 : Mart 09, 2010, 01:51:45 ÖS »
Açıkcası dış görünüş Çok Kötü bana kalırsa.

qwdsa

« Yanıtla #13 : Mart 09, 2010, 02:37:14 ÖS »
yanlız araçta çok iyi yakıt tasarrufu var 56.4 miles per gallon = 23.9781051 kilometers per liter yani 1 litreyle 24km gidiyo depoda yaklaşık 40lt olsa 960 km yol yapar

devrimbilek

« Yanıtla #14 : Mart 09, 2010, 07:26:29 ÖS »
yanlız araçta çok iyi yakıt tasarrufu var 56.4 miles per gallon = 23.9781051 kilometers per liter yani 1 litreyle 24km gidiyo depoda yaklaşık 40lt olsa 960 km yol yapar
[/quote
Türkiye için başka araç kurtarmaz zaten, malum dünyanın en pahalı akaryakıtı bizde nede olsa

KADiFE

« Yanıtla #15 : Mart 09, 2010, 07:46:06 ÖS »
dunyanin bir cok ulkesinde piyasaya surulup turkiyeye getirilmesi hayal bile edilmeyen araclar zincirinden bi taneside bu iste.
senin ulkendeki akaryakitin balini yabancilar yesin yerli sermaye olarak bi tesisin olmasin izin verirlermi ekonomik araclari turkiyeye gelmesini ,honda japon shell italyan bp ingiliz total fransiz diye ulkelere ayrila bilir ama her aksam hepsinin patronu ayni masada okey oynarlar,,bizde boyle izlemek duser malesef,

saygilar

devrimbilek

« Yanıtla #16 : Mart 09, 2010, 07:48:02 ÖS »
dunyanin bir cok ulkesinde piyasaya surulup turkiyeye getirilmesi hayal bile edilmeyen araclar zincirinden bi taneside bu iste.
senin ulkendeki akaryakitin balini yabancilar yesin yerli sermaye olarak bi tesisin olmasin izin verirlermi ekonomik araclari turkiyeye gelmesini ,honda japon shell italyan bp ingiliz total fransiz diye ulkelere ayrila bilir ama her aksam hepsinin patronu ayni masada okey oynarlar,,bizde boyle izlemek duser malesef,
doğru söze ne denir :)

saygilar

yusufaltintepe

« Yanıtla #17 : Mart 09, 2010, 07:50:43 ÖS »
valla hb cıvıc bence daha tasarımlı benim pek hoşuma gitmedi

cıvıcem

« Yanıtla #18 : Mart 12, 2010, 04:18:39 ÖS »

saygilar

+1 çok güzel özetlemişsin dostum... bizede anca böyle izlemek düşer gerçekten...

kabuto

« Yanıtla #19 : Mart 15, 2010, 12:03:46 ÖÖ »
bu arac turkiyeye gelmicek bildigim kadariyla 2011 de cikicak. bu aracta prius gibi hibrit yarisci die tabir  ediliyor.

2011 de bu aracin piyasaya surulmesinden sonra honda civic hblerinde yeni kasasi cikicak . ayni zamanli olarak s2000 yenilicek honda 1er yil arayla yapicak die biliyorum bunlarim yanlisim varsa birisi duseltsin lutfen

arac gayet guzel baya arastirmistim bu araci baslarda yeni cikciak civic hb saniyodum . sonradan ogrendim ki hibrit bi yarisci kendisi turkiyeye gelmicek die biliyorum. ki turkiyeye gelse hibrit bi aracin fiyatini hepimiz ogrendik salak gorunumlu amerikada herkesin dalga gectigi arac ole bi fiyatla satiliyoki sastim kaldim . heleki bu yarisci geldi diyelim sanirim kafadan bi 100.000lirayi gozden cikarmak lazim onuda kim alir bilinmez

KADiFE

« Yanıtla #20 : Mart 16, 2010, 02:15:32 ÖÖ »
bizim ulkede cevreciler ulkeye yarari olacak bir cok gelismis ulkenin olmazsa olmasi nukleer enerji kurulmasin diye okadar bangir bangir bagirip eylem yaparlar,
baska ulkede cevreciler cevreyi kurumak icin hibrit arabalar tesvik artsin vergisi azalsin diye eylem yaparlar,

ac-fisher

« Yanıtla #21 : Nisan 10, 2010, 03:56:08 ÖS »
ilk gelen '90 CRX'leri andırdı bana nedense :)

ursus

« Yanıtla #22 : Nisan 10, 2010, 05:57:42 ÖS »
bizim ulkede cevreciler ulkeye yarari olacak bir cok gelismis ulkenin olmazsa olmasi nukleer enerji kurulmasin diye okadar bangir bangir bagirip eylem yaparlar,
baska ulkede cevreciler cevreyi kurumak icin hibrit arabalar tesvik artsin vergisi azalsin diye eylem yaparlar,

çok gelişmiş ülke dediğiniz ülkeler bu teknolojiyi 1940-1980 seneleri arasında kullanıp 80-00 yılları arasında da tasviye ettiler. ayrıca söz konusu devletler, kendi teknolojileri, kendi mühendisleri, kendi profesörleriyle bu işlemi gerçekleştirdi. biz onların şirketlerine, bizim olan toprağı hibe ederek bu işlemi gerçekleştirmek istiyoruz. ayrıca bu çok gelişmiş dediğiniz ülkelerde, bu bahsini ettiğiniz çok gelişmiş enerji üretim tesisleri, kuş uçmaz kervan geçmez yerlere yapılıyordu. biz de ise iki doğa harikası sinop ve mersin'e yapılıyor. yapan kim? türk mühendisleri mi?

ayrıca bilginiz olsun, red alert-generals tarzı oyunlarda, müttefik devletler(bu sizin çok gelişmiş dediğiniz ülkeler oluyor) enerjiyi tesla jeneratörlerinden elde ederler. nükleer enerjiyi sovyetler ve onun yandaşı komünist devletler kullanır. şahsen ben müttefiksem ve oyundaki düşmanım sovyetse, uçaklarımı öncelikle reaktöre yolluyorum. çünkü patladığı zaman karşımdaki adamda oynayacak bir ülke kalmıyor.

edirne'yi her yıl su basıyor birader. edirne'de kaç tane baraj var? bulgaristan bize elektrik satıyor. aha hemen edirne'nin yanı. bulgaristan elektriği nereden elde ediyor? yağmur ve diğer yer altı su kaynaklarından. bulgaristan'a baktığınızda ülkenin hemen her yeri irili ufaklı nehirlerle besleniyor. fakat hepsini toplasanız bir tane fırat anca eder. bizim ülkede kaçak kullanım söz konusu. önce şu çarpıklık düzeltilsin.

konuya gelirsek 20 binliralık araca %80 ötv %18 kdv vergisi uygulanmasına, 3.90 dan benzin satılmasına tepki göstermeyen halk, anlamadığı bilmediği bir teknoloji için kılını hiç kıpırdatmaz. zaten bu araç ülkemizde üretilmeyeceğinden kendisini yollarda görme ihtimalimiz çok düşük. ayrıca yurt dışından getirmek isteseniz bu %80-%18 vergisinin üstüne birde güzelce gümrük vergisini de ödersiniz, 50.000 liralık araç olur size 250.000 lira.

bir de unutmadan; altımızdaki araçların co2 salınımı düşük. zaten artık kurşunsuz benzin kullanılıyor. havayı kirleten, mazotla çalışan toplu taşıma araçlarıdır.
« Son Düzenleme: Nisan 10, 2010, 06:01:03 ÖS Gönderen: ursus »