Gönderen Konu: yardıma ihtiyacım var arkadaşlar.  (Okunma sayısı 3153 defa)

mkdf330

yardıma ihtiyacım var arkadaşlar.
« : Ocak 05, 2013, 07:06:50 ÖS »
Öncelikle merhaba arkadaşlar , abiler.

Aracımı Balıkesir'de güven otomotiv'e götürdüm detaylı bi şekilde baktırdım yağ ve filtreleri ve körükleri değiştirdim ardından rot balans ayarı yaptırdım 200 lira verdim.

Şimdi gelelim Usta arabayı yukarı kaldırdığı zaman altında aklıma takılanlara :)

aracı alalı 6 ay oldu çok memnunum ve uzun süre binmek istiyorum Allah nasip ederse , kafamın rahat olması için değiştirmem gerekenleri usta yazdı ve fiyatlarını da yazdı bende paylaşmak istedim. Bursa'lı olduğum için bana Bursa'dan yardım edebilecek arkadaşlara sesleniyorum :)

Triger seti değişecek , ( japon tip 300 lira dedi usta işçilik + malzeme )
Arka dingil takozlarından sağ taraftaki değişecek dedi bende ikisini de değiştirsek dedim ( 220 tl malzeme + işçilik )
ön fren balataları ( iyisi dedi 75 tl)
sağ üst rotil ( 50 tl civarı dedi )
2 adet arka travers üst kol ( malzeme + işçilik 120 tl )

şimdi fiyatlar nasıl ve Bursa'da benimle ilgilenecek daha uyguna ya da bu fiyatlara güvenebileceğim bi ustaya aracımı emanet etmek istiyorum.

daha önce konu açmıştım aracımın arka kamber ayarı bozuk galiba diye , çünkü lastikler dışa doğru duruyor. onları düzeltmek için kamber kiti alman lazım demişti bi tuningci ama kamber kiti almadan da bu takozlar ve travers kolları değişinci düzelecek galiba.

yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar , bu parçalarda neye dikkat etmem gerekiyor marka falan.

şimdiden teşekkür ederim.

birdorties

• İsmail D.
Ynt: yardıma ihtiyacım var arkadaşlar.
« Yanıtla #1 : Ocak 05, 2013, 07:44:02 ÖS »
triger japon takacaksa normal

mkdf330

« Yanıtla #2 : Ocak 05, 2013, 07:48:17 ÖS »
triger japon takacaksa normal
diğerleri hakkında da görüş almak istiyorum :)

mkdf330

« Yanıtla #3 : Ocak 05, 2013, 09:20:48 ÖS »
arkadaşlar yardım bekliyorum fikir ve görüşleriniz benim için önemli.

birdorties

• İsmail D.
« Yanıtla #4 : Ocak 05, 2013, 10:53:12 ÖS »
internet üzerinden parca satışı yapan siteler var. bu sitelerde parçaların markaları ve menşeileri mevcut buralardan bakarak karşılaştırma yapabilirsin.

gecetilkisi

« Yanıtla #5 : Ocak 06, 2013, 09:18:34 ÖÖ »
internet üzerinden parca satışı yapan siteler var. bu sitelerde parçaların markaları ve menşeileri mevcut buralardan bakarak karşılaştırma yapabilirsin.

aynen işçilik bir şekilde orta yol bulunur arkadaşın dedigi  gibi netten araştırın parçaları özellikle eskiyen parçaları resimleyin

mkdf330

« Yanıtla #6 : Ocak 06, 2013, 01:18:49 ÖS »

aynen işçilik bir şekilde orta yol bulunur arkadaşın dedigi  gibi netten araştırın parçaları özellikle eskiyen parçaları resimleyin
netten parçaları bulabiliyorum fakat bir sürü marka var ben hangi markaları tercih etmeliyim bu parçalarda. özellikle triger seti japon denildiği zaman tek bir marka mı var ? japon tipi dediği için taktırmalı mıyım ?

hondacolik

• ホンダ患者
« Yanıtla #7 : Ocak 06, 2013, 03:13:36 ÖS »
kesinlikle orjinal parça derim ben , ustalık fiyatı kolay 3 aşşa 5 yukarı orta bulunur saygılarımla

mkdf330

« Yanıtla #8 : Ocak 18, 2013, 08:46:56 ÖS »
arkadaşlar bugün çıkarttım arabamı usta'dan.

yapılanlar ve masrafı yazayım :)

bütün fren balataları değişti , ön ve arka.
triger değişti - japon tip
alternatör kayışı değişti.
radyatör kapağım bozulmuştu onu da değiştirdik.
arka tekerlek poryaları komple değişti.
arka burçlar ve denge kolları değişti - japon
orta viraj lastiği değişti.
üst ve alt rotiller sağ sol hepsi değişti.
direksiyon hidrolik yağı vs değişti.
egsozda ufak bir delik varmış orası kesilip parça eklendi.
aklıma gelmeye 1-2 ufak şey daha vardı liste arabada kaldı :)

parçaları 900 liraya aldım , 250de işçilik verdim. bu saatten sonra ucuzdu pahalıydı düşünemicem verdik parayı artık :) içim rahatladı şuan.

gecetilkisi

« Yanıtla #9 : Ocak 19, 2013, 06:57:27 ÖÖ »
hayırlı olsun ilk zaman frenlerin eskiye gore az tutacaktır.2000 km sonra alışır

mkdf330

« Yanıtla #10 : Ocak 19, 2013, 09:59:39 ÖÖ »
hayırlı olsun ilk zaman frenlerin eskiye gore az tutacaktır.2000 km sonra alışır

aynen frenlerim biraz zor tutuyor ustada söyledi ona gör sür dedi. daha dikkatli gidiyorum :)

semieh

« Yanıtla #11 : Ocak 19, 2013, 10:08:31 ÖÖ »
hayırlı olsun   bugun    görecegız  kısmetse senın aracın doktordan  sonrakı halını :)