Gönderen Konu: Sıfır CR-V 1.6 Elegance sordum 2 ay sonra teslim dendi!  (Okunma sayısı 2719 defa)

zyber

  • İleti: 414
Sıfır CR-V 1.6 Elegance sordum 2 ay sonra teslim dendi!
« : Haziran 19, 2014, 12:00:54 ÖÖ »
Sıfır CR-V 1.6 Elegance almayı düşünüyorum bayiye sordum kapora ver bugün istersek 2 ay sonra anca gelir denildi.  Haliyle fiyattada bir indirim yapamayacaklarını söylediler. Yani liste fiyatı 107.000

Bu ne şimdi piyasaya az sayıda mı getiriyorlar yoksa aracın taliplisi mi çok?
Taliplisi çok olduğunu sanmam çünkü 2014 model CR-V sahibi forumda yok gibi...
Varsa araçla ilgili bilgi yazarlarsa sevinirim.becoca

  • __ByR@Mm__
  • İleti: 1334
Ynt: Sıfır CR-V 1.6 Elegance sordum 2 ay sonra teslim dendi!
« Yanıtla #1 : Haziran 19, 2014, 07:17:57 ÖS »
Alıcı olmadığı için bence getirmiyorlar.Sipariş üzerine gelince bayinin cebinden para çıkmamış oluyor.CR-V çok rastladığımız bir araç değil ki talep çok desek.Bende tamamen parayı bağlamamak için yapılan bir hamle.

zyber

  • İleti: 414
Ynt: Sıfır CR-V 1.6 Elegance sordum 2 ay sonra teslim dendi!
« Yanıtla #2 : Haziran 19, 2014, 07:39:25 ÖS »
Neden talep yok? Pahalı mı?
Oysa 1.6 suv ve dizel arać olarak segmentinde şehiriçi en az yakan araç (şehiriçi 100 km de 5 litre...) ve vergisi de sanırım yıllık 800 tl

audi a3 baktım 1.4 150.000 tl benzinli ve şehiriçi 7 lt yakıyordu...


zyber

  • İleti: 414
Ynt: Sıfır CR-V 1.6 Elegance sordum 2 ay sonra teslim dendi!
« Yanıtla #3 : Haziran 19, 2014, 07:59:45 ÖS »
A3 değil Q3 olacaktı. ..

NUJMAN

  • NUMAN YILDIRAN
  • İleti: 525
Ynt: Sıfır CR-V 1.6 Elegance sordum 2 ay sonra teslim dendi!
« Yanıtla #4 : Haziran 20, 2014, 02:25:48 ÖS »
Neden talep yok? Pahalı mı?
Oysa 1.6 suv ve dizel arać olarak segmentinde şehiriçi en az yakan araç (şehiriçi 100 km de 5 litre...) ve vergisi de sanırım yıllık 800 tl

audi a3 baktım 1.4 150.000 tl benzinli ve şehiriçi 7 lt yakıyordu...Asgari ücretin 800 küsür olduğu bir ülkede 100 binliralık araca binmek için bayağı zengin olmak gerek.

zyber

  • İleti: 414
Ynt: Sıfır CR-V 1.6 Elegance sordum 2 ay sonra teslim dendi!
« Yanıtla #5 : Haziran 20, 2014, 09:43:31 ÖS »
Asgari ücretin 800 küsür olduğu bir ülkede 100 binliralık araca binmek için bayağı zengin olmak gerek.
Konu başlığıyla  alakalı olmasa da düşüncelerimi kısaca yazayım.
Asgari ücret dediğiniz gibi çok düşük.
Ancak bu ülkemizin bir sorunu değil.
Dünyanın neresine giderseniz gidin askeri ücret en düşük ücret...
Ancak şöyle bir gerçekte var.
İnsanlar kendini geliştirmez zamanında yapması gereken görev ve çalışmaları önemsemez ve gayret göstermezlerse bu başarısızlığın karşılığını malesef düşük ücretli olarak çekmek zorunda kalabiliyorlar. Yoksa kimse o kişiyi buna mahkum etmiş değil.
Ben öğretmenim zamanında bir yıl sabaha kadar üniversite sınavlarına hazırlanmasaydım şuan bende bu durumda olamayacak belkide zor koşullar altında askeri bir ücrete mahkum olacaktım. Ancak arkadaşlarım kahvede, kafede, pastane de vb. gönül eğlendirirken biz sabaha kadar ders çalışıp dersaneye gidip test çözdük.
O zamanda şöyle söylerdim. 1 yıl yaşamamış olayım sabaha kadar ölmüş olayım sonrasında yaşarım  derdim. Dediğim gibi de oldu. ancak o yıl ölmüş  gibi ders çalışıp kazanmamış olsaydım hayatım   boyunca ölü gibi çalışmak zorunda kalabilirdim...

Şuan eşimde ben de öğretmeniz.
Ve ülkemizin geleceğinden de gayet memnunuz. Aldığımız maaş abartılacak kadar çok olmasa da ülkem insanının çoğunluğuna göre iyi durumda.
Ve bir memur olarak 100.000 TL lik araba alabilmeyi hiç zorlanmadan düşünebilmekteyiz.
Yakın zamanda farklı ülkelere de 3 defa gitmiş biri olarak ülkemiz dışarıdan da çok iyi görülmekte ve bu gümrük giriş çıkışlarında bile kendini belli etmektedir.
Onun için hiç bir ülkeyi ve onu  hayat koşullarını anadoluda herhangi bir şehir hayatına değişmem.
Elbette 100 TL lik bir araca en az 30.000 TL vergi ve 5 TL den benzin almak istemem. Ancak buna da şükür.
Suriye'lilerin durumunda da olabilirdik....

NUJMAN

  • NUMAN YILDIRAN
  • İleti: 525
Ynt: Sıfır CR-V 1.6 Elegance sordum 2 ay sonra teslim dendi!
« Yanıtla #6 : Haziran 27, 2014, 11:17:48 ÖÖ »
Dediğinize katılıyorum lakin şöyle bir durum var, sizin gibi çok çalışıp dirsek çürütüp şimdi markette-pazar da çalışan bir sürü öğretmen, üniversite mezunu var ve bu oran hiçde az değil. Sizin kendi özel imkanlarınızla birşeyler satın alabilmeniz size özel bir durum ülkemizin büyük oranını ne yazık ki kapsamıyor.

Bu durum tabiki ülkemizi yaşanmaz hale getirmiyor, baktığımız da ortadoğu ve afrika kan ağlarken batı geçmişte olduğu gibi yine refah içinde doğunun ve afrikanın yer altı ve yer üstü kaynaklarını emmeye davam ediyor ve bunu yaparken hep o topraklara özgürlük götürme bahanesi adı altında yapıyor.

O kadar özgürlük götürüyor ki sefalet, savaş  kan hiç bitmiyor. Bunan yanında ülkemiz cennet fakat bununda kıymeti bilinmiyor yine medeniyetin beşiğinde ki edit:kural dışı kelime)ler bizim doğumuzu batımızı karıştırma amaçlarından vazgeçmiyor ve bu oyuna gelen doğuda ki kardeşlerimiz yıllardır terör olayları vs olaylarına maşa edilerek kullanılıyor.

Şuan da doğuda ki kardeşlerimizi bu oyuna öyle inanmışlar ki yakın da istedikleri olacak fakat sonları ırak ta,suriye,mısırda,libyada,afganistan da olanlar gibi olacak bunu da göremiyorlar.

Bu arada doğunun yer altı zenginliklerinin çıkarılamamasının en büyük sebebi, ülkemizin en büyük geliri petrolden alması, kendimiz çıkarsak petrol fiyatı atıyorum şimdi 5 lira ise o zaman 2 lira olacak vede bir sürü işçi çalışacak fabrika kurulacak vs bu kadar uğraşmaktan sa dışarıdan al, suya sabuna dokunmadan 5 liraya sat daha mantıklı geliyor devlet büyüklerimize.

Ahanda buraya yazıyorum, doğu karışacak bayağı kan akacak avrupalı medeniyet bekçileri hemen müdahale edecek gelecekler kanı durdurmak için devreye gireceklek tıpkı ırakta-libyada,mısırda olduğu gibi. Başta tabiki ana kan emici abd olacak barış yapılacak doğuda bir özerk bölge ondan sonra her yerden petrol fışkıracak emip geçecekler. Tabi emerken doğudaki kardeşlerimiz refah içinde yaşayacaklarını sanacaklar ama kan hiç bitmeyecek. 

Bu oyun suriye de tutmadı çünkü suriyede petrol yok, o yüzden mal gibi biz az daha savaşa girecektik o kadar kışkırtmaya vede kendi kendimizi kışkırmamıza rağmen savaşa girmemiz ülkemiz için iyi oldu. 

Afganisatan dünya haşhaş üretimi birincisi kan hiç bitmiyor.

Irak-libya-mırıs petrol var kan bitmiyor

Afrikada kan bitmiyor çünkü altın ve elmas var.

Bu ülkelerde kan bitmez çünkü dış güçler hep yaptıkları gibi önce insanları kültürlerini bitirdiler, sonra gelenek görenek en son olarak ta etnik kökenelerini devreye sokup parçala böl yut ve emmilmeye kurban gittiler.

Son olarak bayağı lafı uzattım, afrika ve orta doğu bu durumdayken ülkemiz tabiki cennet fakat bizde dış güçlerini oyunlarının son evresine giriyoruz artık insanlar sokakta birbirlerine düşman gibi bakıyor, aynı apartmanda oturup komşusunun kim olduğunu bilmiyor, kimse kimseye güvenmiyor, vede kültür olarak zaten birşey kalmadı avrupanın en kötü şeylerini almışız fakat insan hayatına verilen önem konusunda hiç bir şey yok, yavaş yavaş  doğudaki kardeşlerimizde yaptıkları sözde özgürlük ve özerklik hareketinin haklılığına inanmaya başladılar fakat sonları hiç iyi olmayacak bunu göremiyorlar.

Bunlar kişisel düşüncelerimdir, konuyu baltaladığım için özür dilerim.