Kullanıcı Adı: Sürekli Bağlı Kal
Şifre:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 Yazdır
Gönderen Konu: 120 km hızda kaç devir??  (Okunma Sayısı 17304 defa)
recepyuksel

Yer: Ankara
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #40 : Kasım 10, 2008, 02:18:17 ÖS »

bahsettiğiniz araç düz vites bir 01-06model civic sedan ise ve o araç fabrikadan çıktığı gibiyse bu bahsedilen hızların bahsedilen viteslerde yapılması imkansızdır. neden tartışıyosunuzki he deyip geçin. kanıt varsa koyun.

doğru valla. adam sıkıyor belli. bence o sanzumanda bir sorun var, 2 ile 4 yer değiştirmiş, yada arkadaş 2 alıyorum diye 4'e atıyor direk.  Smiley
ben 3 viteste 110 zor görüyorum(yada bize dandik araba sattılar) arkadaş 2'de 120 diyor. hiç tartışmaya gerek yok gerçektende. sallanmış işte... geyik olsun diye yazdı herhalde buraya.  
8663

« Yanıtla #41 : Kasım 10, 2008, 04:05:48 ÖS »

vtecII 6800de elektrik keser, 2.viteste 90 km'nin üstüne çıkmak imkansız arkadaşlar...
pasa35

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #42 : Kasım 10, 2008, 08:02:05 ÖS »

ya su duz vitesli 2de 120 yapan arkadaslar bi video koysanıza ben çok merak ettim Smiley

rockhound

Yer: Küçükyalı
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #43 : Kasım 10, 2008, 11:01:48 ÖS »

ya su duz vitesli 2de 120 yapan arkadaslar bi video koysanıza ben çok merak ettim Smiley

zamanında hatırlıomusun erman öbür sitede paintle ibrenin yerini değiştirip 230falan yapmışlardı milleti kekliyolardı Smiley
pasa35

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #44 : Kasım 11, 2008, 01:06:45 ÖÖ »

haha aynen mustafa Smiley bide sizin kasada kontağı bimlem kackere acıp kapatıncamı ne ıbreler sona vurup tekrar dusuyodu

canguder

Yer: İstanbul
Otomobil: Honda Civic Elegance Mercedes SLK 200 Bmw 3.20i Sportline
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #45 : Kasım 11, 2008, 04:25:54 ÖÖ »

ben bilmeden konuşmuyorum imprezanın motorundan bahsediyorum ve şanzıman oranını herhangi bir araçta o kadar yüksek tutman olanaksız.Zaten öyle bir şanzıman uygun olsa vteclerde öyle olmazmıydı bana teorik bilgi verirsen sevinirim niçin diğer araçlar 2.viteste 120ye çıkamıyor.Böylece bende öğrenmiş olurum değilmi ve şanzıman aralığının uzun veya kısa olmasının sebeplerinide açıklayabilirsen çok sevinirim şimdiden sağol burda bilgi paylaşıyoruz.

birincisi sana sunu sorıyım sanzıman oranını herhangı bı aracta uzun tutman nıye olanaksız?
ikincisi sanzımanın uzun veya kısa olusu o aracın uretım amacına bağlıdır bunun bırcok sebebı vardır ornegın ekonomı veya performans amaclı uretımler vb..
ucuncusu ıkıncı vıteste 120 yapan sadece sti değildir (onun yaptıgındanda emın degılım ya neyse) ıkıncı vıteste 120 yapmak cokta aman aman bısey degıl bence..

ben doğru olmadığını ispatlamaya çalışıyorum ancak savunma moduna geçenler oluyor aslında sorduğum soruların cevabını yine ben veriyorum.

1-oranları tutman olanaksız çünkü motorun gücü elverişsizdir.Hondada veya başka 1.6 2.0 2.5 cc ve düşük beygirli torklu araçlarda uzun tutmanın hiç bir anlamı olmaz.Dersenki ferrariye koyuyorum uzun aralıklı şanzıman o zaman tamam.Çünkü ferrari 340 basar.sallıyorum 1de 80 2de 140 yaparsın o ayrı.Bizim bindiğimiz araçlarda oranlar uzun olamaz.(Herhangi bir araç olarak bizim bindiğimiz araçları kastediyorum hiç bir araçta olmaz demiyorum)
2-teknik bilgi istedim ancak performans ekonomi demişsin açıklık getirirmisin sanıyorumki sen makina mühendisi veya motorlardan anlayan bir ustasın doğrumu düşünüyorum değilsen dahada uzatmaya gerek yok.
3-ben sana sadece impreza yapar demedim 1.cevabımda ne demek istediğimi anlamışsındır ve 2.viteste 120 yapmak çok aman aman birşeydir herkese nasip olmaz öyle motorlu araçlar Smiley
4-insanlar yanlış bilgilendiriliyor forumdaki üyelerden konuya açıklık getirmeleri için ricada bulunuyorum.Bu konuya bir dahada cevap yazmıyorum çünkü yalan yere savunanlar var.
rockhound

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #46 : Kasım 11, 2008, 10:46:10 ÖÖ »

haha aynen mustafa Smiley bide sizin kasada kontağı bimlem kackere acıp kapatıncamı ne ıbreler sona vurup tekrar dusuyodu

kadran testini diyorsun Smiley onu bi yapamadım ama nasıl oluyo acaba:)
kwanc

Yer: bursa
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #47 : Kasım 11, 2008, 11:20:35 ÖÖ »

bunları yazmam ıcın makına muhendısı veya usta olmam gerekmıyor bence. metalurji ve malzeme muhendısıyım bu arada.
yıne soyluyorum 2.viteste 120km/h hız yapmak ıcın oyle ınanılmaz arabalarada gerek yok!!! Sizin bindiğiniz araçlardan ornek verırmısın bana 1.6,2.0,2.5  yada baska secenek varsa onlardan?

Benim kısaca burda soylemek ıstedıgım su her otomobıl uretıcısının araclarında kullandıgı sanzıman oranları farklıdır.
RaMsEs

Yer: İstanbul - Kartal
Şu Anda Sitede Değil

Erman

« Yanıtla #48 : Kasım 11, 2008, 11:49:15 ÖÖ »

vtec 2 2. viteste o hıza ulaşması bence de imkansız..ben ies le 115 anca basıyorum 2 de..zaten o an kesici devreye giriyor..
rockhound

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #49 : Kasım 11, 2008, 12:12:40 ÖS »

bunları yazmam ıcın makına muhendısı veya usta olmam gerekmıyor bence. metalurji ve malzeme muhendısıyım bu arada.
yıne soyluyorum 2.viteste 120km/h hız yapmak ıcın oyle ınanılmaz arabalarada gerek yok!!! Sizin bindiğiniz araçlardan ornek verırmısın bana 1.6,2.0,2.5  yada baska secenek varsa onlardan?

Benim kısaca burda soylemek ıstedıgım su her otomobıl uretıcısının araclarında kullandıgı sanzıman oranları farklıdır.

suzuki swift 1.3 gti 2.viteste 110u deviriyo rahat aklınızda olsun, bunun motor hacmiyle alakası yok, dişli oranlarıyla ilgili tamamen.

bu arada bende metalurji ve malzeme mühendisiyim Smiley
canguder

Yer: İstanbul
Otomobil: Honda Civic Elegance Mercedes SLK 200 Bmw 3.20i Sportline
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #50 : Kasım 11, 2008, 01:41:46 ÖS »

benim bindiğim araçlar mini cooper,bmw 320,seat leon,hyundai accent,fiat albea,chevrolet kalos,kia sorento,şahin,kartal,bis124,murat 124,skoda fabia,renault broadway fairway,flash ve spring, daha saymama gerek varmı.Hepsini en az 100kmlik uzun yolda kullandım.İstanbul-tekirdağ arasında.Hiç biridie 2.viteste 120 görmedi.Ben bilmediğim tecrübe etmediğim konu hakkında yorum yapmam metalurji mühendisi arkadaş buda böyle bilinsin.rockhound arkadaşımda youtube'dan izlediğin videolarla karar verme derim.O izlediğin arac modlu.Normalde 1.3gti fabrika çıkışlı 90ı geçemez 2.viteste biraz daha iyi araştırıp yorum yapmanı beklerdim.Bu kadar ucuz bilgilerle insanları kandırmayın.

1.6 araç olarak mini cooper ,fairway,tofaş ve seat leon örnektir
2.0 araç olarak bmw 3.20 örnektir.
2.5 araç olarak kia sorento örnektir.

şu anda gayet açık değilmi ?? daha varmı yalan konuyu destekleyen
kwanc

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #51 : Kasım 11, 2008, 02:55:19 ÖS »

benim bindiğim araçlar mini cooper,bmw 320,seat leon,hyundai accent,fiat albea,chevrolet kalos,kia sorento,şahin,kartal,bis124,murat 124,skoda fabia,renault broadway fairway,flash ve spring, daha saymama gerek varmı.Hepsini en az 100kmlik uzun yolda kullandım.İstanbul-tekirdağ arasında.Hiç biridie 2.viteste 120 görmedi.Ben bilmediğim tecrübe etmediğim konu hakkında yorum yapmam metalurji mühendisi arkadaş buda böyle bilinsin.rockhound arkadaşımda youtube'dan izlediğin videolarla karar verme derim.O izlediğin arac modlu.Normalde 1.3gti fabrika çıkışlı 90ı geçemez 2.viteste biraz daha iyi araştırıp yorum yapmanı beklerdim.Bu kadar ucuz bilgilerle insanları kandırmayın.

1.6 araç olarak mini cooper ,fairway,tofaş ve seat leon örnektir
2.0 araç olarak bmw 3.20 örnektir.
2.5 araç olarak kia sorento örnektir.

şu anda gayet açık değilmi ?? daha varmı yalan konuyu destekleyen

hanı yazmıcaktın sen bıdaha noldu???

bak hala ısrar edıyosun anlamamakta bunun tecrubeyle bı alakası oldugunu hıc zannetmıyorum. sana soyluyoruz bu konuyu okuyan yada okucak herkese de soyluyorum bı aracın herhangı bır vıteste kac km/h yapacağı sanzıman oranı yada diğer bir deyişle dişli oranıyla alakalıdır.Tecrubeyle alakalı değildir.

Bişey daha niye senden başka kimse bu konuda aksi bişey demiyor acaba ben bide onu merak ediyorum..?
kwanc

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #52 : Kasım 11, 2008, 02:55:59 ÖS »

suzuki swift 1.3 gti 2.viteste 110u deviriyo rahat aklınızda olsun, bunun motor hacmiyle alakası yok, dişli oranlarıyla ilgili tamamen.

bu arada bende metalurji ve malzeme mühendisiyim Smiley

Aynı meslekten olmamıza sevindim rockhound:)
rockhound

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #53 : Kasım 11, 2008, 03:15:56 ÖS »

sn canguder.
kullandığınız arabaların içerisinde suzuki swift gti yok sanırım. ben kullandım. 2.viteste 110'u rahat gördüğünü bilmeme rağmen bunu kanıtlamak için bir hesap yaptım ve buraya yazıyorum.. youtube'da video izlediğimi nereden cıkardın onu da bilmiyorum ayrıca Smiley

1.vites dişli oranı : 3,416
2.vites dişli oranı : 1,894
final                  : 4,390

stock 1.3 gti 115HP'dir ve yaklaşık 8000rpm devir çevirir. chiplerle 8800-9000rpm'e kadar yolu vardır. sadece amerika pazarındaki gti'lar 7400devir çevirir.
stock lastik ölçüleri 175/60/14 tür.

buradan, tekerleğin yuvarlanma mesafesi'ni , devri, dişli oranlarını dikkate alıp hız hesabı yaptığımızda %100 kesin bir hesap olmamakla birlikte:
1.vites : 54-59km/h
2.vites : 98-106km/h hız yapabilmektedir.

bunlar hiçbiryerden alıntı değildir. oturup hesapladım, yani biyerlerden uydurmadım, video izlemedim. kanıp kanmamak sizin elinizde..

kwanc

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #54 : Kasım 11, 2008, 03:30:42 ÖS »

doğru söze ne denir:)
teccol

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #55 : Kasım 19, 2008, 11:28:29 ÖÖ »

s.a.

bende 92 honda civic var sanırım 1.5 ruhsatda 1.6 yazıyor ama inanmam Smiley

son yaptığım ölçümlere göre bir kaçaayardan sonra

LPG DE

2 vites 5,500 devirde 80
3 vites 5,500 devirde 120 gördüm.

Normal 120 ile giderken 5 vites 3,000 devirde 3200 gibi birşey yani hiç uzatmayalım devir göstergesi bozuk olduğunu varsayalım 3,500 uygunbir karar Smiley
bymrtcn

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #56 : Kasım 20, 2008, 12:06:49 ÖÖ »

bnde otomatik 05 vtec vardı 2. viteste 95 yapıodm fazla zorlamadan 3e atıyodm oda 6000 devire yakın bi değerde oluodu yani o arabanın o değerleri grmesi birz zor araba okunmuş üflenmşse olabilir nohappy   bu arada sitenize yeni kayıt oldum herkese selamlar
antonow

Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #57 : Kasım 28, 2008, 12:45:06 ÖÖ »

yaa arkadaslar akıl war mantık war
burda cogumuz vtec 2 kullanıorz
hangımızın aracı 2.viteste 6000dewırde 80 goruyo?
6800 de anca 88 e gelıo arac
yanı bole selere kanmayın bence arkadasın aracında bı sorun war yada bızı keklıo
yada aracta baska bı motor war:)

alfaus007

Otomobil: Honda
Şu Anda Sitede Değil

« Yanıtla #58 : Aralık 10, 2008, 04:44:58 ÖS »

arkadaşlar arabayı aldığınızda yanında el kitabı veriyorlar ya  hani kullanım klavuzu gibi birşey,ona baktım   viteslerdeki hız sınırları düz vites için şöyle yazıyor ,  1.vites-46 km/h , 2.vites-85 km/h ,               3.vites 128 km/h, 4.vites 164 km/h...

54YD816

Yer: sakarya
Şu Anda Sitede Değil

EMRE ODABAŞ

« Yanıtla #59 : Aralık 11, 2008, 06:14:00 ÖS »

Hepinize öncelikle ii akşamlar diorum herkezin bayramıda burdan mübarek olsun...

bende bir vtec2 sürücüsüyüm çoğu zaman kesiciye soka soka araba kullanıorum hiç merak edipte kadrana 2. viteste kaç yaptıgını görmedim ama sadece bildiğim ve uyguladıgım tek birşey var babamın 2004 1.6 elegante skoda octaviasını 2. viteste 105 yaptıgını gördüm ama dahada gitmio kesiciye girio ama ben burda hesaplamalardan pek anlamam kendi vtec2 imle bu olayı bende denicem çok merak ediorum dorusu herkez çünkü bişeyler dio hepinize hayırlı akşamlar...

HaYaTTa İKi ŞeYe DeGeR VeRiRiM , AŞKıMa Ve ARaßaMa . AŞKıM İÇiN HaYaTıMı VeRiRiM ARaßaM İÇiN AŞKıMDaN VaZGeÇeRiM!..
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer: