Gönderen Konu: YENİ CİVİC VE 2004 VTEC2 CİVİC LE UZUNYOL İŞKENCESİ..  (Okunma sayısı 34005 defa)

Hondaniel

arkadaslar onceden 2008 civic elegance otomatik sahibiydim, uzunyol bu arabayla işkenceydi.
belki vtec2 ler daha az yorucudur dedım ve CRV mi bi arkadasla tatil e giderken degiştirdim. ama inanın tutulmadık yerim kalmadı.
gercekten bu araclar uzun yolda hiç iyi degiller. ama su gercekki vtec 2 en azından yeni kasaya göre daha seri bi araba. rampalarda ise dizel arabalara karşı ikisininde şansı yok. göze batacak ustunluk 3.16 e-46 bmw yi yemek:)

işin özü CRV nin cok rahat bi araba oldugunu anladım.
denilebilirki crv civicler ile aynı sınıfta degiller.ama crv lerde neredeyse binek araba fiyatına.

cahitarsal

Ynt: YENİ CİVİC VE 2004 VTEC2 CİVİC LE UZUNYOL İŞKENCESİ..
« Yanıtla #1 : Temmuz 01, 2009, 09:00:18 ÖS »
bende vtec2 war cok yol yaptık yılda sadece tatılde 3000 4000 yapıyoruz hıc sorun yasamadık rahatsızlıkta yok hayret verıcı

Hondaniel

« Yanıtla #2 : Temmuz 01, 2009, 09:05:50 ÖS »
bende vtec2 war cok yol yaptık yılda sadece tatılde 3000 4000 yapıyoruz hıc sorun yasamadık rahatsızlıkta yok hayret verıcı
koltuk rahatsız, diz altları havada duruyo.sol kol cok rahatsız oluyo, cok ses alıyolar içeri.virajlardada pek begenmedim acıkcası.
bu son dıyecgim enteresan gelebilir, ne yeni kasanın nede vtec 2 nın klıması kotu bence. hyundaiların klıması inanın daha iyi.

Burak VTEC

« Yanıtla #3 : Temmuz 01, 2009, 09:25:16 ÖS »
Babam günde 120km yapıyordu(2 yıl her hafta içi yaptı bunu) kaç seferde Ankara-Muş-Didim yaptık VTECII ile bende çok kez onla gidip geldim konfor sorunu olmadı hiç.

Hangi Hyundai ile kıyasladınız klimayı arkadaşımın eRa sına bindim de bir fark var gibi gelmedi bana. Klima bakımlarını düzgün yaptırdıktan sonra gayet yeterli bence Civic lerin kliması.

Bu arada babamdaki(şu anda benim) Vtec 2 ES donanım deri koltuk gerisi standart bir araç.İthal di sanırım.

Hondaniel

« Yanıtla #4 : Temmuz 01, 2009, 09:31:46 ÖS »
era ve bir önceki kasa.
kaldıki crv nin kliması bile kötü.
hyundai ve hatta toyotanın kliması bıle daha iyi.kabul edelım klımaları cok iyi degıl.
Babam günde 120km yapıyordu(2 yıl her hafta içi yaptı bunu) kaç seferde Ankara-Muş-Didim yaptık VTECII ile bende çok kez onla gidip geldim konfor sorunu olmadı hiç.

Hangi Hyundai ile kıyasladınız klimayı arkadaşımın eRa sına bindim de bir fark var gibi gelmedi bana. Klima bakımlarını düzgün yaptırdıktan sonra gayet yeterli bence Civic lerin kliması.

Bu arada babamdaki(şu anda benim) Vtec 2 ES donanım deri koltuk gerisi standart bir araç.İthal di sanırım.

Adem YILMAZ

« Yanıtla #5 : Temmuz 01, 2009, 09:33:59 ÖS »
evet ben olsam satarım hondayı...

lordkaradavut

« Yanıtla #6 : Temmuz 01, 2009, 09:43:37 ÖS »
era ve bir önceki kasa.
kaldıki crv nin kliması bile kötü.
hyundai ve hatta toyotanın kliması bıle daha iyi.kabul edelım klımaları cok iyi degıl.

Dostum kusura bakma ama bence konu bastan aşağıya yanlıs.Crv ıle cıvıgı karsılastırmıssın kafadan yanlıs.klıma problmı war demıssın yanlıs.Uzun yolda problem yasıyorum demıssın buda bence senden kaynaklanan bır yanlıs.Klıma cok basarılı cok kısa surede sogutuyor ısıtıyor.Bakımları perıyoedık yaptırınca hıc bır problem yok....Ben o kadar hyundaıye bındım klımanın cok performans verdıgını gormedım;
Neyse sonucta senın gorusun cok bısey demıyorum....

Hondaniel

« Yanıtla #7 : Temmuz 01, 2009, 09:48:43 ÖS »
herkesın yanlısı -dogrusu herkese. tecrubelerım bunlar. babamın araclarından bahsetmıyorum . yeni cıvıc ve crv kendi aracım.

Adem YILMAZ

« Yanıtla #8 : Temmuz 01, 2009, 09:53:03 ÖS »
3 honda ve şikayet var..................

slck_vtec

« Yanıtla #9 : Temmuz 01, 2009, 10:03:49 ÖS »
arkadaşım izmirden sakaryaya gitmiştim bende. Havaların sıcaklığından dolayı klima sonuna kadar açıktı. Daha doğrusu ara ara sona getirebiliyodum çünkü soğutması bana göre ve bünyeme göre oldukça kuvvetliydi. Öyle ki sakaryaya vardığımda ilk tuvalate gitmiştim. Maalesef mideyi üşütmüştüm. Ve şunuda söyleyeylim herhangi bir yorgunlukta yada konfor adına herhangi bir eksiklik hissetmedim. Yol sesi var evet ama öyle konuştukların duyulmacak kadar değil

Hondaniel

« Yanıtla #10 : Temmuz 01, 2009, 10:16:48 ÖS »
civic binenler crv ye binerse demekki tamamen şaşıracaklar.
alman arabalarına binerlerse ne olur bilemem.

lordkaradavut

« Yanıtla #11 : Temmuz 01, 2009, 10:40:04 ÖS »
Cıvıcten baska arabaya bınmedıgımızı nerden bılıyorsun?

Hondaniel

« Yanıtla #12 : Temmuz 01, 2009, 10:50:52 ÖS »
bindiysen yorumlarını yaz o zaman.
ama gercekler ortada.
Cıvıcten baska arabaya bınmedıgımızı nerden bılıyorsun?

honda121

« Yanıtla #13 : Temmuz 01, 2009, 11:01:28 ÖS »
İlginç, bu sitedeki çoğu arkadaş gayet memnunlar, özellikle de uzun yolda daha iyi bile denilebiliyor, ben açıkcası uzun yol daha yapmadım, kısmetse bu hafta. Ama sanmıyorum ki sizin dediğiniz gibi işkenceye dönüşsün. Kliması tatmin edici, ayrıca anında ısıtıyor ve soğutuyor, ben hiç problem yaşamadım. Diz altlarına gelince recora koltuk tipi olmayan çoğu arabada zaten boşlukta kalıyor. Tarafsız bir şekilde eleştirilerinizi anlayabilirim ama sanki biraz yanlı düşünüyorsunuz. Sadece kötülemek için kötülemek çok yersiz. Ben de aynı aracın sahibiyim ve göze batan 20 sorununu bir başlık altında açtım, uzun lafın kısası tarafsız olmak ile apaçık kötülemek arasında fark var...

Hondaniel

« Yanıtla #14 : Temmuz 01, 2009, 11:06:08 ÖS »
baska marka araba galerım yok benım.bende honda bınıyorum. ama malesef gercekler bunlar.
İlginç, bu sitedeki çoğu arkadaş gayet memnunlar, özellikle de uzun yolda daha iyi bile denilebiliyor, ben açıkcası uzun yol daha yapmadım, kısmetse bu hafta. Ama sanmıyorum ki sizin dediğiniz gibi işkenceye dönüşsün. Kliması tatmin edici, ayrıca anında ısıtıyor ve soğutuyor, ben hiç problem yaşamadım. Diz altlarına gelince recora koltuk tipi olmayan çoğu arabada zaten boşlukta kalıyor. Tarafsız bir şekilde eleştirilerinizi anlayabilirim ama sanki biraz yanlı düşünüyorsunuz. Sadece kötülemek için kötülemek çok yersiz. Ben de aynı aracın sahibiyim ve göze batan 20 sorununu bir başlık altında açtım, uzun lafın kısası tarafsız olmak ile apaçık kötülemek arasında fark var...

Esinti

« Yanıtla #15 : Temmuz 01, 2009, 11:23:31 ÖS »
bende bu gercegi kabul etmiyorum uzun yolda cokta güzel olmasada yinede güzel ben şikayetci degilim yani.... hyundai ilede hic birseyini kıyaslamam

mali

« Yanıtla #16 : Temmuz 02, 2009, 03:55:50 ÖÖ »
benimde hiçbir şikayetim yok çokda rahatlar

hunace

« Yanıtla #17 : Temmuz 02, 2009, 07:19:20 ÖÖ »
arkadaslar, herkesin farkli görüşlerin var. Ama sırt dayadığımızın yerin eğimi, koltuğun yüksekliği, koltuğun ne kadar arkada olduğu, direksiyon yüksekliği vs. Bunları mercedes de bile kendinize göre ayarlamazsanız yada ayarlayamazsanız elbette her yeriniz tutulacaktır. Şehir içinde hicbiyeriniz tutulmaz, cünkü kisa sürede iniyorsunuz. Ama saatler boyu öyle oturunca, bi yanlişlik varsa hissettirecektir.
Not: Konuyu acan arkadaşa koltuğunu düzelt demiyorum :)   bunu bir ihtimal dahilinde söylüyorum.

DENON

« Yanıtla #18 : Temmuz 02, 2009, 07:44:19 ÖÖ »
abi sizin fızıgınız bozuk herlde :D valla ben cok uzun yol yaptım hiç yorgunluk olmadı siz bırde puglar la uzun yol yapında yolculuk bıtınce şeklınız nasıl kayıyo göreyım, klımaya gelınce senın klıman bozuk heralde arkadasım valla benımkı arabanın iiçini buzdolabı gıbı yapıo hıc sıkıntı yasamadım

canguder

« Yanıtla #19 : Temmuz 02, 2009, 07:56:48 ÖÖ »
ben mini cooper ile yaklaşık 200 km yol yapıyordum içim dışıma çıkıyordu. alman arabasınıda bilirim fransızınıda bilirim. honda konfor açısından gayet başarılı. özellikle yeni civic yol sesi dışında çok başarılı görüyorum. ama gidip 18 jant birde yay takarsan seninde için dışına çıkar. orjinal yürüyeniyle civic konforlu.

DENON

« Yanıtla #20 : Temmuz 02, 2009, 08:00:57 ÖÖ »
yaa ben anlamıorum elestırdıgın aracı sat abı memnun dıılsen gıt baska marka al, yanı senınkı aracın surasında problem var ne yapmalıyım gıbı bır konu dıılkı sen resmen arabanı kötülüyosun o zaman sat kurtul abı

ilkeronat

« Yanıtla #21 : Temmuz 02, 2009, 11:09:12 ÖÖ »
butun bu konusulan konular gorecelidir tabiiki ama ben hem (orijinal alman) astra hem de vtec 2 civic kullaniyorum. adanada yasiyorum (klima denemek icin en uygun yerlerden biridir diye dusunuyorum) ve her iki aracin klimasida ihtiyacin fazlasi sogutma yapiyor.araca biner binmez pencereleri acip ilk havalandirmayi sagladiktan sonra klimanin soguttugu hava gayet guzel yetiyor artiyor. istenilen dereceye geldiginde otomatik olarak devre disi kaliyor ve gerektiginde tekrar devreye giriyor.otomatik olarak hava dolasimini ayarliyor. camlardan vucudumuza direk vuram gunes isinlari icin cam filminiz yoksa klimanin yapabilecegi hic bitrsey yoktur karda kayak yaparken eksi 20 derece sogukta bile deriniz yanabilir hepimiz biliyoruz. gelelim koltuk konforuna. bu konuda da insanin fiziki yapisi ve oturus pozisyonu, kullanim tarzi, yol durumu gibi nedenlerden oturu farkliliklar gosterebilir.ben uzun yola civicle cikmayi tercih ediyorum astradan daha onforlu geliyor.hernekadar alman arabasida olsa (bazilariniz sasiracak ama) benim vucuduma civic koltuklari daha uyumluymus. iceri ses alma konusundaysa astra ustun olabilir. her ikisi de benim aracim ama civic performansi ve motor sesi beni mutlu ediyor ve asfalt sesini unutturuyor. guzel bir izolasyonla onune gecilebilir diye dusunuyorum ama cok rahatsiz etmediginden ustunde pek durmuyorum. herkese iyi surusler dilerim. :)

Serhat Atan

« Yanıtla #22 : Temmuz 02, 2009, 11:26:49 ÖÖ »
Bende de 2002 ES var.Araçtan genel olarak memnunum fakat memnun olmadığım 2 husus var.Frenleri zayıf kalıyor bir de 120-130'lu süratlerden itibaren yoldan ötürü de olabilir çok sallanıyor araba.Bu sorunu spor yay-amortisör ile çözmeyi düşünüyorum.
Koltuklar rahatsız edici demişsiniz ancak bundan önce bende 2001 Golf IV Comfortline vardı.Her yönden Civic'ten üstündü(motor hariç) ancak onun koltuklarında rahat etmiyordum.Abarttığımı da düşünebilirsiniz ancak koltuklar gerçekten iyi sarıyor en azından sürücü koltuğu öyle.Yere yakınlık hissi veriyor.
Araçla çok uzun yola gittim geldim.Performanstan ötürü bir şikayetim yok.Aracın E46 316'ya üstün olabileceğiniz yazmışsınız.Ancak motor olarak üstün gelir.Onun haricinde E46 zaten bir sınıf üst araç.Demek istediğim gayet anlaşılıyor.

Alman araçlarıyla kıyaslayın demişsiniz.Dedim ya bundan önce Golf vardı diye.Ona baktığım zaman bariz farkla Golf donanım-konfor olarak önde ancak dediğim gibi Civic performans-yakıt olarak öne geçiyor.Ha keza koltukları da en azından benim için daha rahat Golf'ten.Ancak japonların sunduğu donanım eksikliği olsun,fren zayıflığı,muadillerine göre ince sac olsun.Bunlar hep insanların gözünde sorun olarak yer alıyor.

Beklentiler farklıdır,istekler farklıdır.Golf'ler çoğu kişi için kral arabadır ama bana göre değil.Ne kadar donanımı eksik de olsa,yalıtımı az da olsa,frenleri zayıf ta olsa 2002 ES'iimi sattığım Golf'ten daha çok seviyorum.

Eğer ki bu kadar çok sorunluysa sizin için satın rahat edebileceğiniz bir araç alın derim ben.

smtkrgz

« Yanıtla #23 : Temmuz 02, 2009, 02:55:21 ÖS »
kendi arabasını kötüleyipte halen o arabayı kullananda ilk defa görüyorum... çok çeşitli arabalara bindim.. astra , golf , 306 , focus , accent era , accent admire , vtec ıı , crv , ies... gerek motor gerek performans gerekse yakıt olarak en önde honda geliyo bana.. he hondada kendi için modellere ayrılıyo.. bunlarında içinde sizin bahsettiğiniz gibi yok kliması şöle böle denmesinin bi mantığı yok.. klimada problemin olarak , pislik olabilir , gazı bitmiş olabilir vs vs... koltuk konforuna kendi bedenine oturuş biçimine göre ayarlamazsan arabanın markası önemli diil rahat edemezsin..

dewir

« Yanıtla #24 : Temmuz 02, 2009, 03:41:20 ÖS »
özellikle yeni kasa cıvıc bencede uzun yolda çok rahat ben sürekli uzun yola gidiyorum ve gayet memnunum arkadaşlarında söylediği gibi sen koltuğu gerektiği ayarlayamazsan  ne yaparsan yap yinede her yerin tutulur

birde şu klima meselesi sonuçta araç kliması bundan 12.000 butu luk bir klimanın yaptığı soğutmayı bekleyemezsin demi  ben araçta klimayı sonunda açtığım zaman üşüyorum