Gönderen Konu: CRV LPG'de Benzin İbre Düşme Problemi  (Okunma sayısı 11324 defa)

opn21

• OPN21
CRV LPG'de Benzin İbre Düşme Problemi
« : Mart 04, 2014, 10:25:50 ÖÖ »
Arkadaşlar ; BRC ile Honda ilede görüştüm . BRC 'de CRV 'ye herhangi bir uygulama yapmamış.
Aracı denek olarak göndereyim dedim kabul etmediler.
CRV ' ye çözüm yok maalesef bu konuda. Benzin almaya devam edeceğiz.

fotoaktuel

Ynt: CRV LPG'de Benzin İbre Düşme Problemi
« Yanıtla #1 : Mart 04, 2014, 01:38:06 ÖS »
bende atiker lpg kiti var. benzin göstergesi düşmüyor.

Emin AK

« Yanıtla #2 : Mart 05, 2014, 12:37:05 ÖS »
Lovato takılı bende, benzin göstergem sabit

estamemuchoo

« Yanıtla #3 : Haziran 02, 2014, 03:31:36 ÖÖ »
Bende prince var gösterge düşüyor
Düşme sebebi LPG sistem  marka ile alakalı değil Honda crv ile alakalı Japonlar araç deposu aldığınız benzinden sonra tek sefer ölçüm yapıyor ve sonra menzil ( range) göre düşünerek depo ölçüm yapıyor biz LPG sistemiyle gidince sistem hala benzinde gittiğini düşünüyor o yüzden ibre düşüyor
Emulatörler var sistemi yanıltmak için ama montajı yapacak elektrikçi nerden bulunabilir ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

alperd

• alperd
« Yanıtla #4 : Haziran 02, 2014, 07:41:17 ÖÖ »
bende atiker lpg kiti var. benzin göstergesi düşmüyor.

Model yıllarınız birbirinizden farklı olabilir o yüzden düşüyor diyen de var düşmüyor diyen de.
Sizinki 2003 yazıyor gerçi diğer arkadaşlarınki belli değil...

estamemuchoo

« Yanıtla #5 : Temmuz 01, 2014, 06:57:11 ÖS »
2008 düşüyor çünkü çalışma mantığı depoya benzin konduğunda birkere ölçüyor sonra aracın katettiği km ye göre düşmesi

mzfr34

« Yanıtla #6 : Ağustos 21, 2014, 02:35:15 ÖÖ »
2007 model CRVII aracımı 2 gün önce aldım 93 binde BRC marka lpg var. 2 gündür aracı lpgde kullanıyorum 150 km yol yaptım yarım depoya yakın benzinim lpg de kullanmama rağmen en al seviyeye düştü ve benzin ışığını yaktı. çok morelim bozuldu hatta bir an korktum araç sadece marş basmayla bukadar benzinmi yiyo diye düşünmeye başladım. bu gösterge asıl haline nezaman gelir? depo dolu ama benzin ışığı yanık göstergede en alttamı gezicem ben hep kullanıcılardan bilgi alabilirsem sevinirim saygılarımla.

estamemuchoo

« Yanıtla #7 : Ağustos 21, 2014, 04:55:20 ÖÖ »
5-10 lt yakıt alınız

alidinc

« Yanıtla #8 : Eylül 08, 2014, 09:38:31 ÖS »
2008 düşüyor çünkü çalışma mantığı depoya benzin konduğunda birkere ölçüyor sonra aracın katettiği km ye göre düşmesi

Çok iyi özetlemiş +1

Cherkess

« Yanıtla #9 : Eylül 08, 2014, 10:18:55 ÖS »
Yol bilgisayarı depodaki benzine göre bir mesafe verir.
Siz gazda gitseniz de o benzin ibresi düşer.
Pejo ve Citroen de her zaman sıkıntıdır bu durum.
O yüzden bu iki markada benzini yarım depo üzerinde tutarsanız ibre düşse de arasıra benzin göstergesi depodaki benzini okur ve tekrar yükseltir.
Bu duruma ben c4 ümde bu linkteki gibi bir çözüm uygulamıştım.

http://forum.donanimhaber.com/m_42626463/f_//tm.htm#68114372

Özgür Kızılkaya

hibo

« Yanıtla #10 : Aralık 08, 2014, 10:36:06 ÖS »
Yol bilgisayarı depodaki benzine göre bir mesafe verir.
Siz gazda gitseniz de o benzin ibresi düşer.
Pejo ve Citroen de her zaman sıkıntıdır bu durum.
O yüzden bu iki markada benzini yarım depo üzerinde tutarsanız ibre düşse de arasıra benzin göstergesi depodaki benzini okur ve tekrar yükseltir.
Bu duruma ben c4 ümde bu linkteki gibi bir çözüm uygulamıştım.

http://forum.donanimhaber.com/m_42626463/f_//tm.htm#68114372

Özgür Kızılkaya

epeydir foruma uğrayamadığım için geç cevap veriyorum kusura bakmayın...bir önceki aracım civic hb de olduğu gibi 2011 crv mdede aynı problem var...ancak çözüm diper araqcımda bulduğum yöntem ile aynı..yani yaptığım alıntıdaki gibi yapıyorum...daha net bilgi vermem gerekirse,gözlemlerime göre araçta 2/5 ve üzeri benzin olduğunda,ibre düşse bile,ışık yansa bile,bir zaman sonra tekrar yükselip geröek değerini gösteriyor...somnra tekrar düşmeye başlıyor tabi...sonra tekrar gercek değere dönüyor..sonra düşüyor...taa ki depoda benzin 1/5 filkan kalana kadar...sonra yarım depo yapıyorum tekrar depomu,sonra en az 2-3 ay ibrem ara ara gerçek değerine dönerek kullanıyourm...saygılar...

PREDATOR06

« Yanıtla #11 : Ocak 04, 2015, 02:11:00 ÖÖ »
Bu sorunu bende yaşıyorum ama dediginiz gibi duzelme filan yok benzin deposunu dolduruyorum. 100 liralik gaz aliyorsa 50 liralikta benzin gidiyor. Isin garip tarafı uzun yola gidiyorum. Örneğin 300km yapıyorum lpg bitiyor bir miktarda benzin gidiyor. Ikisini ayni anda tüketiyor gibi... Zavoliye gittim enjektorleri filan degistirdiler artik olcecem diye ugrasmiyorum durumu kabullendim. Gaz alirken benzinde aliyorum...

opn21

• OPN21
« Yanıtla #12 : Mayıs 27, 2015, 12:16:55 ÖS »
Arkadaşlar sorunun çözümü Türkiyede sadece Çiftkurtlar Honda servisinde. Orada Necdet Ustayı bulursanız benzin emülatörünüzü değiştirtiyor araç yıkaması montaj test vs. dahil 1,5 saat sürüyor .
Ben kurtuldum saçma ışıktan sizde kurtulursunuz inşallah.

hibo

Ynt: Ynt: CRV LPG'de Benzin İbre Düşme Problemi
« Yanıtla #13 : Mayıs 27, 2015, 01:19:18 ÖS »
Arkadaşlar sorunun çözümü Türkiyede sadece Çiftkurtlar Honda servisinde. Orada Necdet Ustayı bulursanız benzin emülatörünüzü değiştirtiyor araç yıkaması montaj test vs. dahil 1,5 saat sürüyor .
Yukarda kendimce bulduğum çözümden bahsetmiştim ama böyle bise hiç olmasa daha iyi tabi...peki maliyeti ne oldu bu emulator değişiminin?değecek bise mi diye soruyorum mahsuru yoksa;)

estamemuchoo

Ynt: Ynt: CRV LPG'de Benzin İbre Düşme Problemi
« Yanıtla #14 : Kasım 24, 2015, 02:10:02 ÖÖ »
Maliyet nedir?

SM-G850FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi