Gönderen Konu: Yetkili Servis Yeteneksizliği !  (Okunma sayısı 3323 defa)

cioman

Yetkili Servis Yeteneksizliği !
« : Şubat 21, 2013, 07:16:23 ÖS »
Herkese Merhaba;

Geçen kış aracımın arka camı yetkili serviste degişti. Değişim sırasında camın rezistans bağlantı bölgesine yapıştırıcı (japon vb.) sürülmüştü. Ben şehir dışında olduğum için bu işle babam ilgilendi ve sanırım dikkat etmedi. Aracı aldıktan sonra 2 hafta kullandım ve rezistans ile ilgili bir sıkıntı yaşamadım. Yazı geçirip sonbahara (girince sürülen yapıştırıcının kemikleşmesi sonucu) rezistansın çalışmadığını fark ettim ve servise gittim. Bana söylenen bağlantı noktalarının koptuğu ve yapıştırıcı (japon vb.) ile tekrar yapıştırıldığı ve kullanıcı hatası olarak garanti altında değiştiremeyecekleri oldu. Nazikçe davranıp başka bir iletkenle çalışır hale getirdiler. Aradan zaman geçti ve rezistans tekrar çalışmaz duruma geldi. Bende bugün kasko şirketlerinin çalıştığı bir camcıya giderek camı değiştirdim. Cam o kadar kolay söküldü ki inanamazsınız. Yetersiz silikon kullanılmış ve tavanın altı su almış. Benim dışarıda müdahele ettiğimi söyledikleri yapıştırıcıların aslında soketin kırıldıktan sonra tamir için kullanıldığı ayan beyan ortaya çıktı. Hatta utanmadan cama entegre olan anteni bile japonla yapıştırmışlar. Serviste değişim yaptığım için kaskomu bozdum ve ekstradan 235 tl para ödedim.

Garanti işi için servise gidip geldiğim sırada arka camı değişen ve soket bölümlerinde yapıştıcı kullanılmış iki araca rastladım. Servis görevlisine sordum ve camlarının değiştiğinin teyidini aldım. Eğer bu forumu takip ediyorlarsa onları da uyarmak isterim. Plakaları 06 LLM 05 ve 06 DA 3233.

Sonuç olarak arka cam değişimi KDV dahil 177 tl’ye geldi. Sizlerden ricam bu tip durumlarda kaskonuzun size sunduğu cam servislerini kullanmanız. Emin olabilirsiniz ki bir gün içerisinde yetkili servisten daha çok cam montajı yapıyorlar.

Burada yetkili servisin ismini verebiliyor muyuz bilmiyorum ama Ankara'da bulunan yetkili servislerden Çiftlik Kavşağı'nda olanından bahsediyorum.

Saygılar.

bbhnda

Ynt: Yetkili Servis Yeteneksizliği !
« Yanıtla #1 : Şubat 21, 2013, 07:24:00 ÖS »
o servis zaten rezalet banada araç alırken sıfır civici istediğim fiyata alamayacağımı falan söylemişlerdi ha noldu nasip kısmet diğer bayiden istediğiim aracı istediğim fiyata aldım.aksesuarların fiyatını falanda fazla söylüyorlar.

alperd

• alperd
« Yanıtla #2 : Şubat 21, 2013, 07:35:44 ÖS »
Ben de ön camı değiştireceğim (kaskom yok) Yetkili Servis 1000 TL fiyat çekti :( Olimpia marka cam taktırmayı düşünüyorum (çift renkli cam-güneşlik kısmında belli belirsiz grilik var) 230 TL işçilik dahil. Taş geldi çatladı işte en azından bir daha olursa canım fazla yanmaz.

Şimdi sizin yazdıklarınızı görünce daha bir içime sindi Olimpia taktırmak hiç olmazsa başında dururum 3 saatte alırım aracımı ne yaptıklarını da görürüm?

cioman

« Yanıtla #3 : Şubat 21, 2013, 07:45:40 ÖS »
3 saat mi ? benim camı 15 dakikada değiştirdiler. ben ordayken a3 geldi ön camı çatlamış o da 20 dakika sürdü [çünkü silecekleri söktüler :) ]

cioman

« Yanıtla #4 : Şubat 21, 2013, 07:49:23 ÖS »
ama bekletiyorlar 1-1,5 saat arası kayma olup olamadığını kontrol etmek için.

Ghan

« Yanıtla #5 : Şubat 21, 2013, 07:56:27 ÖS »
Her servis bir olmuyor,sonuçta iş oradaki camı değişen adamın insafında,demek ki onlarıda hiç kontrol etmiyorlar.Hondanın 6 yıl garantisi servisleri zengin ediyor,kullanıcıya pek faydası yok.Nedense bu Ankaradaki servisler hep sıkıntılı,hele o efe yok mu o efe..neyse...Tekrardan geçmiş olsun.

cioman

« Yanıtla #6 : Şubat 21, 2013, 08:05:06 ÖS »
@Ghan teşekkür ederim. toplamda 2,5 cam parasına yakın bişey harcadım ama ders oldu. Boranın daha iyi olduğunu söylüyorlar bidakine borayı tercih edeceğim gibi ...

alperd

• alperd
« Yanıtla #7 : Şubat 22, 2013, 01:33:25 ÖS »
3 saat mi ? benim camı 15 dakikada değiştirdiler. ben ordayken a3 geldi ön camı çatlamış o da 20 dakika sürdü [çünkü silecekleri söktüler :) ]

Hemen binip gezersen karoser esneme yaptığından silikon oynayabiliyormuş o yüzden bekleme süresi de dahil 3 saat maksimum :)

Sen ne marka taktırdın?

Ben Olimpia taktıracağım.

cioman

« Yanıtla #8 : Şubat 22, 2013, 08:24:52 ÖS »
valla ben hiç araştırmadım. doraglass'ın yerini biliyordum doğru oaraya gittim ve doraglass taktırdım. bugünde hava yağmurluydu buğu falan oldu açtım rezistansı koçlar gibi :)

bugra1945

• Buğra ÖNAL
« Yanıtla #9 : Şubat 24, 2013, 09:35:47 ÖS »
cinayet sebebi :/