Gönderen Konu: Yeni honda kullanıcısı olarak iki problemle karşı karşıyayım .  (Okunma sayısı 4029 defa)

clashasan

Herkeze merhaba ben Ankaradan katılıyorum aranıza bir ay önce 2001 model civic ls aldım şu ana karar  bir çok marka araç değiştirdim bu kez honda tercihim oldu oldukça memnunum fakat çözemediğim iki problem var .
1.Arabaile kasislerden veçerken bir sıkıntı yok fakat stabilize yol tarzı bozuk yolda giderken sol önden bir tıkırtı var .Ön takıma baktırdım  iki yere viraj denge cubuk lastikler dediler aks dediler değişti fakat ses kesilmedi sesi bulamadım.
2. Motorda yağ kaçağı vardı.Üst kapak contası değişti sızıntı çoğu kesildi bu kez ekzantirik tahliye tapası sızdırıyormuş orining değişti bu kez  çok az sızıntı halen var tam olarak sızıntı yerini tarif edecek olursam manifold un sol tarafında motor numarası yazan yerin üzerinden  yağ sızdırıyor .
Şimdiden fikirlerini paylaşacak arkadaşlara teşekkür ederim.

bilisim

Ynt:
« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2015, 06:01:13 ÖS »
Hayırlı olsun 1-direksiyon kutusundan olabilir
2-bence motoru bir temizlet sonrakinkullaniminda nerden geldiği çok daha net belli olur diğer kaçaklar yeni yapıldıysa yağ tazedir kaçıran yer belli olmaz

Tapatalk....

clashasan

Ynt: Yeni honda kullanıcısı olarak iki problemle karşı karşıyayım .
« Yanıtla #2 : Şubat 23, 2015, 10:26:24 ÖS »
Direksiyon kutusundan olup olmadığını anlamanın kolay bir yöntemi varmı.zaman içerisinde bağlantı yerlerimi gevşiyor

seckins33

« Yanıtla #3 : Şubat 24, 2015, 08:58:30 ÖS »
Dostum 1. Söylediğin sanırım forumdaki civic kullanıcılarının hemen hemen hepsinde var.
2. Sorun bende de var.hatta geçtiğimiz cumartesi baskı balata değiştirdim.o zaman senin söylediğinin aynısını tamirci banada söyledi.conta değişecek, tapanın oringi değişecek.bende daha sonra yaptırırım deyip ordan ayrıldım.
Yağ kaçağından birşey olmaz,çünkü çok az kaçırıyor.öndeki sese de zamanla alışıyorsun 😄

clashasan

« Yanıtla #4 : Şubat 25, 2015, 11:56:57 ÖÖ »
Tekrardan merhaba önceki araçlarımda hiç  direksiyon kutusundan şikayetim olmadı sadece direksiyonu sağa sola çevirirken ses ile karşılaşmıştım ama çukurlara girdiğimde direksiyon kutusundan hiç ses gelmedi sanki ön takımda boşluk varmış gibi takırtı geliyor ( ön takımada 2 yere baktırdım )

Lolesco

« Yanıtla #5 : Mart 02, 2015, 01:21:23 ÖS »
Herkeze merhaba ben Ankaradan katılıyorum aranıza bir ay önce 2001 model civic ls aldım şu ana karar  bir çok marka araç değiştirdim bu kez honda tercihim oldu oldukça memnunum fakat çözemediğim iki problem var .
1.Arabaile kasislerden veçerken bir sıkıntı yok fakat stabilize yol tarzı bozuk yolda giderken sol önden bir tıkırtı var .Ön takıma baktırdım  iki yere viraj denge cubuk lastikler dediler aks dediler değişti fakat ses kesilmedi sesi bulamadım.
2. Motorda yağ kaçağı vardı.Üst kapak contası değişti sızıntı çoğu kesildi bu kez ekzantirik tahliye tapası sızdırıyormuş orining değişti bu kez  çok az sızıntı halen var tam olarak sızıntı yerini tarif edecek olursam manifold un sol tarafında motor numarası yazan yerin üzerinden  yağ sızdırıyor .
Şimdiden fikirlerini paylaşacak arkadaşlara teşekkür ederim.
araç yağ mı sızdırıyor yağ mı yakıyor ?

clashasan

« Yanıtla #6 : Mart 02, 2015, 08:35:19 ÖS »
Aracım yağ sızdırıyor

hondalove

• muhammet
« Yanıtla #7 : Mart 03, 2015, 07:33:40 ÖÖ »
motor numarası yazan yerin üzerinden  yağ sızdırma çok az bendede var.peçeteyle her seferinde siliyorum yine geliyor ama tam olarak nereden geldiği belli değil.
Takip.

gurkankdr

• Gürkan Küçük
« Yanıtla #8 : Mart 05, 2015, 08:32:08 ÖÖ »
Öncelikle hayırlı olsun, motor kulağı çatlak yada kırık olabilir
« Son Düzenleme: Mart 05, 2015, 08:32:25 ÖÖ Gönderen: gurkankdr »

clashasan

« Yanıtla #9 : Mart 05, 2015, 08:39:02 ÖS »
Motor kulaklarına bakıldı sorun yok

clashasan

« Yanıtla #10 : Mart 07, 2015, 06:03:50 ÖS »
Merhaba bugün direksiyon kutusunu sıktırdım ve icindeki bir parçaya gres yağı sürüldü bozuk yolda gelen tıkırtı yüzde doksan oranında kesildi fakat direksiyonum biraz sıkı oldu umarım biraz direksiyon gevşer takırtı gelmesinden iyi
Bu arada yağ sızıntısı vitec bölümünden geliyormuş vitec in oringin değişimi ve işçilik  150 tl dediler bana pahalı gibi geldi acaba aynı sorunu yaptıran varmı fiyat nasıl