Gönderen Konu: 2004 CVT HR-V Şanzıman Yağı  (Okunma sayısı 10933 defa)

Aşkın

2004 CVT HR-V Şanzıman Yağı
« : Aralık 28, 2016, 07:36:44 ÖS »
Merhaba arkadaşlar,

2004 model Honda HR-V CVT otomatik şanzıman 210.000 km de aracım var, şanzıman yağı değişmem gerekiyor. Maddiyat servise zor geliyor. Kaç litre şanzıman yağı alır araç, dışarıdan yağı temin etme şansımız varmı. Marka bilen varmı.

Teşekkürler.

isfa67

Ynt: 2004 CVT HR-V Şanzıman Yağı
« Yanıtla #1 : Ocak 05, 2017, 08:30:12 ÖÖ »
bende 2000 model aarkadaşımda da 2004 model hrv var.ben servisten şaşmadım hiç o da sizin gibi dışarda değişim yaptı.aradan zaman geçti şanzuman öttü.sonuç 13 bin tl şanzuman ücreti oldu.değer mi bi düşünün derim.

Aşkın

« Yanıtla #2 : Ocak 05, 2017, 11:17:06 ÖÖ »
bende 2000 model aarkadaşımda da 2004 model hrv var.ben servisten şaşmadım hiç o da sizin gibi dışarda değişim yaptı.aradan zaman geçti şanzuman öttü.sonuç 13 bin tl şanzuman ücreti oldu.değer mi bi düşünün derim.

Teşekkürler.

karaduman61

« Yanıtla #3 : Ocak 14, 2017, 10:23:22 ÖS »
Aracın her şeyini dışarda yaptır ama şanzıman yağını değişme. Çünkü dışarda satılmaz. Satan yer bulsanda o da servisten getirtecek. Bu kadar pahalı şanzıman yağı için riske girme her 40000 kmde şanzıman yağını değiş.

dağ çileği

« Yanıtla #4 : Ocak 17, 2017, 10:41:18 ÖÖ »
Değerli kardeşim; HONDA şanzıman yağı o kadar önemlidir ki. araba için hayati önemi var. aman ucuza kaçma. git yetkili servisten orjinal şanzıman yağını al, istersen sanayideki ustana götür doldursun. ama yağ orjinal honda olacak. yoksa başına çok iş alırsın

Aşkın

« Yanıtla #5 : Ocak 17, 2017, 12:05:17 ÖS »
%40 şanzıman yağı indirimi var şuan servislerde bende gittim serviste değiştirdim. Teşekkürle arkadaşlar >=ok

Abdullah batur

« Yanıtla #6 : Nisan 20, 2017, 02:42:55 ÖÖ »
MERHABA, rica etsem bildiklerinizi paylaşır mısınız?  bende hrv almayı düşünüyorum, fiyatı ve 4x4 olması beni hrv ye yönlendirdi, köyde yaşıyorum ve kışın 3 ay yollarım kapalı olıuyor, hrv 4x4 çekerini diğer (mesela duster) 4x4 lerle kıyaslayabilir misiniz? sürekli 4x4 mü, akıllı 4 çeker olması avantaj mı yoksa dezavantaj mı anlamış değilim, ve motor bakımları fiyatları nedir? cevaplarsanız çok makbüle geçer, teşekkür ederim şimdiden

BekiRoRo

« Yanıtla #7 : Aralık 09, 2017, 11:14:25 ÖÖ »
Honda şanzuman yağı diye birşey yokki. Eneos üretiyor şanzuman yağını ve eski tip HR-V' lerde değişimi motor yağ değişimiyle aynı.
CR-V için 4 litre Eneos yağ değişimine sanayide 200 lira ödedim. Araba rahatladı.
Yetkili servis aynı değişime 350 lira istiyordu.

BekiRoRo

« Yanıtla #8 : Şubat 08, 2018, 07:57:07 ÖS »
250 bin km de tork konvertörlü otomatik cr-v yi aldığımdan beri şanzumanda sarsıntılı vites geçişleri ve 1' den 2' ye geçişlerde zaman zaman sürtme sesleri geliyordu
önceki sahibinin ne yaptığını bilmediğimden hemen şanzuman yağını eneos atf ile değiştirdim
biraz düzelme var gibiydi ama hala o sarsıntılı vites geçişleri sinir bozucuydu

forumlarda bu tip otomatik şanzumanlarda tüm yağın değişmediğini bir kısım eski yağın şanzumanda kaldığını bunun da kısa zaman aralıklarıyla yeniden yağ değişimi ile atılabileceğini öğrendim
1000 km sonra yine aynı marka şanzuman yağını bu defa başka motor ustasında değiştirdim
aynı marka model yağ olmasına rağmen arabanın vuruntuları daha da arttı hatta zaman zaman devirde ani ve gereksiz yükselme yaptıktan sonra vites atar oldu
sarsıntılı geçiş öylesine şiddetlenmişti ki artık düşük hızlarda bile gaz pedalına basmaya çekinir oldum
https://www.hepsiburada.com/liqui-moly-otomatik-sanziman-yagi-atf-iii-1-lt-p-OTBBGLDLM9521?magaza=Bebegold%20Otogold

liqui moly nin hb kampanyasında litresi 27 liradan satıldığını görünce elimdeki çeki değerlendirmek için sipariş verdim

daha önce aynı arabada çözülemeyen su atma problemini liqui moly nin radyatör çatlak onarıcısı ile anında çözdüğüm için güvenerek sipariş geçtim
bu sabah ilk yağ değişimi yaptırdığım ustaya gittim ve yağ değiştirdim

böyle bir mucizeye ilk defa şahit oldum
çünkü tamirhaneden çıkar çıkmaz sarsıntılı geçişler tamamen ortadan kalkmıştı
artık arabanın gaz pedalına ani yüklensem bile sarsıntısız vites geçişi olabiliyordu
üstelik 1' den 2' ye geçişlerde sürtme sesi de kayboldu
« Son Düzenleme: Şubat 08, 2018, 07:57:35 ÖS Gönderen: BekiRoRo »