Gönderen Konu: 2003 CRV 2.0i vtec Acil yardım  (Okunma sayısı 3057 defa)

zencefil2

2003 CRV 2.0i vtec Acil yardım
« : Ekim 19, 2014, 12:06:11 ÖÖ »
Öncelikle merhaba 2003 model 226binde LPG li 2.0i vtec motora sahip crv aracım var.
Aracımda kronik hale gelen bir sorun var;
LPGde soğukken gaz yememe + stop etme. Gaz yememe olayı 2 bin devri gecince yok oluyor fakat 2bin devire gelene kadar aracın kendini sıkar gibi gitmesi sinir edici hale geldi.Rölanti olarak benzinde normal, LPGde hafif düşük 700 seviyelierinde.
Benzinde aracım gayet normal anormal bişi yok.
Yaptıklarım;
LPG ciye gittim Zavoli marka beyne sahip olduğumdan Zavoliye bakan yere gittim programla baktılar birşey çıkmadı yazılım olarak temiz.Enjektörler sağlam çıktı.
Mekanikciye gittim Ateşleme ile alakalı bir durum var dedi Bujileri değiştirdim.LPG ayarı bozuk dedi LPGciye gittim normal dedi.En son olarak AKÜN arızalı abi dedi.Elektrikçi ölçtü akü normal çıktı.Sonuç olarak
Yapmayı planladıklarım;
Balata spreyi ile boğaz kelebeğini temizletmek (bunu usta hiç istemiyor adaptasyon muhabbeti açtı korktum)
Sübap ayarı yaptırmak
LPG beynini değiştirmek
Siz kullanıcılara ve üstadlara sorum şu seçeneklerim bana mantıklı gelmiyor fakat ustalar herkes birşey söylüyor.Bulunduğum il Dİyarbakır ehil usta olmamakla beraber malzemedede sıkıntı çekiyorum.
Benim yaşadığım sorunu yaşayan arkadaşım varsa her türlü öneriye açığım.
Şimdiden teşekkürler.

Umutdur12

Ynt: 2003 CRV 2.0i vtec Acil yardım
« Yanıtla #1 : Ocak 03, 2015, 12:17:43 ÖS »
Benimde benzer sorunum var ama 3 aydır tek kişi cevaplamamış sorunuzu, üye oldum yardım alırım diye ama inşallah cevaplanır.

Gazlı 2003 model Cr-v var yeni aldık ben 1 gün kullanabildim tek sorunumuz sabah ilk çalıştırmda rölanti seviyesi çok düşük stop edicekmiş gibi çalışıyor yeterli beklemediğimiz zaman D ye alınca stop ediyor ve titreme yapıyor.
Ustaya götürdüğümüzde motorun bi yerini açmam gerekiyor dedi hatırlamıyorum neresi ama eski sahibiyle konuştuğumda motorun ...... Bölümünü açtırma para tuzaği onlar diyo kafamız karıştı ne yapmamız gerekir?

fotoaktuel

« Yanıtla #2 : Ocak 03, 2015, 03:30:45 ÖS »
Öncelikle merhaba 2003 model 226binde LPG li 2.0i vtec motora sahip crv aracım var.
Aracımda kronik hale gelen bir sorun var;
LPGde soğukken gaz yememe + stop etme. Gaz yememe olayı 2 bin devri gecince yok oluyor fakat 2bin devire gelene kadar aracın kendini sıkar gibi gitmesi sinir edici hale geldi.Rölanti olarak benzinde normal, LPGde hafif düşük 700 seviyelierinde.
Benzinde aracım gayet normal anormal bişi yok.
Yaptıklarım;
LPG ciye gittim Zavoli marka beyne sahip olduğumdan Zavoliye bakan yere gittim programla baktılar birşey çıkmadı yazılım olarak temiz.Enjektörler sağlam çıktı.
Mekanikciye gittim Ateşleme ile alakalı bir durum var dedi Bujileri değiştirdim.LPG ayarı bozuk dedi LPGciye gittim normal dedi.En son olarak AKÜN arızalı abi dedi.Elektrikçi ölçtü akü normal çıktı.Sonuç olarak
Yapmayı planladıklarım;
Balata spreyi ile boğaz kelebeğini temizletmek (bunu usta hiç istemiyor adaptasyon muhabbeti açtı korktum)
Sübap ayarı yaptırmak
LPG beynini değiştirmek
Siz kullanıcılara ve üstadlara sorum şu seçeneklerim bana mantıklı gelmiyor fakat ustalar herkes birşey söylüyor.Bulunduğum il Dİyarbakır ehil usta olmamakla beraber malzemedede sıkıntı çekiyorum.
Benim yaşadığım sorunu yaşayan arkadaşım varsa her türlü öneriye açığım.
Şimdiden teşekkürler.
benzinde normalse aracınız, başka bir lpg ustasına gidin. kelebek temizliği ve sübap ayarı iyi gelir kanımca. her lpg ci usta değildir.bir keresinde gittiğim usta beyin arızalı deiğşmesi lazım dedi. başkasına gittim. beraber bilgisayara bağladık hallettik. önceki aracım 2003 crv idi.
« Son Düzenleme: Ocak 03, 2015, 03:35:22 ÖS Gönderen: fotoaktuel »

tunci

« Yanıtla #3 : Ocak 03, 2015, 11:13:50 ÖS »
Temizliği yaptırın subap ayarını da ama lpg ile ilgili sıkıntı var gibi. Gaz yeterince ısınmıyor olabilir, kitin üzerindeki ısı sensörü yanlış yerde olduğundan. Lpg ayarları doğru görünse de lpg nozulü ve regülatör küçük olabilir. Lpg enjektörlerinin ucundaki nozullere bakın üzerinde yazar cr-v için en az 2.2 olması iyi olur.

Cherkess

« Yanıtla #4 : Ocak 04, 2015, 10:13:39 ÖÖ »
Beyin zavoli demişsiniz acaba melez kit mi var araçta regülatör farklı enjektörler farklı marka mı?

Kasko yok muska var 😁