Gönderen Konu: yeni uyeyim direksiyon sorunu  (Okunma sayısı 3696 defa)

es7 can

yeni uyeyim direksiyon sorunu
« : Temmuz 03, 2014, 08:38:51 ÖS »
2005 honda vtec es arabam var direksiyondan gelen takur tukur sesler var yardimci olabilecek arkadaslar yazarsa memnun olurum

esser

Ynt: yeni uyeyim direksiyon sorunu
« Yanıtla #1 : Temmuz 03, 2014, 10:05:13 ÖS »
bozuk yoldamı yoksa düz zemindemi bozuk yolda benim vtec dende ses geliyo 

es7 can

« Yanıtla #2 : Temmuz 03, 2014, 11:11:03 ÖS »
Bozuk yolda da yapiyor ufak kasislere biraz hizli girincede direksiyonda bosluk var gibi lokur lokur ses yapiyor 3 ay oncesinde bu sebepten dolayi tamir ettirdim direksiyon kutusunu ilk yapildiginda iyiydi fakat kutuyu yapan usta direksiyon biraz sert olur demişti ona eyvallah dedik şu an bile birazcık sert fakat tekrarses yapmaya başladı tekrar ustaya götürmedim Cozum bulan arkadas varsa yardim lutfen sinir edici bir ses

yunus48

« Yanıtla #3 : Temmuz 04, 2014, 08:25:15 ÖÖ »
Üstadım bizim bu kasalarda direksiyon kutusu kronik ne yapsanız bu sesleri kesemiyoruz bende her bakımda direksiyon kutusunu ustama gresletiyorum biraz ayarlıyor böyle geçiştiriyorum.

es7 can

« Yanıtla #4 : Temmuz 04, 2014, 09:50:44 ÖÖ »
Ben aralikta aldim arabayi o zamandan beri sitelerde bakiyorum haklisin bunlarda direksiyon kronik yanliz hergangibi cozum bulan yokmu acaba o sesleri duymamak icin muzik sesini yukseltiyorum sinir bozucu bu ses icin kutu tamirine 200 tl verdim bi cozumu bulan varsa yardimci olursa sevinirim

Aksakal

« Yanıtla #5 : Eylül 12, 2014, 11:19:18 ÖS »
Sizi rahatsız eden ses, tıkırtı burcunun özelliğini yitirmesinden kaynaklanıyor. Aynı sorun bende de vardı. Direksiyon kutusunu söktürdüm, tornacıda 200 TL ye metalden burç yaptırdım. Ses kesildi.

türkay

« Yanıtla #6 : Eylül 15, 2014, 04:07:46 ÖS »
Sizi rahatsız eden ses, tıkırtı burcunun özelliğini yitirmesinden kaynaklanıyor. Aynı sorun bende de vardı. Direksiyon kutusunu söktürdüm, tornacıda 200 TL ye metalden burç yaptırdım. Ses kesildi.

Hocam keşke tamir esnasında resim çekseydiniz yada daha detaylı anlatırsanız bir çok arkadaşın bu sorundan kurtulmasına katkı sağlamış olursunuz. Bende de var bu sorun ama artık kafama takmıyorum

ADNUFREPLA

• adnufrepla
« Yanıtla #7 : Eylül 19, 2014, 09:41:55 ÖÖ »

Hocam keşke tamir esnasında resim çekseydiniz yada daha detaylı anlatırsanız bir çok arkadaşın bu sorundan kurtulmasına katkı sağlamış olursunuz. Bende de var bu sorun ama artık kafama takmıyorum
merhabalar bende de vardı bu sorun istanbul bostancı oto sanayide koç torna var orası bu konuyu hallediyo 1 sene garanti veriyo fiyatıda 150 tl yanlız sivastasınız sanırım sadece bilgi amaçlı yazdım.

es7 can

« Yanıtla #8 : Eylül 19, 2014, 11:01:02 ÖÖ »
bende istanbul esenyurtta tornada yaptirdim sorun kalmadi artik

merhabalar bende de vardı bu sorun istanbul bostancı oto sanayide koç torna var orası bu konuyu hallediyo 1 sene garanti veriyo fiyatıda 150 tl yanlız sivastasınız sanırım sadece bilgi amaçlı yazdım.

es7 can

« Yanıtla #9 : Eylül 19, 2014, 11:02:28 ÖÖ »
Bende yaptirdim istanbul esenyurtta tornada hic bir sikinti yok cok sukur artik

ozkan01

« Yanıtla #10 : Aralık 06, 2014, 02:38:05 ÖS »
Arkadaslar 1.6 si kullanicisiyim fakat direksiyonda aşağı yukarı bir boşluk var ve çevirdiğinden bir gıcırtı oluyor.sebebi ve çözümü hakkında bilgi verirseniz sevinirim.teşekkürler

emre16

« Yanıtla #11 : Aralık 08, 2014, 10:52:14 ÖS »
bende vtec2 kullanıyorum ve bu seslerden dolayı sürerken aracı duvara patlatasım geliyo...

ozkan01

« Yanıtla #12 : Ocak 03, 2015, 02:20:44 ÖS »
arkadaşlar sorunum halloldu.aşağı yukarı boşluğu tornacıdan yapılan bir parça ile hallettiler ve greslenince ses falan kayboldu Allaha şükür. Bilginiz olsun.