Gönderen Konu: Ies debriyaj sorunu...!!!!  (Okunma sayısı 3853 defa)

ferit3145

Ies debriyaj sorunu...!!!!
« : Haziran 29, 2015, 04:07:49 ÖÖ »
Arkadaslar oncelikle herkese hayirli ramazanlar. Aracim 2000 model i es. Sorun su arac 1. Vitese taktigimda canavar gibi kalkiyor ancak araba 2. Vitese gecince baski baski balata gec birakiyor gibi gec hizlaniyor sorun ne olabilir. Not: baski balata yeni degistireli 1 ay oldu daikin marka baski balata kullanildi.. yardimlarinizi bekliyorum..

ozkan01

Ynt: Ies debriyaj sorunu...!!!!
« Yanıtla #1 : Haziran 29, 2015, 07:50:45 ÖÖ »
Ferit civiclerde genellikle eskiyen bir parça sanırım sorunun debriyaj üst merkez olabilir. Ama yinede tamircine sor.ben bu olabilir diyorum

ozkan01

« Yanıtla #2 : Haziran 29, 2015, 07:57:10 ÖÖ »
Ferit civiclerde genellikle eskiyen bir parça sanırım sorunun debriyaj üst merkez olabilir. Ama yinede tamircine sor.ben bu olabilir diyorum
Ferit debriyaj üst merkez olabilir. Eğer sorun bu olursa 100 lira masrafın olur

ozkan01

« Yanıtla #3 : Haziran 29, 2015, 07:59:00 ÖÖ »
Arkadaslar oncelikle herkese hayirli ramazanlar. Aracim 2000 model i es. Sorun su arac 1. Vitese taktigimda canavar gibi kalkiyor ancak araba 2. Vitese gecince baski baski balata gec birakiyor gibi gec hizlaniyor sorun ne olabilir. Not: baski balata yeni degistireli 1 ay oldu daikin marka baski balata kullanildi.. yardimlarinizi bekliyorum..
Yanlış yere alıntı yaptım kardeş debriyaj üst merkez olabilir.cezası 100 TL :)

ferit3145

« Yanıtla #4 : Haziran 30, 2015, 08:30:27 ÖS »
Bilgilendirmeniz icin tsk ederim. Bugun ustaya goturdum araci ve bana baski balatayi yan sanayi takilmis oldugunu ve sifir debriyajin yan sanayi oldugundan bu sekilde kacirdigini soyledi ve su bilgiyi verdi bende sizinle paylasayim. Benim gibi hondaya yeni baslayan arkadaslar icin. Ies in debriyaj balatasini orjinal deyip 280  tl ye itediler. Ben bu hataya dustum siz dusmeyin. Orjinal balatasi 340 tl civarinda oluyormus.   

ozkan01

« Yanıtla #5 : Temmuz 01, 2015, 01:35:19 ÖS »
Bilgilendirmeniz icin tsk ederim. Bugun ustaya goturdum araci ve bana baski balatayi yan sanayi takilmis oldugunu ve sifir debriyajin yan sanayi oldugundan bu sekilde kacirdigini soyledi ve su bilgiyi verdi bende sizinle paylasayim. Benim gibi hondaya yeni baslayan arkadaslar icin. Ies in debriyaj balatasini orjinal deyip 280  tl ye itediler. Ben bu hataya dustum siz dusmeyin. Orjinal balatasi 340 tl civarinda oluyormus.   
Kardeşim sen baskı balata daikin takıldı deyince ben bişey demedim. Ama zaten orijinali exedy daikin dır. Demekki sana daikin deyip valeo falan taktılar.valeoyuda iyi derler fransizdir ama uymuyor sakin 200-250 veripte valeo almayın.benim aracta sıfır valeo vardı ve sorun yaşayınca.380 tl verip orijinali olan exedy daikin taktirdim. Şuan şikayetim yok.

ferit3145

« Yanıtla #6 : Temmuz 01, 2015, 02:38:58 ÖS »
hayır hayır aracımdaki daikin kendi ellerimle aldım. ama bunun da düzenbazlığını yapmışlar 1. kalite 2. kalite diye bunu piyasaya sürüp orjinal diye veriyorlar. aracımdaki baskı balata exedy daikin ama yan sanayisi imiş. siz buna düşmeyin....!!!!

ozkan01

« Yanıtla #7 : Temmuz 01, 2015, 03:38:34 ÖS »
hayır hayır aracımdaki daikin kendi ellerimle aldım. ama bunun da düzenbazlığını yapmışlar 1. kalite 2. kalite diye bunu piyasaya sürüp orjinal diye veriyorlar. aracımdaki baskı balata exedy daikin ama yan sanayisi imiş. siz buna düşmeyin....!!!!
Ya bunun kalitesini nasıl anlayacağiz ki.bizim anlayabileceğimiz bişey değil ki.ikisini ayırt edebileceğimiz bir nokta varmi

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #8 : Temmuz 01, 2015, 06:39:32 ÖS »
aracın orjinal debriyaj seti F.C.C dir bunu düzeltelim,ikinci olarak daikin exedy de iyidir. orjinal japon malıdır ve orjinal set olan F.C.C ye yakındır.Aralarında 40-50 tl fiyat farkı vardır.Benim düşüncem bu ikisinden biri takılabilir,orjinal olup olmadığını ustanızın anlaması gerekir.
« Son Düzenleme: Temmuz 01, 2015, 06:40:18 ÖS Gönderen: oktayoo »

ozkan01

« Yanıtla #9 : Temmuz 02, 2015, 10:36:47 ÖÖ »
aracın orjinal debriyaj seti F.C.C dir bunu düzeltelim,ikinci olarak daikin exedy de iyidir. orjinal japon malıdır ve orjinal set olan F.C.C ye yakındır.Aralarında 40-50 tl fiyat farkı vardır.Benim düşüncem bu ikisinden biri takılabilir,orjinal olup olmadığını ustanızın anlaması gerekir.
Oktay verdiğin bilgi için teşekkürler ben orijinalinin exedy olduğunu zannediyorum.bunu da öğrendiğimiz iyi oldu.o zaman başka şehirlerden bunun satışını internetten alacak arkadaşlar exedy riskine girmeden direk FCC almaları daha garanti olacaktır herhalde.madem fiyat farkında o kadar çok değil.