Gönderen Konu: Fikirlerinize ihtiyacım var  (Okunma sayısı 2675 defa)

EndyCooL

• Serdar
Fikirlerinize ihtiyacım var
« : Kasım 19, 2016, 06:36:47 ÖS »
arkadaşlar siz olsanız 2004 hr-v mi yoksa 2000 cr-v mi tercih ederdiniz ? hondayı yeni yeni keşfediyorum parça motor vs  hakkında pek bir bilgi sahibi değilim açıkcası. bu araçların parçaları ucuzmudur her yerde bulabilirmiyim çıkmaları sağlam mıdır vs. ? tek bildiğim yaygın bir usta ağı olduğu :) hrv ve crv arasında gidip geliyorum ama donanım olarak crv ye daha yakınım diyebilirim. önerilerinizi bekliyorum. teşekkürler

ultrakif

Ynt: Fikirlerinize ihtiyacım var
« Yanıtla #1 : Kasım 19, 2016, 06:58:27 ÖS »
hocam bende crv araştırıyorum hrv den kasa olarak da iç dizyn olarak da çok daha hoş bence, ayrıca 150 bg lik olanları 99-01 arsaını tavsiye ederim

isfa67

« Yanıtla #2 : Aralık 06, 2016, 08:26:58 ÖÖ »
arkadaşlar siz olsanız 2004 hr-v mi yoksa 2000 cr-v mi tercih ederdiniz ? hondayı yeni yeni keşfediyorum parça motor vs  hakkında pek bir bilgi sahibi değilim açıkcası. bu araçların parçaları ucuzmudur her yerde bulabilirmiyim çıkmaları sağlam mıdır vs. ? tek bildiğim yaygın bir usta ağı olduğu :) hrv ve crv arasında gidip geliyorum ama donanım olarak crv ye daha yakınım diyebilirim. önerilerinizi bekliyorum. teşekkürler
bende sizin gibi gel git yaşadım.ikisini de kullanmanzı tavsiye ederim.ben kullandım hrv yi tercih ettim.eşiminde rahat kullanması açısından.sorun çıkaran bir araç değil yeterki şanzuman yağını zamanında değiştirin.

kirmizipipo

« Yanıtla #3 : Ocak 16, 2017, 09:39:11 ÖÖ »
2004 ve 1998 olacak şekilde 2 farklı CRV kullandım. HRV hiç kullanmadım sorularınızı bu doğrultuda cevaplayacağım.

Öncelikle 2. el hangi araç alırsanız alın iyi bir ustaya göstermenizi öneririm.

- motor konusunda modeli ne olursa olsun honda başarılıdır. YÜksek km ler gözünüzü korkutmasın. Bakımları zamanında yapılmış ve düzgün şekilde kullanılmış bir honda sizi kolay kolay üzmez.

- Parça konusunda fiyatlar tabiki yerli üretim araçlar gibi olamaz. Ucuz olup olmadığı kişiye göre değişebilecektir. Burada internetten parça fiyatı araştırması yapabilirsiniz.Ya da herhangi bir ustaya giderek kafanıza takılan parça fiyatlarını sorabilirsiniz.

- CRV'nin parşasını bulmakta hiç zorluk yaşamadım. (HRV'nin de sorunlu olacağını sanmıyorum)

CRV - HRV arasında karar verirken ben HRV kullanmadığım için sadece CRV ile ilgili tercih nedenlerimi yazabilirim;

- Alacağım araca LPG tartıracaktım. CRV'nin stepne lastiği bilgiğiniz gibi bagaj kapağındadır ve ayrıca bagajın altında boş olarak stepne havuzu bulunmaktadır. Yani simit lpg tankı ile LPG takıldıktan sonra bağajda yer kaybınız olmamaktadır. Ayrıca AVM girişlerinde sorun yaşamıyorsunuz.

- Aracın ebatının daha büyük olması benim için tercih nedeniydi. Ayrıca bayanlar için kullanıma takılmayınız. Eşimin kullandığı ilk araba olmasına rağmen herhangi bir sorun yaşamadan alıştı. Bayan için arabanın yüksek ve geniş olması araba daha fazla güven nedeni.

- Kamp yaptığım için CRV'nin çok sevdiğim 2 güzel özelliği bulunuyor. 1.si bağaj tabanı aynı zamanda piknik masası. Çok pratik ve kullanışlıdır.
   Ayrıca aracın ön koltukların başlıkları çıkartılarak,kolduklar 180 derece dümdüz yatarak arka koltuk ile birleşmekte ve içinde yatılabilir düz zemin oluşturmaktadır.

- CRV HRV'ye göre biraz daha bozuk yollarda kullanım için tercih edilebilir.

- CRV'nin kolay satılması,

- Sorunsuz bir araç olması.

Yukarıda yazdıklarımı HRV sahibi olmadan sadece CRV tecrübelerim ile söylüyorum. CRV'nin kolay satılır olması demek HRV'nin zor satıalcağı anlamına gelmez. Ya da CRV'nin sorunsuz olması HRV'nin sorunlu bir araç olduğu demek değil.
Tekar ediyorum ben sadece CRV tecrübelerimi paylaştım.

« Son Düzenleme: Ocak 16, 2017, 09:41:17 ÖÖ Gönderen: kirmizipipo »