Gönderen Konu: 1998 Honda Cr-v LPG Tavsiyesi  (Okunma sayısı 3207 defa)

gkhngkhn

1998 Honda Cr-v LPG Tavsiyesi
« : Nisan 14, 2014, 07:45:17 ÖS »
Arkadaşlar merhabalar. Aranıza yeni katılan biriyim. İlk olarak kendimi tanıtayım.  Ankaradan Gökhan ben. Geçen hafta 1998 model Honda Cr-v sahibi oldum. Araç 268000 kmde.  Bu zamana kadar lpg takılmamış.  Bende normal olarak lpg taktırmayı düşünüyorum.  Tavsiyelerinize ve yakıt konusunda bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

qizliiqizlii

Ynt: 1998 Honda Cr-v LPG Tavsiyesi
« Yanıtla #1 : Eylül 12, 2014, 11:51:38 ÖÖ »
Üzerinden baya geçmiş, kit taktırdın mı?

kirmizipipo

Ynt: 1998 Honda Cr-v LPG Tavsiyesi
« Yanıtla #2 : Ocak 16, 2017, 10:05:12 ÖÖ »
Konu üzerinden çok geçmiş ancak sonradan okuyacak arkadaşlar için bildiklerimi yazıyorum.

Öncelikle daha önce hangi Honda için hangi kiti kullandığım bilgisini paylaşacağım;

1998 Honda CRV - Zavoli. Şu anda 40.000 Km'dir kullanıyorum

2004 Honda CRV - BRC - (50.000 Km kullanıldı)

1997 Honda euro civic Atiker - (100.000 km kullanıldı)

Civic alan dığı olduğu için çok fazla birşey yazmayacağım.Ancak Atikerde hiç sorun yaşamadım. Atiker dışında taktırdığım kitlerde LPG dolumunda şamandıradan ses gelmektedir. Şamandıra tam kapanmadığı için dolarken ses yapıyor. Ancak bu soruna neden olmadı. Sadece ses tedirgin ediyor.

2004 CRV'de çok araştırarak BRC taktırdım. Zaten sıfır Honda'da bile BRC kullanılıyor. Honda tercih güvenilirdir diye düşündüm. Ancak yukarıda yazdığım kitler içinde en çok sorunu da BRC de yaşadım. Sorunlar kitin malzeme kalitesi değil, montaj hatalarından çıkmıştır. buji kablo sırasının hatalı takılması v.b. sorunlar. Farklı bir BRC servisine giderek tüm sorunlardan kurtuldum.

1998 model aracı alırken zaten ben bunu satacağım fazla yüksek fiyata gerek yok diyerek fiyat/performans tercihi olarak zavoli taktırdım. 2 yıl 40.000 km. Sıfır sorun.

Bence kit markası ne kadar önemliyse yaptırdığın usta da en az o kadar önemli.