Gönderen Konu: Yeni bir araba almak konusunda sona yaklaştım...  (Okunma sayısı 2113 defa)

mussxxx

Yeni bir araba almak konusunda sona yaklaştım...
« : Nisan 10, 2008, 12:07:09 ÖÖ »
arkadaşlar ilk arabamı alacağım,
çok düşündüm çok araştırdım ama bide bu markaya gönül veren sizlerinde tecrübelerini dinlemek isterim.

Civic Si  veya  Civic EX  almayı düşünüyorum
gönlüm Si den yana çünki 136BG

1994-99 modelleri arasında kilometresi uygun olan bir model artık.
ama olmazsa olmazım;  klima+sunroof+elektrikli cam

lpg+çelik cant bende ilerde zevkime göre birşeyler yaparım ama varsada değerlendiriririm.

sizlerden duymak istediğim,
-lpg  nin getirisi ve/veya götürüsü
-sahibinden.com daki fiyatların gerçekliği
-kırıkkale de olduğumdan ankara ya yakın gerçi ama servis sıkıntısı yaşarmıyım
-abs  standart olarak hangi modellerde var
-ve sizin eklemek istedikleriniz

bütçem 10000YTL civarı 4. ayın sonuna kadar benide aranıza katın ve arabamın modelini yazayım imzama...

şimdiden teşekür ederim.

o-si

Ynt: Yeni bir araba almak konusunda sona yaklaştım...
« Yanıtla #1 : Nisan 10, 2008, 12:20:23 ÖS »
  sevgili honda hastası.güzel bi hastalığa kapılmışsın inşallah hiç geçmez üstelik ilacı ve tedaviside yok.
öncelikle lpg konusunda sana kendimce bi tavsiye verebilirim.japon arabaları genel olarak lpg ye güzel adepte oluyo ancak ben olsam enjeksiyonlu bi arabaya hele hele bi civic si a asla tüp taktırmazdım.ama civic ex ler karbiratörlü olduğu için eski sistem hem daha uyumlu hemde çok daha az masraflı,bi kere aklında tüp olayı varsa ex düşün derim.enjeksiyonlu arabaların genelinde manifolda açılan delikler ilerde sorun çıkartabiliyo ve aracın dengesiz çalışmasına neden olabiliyor.
  bunlar bi kenara hem klima hem sunroof bi arada istiyosun,bunları orjinal olarak istiyosan eğer si larda var ancak ve malesef bu araçlar bizleri mahrum edecek kadar az getirilmiş türkiyeye,yani hem klima hem sunroof hemde manuel bi civic si bulmak çok zor hele bide bunun sedanını bulmak çok çok daha zor.ex yada diğer modellerede sunroof taktırabilirsin sonradan ama maliyetli ve daha sonra sana sorun çıkarabilecek şeyler olabilir.
  birde 10.000 ytl ye güzel bi ex alabilirsin temiz bişey yani tabi sağlam araman lazım :)) ama 96 ve 97 lerin üstüne bile çıkman zor çünkü fiyatları artıyo.aslında 10.000 ytl ye civic si da bulabilirsin tabi fiyatları temizliklerine göre ciddi biçimde değişme gösteriyo onuda belirtiyim.
  sahibinden.com daki araç fiyatları aslında araçların sahiblerine göre değişme gösteriyo bence aracını çok seven yada tok olan fiyatı fazla sölüyo ama daha önce sahibinden.com dan 4 araba alan birisi olarak kabaca fiyatlar en azından 1000 ytl fazla yazılıyo diyebilirim.mesela 11.850 yazılan aracı 10.400 aldığımız oldu.tabi birazda pazarlıkla ve satıcının durumuylada alakalı.
  sonuç olarak alacağın arabaya yapacağın uygulamaları düşünerek araba tercihinde bulunman çok doğru ama 2 senedir temiz bir si sedan arayan birisi ve titiz birisi olarak söliyim temiz bişeyler bulmak çok da kolay değil
                                   RAST GELSİN...    

Type_R PoWeR

« Yanıtla #2 : Nisan 10, 2008, 12:23:39 ÖS »
Si ve ex lerde abs yok bıldıgım kadarıyla.

merburvehan

« Yanıtla #3 : Nisan 10, 2008, 01:50:44 ÖS »
Benim eklemek istediğim ne olursa olsun honda al.Ben ilk defa honda aldım çok memnun kaldım özellikle gidişinden ve tam bir hondacı oldum...

burak reis

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Nisan 10, 2008, 02:31:35 ÖS »
hayırlı pazarlar...

mussxxx

« Yanıtla #5 : Nisan 10, 2008, 07:23:56 ÖS »
değerlendirmelerinize çok teşekkürler arkadaşlar

işte muhtemel alacaklarımın listesi size;

1 numarada  ömrümü yedi bu araç tek eksiği sunroof yok işte ahhhhhhh

http://www.sahibinden.com/acil!_mutlaka_bakin!_WQQaXQQ7317889WQQpXQQdisplayitem

2 numara tek sedan tercihim

http://www.sahibinden.com/gencler_ve_kendini_genc_hissedenler_icinWQQaXQQ7538359WQQpXQQdisplayitem

3 numara kliması yok, sanırım forum bir yerinde taktırma maliyeti 1000ytl yazısını okumuştum

http://www.sahibinden.com/honda_civic_siWQQaXQQ6404683WQQpXQQdisplayitem

4 numara 3 numaradaki alma beni al diye bağırıyor

http://www.sahibinden.com/140_000_km_de_1994_model_honda_civic_si_1_6WQQaXQQ5416095WQQpXQQdisplayitem

işte bunlardan biri yada önümüzdeki günlerde karşıma çıkacak daha iyi bir teklif olacak.
iyi haber kesin honda alacak olmam, iyi ikinci haber bütçemi arttırıyorum, kötü olmasada üzücü haber ise
mayıs 13 e kadar sarkabilir alım işi. ama o zaman 12 ye kadar ödeyebilirim...

aldıktan sonra formda aktif olamazsam bilin ki arabam ile geziyorum :)