Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 739711 defa)

nakoma

Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #1975 : Mart 17, 2014, 05:52:30 ÖS »
sanırım şehir içinde 30 kuruş civarı yakıyor.uzun yolda düşer.tabi otomatik olmasıda buna etki ediyor.ama agresif kullanılmadığı sürece de üzmüyor beni.arabamdan çok çok memnunum.umarım bu böyle sürer.herkese keyifli sürüşler..

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #1976 : Mart 18, 2014, 09:46:01 ÖS »
arkadaşlar bu euroların abs teker sensör fiyatını bilen var mı aranızda.abs lambam sürekli yanıyor.bana lazımda.ön sol tekerin sensörü arızalı.yapımı çok acil olmamakla beraber onarımını düşünüyorum yakında kaça malolur dersiniz.yorumlarınızı beklicem.iyi forumlar..

hocam, abs ışığını bir cihaz var takıp hallediyorlar.. Radar Honda Florya Şeref abiye gidersen halledersin.. 4 sene önce bende de 98 euro civic vardı oradan biliyorum...

orkunaydin350

« Yanıtla #1977 : Nisan 14, 2014, 01:32:29 ÖS »
Merhabalar;

Geçen hafta ilk arabamı almış bulunuyorum. Honda Euro Civic (97 model, 1,6i LS 5 kapı)

Araç yılına ve fiyatına göre gayet lüks paket donanıma sahip. ABS, çift airbag, otomatik vites, 4 teker disk fren, 1,6 enjeksiyonlu motor, 4 cam ve aynalar elektrikli, sunroof, merkezi klit, hidrolik direksiyon, yokuş kalkış desteği, yükseklik ayarlı farlar, kumaş döşeme, vs..

Merak ettiğim birkaç husus var, yanıtlarsanız sevinirim;

• Bu araç sadece Türkiye'de mi satıldı acaba? İnternette ne kadar arama yaptıysam hep Türkiye'den sonuçlar ve Türkçe sonuçlar çıkıyor.
  • Aldığımda üzerinde kar lastikleriyle geldi. Komple jantlarıyla birlikte yaz lastiği alma fikrim var. Hangi ebat jant ve lastik almalıyım?
  • Şu an üzerinde 14" jant var fakat çok küçük görünüyor. Davlumbazı daha dolu göstermesi için 15" yapmamda bir sakınca var mı?
  • Bu araçların kronik bir problemi var mıdır? Sürekli dikkat etmem gereken bir husus var mı?

Aklıma geldikçe bu dizinin altına ekleyeceğim. Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler...

Orkun

nakoma

« Yanıtla #1978 : Nisan 17, 2014, 01:42:17 ÖS »
orkunaydin350 slm.98 modelinin fullünden bende alalı 6 ay kadar oldu.aracım şu an 174bin kmde.sana diyebilirimki eğer araban temizse süper bir iş yapmışsın.güle güle kullan.kronik sorunları için  hararet deniyordu ( araç ingiliz üretimi olduğudan.araştırırsan özellikle ön konsolunun rover ın bazı serileriyle dizay benzerliği taşıdığını göreceksin)lakin benim şu an için böyle bir sorunum yok.yağını suyunu sürekli kontror ederek yola çıkarım.motor yağını daha yeni değiştirdim.bor katkısıda ekledim motora.ustam bu arabaya 2000 km sonra gaz basamazsın dedi.yıllardır bu işle uğraşıyor adam.boş konuşmaz yani.bir diğer konu japon arabaları özellikle honda-toyota ve nissan larda motor ömrü uzun olup normal şartlarda en az 500bin km gideceğini herkes söylüyor.üstelik motor parçalarıda öyle çabuk fire verecek türden de değil hani.varsın pahalı olsun.tofaşa binipde sanayide oturacağına buna bin yılda bir defa uğra.benimde jantlarım 14'' ve gayet de yeterli.zaten arabanın orjinal lastik ebadı 185 60 r14 tür.ön sol kapıdaki etiketde yazıyor.euro civic lerin herşeyi hondadır.buna motor dahildir.ancak kaporta parçalarını bulmak diğerlerine göre daha zordur.ee gülü seven dikenine de katlanacak artık.ama bu arabaya binen kolay inmez ve kolayda satmaz.yol tutuşu ve sürüş keyfi üst düzey bir alman gibi sanki.passat havası var.içide diğer yerli hondalara göre daha konforlu ve çoğunda sanruff standart aksesuar şeklinde.baştada dediğim gibi araban hayırlı olsun.sen boşver onu bunu ağzı olan konuşuyor.millet bu arabaların farkına varana kadar biz sefamızı sürelim.herkese keyifli kazasız sürüşler.

orkunaydin350

« Yanıtla #1979 : Nisan 17, 2014, 02:30:22 ÖS »
Nakoma çok teşekkürler. Şimdilik bana çok çok lüks bile diyebilirim. Gayet memnunum. Bir arıza çıkarmaz inşallah ve uzun yıllar birlikteliğimiz devam eder. Para sıkıntım olmadıkça satmayı da düşünmüyorum. :)

Fikir verebilecek diğer arkadaşlarında fikirlerini bekliyorum.

Orkun

• Bu araç sadece Türkiye'de mi satıldı acaba? İnternette ne kadar arama yaptıysam hep Türkiye'den sonuçlar ve Türkçe sonuçlar çıkıyor.
  • Aldığımda üzerinde kar lastikleriyle geldi. Komple jantlarıyla birlikte yaz lastiği alma fikrim var. Hangi ebat jant ve lastik almalıyım?
  • Şu an üzerinde 14" jant var fakat çok küçük görünüyor. Davlumbazı daha dolu göstermesi için 15" yapmamda bir sakınca var mı?
  • Bu araçların kronik bir problemi var mıdır? Sürekli dikkat etmem gereken bir husus var mı?

nakoma

« Yanıtla #1980 : Nisan 17, 2014, 05:58:46 ÖS »
foruma fazla takılan yok ama arada sırada mesaj yazmaya gayret ediyorum.aslında bende ilk başlarda yatırım amaçlı aldım ama gerçekten satılcak araç değil.evet aynı fikirdeyim bu araba senin gibi banada hem fazla hemde çok lüks.dünyaya 2.kez gelmicez.boşver bizde binelim bu güzel arabalara.güle güle kullan.o arabaya iyi bakarsanda yolda kalmıcağına emin ol.suyuna yağına dikkat et gider honda..ben şahsen severek bakıyor ve keyifle biniyorum aracıma.o benim göz bebeğim.gazlı bezle siliyorum.ışıl ışıl oluyor.rengi zaten beyaz.sen düşün işte.her zaman söylenildiği gibi ''HONDA HAYAT ONDA nokta

power52

« Yanıtla #1981 : Nisan 19, 2014, 10:35:55 ÖÖ »
 slm arkadaşlar 98 euro sahibiyim aranıza yeni katıldım..

power52

« Yanıtla #1982 : Nisan 19, 2014, 10:48:39 ÖÖ »
arkadaşlar cıvıc düşünenlere tavsiyem 98 euro cıvıc alsınlar ben 2 sene içinde ikitane aldım çünkü şahane bir araba abs airbag klima sanroof bazı özellikleri konforu süper sıkıntısı olan arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmak isterim kazasız belasız sürüşler dilerim herkese...

nakoma

« Yanıtla #1983 : Nisan 20, 2014, 07:50:07 ÖS »
hayırlı olsun dostum.güle güle kullan.arabanın dibidir euro kasalar.alanda kolay satmaz.o model çok arabadan üstün özelliklerinin yanı sıra ön konsol dizaynı çok sıfır arabadan da daha güzel bence.ben keyifle biniyorum.üst düzey bir sürüş keyfi var.euro civic düşünenler fazla düşünmesinler.alın farkı görün.herkese iyi sürüşler..

orkunaydin350

« Yanıtla #1984 : Nisan 24, 2014, 07:56:48 ÖÖ »
Merhabalar;

Bu Euro Civic'lerin bijon aralığı nedir? 15" jant kullanmamın artıları ve eksileri neler olur?

Teşekkürler...

Orkun

power52

« Yanıtla #1985 : Nisan 24, 2014, 07:37:45 ÖS »
ben euro cıvıc e 16 jant taktım her hangi bir sorun yok sadece setlerden yavas gecilmesi lazım malum innce yanak spor sert lastik yakıtta fark goremedim buaarada bujon aralığı 100 dür kazasız sürüşler dilerim

power52

« Yanıtla #1986 : Nisan 24, 2014, 07:39:29 ÖS »
arkadaşlar euro cıvıc üçüncü stop (arka camdaki stop )kırık olan vamı
« Son Düzenleme: Nisan 24, 2014, 07:45:15 ÖS Gönderen: power52 »

power52

« Yanıtla #1987 : Nisan 24, 2014, 08:03:20 ÖS »
nakoma kardeş euro cıvıc sensör kablon kopuk muhtemelen bir elektrikçi olarak sunu soylım kabloyu degiş tamam honda olmasada toyota da olsa olur kablo kablodur zaten sasede toparlayıcı aparat var kabloyu tutan tekerin üstünden bak gorursun cıkma kablo bul50 60 tl felan aparata yelestır montaj o esi zaten aparat veriyor okadar sensorun ucundan aks korugun yırtıksa gres yag sensrun ucuna gelebilir sensorun okudugu disli arası pıslık olmustur temizlet cihaza baglat söner  kablonun kopuk oldugunu toplu ıgneyı kabloya sok olçü aletını buzzer konumuna al otmezse kopuktur  öterse iletim var sağlamdır eski bi sorun ama umarım faydalı olur

orkunaydin350

« Yanıtla #1988 : Nisan 25, 2014, 07:38:45 ÖÖ »
ben euro cıvıc e 16 jant taktım her hangi bir sorun yok sadece setlerden yavas gecilmesi lazım malum innce yanak spor sert lastik yakıtta fark goremedim buaarada bujon aralığı 100 dür kazasız sürüşler dilerim

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Peki 15" jant kullanırsam hangi lastik ölçüsünü tavsiye edersiniz?

Aynen benimki de kırık. Bagajın üzerindeki kartonumsu tabaka(bagajı açınca havaya kalkıp inen, genelde hoparlör mone etmek için delik açılan raf) 3. stop lambasına değiyor. Eğer bagaja valiz gibi yüksek şeyler koyarsanız tam oturmuyor. Bagaj kapağını kapatmak için yüklenince de o karton raf stop lambasına dayanıyor. Ben geçen hafta bu şekilde kırdım.:)

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #1989 : Nisan 25, 2014, 07:42:41 ÖÖ »

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Peki 15" jant kullanırsam hangi lastik ölçüsünü tavsiye edersiniz?

Aynen benimki de kırık. Bagajın üzerindeki kartonumsu tabaka(bagajı açınca havaya kalkıp inen, genelde hoparlör mone etmek için delik açılan raf) 3. stop lambasına değiyor. Eğer bagaja valiz gibi yüksek şeyler koyarsanız tam oturmuyor. Bagaj kapağını kapatmak için yüklenince de o karton raf stop lambasına dayanıyor. Ben geçen hafta bu şekilde kırdım.:)

195/50/15 ideal ölçüdür. Aracınızı yormaz.

power52

« Yanıtla #1990 : Nisan 25, 2014, 04:34:18 ÖS »
195 45 16 aracı çok tatlı gösteriyor yormuyor bilginize

power52

« Yanıtla #1991 : Nisan 25, 2014, 04:40:27 ÖS »
genelde hep öyle kırılır üçüncü stop oyüzden sordum bulmak zor tamir edilir çok dağılmadıysa japon zımpara macun mat siyah boya ile yapamazsanız çıkması pahalı en iyisi 10 liya uzun ince led stop aynı civatalara montaj yapılır tabi el becerisi istiyor tuningci arkadaşınız varsa yapar  istanbulda pendik e yolu düsen olursa yardımcı olurum

nakoma

« Yanıtla #1992 : Nisan 26, 2014, 05:07:55 ÖS »
benimkide kırıldı.hemde toplanamayacak derecede nerdeyse.bende stop lambasını söktüğüm yerdeki altı contalı civatalarının arasına denk gelecek ve de çok sırıtmayacak şekilde uzun ince led stoplardan aldım.kenar oynarlarını sökünce civataların arasına tam oturdu.altınada çift kat kaliteli bantlardan geçip güzelce yapıştırdım arka cama.bu lamba hafif olduğundan bagaj kapağına yük getirmediği gibi üstelik küçük boyutlu oluduğundan dolayı da kırılma riski de yok denecek kadar az.şimdilik sorun yok.o şekilde kullanıyorum.gayet de memnunum.ne yapalım yani ucunda ölüm yok sonuçta.buda bi çözüm oldu.o lamba olmazsa bu lamba olur.o sensör olayınıda bugün yarın çözecem inşallah.verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.ayrıca forumun biraz hareketlenmesi de beni memnun etti.ee ne demişler ''nerde hareket orda bereket''.herkese slm ve saygılar...

power52

« Yanıtla #1993 : Nisan 26, 2014, 07:07:04 ÖS »
tüm arkadaşlara orjinal radyatör kapağı kullanmasını tavsiye ediyorum altı üstü kapak ama yazgeliyo o kapak honda motorun kalbi bilen arkadaşlar bilir sadece serviste bulunur yada çıkma bulabirsiniz 1.1 bar kırmızı oluyor 0.9 diil kapak saglamsa honda motoruna hiç bisey olmaz allahın izniyle aksi taktirde hararet taban yapar yolda bırakmaz tofaslar gibi ilk seferde çelik jonta oldugu için ısırır araç su eksiltmeye başlar su ekle devam ama can sıkar gun olur arac çekiçten düser bakmıssın bujıler sararmıs jonta ısı gormus yanı ısırmıs bujıler su alıyor daha kotusu yagya karısır bu puf noktayı dikkate almak ıstersınız belkı kapak diyip gecmeyın yenı honda alan arkadaslar dikkat edin saglam motor hiç birsekilde su eksiltmez yok gazzlı araba yok hava sıcak hepsi hava cıva kapağı yan sanayi olanlar uzun yola cıkarken lutfen degistırsın honda motorunu seven saygılar

power52

« Yanıtla #1994 : Nisan 26, 2014, 07:09:24 ÖS »
yedek su deposu kirli paslı olan varmı içindeki suyu dışından göremeyen

nakoma

« Yanıtla #1995 : Nisan 27, 2014, 08:25:26 ÖÖ »
ben sürekli kontrol ediyorum.arabam su eksiltmiyor.üstelik aldığım çocuk kapağı yeni değiştirmiş.contada yeni.geçenlerde yazmıştım.motoru komple indirtip bütün keçe ve conta takımlarını kontrol ettirdim ve gerekli olanlarıda değiştirdim.şimdi motor cam gibi.su ve yağ eksiltme denen bi olay kalmadı şükür.sizlere nacizane tavsiyem aracınıza binmeden önce mutlaka yağ su kontrolü yapmanız.benim tofaşta başıma gelmişti.daha bir gün önce hiçbir anormallik olmayan arabada ertesi gün kaputu açıp baktığımda fren hidroliğinin komple boşaldığını şahsen gördüm ben.onun için size belki abartı gibi gelebilir ancak markete bile gidecek olsam yağını suyunu kontrol edip öyle marş yapıyorum arabayı.ben kontrol ederim gerisi şans yine tabi.sonuçta honda da olsa kul yapısı diyelim.forumda olmaktan da keyif aldığımı belirtmek isterim.keyifli sürüşler cümleten...

power52

« Yanıtla #1996 : Nisan 27, 2014, 03:32:59 ÖS »
anlatamadım yan sanayi kapak yani 10 liraya satılan kapak dayanmıyor farzedin uzun yola cıktınız 1000 kilometre yol yapacaksınız aşırı sıcak hava motor suyu devirdaim yapıyo kapak yansanayi ucundaki jonta lastk dandik orjinal telefonla replika birmi peki neden motor yapılmış jonta degismis kapak termostat gorevı gorur hondalarda ozelligini, yıtırmıs kapak suyu fokurtatarak tahlıye bidonundan atar hararet taban yapar hondada kapak orjınalse no hararet motordan ziyade disbroturun kecesinide kontrol ettırmenı tavsiye ederim noc marka orjınalı yuzukten biraz buyuk kahve rengi hastalıktır genelde ordan yag kacırır kırmızı 1.1 bar sa kapağın sorun yok hem neden orjinal kapak 80 tl civarı düsündünmü kimse almaz pahalı diye tartısmak guzel nakoma kardes kazasız surusler dilerim yaz kıs antıfırızın olsun haaa organıc olanından..
« Son Düzenleme: Nisan 27, 2014, 03:34:51 ÖS Gönderen: power52 »

manufacturer

« Yanıtla #1997 : Nisan 28, 2014, 08:24:16 ÖÖ »
Arkadaşlar Merhaba, 2 hafta önce aldığım inci yeşili düz vites 96 model 169000 km 1.6ies eurocivic'le artık ben de aranıza katılmış bulunuyorum...Arabanın donanımları hakikaten beni de şaşırtıyor :) İlk araba olarak eurocivic sahibi olmak güzel bir duygu oldu benim için... Arabamdan şimdilik çok memnunum temiz kullanılmış bir araba... Tabi ki her ikinci el araç gibi ufak tefek sıkıntılar olacaktır, zamanla onları da çözmeye çalışacağım, şimdilik tek sorunum ilk arabam olmasından dolayı İstanbul'da bildiğim bu arabadan anlayabilecek bir ustam yok, her karşıma çıkan ustayım diyenin de arabama dokunmasına gönlüm razı olmuyor :) İkitelli sanayi, sefaköy, halkalı dolaylarında olursa benim için daha rahat olur. Tavsiye edebileceğiniz yerler var mıdır? En azından gidip bir tanışmak arabanın genel durumunu göstermek ufak tefek varsa eksiklerini çözmek istiyorum...
Herkese kazasız belasız sürüşler...

nakoma

« Yanıtla #1998 : Nisan 28, 2014, 08:41:52 ÖÖ »
ilk araban ha.bence çok şanslısın.bu işe euro civicle başladığın için.hayırlı olsun.baktığın sürece yüzünü güldürecek bir araçtır emin ol.zaten donanım zenginliğinin farkına varmışsın bile.modeline göre çok zengin bir donanım sunan nadir araçlardandır.kazasız belasız sürüşler dilerim.. >=ok
« Son Düzenleme: Nisan 28, 2014, 08:43:27 ÖÖ Gönderen: nakoma »

manufacturer

« Yanıtla #1999 : Nisan 28, 2014, 09:02:23 ÖÖ »
Çok teşekkür ederim...:) Elimden geldiğince arabama bakacağım gibi görünüyor çünkü arabamı gerçekten seviyorum, aslında araba almaya karar verdiğimde aklımda başka modeller vardı. hergün yrni bir araba görmeye gittim ama benim eurocivice ilk görüşte tutuldum herhalde ki hemen gün içinde arabamı aldım geldim:) şimdilik hergün yağını suyunu kontrol ediyorum bir eksilme yok (200 kmde nasıl eksilecekse :),
yaklaşık 200 km yaptım arabamla , şimdilik bozuk yolda ön taraftan ufaktan bi tıkırtı gelmesi(düzgün,asfalt yolda herhangi bir ses yok), vede 1. 2. viteslerde düşük devirdeyken(1000-1700 devir civarları) debriyajsız gaz pedalından ani çekiş ve ani basmalarda ufak bi hoplama oluyor, (debriyaja ufakça dokunsam olmuyor) dikkatimi çeken. Bir de arka cam sileceği yokmuş onu da sonradan farkettim :)  yakınlarda işini iyi bilen bir usta da bulsam ve bunları çözebilirsem herhalde keyfime denecek olmaz :)
« Son Düzenleme: Nisan 28, 2014, 09:05:59 ÖÖ Gönderen: manufacturer »