Gönderen Konu: CRZ  (Okunma sayısı 5844 defa)

GökhanAlbayrak

CRZ
« : Eylül 21, 2011, 11:32:51 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar.

bildiğiniz üzere yeni bir model olan CRZ satışa sunulmuş bulunmakta. Bu otomobilin Türkiye 'de önemli satış rakamları yakalayabilecek mi yoksa normal bir hibrit olarak yerini mi alacak? (normal hibrit derken ben Civic Hybrit' i sadece 1 kere Malatya'da gördüm başka da göremedim yada gözüme çarpmadı.)

Birde bilginiz varsa beni aydınlatmanızı isteyeceğim. Bildiğiniz gibi 2 motor aynı anda kullanılan bu otomobilin servis bakımları hakkında bildikleriniz varsa merak ediyorum.

ilker KAPLAN

Ynt: CRZ
« Yanıtla #1 : Eylül 21, 2011, 11:46:40 ÖÖ »
Hybrit araclarda dıger araclara gore ekstra bır malıyet var demek yanlıs olur ama ben detaylandırayım bıraz..

Ornegın on fren dısk balatası hybrıdlerde ozel olarak uretılıyor.mesela bu degısecegı zamn dıgerınden bıraz daha fıyatı farklı olur.
dıger sanzumanlarda yag 60.000 de degısırken cvt yada otomatık dıyelım.oldugu ıcın 40.000 de degısır rakam farkı yok netıcede ama surec acısından 20.000 km daha erken degısısyor.
dıger bakımlarda servıs malıyetı neyse hybrıdlerde aynıdır.
Yanı IMA motor olayıdnan dolayı sana bu arac hybrıdttır abı deyıp 300 yerıne 450 lira fatura kesılemez..

faw13

« Yanıtla #2 : Eylül 21, 2011, 12:07:54 ÖS »
Hybrit araclarda dıger araclara gore ekstra bır malıyet var demek yanlıs olur ama ben detaylandırayım bıraz..

Ornegın on fren dısk balatası hybrıdlerde ozel olarak uretılıyor.mesela bu degısecegı zamn dıgerınden bıraz daha fıyatı farklı olur.
dıger sanzumanlarda yag 60.000 de degısırken cvt yada otomatık dıyelım.oldugu ıcın 40.000 de degısır rakam farkı yok netıcede ama surec acısından 20.000 km daha erken degısısyor.
Yanı IMA motor olayıdnan dolayı sana bu arac hybrıdttır abı deyıp 300 yerıne 450 lira fatura kesılemez..

akü değişim maliyetleri nedir? 100.000km de

GökhanAlbayrak

« Yanıtla #3 : Eylül 21, 2011, 12:58:40 ÖS »

benim sorum yanlış anlaşılmış galiba.

Misal; içten yanmalı motorlarda 15000 de bir yağ filtre bakımı oluyor. dediğim araçta bir içten yanmalı birde elektrikli motor var. peki elektrikli motor için buna benzer bir peryodik bakım varmı? bunun gibi şeyleri kastetmiştim.

ilker KAPLAN

« Yanıtla #4 : Eylül 21, 2011, 01:35:45 ÖS »
Bence cevabım yanlıs anlasılmı :)
orada sıradan bır aracla hybrıd arasındakı bakım farkını detaylı olarak yazdım..
Bu baska bır fark olmadıgı anlamına gelmezmı ?

ilker KAPLAN

« Yanıtla #5 : Eylül 21, 2011, 01:39:49 ÖS »

akü değişim maliyetleri nedir? 100.000km de

yanlıs bılgı vermeyeyım ama 148 tl olmalı..(artı bayıye gore degısır..ıscılık vs)

GökhanAlbayrak

« Yanıtla #6 : Eylül 22, 2011, 10:53:04 ÖÖ »
Bence cevabım yanlıs anlasılmı :)
orada sıradan bır aracla hybrıd arasındakı bakım farkını detaylı olarak yazdım..
Bu baska bır fark olmadıgı anlamına gelmezmı ?

maliyetlerinden daha çok bahsetmiştiniz. benzinli honda ile aynı peryodik bakımlara sahip olduğu anlaşılıyo dediğinizden. teşekkürler cevap için

sanli90

« Yanıtla #7 : Eylül 22, 2011, 11:59:03 ÖÖ »
Bu sabah İstanbul Ortaköyde gördüm işe gelirken beyaz renkti hoşuma gitti valla ne yalan söyleyeyim...